Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz CsonkaImo #177 üzenetére

    Azért is írtam, hogy a spéci felhasználás okés lehet. Bár én azért switchet nem építenék XP-re, az már elég durva. Ilyen embedded környezetben mindenképp linuxozni szoktak, mert azt elég kicsire le lehet faragni, sallangmentesíteni, hogy beleférjen kevés RAM-ba, ROM-ba is.

    Itt most arról van szó, hogy Gipsz Jakab home usernek meg ECDL Mancika irodistának nem jó ötlet fő rendszerként XP-t használni. Eddig sem volt jó ötlet, ez a POS-támogatás megszűnése csak hivatalossá tette azt az elavulási folyamatot, ami évek óta jelentkezett.

    Az XP legnagyobb baja, hogy egy csomó progi nem támogatja már, böngészők, virtuális gépek, hang/videóvágó progik, újabb Office-verziók, nincs XP-s driver az új hardverekhez (USB3.1-3.2, újabb Wi-Fi-ok és GPU-k, 1/10 gigabites hálókártyák, nem támogat NVMe-t, GPT-t, UEFI bootot, stb.). Alapból ott van a <4 GB RAM limit is, de arra ugyan még fel lehetne tenni a 64 bites XP-t, de az meg eleve nem is támogatta a POS-frissítéseket sem. Blu-Ray lemezek kezelése sem megy alapból, le kell vadászni az UDF 2.5+ drivert. Így meg csak a kínlódás van vele, cserébe meg nem nyújt semmi pluszt. Ha a hardver gyenge, Linuxot érdemes feltenni helyette, tudom, sokan utálják, pedig sokkal jobb, mint az XP. Max. csak retro játékokhoz jó az XP otthoni környezetben, olyanokhoz, amik már nem, vagy nem normálisan futnak újabb Windows alatt (bekapcsolt kompatibilitási móddal, patchekkel sem).

Új hozzászólás Aktív témák