Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Juhaszatti #2 üzenetére

    Nem teszik elérhetővé. Náluk nem tudsz venni játékot.
    Futtathatod a saját példányodat az ő gépükön...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz cskamacska #5 üzenetére

    Azt amit megvettél valamelyik áruházban már és az accountodon van és ezt támogatja a GF Now.
    Stadiánál hiába van meg egy Assasin Creed pl, azt újra meg kell venned a Stadia felületén is csak úgy játszhatsz vele.
    GF nownál ilyen nincs, kizárólag a hardverért fizetsz a szoftver beszerzése a te dolgod, náluk nem vásárolhatsz. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz cskamacska #7 üzenetére

    A GF nowon maradéktalanul támogatott játékok listáján kívül is elindult egy jó csomó de arra nem vállalt Nvidia garanciát hogy hibátlanul az általuk garantált sebességgel, felbontással vagy egyáltalán fut. ( nekem most is fut több, ami nincs benne a hivatalos listában pl Dirty Bomb )1200 címre vonatkozott a kezdetekben ezek közül válogathattál mivel tudsz játszani és ezt akarták heti szinten bővíteni1500 ra majd az fölé.

    GF Now különbözik mindegyiktől. Se nem távoli asztal se nem webáruház . Ha ez a kérdés ennyire egyszerű lenne akkor nem született volna meg ez a cikk, meg a dolog amiről vitatkozunk :) Nem tudják besorolni sehova.
    Maga módján Nvidának is igaza van, a kiadóknak és nekünk játékosoknak is, vagy senkinek nincs,mindegy honnan nézzük.
    Az én álláspontom az :
    A kiadóktól megvetted a játékot hivatalosan az általuk futtatott webáruházból, és nem otthoni gépre telepíted fel hanem egy virtuálisra és így játszol vele kb ennyi.
    Ezért fizetsz Nvidának a hardverért a kiadónak a szoftverért, azt gondolnád minden rendben van. De a kiadó úgy gondolkozik mivel Nvidia ezzel pénzt keres neki is járna belőle. ( nem mintha az otthoni PC ben nem éppen Nvidia hardver lenne ami futtatja a játékukat abból sem látnak egy forintot sem.) Nvidia úgy gondolja mivel ő nem értékesít játékot és nem üzemeltet webáruházat csupán hardvert ad ehhez és ezzel lehetővé teszi egy csomó olyan felületen is a játékot amik amúgy nem lennének képesek futtatni a kiadó játékát, lásd laptopok, tablettek, Ipad stb ) ezért nem hogy neki kellene fizetnie ,hanem akár fordítva mivel nem két forint a GF now mögötti hardveres infrastruktúra.
    A vége az hogy felhasználó szív mindképpen. Ha Nvidia fizet a kiadónak, akkor nem 5 Euro lesz a havi díj hanem 10-20-30 ,mert neki bevétele nem származik a játékokból ,nem árulja őket,de fizetnie kellene érte ,ez mellett fent tart egy elég komoly hardveres szolgáltatást amiben vállalja, hogy adott felbontáson adott sebességgel kiszolgálja a felhasználót a játékok futtatásában. Ki fizet? Felhasználóval kell megfizettetni.
    A kiadó ez mellett meg még rengeteg plusz bevételt kap úgy hogy nem fizet Nvidiának, mert az összes MAC, Android gép , IGP-s laptop, stb potenciális vásárló lesz, hisz nincs hardveres akadály...
    persze a naívak azt írják, hogy csupán jogi dolog áll ez mögött ,de sejtjük azért többen hogy nem, ez mögött pénz áll.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz pengwin #28 üzenetére

    persze hogy van köztes Kliens, a béta időszakra volt megállapodás a kiadók és Nv között több mint másfél évig.
    nNm értelek miért kellene ellenőriznie hogy milyen játékok vannak a te könyvtáradban.Bejelntkezel a steam fiókodba mikor bent vagy a GF now fiókodba... és azt tudod feltenni a gépedre amit megvásároltál ez így van az otthoni gépeden is. Egyszerűen ha nem támogatott játékot akarsz feltenni kiírja hogy nem tudod mert nincs a támogatott címek között...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz pengwin #28 üzenetére

    A te érveidet pedig már olvastuk százszor más szájából is pont annyira szalmabáb teória mint amennyire az enyémeket annak gondolod. A Steam egy webáruház és nem a Steam vette le a játékait hanem az egyes kiadók,, nem lenne nehéz ezt megérteni, hogy most is van fent nem egy Steam cím.... Microsoft is pont ezt gondolta hogy ez így működik a szoftverekkel . Aztán ráfázott.Itt az EU ban ez lenne a kiadók sorsa nem szabhatnák meg hogy te virtuális gépen vagy otthonin futtatod a játékodat ha megvetted.
    A NV nem webáruház ezt is már leírtuk százszor nem tudsz tőlük venni szoftvert..

    Ha Nvidiának érdeke lenne, hogy perre vigye az ügyet szerintem megtenné,de nem érdekelt ebben mert egy Videokártya gyártó cég akinek a dedikált hardverek hoznak pénzt és igyekszik jó viszonyt ápolni a kiadókkal, fejlesztőkkel.
    Júniusban meglátjuk hogy tér vissza szolgáltatás közénk újra. Szerintem drágább lesz és mi fizetjük a kiadók részét..
    A többi meg hogy Nv fanozol meg Nv hater dumát tolsz mellé semmi nem tesz hozzá a mondanivalódhoz inkább azt szabja meg mennyire kell komolyan venni amit írsz.Nem mintha nem venném komolyan de ez pont ellentétes reakciót vált ki bennem mint amire törekszel, ha a meggyőzés a célod...
    Látjuk milyen jó lett a Google stadia Nvidia nélkül is. Szar minőségű szolgáltatás a felhasználók lehúzására. Igazad van, inkább bízz bennük.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz pengwin #32 üzenetére

    Az első bekezdésedben pontosan leírtad miért is nem lehetne belekötni Nvidiába mert pontosan ez történik. :)

    "Az ugyan mindegy, hogy egy virtuális vagy fizikai PC-n futtatod a platformot és a szoftvert, de mindkét esetben csak neked, mint magánembernek és végfelhasználónak van szánva a felhasználási feltételek szerint, és csak azzal a termékkóddal, ami a te fiókodhoz van kapcsolva."
    "Ha Steamen vetted meg a használati jogot, akkor az csak arra a platformra vonatkozik és más 3. (vagy jelen esetben 4.?) fél bevonása nélkül használható. "

    Pontosan ez az hogy elméletileg mindegy kellene hogy legyen milyen Pc-n futattod. Nincs bevonva 3. vagy negyedik fél ha Steam, battlenet stb felületén át játszol. Mindegy egyes perc bármi amit a GF now rendszerében játszol a streamen és a többi felületen ugyan úgy jelenik meg mint ha azt te otthona nappalidban tetted volna. Én most nyomok egy k s TR-t bezárom a GF nowot és ott van minden a steam fiókodban mint ha a gépemen játszottam volna. Nincs harmadik fél, hardver bérlés van ami ugye elengedhetetlen kellék hogy legyene g y géped amin futtatod a játékot, mert azzal kell játszanom azt nem ad a Steam a forgalmazott játékai mellé..

