Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz so_ha #64 üzenetére

    Bár nem nekem címezted, mégis megszólítva érzem magamat. Egyrészt én nem osztottam Neked az észt, eszemben sem volt eldönteni helyetted, mire költsd a pénzed, csupán összegeztem a tényeket, amik egy technológia bukásához vezettek...
    Másrészt, nálam az a "gazdag" ember, aki 10 órát TV-zik egy nap és nem az, aki 7-800 ezerért vesz TV-t. Ne haragudj, de ezt nem tudom elfogadni... 8 órát dolgozom, 6 órát alszom, 10-et TV-zem ? Ki van a gyerekkel, asszonnyal, kutyával ? a TV ? Ez bosszantott fel a legjobban az eddigi vitáimban: "sokat zabál a plazma, akár 2000 Ft-al is tobb lenne havi számla" - jah, bazz, nem kellene megengedi azt a luxust, hogy 10-12 órát megy a TV és rádiónak is azt használjuk. Aki szerint ez a normalis felhasználási módja a TV-nek, az ne érveljen ellenem azzal, hogy egy sokkal magasabb minőséget nyújtó termék 150W-al többet fogyaszt. Ennyi erővel a konyhába nem is kell lámpa, csak este kinyitjuk a hűtő ajtaját...

    A tudatosságot pedig végképp ne keverjük ide, mert nem létezik ! Erről beszélek. Jó, ha a vásárlók 10%-a (ááá, sokat mondtam) logikusan átgondolja mire van szüksége, milyen érvek szólnak ellene, mik mellette. Az, hogy Te és én beleesünk ebbe a szűk rétegbe, még nem jogosít fel Téged, hogy akár engem, akár mást itt a fórumon az általad felsorolt, nyilvánvalóan pejoratív szándékú jelzőkkel illess. Ha lenne tudatosság, nem lenne a MM-ben, vagy az Euronics-ban 1 vevőre 2 eladó és nem halt volna ki a plazma. De nem így van. Ha nem hiszed, tölts el pár órát az említett boltokban (Tesco-rol/Auchan-rol nem is beszélve) és meglátod, hogyan vesz TV (és sok más műszaki cikket) egy átlag magyar.

    Ui.: azt, hogy a Hi-Fi-t minek keverted ide, nem is értem... Miért kellene egy 750e-s TV-hez több milliós hangrendszer ? És mi köze a hangnak ahhoz, hogy LCD, vagy plazma, vagy Videoton ColorStar ? Az egy teljesen más témakör, más topik, más réteg. Én például sokkal inkább a szememtől "indulok" be, mintsem a fülemtől, más éppen fordítva, ennek jelen esetben semmi köze ahhoz, milyen megjelenítő ad jobb képet.

    V.

    (#65) Peat
    Itt nem a plazma a lényeg, hanem egy az LCD-nél jobb megjelenítő. (nyugodtan behelyettesítheted a plazma szavak helyére akár az OLED-et is, a lényeg ugyanaz.) Ugyanazért nem terjed az egyik, amiért kihalt a másik...

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz so_ha #64 üzenetére

    Elég baj lenne ha a háttértévézés határozná meg a közép-felső kategóriás tv piacot, ha az lenne mindenkinél a fő szempont hogy valami zaj legyen mikor pucolja a zöldséget. És azért venne 300 ezerért 50"-os LCD-t mert ha megy egész nap akkor nem ég be és kevesebbet fogyaszt. Ilyen célra létezik egy eszköz amit rádiónak hívnak, vagy ha valaki tv műsorokat akar hallgatni akkor lehet 20-30-ért túrni valami kis lcd-t.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • aleister

    veterán

    válasz so_ha #64 üzenetére

    Üljleegyes.

    (#75) aryes
    Ne csak tévékben gondolkodj! Pl repülőgép, autó műszerfal a szélvédőn. Nem kell levenned a tekinteted az útról, mégis látod a lényeges dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • Elemental

    addikt

    válasz so_ha #64 üzenetére

    Ha már ugyanannyit költöttél lcd-re, mint plazmára költhettél volna, és még utána is néztél a témának, szóval elméletileg nem a marketingnek dőltél be, megkérdezhetem, hogy mégis miért vettél lcd-t?

Új hozzászólás Aktív témák