Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    válasz Novics #108 üzenetére

    Mikor meglett az em5, én voltam legjobban meglepve, amiko a teljesen sötét szobában, kb 3-4 méterröl tudtam élességet találni asszony arcán egy 1.4-es 50-es canon ssc obival. Az egyetlen fényforrás az ifon 4-s kijelzője volt éjszakai üzemmódban.
    Más:
    Az azért jól mefigyelhető, hogy az zemberek nagy része azért vesz dslrt mert a "nagy" fotósok is ilyennel nyomják. Az ismeretségi körömben is rengeteg példa van rá, megveszik, mert majd ez a gép "jó" képeket csinál. Persze a legműanyagabb kitobival. Majd fél év múlva vadul fotóznak mobillal. Az egyik ismerősöm eljutott addig hogy megkérdezzen, milyen gépet ajánlanák neki. Mert tudja, hogy érdekel a fotózás, és fotózgatok. És kéne egy gép, amivel jó képeket lehet csinálni. Mondom oly xz2, vagy pana lx7, esetleg sony rx100. De hát ő tükrösre gondolt. No, mondom neked tök mindegy canon, vagy nikon. Vett egy 650D-t. Ennek kb egy éve. Első időkben jöttek, fotózgattunk. Meg nqgyjából próbáltam magyarázni mi, merre hány méter. Majd egy idő után egyre kevesebbszer került elő a gép a tatyóból. Elötte valamilyan pana kompaktjuk volt, és azt azért használták. Mft-t, milcet jóval kevesebben vesznek ilyen módon, mivel ugye kisebb, tehát "gagyibb". Magyarul, akinél milcet látsz jó eséllyel " tudatosan" választott. Persze nem szabad általánositani. Mert igenis van néhány terület ami jobb dslr-en: c-af, igen a dof de ez azért inkább ff-en. Néha, pedig az ergonómia. Persze, pl az én igényeimnél a méret és a súly előny (ez is egyfajta "ergonómia") kompenzálja a fogás hiányosságait. (egész addig amig nem lesz gripem)

Új hozzászólás Aktív témák