Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Abu85 #14 üzenetére

    Olyannyira nincs köze a semi-customnak az AMD termékskálához, hogy gyakorlatilag nincs AMD termékskála.

    Nem igaz, hogy neked nem tűnik fel, hogy polaris akkor lett, amikor új konzol, Vega akkor lett, amikor az Apple-nek kellett és azt megelőzően polaris 11 is az apple megrendelésében készült el és pont kapóra jött és a 16CU-s példányokat mind fel is vásárolta, és az RX piacra csak a 14CU-s selejt maradt.

    Én értem, hogy az utasításokban különböznek, az is világos, hogy míg a konzoloknál meg kell tartaniuk a visszafelé kompatibilitást, addig erre abban a formában az alig létező AMD RX termékskálában nincs szükség, mert máshogy jönnek létre a kódok.

    Te eddig folyamatosan arról beszéltél hogy nem ugyanaz az ISA, meg az utasítások, kisebb-nagyobb technológiák. DE például ez a SDWA GCN3-as húzófícsör is olyan húzó, hogy most hallok róla először.

    Mégegyszer mondom: nem arról van szó, hogy itt A lapka meg B lapka tudásában pontosan megegyezne. Nem.

    Szerintem két példával is tudom illusztrálni, hogy szerintem hogy zajlik ez:
    Jön az igény a konzol lapkára. A cikkben szereplő meg nem erősített információk alapján az RTG 2/3 ráfekszik a konzol lapka elkészítésére, majd amikor az kész, akkor megkapta Raja az RTG maradék 1/3-ával a kezében, hogy na, tessék, ebből csinálhattok valami Radeont. És akkor persze a közös fícsöröket megtartották, a nem kellőeket kivágták, belefejlesztettek még pár dolgot és az így kapott eredményt elevezték GCN4-nek. Ezzel nem lenne baj, ha erre egy egész portfóliót tudna építeni az AMD. De nem tud, vagy nem akar. (a polarist lefelé skálázták azért, na)

    A vega esetén sem arról van szó, hogy az AMD csinált egy csak az apple-nek jó lapkát. Hanem arról, hogy odamentek, azt mondták, tetszik, amit csináltok, srácok, szeretnénk egy ilyen és ilyen lapkát ilyen és ilyen paraméterekkel ilyen és ilyen áron.
    Ahogy mondtam ezt lehet, hogy nem a semicustom csinálta, de az mindegy. A lényeg, hogy a primer szempont az Apple igényeinek való megfelelés volt (2/3), aztán hogy Raja mit próbál még belepakolni ezen kívül (DSBRm HBCC) más céloknak (HPC) való megfelelés érdekében az már gondja. És hát mit látjuk, a fejlesztési keretből ennek megfelelően a gaming ki is esett: nem igazán működnek az ide szánt funkciók.
    (Erre most azt fogod mondani, hogy de működnek, de emlékeztetnélek, hogy a múltkor kiveséztük, hogy nem)

    Az apple az állításod szerint vitte a vegákat vagy fél évig, azért is volt olyan iszonyú hiány. De ami ennél is fontosabb: azon kívül, amit az Apple elvitt (amit másodlagtosan a HPC piacra ki tudtak pakolni) vega (GCN5) architektúrából sem épült termékskála.

    Erre a három éve tartó működésre ne mondd már légyszi azt, hogy az AMD termékskálában megjelent technológiákból időben késve ollóz össze a semi-custom. Mert nincs AMD termékskála azon kívül, amire a semi-custom megrendelés érkezik.

    Lehet így csinálni, marhára költséghatékony, csak úgy tűnik, hogy az egyébként zsíros és profitábilis hagyományos gpu piacon ez a modell nem versenyképes. Az ebben a modellben születő termékek nem kellően versenyképesek.
    És ahelyett, hogy hát igen, a költséghatékonysága mellett valóban lemaradást okoz, (vagy magyarázd meg akkor, hogy mi a lemaradás oka), ahelyett azt hajtogatod, hogy de nem ugyanaz, amikor teljesen világosan látszik mindenki számára, hogy a megjelenő radeon gpuk valamilyen semi-custom vagy más ügyfél igényeire készült IP származékai. és nem fordítva.

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák