Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Aprósólyom #223 üzenetére

    "Jah, hogy csak kötekedni szeretnél?": nem az a kötekedés, ha érdemi mondandó nélkül erőlködsz?

    "Szoktál kicsit izzadni arról, hogy mire "gondolhatott a költő"": nem izzadok ennyitől. de azért meséld el, hogy az iskolában mit kellene konkrét szakma területén tanítani:
    1. sok évig angolt tanítottak, merugye it-s alapnyelv. most az itsh-hoz német nyelvtudás kell
    2. a digihez meg román, a vezérfonal most az orosz felé húz, de jön itt a kínai kánaán is.
    3. az iskolákban rendszerint windowst tanítanak. aki internet szolgáltatóhoz menne dolgozni, annak linuxot kell tudnia.
    4. ha autószerelőnek mennél, akkor melyiket tanítsák? az opelt? a mercit? a kiát?
    5. ha vállalati folyamatokat akarsz szervezni, akkor mit tanítsanak? sap-ot? oracle cuccokat? ms dynamics-ot?
    6. és mi lesz azokkal, akik művészeti vagy jogi pályára mennének?
    7. mi legyen azokkal, akik pályát módosítanak? melyik munkahelyére készítse fel a suli, a korábbira vagy az újabbra?
    8. és mi legyen azokkal, akiknek a munkahelyén olyan ismeret az elvárás, ami nem is létezett még akkor, amikor iskolába járt? (pl. amikor én iskolába jártam, még nem volt elterjedve az internet az országban, egyetemek közül is csak néhányon volt).

    konklúzió: aki azt mantrázza, hogy az iskola nem készít fel a munkahelyre, annak szó szerinti értelmezésben igaza van, mert nem készít fel. ha normálisan értelmezem a mondatot és kihámozom belőle a szemrehányást is, vagyis hibaként rója fel az iskoláknak, hogy nem készít fel, akkor meg nincs igaza, mert az iskola nem tud és nem is akar felkészíteni konkrét munkahelyre. az iskola olyan képzést akar adni, ami átlagosan az egész karriered alatt segít.

    funkcionális analfabéták kedvéért ez a hozzászólás nem akarja azt sugallni, hogy az oktatás rendben van. csak azt állítja, hogy az oktatás nem készíthet fel a munkahelyedre, mert az lehetetlen elvárás. soha nem lesz olyan, hogy kiesel az iskolapadból és x.y konkrét vállalat számára kompletten kész munkaerő vagy.

    ha ezek a kérdések szerinted kötekedés kategória, akkor sajnálom, ennyire fussa.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Aprósólyom #231 üzenetére

    nagy erőlködéssel sikerült túl hosszú és téves hsz-t gyártanod, ami sajnos engem is inspirál a válaszra.
    "Ő konkrétan írta,viszont te általánosan értelmezted.": természetesen nem értelmeztem általánosan, ugyanarra az iskolára gondoltam, amire ő.

    "A szövegkörnyezetből amúgy is feltételezhető, hogy "a szakközép iskolákra" gondolhat, de ez csak egy feltételezés.": látod, ez a te problémád, hogy feltételezel, ahelyett, hogy megnéznéd a konkrétumokat.

    ezt írta konkrétan: "Ergo megtanultam rengeteg dolgot, de az életben a munkám során az iskolában tanultak 90%-át nem használtam, nem használom.": ebből a magyarul helyesen értelmezni képesek számára egyértelmű, hogy arról a konkrét iskoláról beszél, ahova járt. ezt vehetjük egyes számnak, ha arra az iskolára gondolunk, ahol a szakmáját szerezte (függetlenül attól, hogy milyen iskola volt), de gondolni lehet az összes iskolára, ahol tanult.

    ne aggódj, téged nem raklak bele abba a skatujába (sic!), akik tudják, hogy a skatulyát ly-vel írják.

    "majd az alapján "megítélted" a helyzetet.": a kérdés mióta ítélet? azt állította, hogy az "Ezért van az, hogy még ha színötössel végzi is el valaki az iskolát, a szakma nagy részét a munkahelyen adják át neki, miközben az az iskola feladata lett volna.", erről kérdeztem, hogy melyik szakmát kellene az iskolában átadni?

    "Kifejtettem igényed szerint, mert jogos, hogy érdemi részletek nélkül, röviden szóltam csak hozzá.": nem jó az az irány, hogy most érdemi részletek nélkül hosszasan szólsz hozzá.

    tőled is ezt kérdezem: melyik szakmát kell az iskolában átadni?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • arty

    veterán

    válasz Aprósólyom #232 üzenetére

    Én ebben nem hiszek.

    A saját példám alapján is inkább gondolom továbbra is, hogy mindenkinek vannak korlátai, akár hogyan is magyarázta nekem 3 féle különtanár (az előadón kívül) a főiskolás matek egy részét, NEM. ÉRTETTEM. MEG. Programozás ugyanez, ordított a lemaradásom a többiekhez képest. És persze elvi alapon nem zárható ki, hogy nem lett-e volna olyan módszer, amivel még "én is megértem", de nem biztos, hogy a társadalomnak tényleg érdemes ennyit áldozni valakire, akinek a szokásos módszerek nem válnak be. (vagy ha érdemes is: egyszerűen nem fér bele az időbe, az anyagi ráfordításba)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák