Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz #27070592 #678 üzenetére

    Miért, képes az OVF kiégést mutatni vagy Live Histogramot?

    Vagy csak élvezed, hogy bedobsz megint egy követ a trolletető tóba, hátha megint beindul a cunami? :)

  • Marseille199

    senior tag

    válasz #27070592 #678 üzenetére

    Csak egy őszinte kérdésem volna? Az említett obik minda birtokodban vannak?
    Nyilván vannak hiányosságok, de én pl 20/1.8-nak egyáltalán nem érzem hiányát, 20/2.8 esetleg 4 olcsób már más tészta, de az sem hiányzik :)

    Szóval ezeket használod is?

    "Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #27070592 #678 üzenetére

    Góg és Demagóg fiához van szerencsénk? :DDD

    Mutass már bármelyik más tükrös rendszerben Canon 70-200/4-nek megfelelő méret - súly - ár - minőség azonos obit :DDD de említhetném a Pentax limited fixeit méret + minőség megközelítésben. Minden rendszerben van 1-2 olyan dolog ami kiemelkedő, nem kell ehhez milc-et említeni se :N

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • schawo

    titán

    válasz #27070592 #701 üzenetére

    Igen, tényleg az volt.

    Most akkor olcsó milc-et, dslr-t, (autót, telefont, krumplit, rezsit) akarsz, vagy csak k-eu csóringernek érzed magad, aki összekeverte a képkocka méretét az árával?

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • MC Pite

    veterán

    válasz #27070592 #701 üzenetére

    Apsicc 10-24 zoom van, karcol is. Igaz, F/4, de már így sem olyan kicsi, és a jól bírják az X gépek az isot/zajt. Telezoom most jön (mármint gondolom az átlagnál fényerősebb 55-200 még nem az amire vágysz, hanem az 50-140 2,8-ra). Emeftére meg ahogy írtad igazából már kapsz ilyen setupot.

    Hogy a milcekről a kütyübuzik jutottak eszedbe, te dolgog. De mit mondjunk azokról akik sokkal nagyobb cuccot cipelnek, és ugyanilyen minőségért többet perkálnak? :D Természetesen akadnak kütyübuzik is a tulajok között, de vegyük észre hogy általában azok veszik akik már tudják kb mi kell nekik. (Egyik oldalon sem a belépőkről beszélünk.)

    Azt is tudjuk hogy ne káeurópából induljunk ki. Hogy nekünk mi éri meg, egyén kérdése, de nem mi vagyunk akiknek az igényeire fejlesztenek.
    Nem volt rossz a nikon rendszerem, jól elvoltam vele (D5100, 50 egynyócgé, 2,8as tami zoomok) - de kényelmes vagyok, és a milcek által nyújtott komfortot (evéef, szintező, hisztogram, előre látom milyen lesz a kép, fókusz és fénymérés tud az arcra menni, quickview a kész képről, kisebb méret és akár kisebb súly) szeretem, hajlandó vagyok a tükrösökön felül áldozni erre. Mert a minőség a csattogóknál drága, még drágább mint milceken. Sőt, sokszor azt számolgatja az ember hogy jó apsc rendszer (néha legalább)annyiba kerül mint egy belépő ff szett.
    Van konklúzió? Szerintem nincs. Mindenki saját szája íze szerint válogathat. Régebben sírtam hogy drágák a milcek. Aztán elkezdtek nőni az igényeim üveg fronton, számolgattam, és azóta kussba vagyok... Meg milces. Amit egyébként is imádok, amíg eleve bekapcsolás nélkül kézbe fogok, mikor a keresőbe belenézek, vagy meglátom a képeit; de emiatt 'csak' az x rendszert választottam, de a többi előnye miatt mindenképp a tükörnélküliek közül válogattam volna. Nem lettem jobb fotós a nikon óta, de kevesebb rontott képem van és sokkal jobban élvezem ezekkel a kezelőszervekkel és képminőséggel - és sokkal több helyre viszem.
    Sztem asse köcsög aki csattogózik, meg asse aki milcezik, csak az aki a másik oldalt savazza ;]

    Na, egy kis olaj a tűzre, remélem nem szívja fel magát rajta senki :) :

    szerk: megjegyzem ennek megcsinálhatná valaki az elejét is: Kiskompakttal kezdeni, egyre nagyobb cuccra váltani, ezzel betelni, majd egyre kisebbekre. Közben még megtanul kicsit fotózni is az ember és rájön hogy nem tud/akar mindent meglőni. Sokakra jellemző ne hozzátok mindig szegény RM-t példának :DDD . És aki szerint köcsög az aki váltogat (sokan főként használtból, nem nagy buktával) annak mindig a cigiseket tudom feldobni. Évi 3-400.000 Ft, ekkora költségvetésből egyszer megveszünk egy komplett rendszert, és ennyit már ritkán költünk el évente. Nekem is már megtelt a kis táska, maradhatok a seggemen, és az utolsó unikornist (uwa) is begyűjtöttem 2-3 év után. Sose éreztem igazán hogy beértem; idáig. Na jó,meg az X10el hogy az majdnem elég nekem :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák