Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Illető

    tag

    válasz #64791808 #35 üzenetére

    Mert az ugyebár nyilvánvaló, hogy mindenki ugyanazt dolgozza, mint Te, ebből következik, hogy amihez nem alapvető szükséglet egy négymagos processzor meg 100GB ram, az nem is munka.
    A nagymamám is hasonlóan gondolkozik: neki is csak az a munka, amiben estére elfáradsz és megizzadsz, és/vagy nagy zajjal és piszokkal jár. :o
    A kijelző méretében részben egyetértünk, de amíg nem találják fel a négyrét hajtogatható panelt, sosem lesz egy kicsi gépnek nagy kijelzője. Nekem ez vállalható kompromisszum, egyéb tekintetben az MSI Wind erősebb, mint a jelenleg használatban lévő asztali gépem, tehát teljesítmény szempontjából nem lesz gondom vele. :))

    Aki nem kíváncsi, az minek él?

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz #64791808 #35 üzenetére

    Én régóta mondom, hogy 14" alatt minden szenvedés. Annál kisebb kijelző csak telefonra való.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • rudi

    nagyúr

    válasz #64791808 #35 üzenetére

    Mondta bárki is, hogy mostantól csak és kizárólag a cikkben felvázolt számítógépek lesznek? Szerinted a számítógépfelhasználók mekkora hányada dolgozik a gépén, mekkora hányada használja ki azt a teljesítményt, amit egy legalapabb Pentium Dual-Core nyújt? Szerintem baromira kicsi.

    Eddig az volt a trend, hogy ha kell, ha nem, eladjuk az egyre újabb konfigot a népnek. Most ez végre eltűnni látszik, de hogy mi a fene volt a kiváltója...? Tán az Intelnél rajzoltak egy új Marshall keresztet és rájöttek, hogy nagyobb pénz van abban, ha a számítógépet még soha vagy ritkán használó tömegek alá adnak valami olcsót, mint abban, hogy a sokkal kevesebb számítógéphasználóval vetetnek félévente új vasat.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Illető

    tag

    válasz #64791808 #45 üzenetére

    Neked írtam, de távol álljon tőlem, hogy vélemény-alapon ellenségeket gyűjtsek.

    Ellenben megint a véleményedet hallhattuk a kijelzőméret-témával kapcsolatban, amivel nem is lenne semmi gond, ha véleményként tálalnád, de mivel axiómaként jelented ki, nem esik nehezemre megcáfolni, egy ún. érv használatával:

    Amikor én dolgozom, akkor nem illesztek képeket, nem nyitok harminc másik programot, mert azért fizetnek, hogy szavakat írjak egymás után. Ehhez – belátható – nem kell igazán nagy teljesítmény. Ha erre azt válaszolod, hogy Te meg CAD-ben dolgozol, vagy PS-ban, amihez meg kell a teljesítmény, valóban, akkor azt elfogadom, hiszen én is ugyanezt mondom, csak a másik irányból közelítve.
    Ha viszont azt mondod, hogy amit én csinálok, az nem munka, akkor viszont olyasmiről beszélsz, amiről fogalmad sincs, és ebből következően nincs is igazad. Ha 10"-on is fel tudom törni az FBI szerverét, és ezért fizetnek, akkor az nekem alkalmas komoly munkavégzésre, csak ezt fogadd el.

    Írtam már máskor is, hogy nekem a normális és kényelmes munkavégzéshez 24" és c2d az elképzelésem egy rendes asztali konfigban, de azzal cserébe egy métert sem mozdulhatok. A hordozható gép meg legyen hordozható, kicsi, könnyű, és ehhez mérten minél gyorsabb. Akinek meg nem a méret számít, az vegyen nagy gépet vagy hupililát vagy amilyet akar. Azt hiszem, ezért kapható többféle laptop.
    Nyilván jobb lenne egy gyorsabb gép, mert sosem lehet elég gyors, de az ár sem elhanyagolható tényező számomra, hatszázezret sajnálnék egy megfelelően kicsi és könnyű gépért, százezret meg nem.

    Remélem világos, hogy mivel van problémám és mivel nincs, szerintem elég alapvető dolgok.

    üdv

    [ Szerkesztve ]

    Aki nem kíváncsi, az minek él?

  • Illető

    tag

    válasz #64791808 #47 üzenetére

    Frappáns lenne, ha azt mondanám, hogy nettopokat tesztelek főállásban, és erre nekem tökéletes egy ekkora gép. :)
    Több dologgal foglalkozom, de amit nagy szabadságfokkal is szeretnék végezni, az a fordítás és a viszonylag kényelmes szövegbevitel. Fordítóprogram vagy szövegszerkesztő, szótár meg egy böngésző kell általában ehhez.
    Azt nem állítom, hogy szuperhatékony, erre a munkára 1920x1200 pixeles munkaasztal lenne ideális, mint említettem, az viszont nem hordozható.
    Kipróbáltam sok méretet eddig, 12", 13,3", 14", 15,4", 17". Egyik sem jó igazán. Mondhatom úgy is, hogy a 15,4" ugyanolyan rossz erre a célra, mint a 12". De ha már rossz, mondtam magamban, akkor legyen a lehető legkönnyebb. Ezért kezdtem a 10"-os nettopok irányába kacsintgatni, mert ilyet még nem próbáltam, viszont nagy rá az esély hogy ugyanolyan jó (ugyanolyan rossz) lesz, mint egy 12"-os gép.
    Ha mégsem válik be, mert túl kicsi, akkor durcásan, de visszatérek a 12"-os mérethez, van X thinkpad is 1,2 kilós.
    A legnagyobb szívfájdalmam persze az, hogy az Apple nem gyárt mostanában igazán kis gépet, és félő, hogy egy darabig nem is fog az Air-nek betartani ilyesmivel. Rebesgetnek valami touchscreen 7-10" körüli eszközt, de szerintem az nem mostanában fog debütálni, na meg érintős billentyűzeten még büntetésből sem gépelnék többtízezer leütéseket.

    Aki nem kíváncsi, az minek él?

  • lenox

    veterán

    válasz #64791808 #45 üzenetére

    Nem tudom, nekem gyanus ez a Celeron M 1.7 GHz 40 masodperc, 1.6-os p4 dualcore 3 masodperc, szerintem itt nem a processor volt a ludas... Nekem van itthon 1.83-as Pentium M-es gepem, munkahelyen meg hp 8600 (is) 8 core-ral, de ugyanigy indul el rajtuk az IE.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák