Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsonkaImo

    addikt

    válasz Frawly #178 üzenetére

    Mobil test station-ről van szó egyébként, közvetlen kapcsolatban nem áll a switch-ekkel. Hálózatra se lehet kötni. Egy darab szoftver fut rajta, arra bőven jó. Olyan Dell lapos hajtja, ami úgy néz ki mint két egymásra rakott tégla.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #178 üzenetére

    Bízom benne, hogy aki még XP-t használ, annak jó oka van rá.

    Viszont a jelek szerint azért akadnak ilyenek, tehát még nem teljesen halott rendszer ez.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • robohw

    aktív tag

    válasz Frawly #175 üzenetére

    "Erre a gépre jobb lenne egy Sparky Linux IceWM. Ez egy nagyon koros gép, az 1 GB RAM-mal, egy szálas procival már necces a böngészés nagyon. Ezen a Linux sem segít, legfeljebb még támogatott, meg pattogósabban fut az XP-nél."

    Köszönöm a tanácsodat, de saját érdekeimre tekintettel, inkább nem fogadom meg. :)
    Nem vagyok kiváncsi a linux korlátosságára és a linuxos applikációk hibahegyeire, tervezésbeli amatőrizmusára, azok hiányosságára sem.
    Azon kívül, a munkáim zömének célrendszere is windows. Windows-os fejlesztőeszközt használok, amiért pénzt adtam, az XP-t pedig be lehet állítani úgy, hogy az hibamentesen fusson egy korosabb gépen is. A fölösleges szolgáltatásokat ki kell kapcsolni és az 1 GB ram mindjárt több lesz mint elég. Jelenleg, úgy, hogy fut büngésző kb. 10 nyitott oldallal, TC, és fejlesztőkörnyezet, van még 400 MB szabadon. Csak utalnék rá, hogy anno örültek emberek akiknek 512 MB RAM volt a gépükben összesen, az XP-re való átálláskor.

    Ezen túl: Nem látom azt, hogy az újabb oprendszerek nekem érdemi pluszt nyújtanának, ellenben elkérik a maguk árát, a maguk tárigényét mind RAM mind háttértár vonatkozásában, hogy az elkivánt CPU időről már szót se ejtsek. Nem vagyok magam ellensége, miért adnék ki pénzt fölöslegesen vasra, operációs rendszerre, ha nem látom ennek hasznát? Fűteni én elektromos kályhával szoktam, nem a PC-immel.
    Az, hogy megszűnt az XP támogatása, engem hidegen hagy. Az M$ csak támogassa az árvákat, a hadiözvegyeket, vagy akit akar. Engem nem kell. Köszönöm, de nem szorulok rá. Egy termék támogatásának megszűnte amúgy sem azt jelenti, hogy azt el vagy ki kéne dobni. Én amikor megvásároltam ezt az operációs rendszert, annak használati jogát, azt időbeli korlátozás nélkül kaptam és az én jogom eldönteni, hogy meddig rentábilis, meddig hasznos számomra. Úgy sejtem, az XP még pár évig az marad. A linux meg ott és csak ott kap szerepet, ahol tényleg hasznos is számomra: a szerveremen.

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • válasz Frawly #189 üzenetére

    Win98-at én se raknék már fel, a két játék eleve XP alatt ment, de az NFS már ott is csak kompatibilis módban.

    Biztos jó a Linux de nekem most nincs időm-erőm átállni, vagy külön felrakni a W7 mellé. Mi a megoldás 64bites W7-en a két progira? Virtual XP?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • robohw

    aktív tag

    válasz Frawly #238 üzenetére

    "Amire jó egy XP, arra egy Linux is jó."

    Hogy lenne már jó?
    Azért nem jó, mert linux és nem windows. Nem azért, mert linux, hanem azért, mert NEM windows. Már ha értesz..

    "A Linux egyáltalán nem bugos, főleg ha csak alap felhasználás van a gépen"

    Hogy ne lenne bugos, az erős tévedés. De a lényeg nem is ez. Nekem nincs semmi bajom a linux-szal, mint oprendszerrel. Nekem a linux alatt futó feautre szegény, jól-rosszul megírt bughalmazokkal van bajom. Én ebből nem kérek, erre nem vagyok kiváncsi, nem a linuxra.

    "Win98-nál újabb OS-eknél is kezelhetők a portok, csak nem közvetlenül,"

    Ugyanezt állítottam én is.
    De ha van egy (vagy több) jó drága programozód, amihez olyan closed source applikáció van, amit még direct port-ra írtak meg, akkor te kidobod azokat? Jó neked. Én inkább nem teszem.
    De igazából azt nem tudom, hogy neked miért fáj az, ha valaki XP-t, win98-at, netán DOS-t használ ma is?
    Ha egyszer neki megfelel, akkor mi a gond?
    Arról kéne leszokni - szerintem - ebben az országban, hogy másokra ráerőltessük a véleményünket, hogy minden áron másoknak akarjuk megmondani, mások helyett akarjuk "tudni", hogy mi is jó nekik. Az nem baj, ha valaki véleménnyel van valamiről, informál másokat, sőt, üdvös, de a döntés jogát hagyjuk már meg annak, aki az egésznek a következményeit viseli.És ha lehet, tegyük ezt mellékzöngék nélkül.

    A bankos vélelmeddel is tévedsz. A bankok XP-t fognak használni 10 év múlva is a termináljaikban, mivel nincs semmi okuk a váltásra. Egyébként, a banki terminálokban Embedded XP van (és lesz még egy darabig), nem az, ami a desktop, laptop gépeken fut.

    [ Szerkesztve ]

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • ncc1701

    veterán

    válasz Frawly #238 üzenetére

    A bank akkor fogja az atm-en az xp-t lecserélni, mikor olyannyira lerohad az atm, h az már gtk-s lesz. Az meg még jó sok idő. Tök mindegy, milyen álomvilágban élsz, ez így működik.

  • robohw

    aktív tag

    válasz Frawly #237 üzenetére

    Itt van az elmúlt egy hét linux buglistje:

    https://bugzilla.kernel.org/buglist.cgi?chfield=%5BBug%20creation%5D&chfieldfrom=7d

    36 bugs found.

    Driver bug,
    Hálózati bug,
    File system bug, etc..

    És ez szigorúan csak a kernel, semmi más!

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • zolee001

    őstag

    válasz Frawly #253 üzenetére

    Egyetértek a leirtakkal nagyvonalakban,valóban a legtöbb felhasználó Windows only de az utobbi 10 évben igen sokan (föleg usa és ny.europában a fiatalabb generáció) lett Mac felhasználó mig a Linux (otthoni) felhasználói nem növekedtek ennyire látványosan.
    Okok? Pl Linux okay,na és melyik a 300+ distro közül amelyik 99% ban garázsproject?
    Az Ubuntu és föleg a Mint már igen nagy elörelépés mert sok ex-Windows user tért át (megunva a W8-10-zet)
    Céges környezetben szinte(zárojelben) halott ötlet pedig munkaállomásoktól a servereken át a nasokig minden szépen müködhet(ne)
    München ,Bécs önkormányzata akart átállni Linuxra még a 2000 es évek elején,azóta ezerrel vették a Windowsokat és euro milliárdokban mérhetö az elpazarolt pénz a Linux kalandra.
    Ellenben majd mi,ugyanis a közszférában (az adokbol megvásárolt MS szoftverek) helyett Linux fut majd valami RDP féleséggel nyüstölnek Windowst,(gondolom terminál serveren fut)
    Az Android megint más,Linux alapu de mögötte van egy Google nevezetü cég aki megtette azt amit az MS huszonéve,felhasználobarát kezelöfelület, Store-ráböksz.települ-használod
    Pár Linux distróban is megjelent ez a feature ami segiteni fogja a szélesebb körü eltrjedését

    A bankokban érdekes lenne ha az XP Pro-t a POS-Readyhez kiadott patchekkel updatelik,bármely magára is adó normális cég azonnal kirugja a rendszergazdának nevezett emberkét.
    Nem ismerem a magyar banki háttereket de csk merem remélni nem történik ilyen ,bár a FideSS közeli bankoknál bármi elképzelhetö.
    Server oldalt ismerem, a 2003 2014-ben fejezte be a pályafutását,akinek vmi webshop stb futott rajta pénzügyi tranakciókkal az augusztusban már nem müködött mivel nem kapott tanusitványt igy egyik kártyakibocsájtó /bank stb sem állt szóba a 2003-mal.
    Az XP sokáig velünk lesz még,hobby gép,célhardware stb területeken de élesben neten....hááát na
    Pár hónapja itt a forumon volt egy "kollega" aki segitséget kért mert a W10 nem tudott belépni az NT 4.0 !!! tartományba....no comment

  • zolee001

    őstag

    válasz Frawly #257 üzenetére

    Nos ,én ismerem másnem hallomásból,hirekböl a distrókat,a leirt példámban a windows userek szokták kifogásból felsorolni ezeket
    Az ismerösi környezetemben kiütéssel gyöz a Mint már aki alternativát keres illetve megelégedéssel használja ,sokan föleg idösebb korosztály azt sem tudja,hogy az egy Linux

  • robohw

    aktív tag

    válasz Frawly #253 üzenetére

    "A legtöbb felhasználó azért nem vált, amiért írod, rászoktak a Windowsra, onnan meg semmi nem lesz jó nekik, ami nem Windows."

    Ez emberi tulajdonság. Megtanulták egy rendszer használatát, ez részükről befektetés volt. Ha nincs alapos okuk beletanulni egy másik rendszerbe, akkor nem teszik meg (lásd metró, csempék, stb.). Az android azzal nyer, hogy sok mindenben analóg a windows rendszerekkel, de még inkább, hogy nincs helyette más, jobb a hordozható készülékeken, ami meg van, arra nincs (elég sok, vagy elég jó) szoftver. Ezért is említettem, hogy az opre mindegy milyen, az emberek az applikációkra kiváncsiak.

    "Egyszerűen egy Linux annyira előrébb van egy 18 éves architektúrájú XP-hez képest, hogy egyenesen ufótechnológia."

    Vagy nem.
    A linux a kezdetektől egy továbfejlesztett, kiegészített opre, a windows klf. verziói meg zömében from scratch fejlesztések.
    A linux annyira ufótechnológia, hogy nincs rá elégséges alkalmazáskínálat még a legelemibb feladatokra sem.

    "A befektetők, részvényesek, minőségbiztosítási standardok, biztosítók, hatóságok előírják, hogy nem használhatnak olyan megoldást, ami a pénzügyi biztonságot veszélyezteti. "

    Ennek némileg ellentmond az egy időben elég gyakorivá vált bankkártya csalás, ami éppen a technológia nevetségesen egyszerű volta okán vált lehetővé és elterjedését is ennek az egyszerűségnek köszönhette. Gyakorlatilag egy mágnescsíkra volt rögzítve néhány adat, amit akár egy régi magnófejjel is le lehetett olvasni, majd az adatokat egy másik, kereskedelemben kapható, megfelelő koercitivitású üres kártyára visszaírni (klónozás).
    Ekkoriban nem zúgolódtak a részvényesek, meg a hatóságok?

    "Úgy, ahogy gépjárműveknél is vannak minimum előírások, műszaki, kötelező biztosítás, egyéb biztosításnak feltételei. Nem mehetsz ki akármilyen romhalmazzal a közutakra a forgalomban részt venni,"

    Nagyon durva analógia ez.
    Egyrészt, minden windows XP annyi idős, amennyi a legutolsó service packja. A másik, hogy akár gépek ezrei is rá lehetnek kötve az internetre, ha előttük ott van egy szerver, amely a védelmüket biztosítja. Így van ez nálam is és még sok helyen másutt is.

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • zolee001

    őstag

    válasz Frawly #278 üzenetére

    "Az a baj, hogy látszik nem használod, csak hallomásból hallottál róla ezt-azt. Programkínálat épp úgy van rá, nagyon nehéz spéci felhasználású programokat leszámítva (MS szoftverek, mint MS Office, Sharepoint, egyebek,"

    Ez igy ebben a formában nem igaz,a komplett O365 ököszisztéma fut a felhöböl bármilyen (támogatott) böngészöböl,Word,Excell,Power Point ,SharepointExchange Online
    Értelemszerüen a vastag kliensek nem

  • zolee001

    őstag

    válasz Frawly #280 üzenetére

    Igy van,de aki akarja az akár okosmikrón is használhatja az MS alkalmazásait,immáron nem elfogadott kifogás hogy Linuxon nem fut
    A Windows használókat is az O365 felé szeretné terelgetni a felhasználókat

  • nyisziati

    veterán

    válasz Frawly #287 üzenetére

    Valahol valakik kiszámolták - talán az új autókkal kapcsolatban, - hogy a Föld sokkal többet veszít az újautó gyártással, mint amit nyer a kedvezőbb károsanyag-kibocsátással.

    Pl. csak Németországban évente kb. 10 MILLIÓ új autót gyártanak, ami kb. 12 millió TONNA anyag felhasználását jelenti. Míg ha a régieket korszerűsítenék, SOKKAL kevesebbe kerülne, és kevesebb nyersanyag kellene hozzá.

    És gyanítom ugyanez a helyzet mindennel kapcsolatban.
    Nagykanállal fogyasztják a gyárak a nyersanyagokat, mintha nem lenne holnap.

    De mi lesz, ha elfogy az olaj? Ami a műanyag alapja is, ugye, nemcsak energiahordozó. Mi lesz, ha elfogy a vasérc? A bauxit? Ha kiirtják az amazóniai esőerdőket? Ha kifogyunk a ritkaföldfémekből?

    Na ezek a lényeges kérdések. Többek közt.

  • zolee001

    őstag

    válasz Frawly #287 üzenetére

    Azért ne felejtsük el,hogy anno a hardware gyártók ugy várták az uj aktuális windows verziót mint a messiást mert az eladások felfutást remélték,és ugy is történt
    A Vista megjelenésekor mennyi jól müködö hardware ment a kukába mert a gyártók direkt nem irtak drivert hozzá mert akkor nem veszik meg az uj vista certified matricával ellátottat
    Ezt a sort még lehetne folytatniéa nem is beszélve az Apple huzásairól a 100% ra járatott wifi chip-töl kezdve a szándékos belassitáson át ,óvatosan figyelmeztetve a felhasználót ,hogy ideje meglátogatni az üzletet uj termék vásárlása céljából.
    A direkt javihatatlanra tervezett eszközökröl nem is beszélve,mostanában zajlik egy per ,sufni szervizes emberke és az apple között mert ö eredeti alkatrészekkel javitja meg a javithatatlannak mondott apple eszközöket.

    A direktben nagy erröforrásigényesre irt appok,weboldalak,pl facebook avagy ugyanezen cég emberkisérlete,hogy direkt rossz appot adtak ki androidra és igy tesztelve a türöképességeit az androidosoknak.

    Pár évvel ezelöttig valóban megfigyelhetö volt egy jo irány,olcsobbak lettek az elektronikai és föleg IT termékek de 1-2-3 éve ez csunyán visszafordult
    Manapság 1500 usd egy csucs alaplap (10 éve az akkori csucs nem volt 500 usd) az intel mindekori state of the art processzora 1000 usd,manapság már van 3000 usd ért is (nem serverbe)

    1000 euro egy flagship telefon? 2300 euro a hajtogatos akármi ami 3 nap után tönkremegy
    Az apple "hu de premium" aranyáru termékei: hol a kijelzö szarik be,aztán a klavi nem jo utána egy software hardwaresen kinyirja a hangszorot (amit 800 usd-ért javitanak) tulmelegszik,lekapcsolja a telseitményt és még lehet sorolni,minden évbe van vmi botrány
    Aztán napi hirekben a tech cégek siránkoznak,hogy zsugorodik a pc piac,leépitéseket kell eszközölniük stb

  • zzolika

    aktív tag

    válasz Frawly #287 üzenetére

    Azért a led izzókra nem mondanám hogy olcsóbb lett, mint a villanykörte... Ha csak egy ezrest számolsz, és 1 évig jó, az egy évtized alatt 10.000 Ft. Ennyi nem volt egy hagyományos villanykörte (igaz többet is fogyaszt).
    Nekem a led-es izzóim kb 120%-a ment tönkre 2 év alatt, még jó hogy nagy része garanciaidőn belül. (Azért 120, mert a gariba cserélt is beszart.)
    Hát hogy a hardverek olcsóbbak lettek, azt a videokártya árakon nem látom. Lehet hogy ugyanazon pénzért nagyobb teljesítményt kapsz, de olcsó, igazán alsó/középkategóriás nincs már. A játékok se lettek annyival jobbak, szebbek, hogy az indokolja a 2-10szeres árat. Azért a 90-es években a fejlődés is még megvolt, az új kártyával ment az új játék, ami sokkal szebb volt.
    hogy x oldal után ne nyomtasson, mikor még tudna. De ez nem tervezett elavulás Pontosan ez az. A készülék még menne, fizikailag nem romlott el, a célnak megfelel, de direkt azért áll le hogy vegyél egy másikat.
    Írhatnának az új hardverekhez is xp-s drivert, de az plusz munka. Pont mint Linuxra. A vásárlók nagy részét így is lefedik, nincs annyi többlet haszon hogy ebbe tegyenek pénzt.
    Hogy a témához is szóljak: Apám c2d-s gépén XP van, tökéletes a feladatra. Filmet nézni, netezni, régi játékokkal játszani teljesen jó. Nem kell updét, jó így ahogy van. Tűzfal, vírusirtó frissül rajta.

  • Pgraph

    aktív tag

    válasz Frawly #284 üzenetére

    Nem, a szoftver sem kivétel. Értem a magyarázatod, technikai oldalról alá lehet támasztani, de nem ez a lényeg. Hanem az elv, ahogy működik. És erre lehet legyinteni, hogy konteó, de sajnos nem az, függetlenül attól, hogy ki mit gondol róla.
    És ezzel a berendezkedéssel az a legnagyobb baj racionális oldalról, hogy véges erőforrásokra alapozva akar végtelen, folyamatos növekedést. Ilyen nincsen. A természet folyamatosan nyújtja be a számlát, már mi is érezzük keményen, a gyerekeink, unokáink még jobban fogják. És nekik vélhetően a legkisebb gondjuk lesz áptudét-nek lenni, örülnek, ha lesz pl. tiszta ivóvizük...
    Ez szerintem sokkal közelebb van, mint gondolnánk.
    A használd és dobd el elvvel a saját sorsunkat pecsételtük meg.

    [ Szerkesztve ]

    „A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

  • SP4C3

    veterán

    válasz Frawly #326 üzenetére

    végig sem méltatom olvasni, tehát a követelmények is hazugságok és átverés.
    itt vannak a valós követelmények:
    i11 CPU @49GHz
    256GB DDR6 RAM
    24 SSD M.3 RAID 0
    DX12 64GB GDDR7, shader v27

    és itt is csak döcögni fog, amikor megy a datamining a háttérben, vagy egy Cortana-s keresést indítunk, akkor minden 13. félhez el kell jusson az adat, majd visszajön a keresési eredmény. Ha épp nembhasználjuk a fent említett Low-end gépünket, akkor az majd cryptovalutát fog bányászni a microfosnak, mert nincs pénzük update serverekre sem... Apropó update, ha csak játszunk az adott gépen, akkor bányászni nem fog, de seedeli az updateket a többi agyhalottnak, akik elôszeretettel használják ezt a hányadékware™-t, aka windows 10.

    kib@szott rákos sejt az egész a velejéig, hogy a telemetrikus qrva édes anyukáját kétszer körül, meg hosszában is.

    [ Szerkesztve ]

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

  • nyisziati

    veterán

    válasz Frawly #355 üzenetére

    Ezeket a kérdéseket már érintettem, de akkor még egyszer:
    1) van win 7 is a gépen. /jogtiszta, még mielőtt.../
    2) fut is rajta, csak nem zökkenőmentesen. Eleve 1-1,5 giga a helyfoglalása, ami önmagában lassabb futást eredményez, mint az XP, de amikor pár megnyitott böngészőlappal 2 giga fölé emelkedik a memória használat, akkor egyre fokozódó mértékben lassul/akad a rendszer.
    3) nekem NEM az üres memória látványa az imponáló, hanem a kb. 2-3-szor gyorsabb rendszerműködés. Azaz, hogy ráklikkelek valamire és az szinte azonnal megnyílik. Míg win 7 alatt másodperceket várok.
    A bootolási időről nem beszélve, amíg percekig (van, hogy 10 percig is) kerregteti a vinyót.
    Az XP meg 2 percen belül betölt.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz Frawly #355 üzenetére

    Athlon64 5200+-es kinti gépünkön a Win10 is repeszt ahogy kell. Nem a proci a lényeg (egy bizonyos szintig) hanem hogy ne HDD-n legyen a rendszer (gyík Nforce-os chipset csak SATA1 módban használja az SSD-t, de még így is zongorázni lehet a különbséget egy HDD-hez képest).

    A tyúktúbot ráadásul egy "modern" HD 2600Pro gyorsíccsa benne.

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Piftuka

    veterán

    válasz Frawly #312 üzenetére

    "Annyiból viszont jobb lesz, hogy szerintem a szoftvergyártók tovább fogják támogatni, nem fognak olyan gyorsan lemondani róla, mint az XP-ről."

    Én ebben sajnos nem vagyok annyira biztos! :( De legyen igazad!

    Hozzátéve, hogy egy dolgot különösen nem értek a Microsoft hozzáállásában...

    Azt még értem is, hogy bizonyos időközönként új OS változattal rukkolnak elő. De azt miért nem tudták (akarták?) megoldani, hogy a mindenkori új platformjuk kifogástalanul támogassa a régi hardvereket, de még inkább szoftvereket?

    Hát egy rossz vicc, hogy mondjuk egy "FIFA 98" futtatásához mindenféle "trükköket kell bevetni", és virtuális masinát letölteni hozzá, mert még "Win98/XP" kompatibilis módban sem hajlandó elindulni a telepítő... :(((

    (Tudom.... "építs retro gépet régi alkatrészekből, Win98 OS-sel".... De könyörgöm, ha egyszer az új hardver ott van, miért kellene ilyesmivel vesződni?)

    Vagy az (és ebben a gyártó is "ludas"), hogy a sok-sok éve vágyott "Logitech Force Feedback" joystick egészen egyszerűen nem indul el Windows7 alatt (Win10 alatt sem fog, nyilvánvalóan), mert nem "HID kompatibilis USB eszköz"....

    A holdra szálláshoz képest mindezeket a problémákat elkerülni, illetve a megoldást garantálni egészen biztosan nem lenne kihívás... :U

    "Aquila non captat muscas."

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #326 üzenetére

    Hát, ehhez képest jó sokáig használtam atomos netbookot, 1 GB RAM-mal, HDD-vel Windows 10 alatt.

    A családban most is vannak HDD-s gépek. Persze, gyorsabb az SSD, de már miért KELLene a Windows 10 alá???

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Szirtimorc

    aktív tag

    válasz Frawly #238 üzenetére

    (#198) robohw: ...

    És pont az a probléma, hogy az oprendszer beleszól a portkezelésbe. Pl. amikor emiatt egy jel néhány millisec késéssel megy ki, és egy CNC gép lépést téveszt, és emiatt csak egy tíz kilós rozsdamentes tömb megy a kukába, az még a szerencsésebbik eset.
    Nem véletlenül használnak igen komoly gépeknél is még DOS alapú programokat.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #373 üzenetére

    Tudom, hogy különbözőek az igényeink, de az ilyen "felejtsük el" meg "szenvedés" jellegű hozzászólásokat nagyon nem értem.

    Jelenleg is (immáron lassan 6 éve) használok napi szinten egy 2 GB RAM-os, atomos netbookot / tabletet, ki hogyan hívja. És mindezt nem önsanyargatásból teszem, hanem azért, mert teljesen elégedett vagyok a Windows 10-es teljesítményével.

    " ilyen atomos gépekre, ha mindenképp Windows kell, akkor tényleg csak XP" -- nem, tökéletesen jó a Windows 10. Nyilván lehetne gyorsabb, de simán vállalható. A Visual Studio meg a VMWare nyilván nem ezen fut, és a Chrome-ban is maximum 50 fület nyitok meg, de teszi a dolgát, még soha nem lassult le, nem fagyott. Lecserélhetném, de nem teszem, mert elégedett vagyok vele.

    "De tényleg jobban jársz, ha nem kínzod magad netbookkal. " -- ezt ugye azután írtad, hogy leírtam, hogy teljesen jól megvagyok azzal a géppel. Egyébként van itthon egy 12"-os HP üzleti notebook, de nem használom, mert sokkal praktikusabb az atomos netbook a 10"-os érintőképernyőjével. Van, hogy előveszem, de hamarosan megint a netbookon találom magam.

    Linuxot meg köszönöm, inkább nem. Támogatom a Linuxot, ajánlom azoknak, akiknek beválhat, de számomra nem alternatíva. Időnként használom, de csak speciális feladatokra, amikhez az kell.

    Az pedig végképp fel tud bosszantani, hogy SSD KELL.
    Nem kell. Hasznos és jó, de teljes életet lehet élni nélküle is. A saját gépeimbe egyébként még viszonylag az elején, amikor még 50e Ft közelében voltak a 128 GB-os SSD-k, tettem SSD-ket, és örültem is nekik, de a mai napig heti rendszerességgel használok HDD-s gépeket, és ha túl vagyok azon a borzalmas traumán, hogy fél perccel tovább bootol, már teljesen jól elvagyok vele. Ha a saját gépeim lennének, vélhetően már SSD-t tettem volna beléjük, de nem az enyémek. A napi használóik is jól elvannak velük, mivel tökéletesen alkalmasak arra az irodai munkára, amire kapták őket. Amúgy pár hónapja is volt munkahelyi géposztás, és középszinttől lefele HDD-s notebookokkal váltották le a 6-8 éves régi notebookokat, még sincs elégedetlenség. Sok más ok miatt van, de a kapott notebookok miatt pont nincs, HDD-stül se.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • nyisziati

    veterán

    válasz Frawly #379 üzenetére

    " de a net mindig ilyen"
    Nem a "net", hanem a reklámok, beágyazott videók, színes-szagok tartalmak azok, amik megfogják a gépet, régebben a sávszélt is.

  • Pgraph

    aktív tag

    válasz Frawly #379 üzenetére

    Nem, NEM KELL SSD semmilyen operációs rendszer alá, mivel tudtommal semelyiknek a rendszerkövetelményei között sem szerepel ez.
    Megszépíti az életet, az más dolog. És ezt az itt írogatók közül mindenki tudja is.

    „A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

  • válasz Frawly #379 üzenetére

    WTF??!! W10-en 15perc egy normál update ha arról van szó? Ennyi idő alatt sztem még a W7 is feltelepült SSD-re. Nem emlékszek rá, utoljára több mint 3éve raktam az OS-t...

    Többi dologgal egyetértek, egy jól megrakott PC-hez az SSD nélkülözhetetlen ha jót akarsz. Nekem ennyi idősen kb. 1perc a boot idő. Biztos lehetne jobb is, de ugyanez HDD-n kb. 10perc volna. A programok jól gyúlnak, ugyan HDD-ről töltenek, de mégiscsak számít annak is az SSD, mert gondolom egy mai játék simán belekarcol a virtuális memóriába is ha olyan kedve van.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Frawly #381 üzenetére

    "Egy szóval összefoglalva, ezeket hívják netnek. "
    Hát pedig nem. Én még emlékszem, amikor ezek nélkül ment a net. Mert ugye az csak maga a háló, szöveges és képi (tehát statikus) információval. Legalábbis ahogy eredetileg megálmodták.
    Az, hogy a monetizálás és a showbusiness mit csinált az eredeti tervből, már más kérdés.

    2004-ig mindenesetre egy Pentium III-on, ha elég volt a sávszél, hasított a net. Aztán beindult a flash, reklám, videócunami, és azóta csak kapkod az ipar, hogy elég gyors gépeket és kellő sávszélt produkáljon.

    De igazából még most sem találom azt a sebességet, mint amit otthagytam kb. 2004 előtt, egy sokkal kezdetlegesebb gépen. És nem azért, mert az olyan hiper gép volt, hanem mert nem volt, ami zabálta volna az erőforrásokat.

    Lásd okosórában a C64 szintű Pebble.

  • Pgraph

    aktív tag

    válasz Frawly #393 üzenetére

    Persze, új gépet összerakni / építtetni / vásárolni pl. ma már nem érdemes SSD nélkül. De nagyon sokan dolgoznak és fognak még dolgozni jó ideig kizárólag HDD-s gépeken – akármi miatt is. Ettől még a feladatukat el tudják látni, nem áll meg az élet.
    A konzumer világ nyilván érzékenyebben reagál pl. a W10 „bajaira”, teljesen érthető, baj sincs ezzel.

    „A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

  • robohw

    aktív tag

    válasz Frawly #393 üzenetére

    "sokan nem bíztak bennük, a „szakmai” sajtó meg elrettentett mindenki az eleinte elhintett, jajj, csak néhány ezer írást bírnak szöveggel."

    Néhány ezer írást soha nem bírtak. Ezer körüli írási műveletre képesek ma is, csak az írási műveletek menedzselve vannak. A szakmai sajtó pedig joggal rettentett el mindenkit, hiszen az akkori SSD-k eleve nagyon drágák (32 GB ~ 60 rugóba került) és nagyon megbízhatatlanok voltak. A legtöbb élettartama garanciaidőn belül véget is ért.

    Aki akar, vegyen SSD-t, jó dolog, de azt sulykolni, hogy SSD nélkül halál van, egyszerűen hülyeség. A gépek nem háttértárról dolgoznak, hanem operatív tárból. Ha elég gyors a processzor és megfelelő mennyiségű a memória, akkor az SSD nem létszükséglet.Legalábbis XP-n meg win7-en.
    Csak hát, itt lép be a szakmaiság, hogy a gépet, a rajta futó oprendszert használatba vétel előtt, néha közben is, menedzselni, optimalizálni kell.

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • nyisziati

    veterán

    válasz Frawly #394 üzenetére

    "De az embereknek más lett az igényük, a nagy cégek meg ezt szolgálják ki, ebben van a pénz. "
    Fordítva. A nagy cégek elkezdték kitalálni a nagy hardverigényű, reklámos, videós stb. oldalakat, aztán amit felkapott a közösség (pl. Facebook, YouTube stb.) az megnőtt és uralkodóvá vált, amit meg nem, az elsatnyult (pl. MySpace, iWiW).

  • robohw

    aktív tag

    válasz Frawly #405 üzenetére

    "Itt átlag felhasználóról volt szó, akinek van azért egy használható gépe"

    Hát pont ez az, hogy az átlag felhasználónak még mindig HDD van a gépében, legalábbis túlnyomórészt.

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • Pgraph

    aktív tag

    válasz Frawly #405 üzenetére

    A hardvereken is nagyon kicsi a haszonkulcsa (egyre kisebb) a kereskedőknek, túl nagy kedvezményeket nem igazán lehet már ebből kiszedni nagyobb tételben se. Ráadásul itthon a pályázatok körül is megy a keverés, túlárazás, okosba visszaosztás, szóval na... Egyébként én is visszaigénylem az ÁFÁ-t a cégemben az informatikai eszközeim után, úgyhogy nettó a dolog, Mari néninél jobb a helyzetem. ;)
    De ezek is lényegtelenek, elbeszélünk egymás mellett... :F

    „A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #405 üzenetére

    OFF, de az állami szektorban történetesen, bizarr módon minden sokkal nehezebb és drágább. Hiába a tömeges beszerzés, a közbeszerzés rendesen odaver az áraknak, ráadásul maga a bürokrácia bonyolultsága és időigényessége durván gátol mindenféle ésszerű beszerzést. És akkor még nem beszéltünk a nem ritkán bejátszó beszerzési stopról.

    Nem véletlen, hogy számos munkahelyen a dolgozók saját zsebből biztosítják a fogyóeszközöket, de mi már vittünk be a feleségem munkahelyére komplett asztali PC-t is, mert felső vezető létére egyszerűen lehetetlen volt egy működő gép beszerzése -- végül több mint egy év alatt tudták hivatalosan elintézni.

    De most is tudok olyan hivatalról, ahol a dolgozók a fizetésük átlag 4-5%-át kénytelenek műszaki üzemeltetésre fordítani, az informatikusok meg fusiban hekkelgetik az így összerakott gépeket, hogy működjenek a központi szolgáltatások.

    A legszebb az a történet volt pár éve, amikor szerencsétlen hölgyike azzal a helyzettel szembesült, hogy a gyereke notebookját kell bevinnie a munkahelyére, különben bukja a prémiumát és a nyári szabadságát. Bevitte. Odaadta a rendszergazdának, aki meg kérdezés nélkül törölte a dualboot Linuxot, amin a gyerek tanult az iskolában, mert az biztonsági kockázat, valamint a Windows fölött is átvette a hatalmat, a tulajdonost meg lefokozta felhasználóvá. Szegény nőnek még a VGA-átalakítót is saját pénzből kellett megvennie.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • robohw

    aktív tag

    válasz Frawly #411 üzenetére

    A 4200-asokat hordozható eszközökbe építik, építették, ahol a sebesség előtt az üzemidő a lényegibb szempont. A lassabb fordulat kisebb energiaigényű, így az akku tovább bírja.

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Frawly #413 üzenetére

    Bár nem néztem utána a tech spec-eknek, de volt már a kezemben ilyen 4200-es winyó. Néhány HP notebookba/netbookba ilyet tettek, jóval kisebb, mint a megszokott "notiwinyó", mivel csak 1,8-as. Erre azt mondanám, azért csak 4200-es fordulatszámú, mert lehet leégne gyorsabb fordulaton ilyen mütyi kütyü.

    HDD-vel meg akkor vennék csak notebookot, ha könnyen hozzá lehet férni a merevlemezhez. Mondjuk TP-n kívül nem is vennék mást többek között emiatt is. Van olyan notebook, aminek még az alaplapját is ki kell bontani, hogy hozzá lehessen férni a diskhez.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • válasz Frawly #411 üzenetére

    A kereskedőkről annyit hogy pénteken volt szerencsém megtapasztalni igaz más témakörben az árréseket. Egy kerti műszereket árusító üzlet bezárta egy kisebb részlegét a városban és pl. egy 25m Gardena csővel szerelt dobot 8ezerért adták. Árukeresőn ezek 16k körül mennek.

    Biztos vagyok benne hogy ha PC témakörben is valahol egy raktárbezárás van úgy jönne az SSD, meg a tököm tudja mi is féláron, mint annak a rendje.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #411 üzenetére

    Csak ugye Te írtad, hogy "Pedig cégek, intézmények még olcsóbban kapják az SSD-t, nagy tételben tudják venni nagykeráron, meg pályáztatni, ÁFÁ-t visszaigényelni, stb. Ők nem ÁFÁ-s kiskeráron veszik, ahogy te, meg én, meg Mari néni."

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Szirtimorc

    aktív tag

    válasz Frawly #433 üzenetére

    Értem én, hogy normális, csak nehezen szokom meg. Nekem egy Windows annak idején elfutott 1 MB ramos gépen is, és néha azon morfondírozom, hogy mi a pék izéjét lehet kb. a semmin 18 gigában írogatni. :)

  • Szirtimorc

    aktív tag

    válasz Frawly #436 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, én most csak a Firefoxot írtam, a Process Eplorer infói alapján. Nem olyan újdonságra gondoltam, mint a 3.1 :). Talán 2.1 volt az első amit kipróbáltam

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #451 üzenetére

    Szerintem én sem hivatalosan tanultam ezeket.

    Az abakuszt a jófej tanító nénim mutogatta meg általános iskola harmadik osztályban, negyven éve. Akkor még nem igazán voltak számológépek privát kézben. Apám akkoriban szerzett be egy Sanyot: alapműveletek, vákuumfluoreszcens 7-szegmens kijelző, 4 ceruzaelem, kb. egy 3,5-es HDD mérete.

    A logarléc már főleg egyéni érdeklődésből jött, brahiból számoltam vele.

    A számológépeket egyébként nagyon szeretem. A mai napig megvan és az eredeti, 1986-os elemével működik a Sharp 506-osom.

    Most az egyetemen vizsgán, ZH-n meg nem lehet mobiltelefont használni, úgyhogy beszereztem a Casio, a Canon és a Sharp aktuális, vizsgán használható csúcsgépét, és imádom nyomogatni őket. A telefon persze okosabb (RealCalc, HyperCalc, Casio 991 emulátor, meg egy csomó grafikus ábrázoló program) meg sokkal jobb a kijelzése, és ugye gyorsabb is (egy jó kis integrálásnál vagy mátrixnál már fontos, bár ilyennel csak kíváncsiságból találkozom), de valami megfog a számológépekben.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #453 üzenetére

    Ezen a vonalon az volt a kedvencem, amikor pár évig az volt a bevett szabály az iskolákban, hogy szabad számológépet (egyes tanárok szerint számítógépet :W ) használni, de legyen ott azért a szabályos, papíros számolós levezetés a tanult számoszlopokkal! :Y

    Egyébként érdekes dolog ez a külön számológép. Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy szívesebben nyomogatom a gombokat a külön fizikai eszközön, mint a telefonban a sokkal okosabb programon.
    Nem lehet véletlen, hogy a nagy cégek a mai napig nagyon komoly fejlesztéseket nyomnak a kéziszámológép-vonalon. A Casio például nem régen újította meg teljesen az egyik csúcs modellvonalát.
    Egy munkahelyen egyszerűbb felkapni az asztalról és nyomogatni -- gondolom.

    Én már egy éve egy Casio FX-CG50 vásárlásán tökölök. Különösebb gyakorlati okom nincs rá, de nagyon rákívántam... :)

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #462 üzenetére

    A RealCalc kiváló, én is használom, de már egyre inkább Type A számológépeket használok, a RealCalc pedig Type B.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • nyisziati

    veterán

    válasz Frawly #472 üzenetére

    Figyelj, XP alatt minden gyors. 300 mega ramot foglal, a vinyóról alig töltöget.
    Win 7 élből 1,2-1,3 gigáról kezd, elindítom a Chrome-ot, mindjárt fölmegy 2 giga környékére és dadogni kezd. A winchestert meg pörgeti vagy 10 percig.
    De szerintem nem maga a ram a kevés, gondolom a DDR2 800 MHz a szűk keresztmetszet. Meg a SATA II vinyó, bár XP alatt az se gond. :U

    Úgyhogy ez az egész "fejlesztés" mocsok egy lehúzás szerintem, a biztonsági frissítések kivételével. Mert miért is foglal egy gigával többet a ramból, amikor semmivel sem csinál többet számomra? :F

    Úgyhogy én a magam részéről maradok az XP-nél, mint fő OS-nél. A NOD32 eddig mindentől megvédett, a káros weboldalakat se engedi megnyitni.
    Win 7 szerencsére csak néha kell. De azt is próbálom kiváltani (pl. mobilról direct WIFI-vel nyomtatni.

    "Kelleni valóban nem kell fejleszteni, de érdemes. Nem csak az OS miatt, hanem az azon használt programok is jobban futnak, tehát nem a MS-nak fejleszted a gépet, hanem magadnak."
    Na hát ez se teljesen így van. Azok a progik elfutnának a régi OS-en is, csak a tulajdonos/programozócsapat nem engedi. Úgyhogy pont nem magamnak fejlesztem a gépet, hanem NEKIK. Meg a hardvergyártóknak. :(((
    Itt ér össze a szoftver"fejlesztő" ipar a hardverfejlesztővel. Tolják egymást, hogy fenntartsák a keresletet és így a profitot.

    Nem véletlen, hogy amikor Bill Gates még nem volt ilyen éhes, akkor mondta, hogy "640 KB mindenre elég". Bizony, ha rendesen megírnák a progikat és CÉLprogramokat írnának. akkor - ha nem is 640 k-ba, de - pártíz megabájtba még mindig elférne bármi. Talán a CAD meg Photoshop nem, de szövegszerkesztők meg az irodai cuccok nagyrésze igen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák