Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Olasza #33 üzenetére

    Bizony... milyen kényelmes is netezni egy 10"-os szaron, 1024*600-ban... Hogy lehet-e? Persze, a mobilomon is lehet netezni, sőt bekapod a kábel végét, és a nyelveddel fogod a jeleket, úgy is lehet netezni, kérdés, hogy megéri-e, kényelmes-e.

    Ha ökörködni, netezni, meg anyósnak megírni egy levelet kell gép, akkor jók ezek. Munkára... kuka. Nincs benne processzorerő, sem ram, és a háttértár is lassú.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Illető #36 üzenetére

    Nem tudom, ezt kinek írtad válaszként, úgy látszik előjött az, hogy "ha nem azonos velem a véleménye, akkor ellenség".

    Nagyanyádnak meg képletesen igaza van. Amikor van időd kivárni a plusz 20-30 másodperceket, míg a rendszer a lassabb processzor miatt lassabban illeszt be egy képet a szövegbe, vagy amíg ram helyett a vinyóról tölt be valamit, akkor te nem dolgozol, hanem dolgozgatsz. Baszottnagy különbség, előbbiért fizetnek, utóbbiért fizetgetnek.

    12"-ig lehet egy gépet univerzálisan használni. Komoly számítógépes munkát 14"-nál kisebb képátlón nem lehet végezni, osztom JimTonic nézetét ezzel kapcsolatban. Bohóckodni lehet, meg hunyorgatva nézni, hátha sikerül eltalálni az ikont, de jó idő/teljesítmény arányú munkát végezni nem lehet.

    rudi: senki nem mondta, hogy csak ezek a gépek lesznek, fingom nincs, hogy ezt mire írtad. Én csak azt mondom, hogy ezek a gépek szórakoztató elektronikai berendezések, és jééé de jóóópofák. Munkára...

    A celeronról meg annyit, hogy a Celeron M generáció is súrolja a használhatatlant egy XPSP3+IE7 környezetben, 1,7GHz alatt mindenképpen, pedig nálam 2GB ram volt a gépben. Én ugyanis nem tehetem meg, hogy 40 másodpercet várok egy IE7 indulásra, egy olyan IE7 indulásra, amely egy 1,6-os Pentium Dual-Core -on 3 másodpec alatt végbemegy. Ha neked van rá időd, akkor nem dolgozol eleget.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Illető #46 üzenetére

    Ez eddig stimmel, csak a kompromisszum nem mindegy. Egy 12"-os noti 2G rammal, dual core procival 150-160-ért megkapható, nem ritkár 3 év garival. Szűk 2 kiló.

    Ez 100-120 ezer körül van, fél kilóval könnyebb, és teljesítményben össze sem lehet hasonlítani. Áruld el: te mivel foglalkozol? Mert én sem cadezek notin, de az agyam elszáll, hogy egy levelet nem tudok megírni, mert a "papír" egyik oldalát nem látom, ha meg igen, akkor már a betűket nem látom. Te linux konzolból szerverpingelést végzel főállásban, vagy mi az a munka, ahová hatékony munkaeszköz ez a gép?

Új hozzászólás Aktív témák