    Szerintem Nvidia- de inkább a felhasználók ha perelnének- simán nyernék a pert Európába ahogy ez már megtörtént a Windows esetében...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz cskamacska #36 üzenetére

    a Stadia azért fizet mert egy webáruház is egyben és minden egyes játékot újra meg kell venned náluk hogy játszhass a Stadian és amit ott veszel csak azon át játszható desktopon nem....Igazán felhasználóbarát.Ez tetszik a kiadóknak persze.. Teljesen más a két szolgáltatás.Örülök neki hogy ez neked szimpatikus.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz pengwin #38 üzenetére

    mint írtam már több mint másfél évig elérhetőek voltak a játékok, volt megállapodás a kiadók és Nvidia között a Béta idejére, akkor sem volt jogszerűtlen a GF Now használata a felhasználóra nézve, mert a két cég( kiadók- Nvidia) egymás közt kötött erre megállapodást
    Nincs köze ennek a végfelhasználóhoz ha Nvidia és a kiadó között élő szerződés van erre vonatkozóan. Te böngészheted a rád vonatkozó feltételeket ha a két cég között erre külön megállapodás van, innentől Nvidia feladata garantálnia feléd hogy amivel ott játszol az jogszerűen van fent és te nem sértesz meg semmit azokkal a címekkel a GF Now oldalán...Tehát minden módosítás stb a kiadók fele jogszerűen működött.
    ( volt köztük a BÉTA időszakra megállapodás, arra vártak, hogy ha fizetős lesz, majd kapnak pénzt ) . Ha jogszerűtlen lett volna és nem lett volna egyezség nvidia és a kiadók között eddig ,akkor nem működött volna az ingyenes szakaszban sem.
    Most egyszerűen a kiadók pénzt várnak el olyan dologért amihez tulajdonképpen nem tettek hozzá semmit és nem is járna nekik semmi, mert Nvidia hardvert ad a felhasználó kezébe, nem üzemeltet sem webáruházat, nem árul játékot, egy virtuális gépet ad lebutítva játékra,de a kiadók felbontják a megállapodást zsarolva céget.
    Nvidia meg a felhasználó érdekében leveszi a játékokat, mert ha nincs köztük( Kiadó -Nvidia) megállapodás akkor él az EULA rád vonatkozó része....de gondolom majd ez lesz a vége hogy fizet nekik Nvidia ,mi meg az Nvidiának és ez az ára annak hogy újra aláírjanak velük egy megállapodást és az évi 60 Euros történetből lesz majd 150-200 Euro... ilyen egyszerű történet és aki ráfázik az te vagy meg én és aki használná a szolgáltatás a kiadók meg nulla befektetéssel profithoz jutnak újra tőled azért a játékért amit már megvettél azon át aki hardvert ad hozzá...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #63 üzenetére

    Szerintem nincs itt fosás. Egész egyszerűen nem akarnak pereskedni, mert első sorban VGA gyártó cégként nekik az a jó ha egy kiadóval vagy fejlesztővel jó viszonyt ápolnak.
    Júniusban ha vissza tér a szolgáltatás, akkora valószínűleg megegyeznek az anyagi feltételekben és kötnek új szerződést egymással de ezt mi fizetjük ki. Szinte biztos vagyok benne, hogy
    - a , nem 60 Euro lesz a szolgáltatás éves díja.
    - b, rá akarják venni őket a kiadók, hogy áruljanak játékokat webáruház keretében.

    Lehetséges hogy Nvidia hagyja az egészet, aki akarja támogatja őket, aki nem az nem, esetleg pár címet megvesznek majd rendszeresen,ez is benne van a pakliban...

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #65 üzenetére

    Azt nem tudom mennyire drága fent tartani,de mindenféle fan elfogultságot félretéve nálunk a leghasználhatóbb minőségű szolgáltatás, tényleg remekül játszható szinte minden kompatibilis eszközzel, ami nagy előnye az ára mellett.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #67 üzenetére

    igen csak itt ugye egy hét alatt 1 millió felhasználó regisztrált , valószínűleg ha nem jött volna ez a mizéria, akkor magasan felette lennének a felhasználói bázisban és magasabb bevételről beszélhetnénk. Ugye Nvidia bekerülési áron tud fejleszteni a saját szerverein GPU-t ami egy specifikus 2080 Ti erősségű T szériás GPu esetén talán pár száz dollár ami magasan felette van a konkurencia Vega 64 alapú rendszerének.
    Szerintem tönkre vágta volna az amúgy is szenvedő és veszteséges stadiát minden téren ezen az árazáson, mindenki erről beszélt már februárban. A Stadia kénytelen lesz változtatni ez szinte biztos, mert jelenleg bukásra van ítélve ezt nagyon sok cikk és hír lehozta már. [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #69 üzenetére

    Nvidia T10 VGA kat használ és melette pascalokat is, tesla P40.2 felhasználót szolgál ki RTX alapon és 4 embert nem RTX alapon. 80 szervert használnak a GF now kiszolgálására de erről volt már szó februárban.
    nem változik a szerver amin játszol játéktól függően hisz ezt látod a felületen melyik szerveren játszol, persze GPU-t válthat ahogy írodde azért egy Tesla p40 nem éppen megvetendő...
    Egy vega 64 4 K streamingben HDR-rel 16 felhasználóval? hát hogyne :DDD
    Pocsék kiszolgálás minősége a Stadian hidd el de inkább próbáld ki.Mások megtették : [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #72 üzenetére

    Pont azt linkeltem feljebb, hogy a tesztek szerint a GF now miben jobb (késleltetés, textúra minőség, bugok) mint a Stadia nézd meg a YT tesztet. :)Persze ott a v4K felbontás amiről már tudjuk hogy sok esetben felskálázott. A HDR jó pont, cserébe van RT a másik oldalon.
    A megtérülés egy dolog, mert Nv jelenleg a GRID szabad kapacitását felhasználja más területen,de ezt persze nem tudom mennyire éri meg nekik, de úgy gondolom hogy ha nem érte meg volna nekik nem álltak volna neki, ez evidens.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #74 üzenetére

    Angol oldal tesztelte minket szolgáltatnak van ott szerver kiszolgáló. Én magam is megtettem.írok róla logoutra.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #76 üzenetére

    Nem egy tesztet találsz fent, kB mindenki erre jutott. Innentől senki nem fog a Google Stadia szerverterem mellé költözni hogy jobb eredmény szülessen. Nvidianak biztos vagyok benne hogy kevesebb szervere működik a világban erre, mint a Stadianal.hisz te magad mondtad anno hogy EU nem is mukodott.
    Googllenek ennyi pénzért nem szemeznie kellene hanem szolgáltatni. Csak a beugró hozzájuk 2 év GF now ára és a játékokat is meg kell venned. Ne viccelj már.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #78 üzenetére

    majd.. lesz.. szemezget...
    Egy élő szolgáltatásról beszélünk ami elmarad a konkurencia negyed annyiba kerülő szolgáltatásáról... vajon akkor is így védenéd ha Nvidia hardver lenne benne?
    nem azért jobb a GF now mert közelebb ült a z apár tíz oldal aki tesztelte az Gf now szerverhez.Te sem tudod hogy nem éppen a GF now volt a távolabbi szerver bármelyik tesztelőtől...

    Semmit nem ér az mit akarnak mikor nem mennek a felhasználok hozzájuk ilyen minőségű szolgáltatásért ilyen feltételekkel és ennyiért. Nem kell lehajolniuk morzsákért mert nem lesznek morzsák, hamarosan lehúzhatják a rolót ezt hidd el nyugodtan, ha csak nem változtatnak az üzletpolitikájukon vagy az áraikon vagy mindkettőn. Ez még nálunk sokkal gazdagabb országokban sem működő ebben a formában és ezért pontosan morzsákat szedegetnek össze ,semmi mást...
    Nvidia pedig nincs rá szorulva alamizsnára szintén és ez mögött a GF now mizéria mögött meg szerintem pontosan a Google áll éppen szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz cskamacska #81 üzenetére

    Tökéletesen egyetértek mindennel amit leírtál.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #80 üzenetére

    természetesen nem erre gondoltam, hanem a nagy AAA címekkel rendelkező kiadókra akik üzleti viszonyban vannak a Stadiaval / Googlevel de ez csak feltételezés, nem kell félten ia szegény kiadókat önállóan sem..

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák