Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz FefeeX #43 üzenetére

    Szia !

    "A plazmát a barmok csinálták ki, pont azzal a kamudumával, mennyire brutál többet fogyaszt."
    Alapvetően igazad van, de a legnyomósabb ok a plazma kihalása mellett az, ami most megnehezíti az OLED elterjedését, mégpedig az emberek nagyrészének nincsen igénye a minőségre. Valószínűleg nem is tudják, milyen az, de bőven boldogok azzal, hogy a TV vékony és könnyű, okos, mint állat, fut rajta a facbuk kliens és látszólag képes lejátszani a letorrentezett mkv-t. Minek fizetne egy átlagember pl. 800 ezret egy TV-ert, ami a prospektus és a magasan kvalifikált eladók szerint kevesebbet tud, mint egy 400 ezres ? Sokszor keveredtem már vitába ebben a témában és már kénytelen vagyok belátni, ide nem kell minőség. Itt olyan emberek ugrottak a torkomnak a fogyasztás és pl. a plazma nappali fényviszonyok mellett kevésbé élvezhető képe miatt, akikről számomra világossá vált, hogy lényegében megveszik a TV-t, bekapcsolják és addig megy, amig meg nem döglik. Nyilván ebben volt egy kis költői túlzás, de a lényeg: akinél napi 8-10 órát megy a TV (azt már csak gondoljuk hozzá, milyen tartalom lehet az), annak nem kell minőség ! Mit számít at RTL Klub, TV2, PaprikaTV, vagy akár a Minimax esetében a a színhelyesség, a homogén képernyő, a nagy kontrasz, a mély fekete, vagy a folyamatos mozgásmegjelenítés ? SEMMIT ! Ide még a 2-300 ezres LCD is több, mint elég. Nem kell 900-ert plazma, vagy OLED. Nyilván ezzel nem csak honfitársaimat akarom becsmérelni, hiszen kevesek lennénk egy technológia elpusztításához, valószínűleg ez a trend. "Olcsó" TV, tudjon mindent, úgyis elavul és 4 év múlva kidobjuk. Ez engem nem zavarna, amíg nem érint, de sajnos érint, mert a Sony és/vagy Panasonic (Pioneer - mindenki gondol, amit akar) ugyanezt gondolhatja: minek ide minőség, mikor ezek boldogok a koreai/kínai sz@rokkal ? Marhák leszünk időt, pénzt ölni a minőség kergetésébe, mikor ezeknek az LG fele káva nélküli TV kell, ami Pendrive-ról mindent lejátszik még az esetleges vírusokat is. Tömegben van a pénz, így nem buli a minőséget keresők igényét lesni, mert lassan a fejlesztés árát sem hozzák vissza.

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz FefeeX #51 üzenetére

    Na Ő az egyik, aki úgy utálja a plazmát, hogy véleményem szerint még nem látott sötétben működni egy darabot sem. Annyira elvakultan ugrik a témára, hogy azt sem értette meg, hogy egy egyszerű példát hoztál, amit mindenki megért. Nyilván nem másfélszeres a szorzó a kettő autó között, de érzékeltette a minőségbeli különbséget a TV technológiák között abból az időből, amikor a plazmát a vásárlók halálra ítélték. Ezért mondom én: jó ezeknek a Suzuki !

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz SunMount3r #55 üzenetére

    Ne haragudj, nem akartalak megbantani (és mást sem), de nem a pénzről szól !
    Pontosan ezt nem értik meg a legtöbben: az olcsó plazma is jobb volt az olcsó LCD-nél !
    A rétegről pedig, aki a High-End-et megengedheti magának: attól, hogy valakinek van pénze, közel sem biztos, hogy van esze vagy ízlése. Itt a mennyiség a lényeg. Teljesen mindegy, hogy az olcsó, vagy a drágább TV-kről beszélünk-e, valamiért nem a képminőség volt az elsődleges vásárláskor.

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz so_ha #64 üzenetére

    Bár nem nekem címezted, mégis megszólítva érzem magamat. Egyrészt én nem osztottam Neked az észt, eszemben sem volt eldönteni helyetted, mire költsd a pénzed, csupán összegeztem a tényeket, amik egy technológia bukásához vezettek...
    Másrészt, nálam az a "gazdag" ember, aki 10 órát TV-zik egy nap és nem az, aki 7-800 ezerért vesz TV-t. Ne haragudj, de ezt nem tudom elfogadni... 8 órát dolgozom, 6 órát alszom, 10-et TV-zem ? Ki van a gyerekkel, asszonnyal, kutyával ? a TV ? Ez bosszantott fel a legjobban az eddigi vitáimban: "sokat zabál a plazma, akár 2000 Ft-al is tobb lenne havi számla" - jah, bazz, nem kellene megengedi azt a luxust, hogy 10-12 órát megy a TV és rádiónak is azt használjuk. Aki szerint ez a normalis felhasználási módja a TV-nek, az ne érveljen ellenem azzal, hogy egy sokkal magasabb minőséget nyújtó termék 150W-al többet fogyaszt. Ennyi erővel a konyhába nem is kell lámpa, csak este kinyitjuk a hűtő ajtaját...

    A tudatosságot pedig végképp ne keverjük ide, mert nem létezik ! Erről beszélek. Jó, ha a vásárlók 10%-a (ááá, sokat mondtam) logikusan átgondolja mire van szüksége, milyen érvek szólnak ellene, mik mellette. Az, hogy Te és én beleesünk ebbe a szűk rétegbe, még nem jogosít fel Téged, hogy akár engem, akár mást itt a fórumon az általad felsorolt, nyilvánvalóan pejoratív szándékú jelzőkkel illess. Ha lenne tudatosság, nem lenne a MM-ben, vagy az Euronics-ban 1 vevőre 2 eladó és nem halt volna ki a plazma. De nem így van. Ha nem hiszed, tölts el pár órát az említett boltokban (Tesco-rol/Auchan-rol nem is beszélve) és meglátod, hogyan vesz TV (és sok más műszaki cikket) egy átlag magyar.

    Ui.: azt, hogy a Hi-Fi-t minek keverted ide, nem is értem... Miért kellene egy 750e-s TV-hez több milliós hangrendszer ? És mi köze a hangnak ahhoz, hogy LCD, vagy plazma, vagy Videoton ColorStar ? Az egy teljesen más témakör, más topik, más réteg. Én például sokkal inkább a szememtől "indulok" be, mintsem a fülemtől, más éppen fordítva, ennek jelen esetben semmi köze ahhoz, milyen megjelenítő ad jobb képet.

    V.

    (#65) Peat
    Itt nem a plazma a lényeg, hanem egy az LCD-nél jobb megjelenítő. (nyugodtan behelyettesítheted a plazma szavak helyére akár az OLED-et is, a lényeg ugyanaz.) Ugyanazért nem terjed az egyik, amiért kihalt a másik...

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz aleister #83 üzenetére

    Jujjj ! Ebbe ne menjünk bele ! Sokszor estünk abba a csapdába, hogy különböző nagy hírű/múltú tesztoldalak tesztjeivel érveltünk a technológiák vitájában, mire az a válasz, hogy ne egy csapat lefizetett kivülálló döntse el, melyik a jobb TV. Sokkal jobban értenek a témához azok, akik láttak ilyeneket az MM-ben, vagy egy 6-8 éveset egy havernál, mint azok, akik évek óta ezzel foglalkoznak és naponta tesztelnek TV-ket műszerekkel ideális körülmények között. Ez egy szélmalomharc... Mintha Heisenberg relációt próbálnál meg elemezni egy talponállóban...

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz so_ha #97 üzenetére

    Szia !

    Újra leírom: nem látom, hol probáltam bárkit meggyőzni, neki mi a jó ! Kérlek idézd ! Összegeztem, miért halt ki egy technológia és miért nem terjed a másik.

    "Egyik ismerősöm úgy vett kameramann létére pana plazmát, hogy bejött a cégünkhöz, megnézte az éppen akkor futó SD adást az lcd tévén, és pár másodperc múlva azt mondta nekem, "na ezért veszek plazmát" ... no comment ... akkor sem válaszoltam." - jobb is, mert ebből látszik, hogy Ő értett hozzá. A plazma egyik legnyilvánvalóbb, számokkal nem mérhető előnye, hogy az SD adás sokkal jobban fekszik neki, mint a bármalyik LCD-nek. (ez a technológiából fakadó előny - ami amúgy érdekes módon hátrány) Mivel a hazánkban elérhető tartalomszolgáltatók max kb. 20 csatornát képesek "HD-ban" biztosítani, igenis releváns tényező.

    A jelzők, amiket felsoroltál nem a "plazmások" jó választásának elismerésére szolgáltak...

    Azt pedig már többen leírták, hogy akinél a TV azért megy, mert van otthon valaki, annak a szájából igenis hiteltelen a minőségi vitában bármilyen állásfoglalás...

    V.

    (#99) sb

    De örülök, hogy megjöttél...
    Sikerült összemásolni kettő különböző embernek szánt kettő különböző hozzászolásra adott valaszt ? Gratulálok ! Ezzel hol igazoltad, hogy én bárkit, bármilyen irányban megpróbáltam befolyásolni ? Jah, sehol... - de kötekedésnek pont jó lehetett volna.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #130 üzenetére

    :))
    Látod, látod csak kibújt a szög a zsákból. Neked senki ne mondja meg, melyik a jobb TV, mert azt Te döntöd el... Ki is akkor az öntörvényú, szűklátókörű ? Neked semmit nem jelent a referencia, ha száz ezzel foglalkozó szakember mondja, akkor sem. Ez az igazán tudományos hozzáállás, ami bizonyítja, hogy a Te tudásod mily hatalmas. Szerencsére azért ennek a megítéléséhez a Te véleményed édeskevés, még akkor is, ha Te az ellenkezőjét képzeled.
    Örülök, hogy a jogról is kioktatsz, de hogy érts mire céloztam átfogalamzom: Te ülsz a szamáron, míg a "plazmás" a lovon és felfelé köpni elég veszélyes... Akkor beszélhetsz a magas lóról, ha ezt szakmailag alá tudod támasztani. Amint linkelsz néhány megbízható, elismert tesztet, amelyben az szerepel, hogy az LCD TV-k átléptek a plazmán (nagy általánosságban, olyan szinten, mint amiről én beszélek, tehát nagyjából összes árkategóriában), megkövetlek. Addig nálam engedelmeddel ez marad a mérvadó:

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz so_ha #145 üzenetére

    Bocsáss meg, de elítélem, ha valakinél 10-12 órát megy a TV (és itt szeretném leszőgezni, ha a legdrágább plazmád lenne, akkor is ez lenne a véleményem.) Szerintem mind társadalmilag, mind szociálisan és minden egyéb elképzelhető módon rohadtul nagy gáz, ha valaki azzal kezd az érvelést: nálunk napi 10 órát megy a TV. Nem fejtem ki, mit gondolok erről, mert személyeskedének vennéd és esetleg megsértenélek (ami nem célom), de az én értékrendembe nem fér bele 10 óra TV. Sehogy. Picit ez most nekem úgy jön le, mintha vennél egy autót és napi 10 órában menne (nagyrészt felbakolva), mert szereted a hangját és kikérnéd magadnak, miért ne lehetne ez egy Porsche, hiszen ettől még lehet igényed a minőségre. Egyébként a Te eseted az egyik olyan mondjuk "tudatos" dolog, amit abszolút elfogadok és támogatok, mert erre a felhasználási módra nem való a plazma (több szempontból sem). Amennyiben valaki megindokolja döntését, miért választotta egyiket, vagy másikat, akkor is elfogadom, ha nélkülözi a szakmaiságot. Azt viszont nem nyelem le, amikor valaki nagy mellénnyel, alátámasztás nélkül lehülyéz és hazugságokat állít azért, mert csak.

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #150 üzenetére

    :)
    Vicces gyerek vagy Te...
    Bemásoljam, mit írtál, vagy elolvasod magadtól ? - kiderül belőle kinek milyen a szövegértése.
    Azt sem fogod fel, hogy nem arról beszélek, hogy azért jobb a plazma mert a MM-os eladó ezt mondta. Milyen reklám ? Szövegértés ! Elismert tesztoldalak, akik már akkor is ilyen TV-ket elemeztek, amikor Te még a 72 cm-es CRT nézted.
    Akkor én a csorda tagja lennék, mert plazmát vettem ? Érdekes megközelítés valakítől, akinek olyan technológiájú TV-je van, ami 100 millió eladottból 99,5 millióval egyezik...
    Taníts mester ! Éhezem a tudásra, aminek a birtokában vagy. Szeretném azokat a szemeket, amelyek bármilyen szakembert és műszert felülbírálnak.
    Állapodjunk meg valamiben amit már korábban javasoltam és betartok néhány "haverodnál": ignorálom a hozzászólásaidat és megkérlek, Te is tedd ezt az enyémekkel. Nem akarok senki ezzel a szélmalomharccal untani. Egyébként az e-mail címemre várom az oktatóanyagokat és amennyiben lesz áttörés plazma vs. LCD ügyben, az arról szóló híreket is !

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz pubyy #167 üzenetére

    Szia !

    Egyetlen tulajdonságot emeltél ki, ami meghatározó a képminőség tekintetében, pedig ezen kívül még van néhány...
    Ne haragudj, de az nem kiindulási alap, hogy "Pista" milyennek lát egy adott TV-t. Ez nem meghatározó, ez egyéni vélemény, amire csak az adott egyén alapozhat és úgy torzíthat, ahogy akar. Más példával (nyilván megint sért valakit, de ilyen ez a popszakma), emberünk beül egy Renault Thaliaba, megy vele egy rohadtat, majd azt mondja az Ő lábának, seggének ez a csoda. (lehet, hogy előtte Trabantja volt). Ettől ez még nem lesz igaz ! Ez egy olyan vita (a kezdetektől), ami arról szól, melyik technológia alkalmasabb a mozgókép megjelenítésre. Ez tudományos, műszaki szempontok alapján eldönthető, semmi köze ahhoz, mit gondolok én, Te, Guriga123456 mester. Ez (volt) a plazma. Van véleményünk, de olyan, mint a ... mindenkinek van, csak senki nem kíváncsi a másikéra. Vannak egyéni preferenciák, amik elbillenthetik a mérleg nyelvét a másik irányba, de a tényeken nem változtatnak.

    #168) so_ha
    Nem

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz k1csi #172 üzenetére

    Szia !
    Nem fogok Veled is veszekedni...
    Ez a táblázat nem a múlt. Miért lenne ? Az oldal még létezik, TV-k vannak és tesztelik is őket. A Referencia Class létezik, csupán eddig LCD nem került bele. Ennyi. Plazma már nincsen, ez tény.

    (#174) pubyy
    Ne hargudj, de nem értelek.
    Leírod, hogy Te fogod eldönteni, mely paraméterek fontosak számodra és melyek nem, de előtte kifejted, melyik LCD paneltípusnak mik a hátrányai: mozgásmegjelenítés, színvisszaadás, a sötét részek "részletszegénysége" - ezek ben a plazma magasan jobb mindegyiknél. Lényegében olyan, mintha az összes LCD pozitív tulajdonságai egyben lennének. Hogyan lehet akkor, hogy "ellenkező oldalon" állunk ?

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz jacint78 #196 üzenetére

    Szia !

    Erre még reagálok és bejejeztem. Már unom és bármit teszek, bárki állítok az igazam mellé, a plazmát nem hozza vissza.
    "De nekem a világ összes pénzéért sem kellene a plazma." - ez megint egy indoklás nélküli vélemény, olyan agresszív kismalacos, hogy "azért sem", amivel egyetlen emberrel cseszel ki, magaddal... Ismétlem utoljára: én soha nem egyéni izlések, felhasználási módok miatt álltam le vizázni, mert nem tisztem és érdekem senki meggyőzni, hogy pl.: monitornak plazma kijelző használjon. Én a tényt védem meg, mely szerint ez a sokak által gyúlőlt tecnológia jóval alkalmasabb mozgókép megjelenítésre (nem TV-zesre ! - ez fontos), mint az LCD. Ha valaki verőfényes napsütésben, vagy napi 10-14 órában RTL Klubot, Paprika TV-t, Minimaxot néz, erre teljesen indokolatlan, ezt sokszor kiemeltem már korábban is. De ezt ne probálja meg azzal védeni, hogy azért mert a plazma "sz@r", mert ez nem igaz. Soha egyetlen plazma ócsáróló sem mondta még azt, "igazatok van, valóban jobbak az élethű képalkotáshoz szükséges paraméterei, de én azért nem vettem, mert: (és itt leirja a maga igazát)" SOHA ilyen nem volt. Ehelyett jöttek beégések, radiátorok, "Paks-ok" és olyan dolog, amikről az illető személyesen soha nem győződött meg. (meg úgy általános sz@rozások, hogy "mer csak" - ez a legbosszantóbb). Azt sikerült elérni, hogy most egy van, mindenki ezt "eszi", ha ízlik, ha nem.

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz pubyy #199 üzenetére

    Szia !
    "nem költ plusz pénzt egy számára nem létező hibát kiküszöbölő drágább készülékre" - ezt még kijavítanám, mert alapvető hiba, amivel szintén szoktak érvelni, pedig hatalmas butaság. Az utolsó években azonos méretben (42" felett, ez egyértelmű) (jobb minőségben) a plazma ugyanannyiba került, esetenkent olcsóbb volt, mint az LCD. Ezért mondjuk sokszor, hogy az "esetleges" többletfogyasztást ellensúlyoná az alacsonyabb ár. Éveken keresztül a Panasonic ST és főleg GT modelljei naluknál 1,5x drágább (ez itt simán 150-200e Ft is lehett) LCD keszülékeket utasítottak maguk mögé (mielőtt megint belekötne valaki, nem én és nem a "plazmabuzik" mondják) Szóval megint légbőlkapott dolog azzal védeni az LCD vásárló nem létező igazát, hogy azért mert a plazma drágább. (ez igaz volt 2004-ben)

    V.

    (#198) jacint78
    Ne haragudj, de tudjuk, hogy ma már a TV szerelő nem az, aki 20 éve volt. Azzal, hogy Te azt mondod nekem, TV-ket szerelsz, a szavad nem lesz nyomatékosabb, mintha bárki más mondaná. Ezt nem sértésként mondom. Példa: idén a szilveszteri bálon beszélgettem picit a helyi TV szerelővel és szóba került hogy én plazmát vettem, mire Ő felhördült: "lezabálja a hajatokat és olyan sötét a képe, hogy nem látni rajta semmit" Nem szóltam egy szót sem, elballagtam. (amúgy egy 65VT60-am van, amihez hasonló miőségű TV Ő még feltehetőleg soha nem látott, de az biztos, hogy nem szerelt.) Egy szó mint száz, ma még egy márkaszervízben dolgozó szerelő sem biztos, hogy tisztaban van a technológia pontos működésével, mert nincsen rá szüksége, hiszen nem tud vele semmit csinálni. Ill. 3 dolgot: alaplapot, tápegységet, panelt cserél.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz pubyy #204 üzenetére

    Halál nyugodt vagyok, csupán kijavítottam egy alapvető tévedést...

  • Viktor81

    senior tag

    válasz pubyy #206 üzenetére

    Biztos vagyok benne, hogy borzalmasan sok volt benne. (szerintem képes lett volna az OLED-et is felülmúlni) Mellékesen, de fontos, hogy a Pioneer 2008-as csúcsmodellje verte a Panasonic utolsó zászlóshajóját miközben volt közöttük min. 5 év különbség a Panasonic javára). Nagyobb méretben pedig a 4K sem okozott volna problémát (emlékeim szerint 8K plazma előbb volt, mint 4K LCD) (bár a fogyasztást nyilván növelte volna) Ha a piac nem ítéli halálra, egy Pioneer szintű gyártó most olyan TV-t készítene, ami ellen az OLED-nek sokáig max. fogyasztásban és dizájnban lenne esélye.

    V.

Új hozzászólás Aktív témák