Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Illető

    tag

    válasz #64791808 #45 üzenetére

    Neked írtam, de távol álljon tőlem, hogy vélemény-alapon ellenségeket gyűjtsek.

    Ellenben megint a véleményedet hallhattuk a kijelzőméret-témával kapcsolatban, amivel nem is lenne semmi gond, ha véleményként tálalnád, de mivel axiómaként jelented ki, nem esik nehezemre megcáfolni, egy ún. érv használatával:

    Amikor én dolgozom, akkor nem illesztek képeket, nem nyitok harminc másik programot, mert azért fizetnek, hogy szavakat írjak egymás után. Ehhez – belátható – nem kell igazán nagy teljesítmény. Ha erre azt válaszolod, hogy Te meg CAD-ben dolgozol, vagy PS-ban, amihez meg kell a teljesítmény, valóban, akkor azt elfogadom, hiszen én is ugyanezt mondom, csak a másik irányból közelítve.
    Ha viszont azt mondod, hogy amit én csinálok, az nem munka, akkor viszont olyasmiről beszélsz, amiről fogalmad sincs, és ebből következően nincs is igazad. Ha 10"-on is fel tudom törni az FBI szerverét, és ezért fizetnek, akkor az nekem alkalmas komoly munkavégzésre, csak ezt fogadd el.

    Írtam már máskor is, hogy nekem a normális és kényelmes munkavégzéshez 24" és c2d az elképzelésem egy rendes asztali konfigban, de azzal cserébe egy métert sem mozdulhatok. A hordozható gép meg legyen hordozható, kicsi, könnyű, és ehhez mérten minél gyorsabb. Akinek meg nem a méret számít, az vegyen nagy gépet vagy hupililát vagy amilyet akar. Azt hiszem, ezért kapható többféle laptop.
    Nyilván jobb lenne egy gyorsabb gép, mert sosem lehet elég gyors, de az ár sem elhanyagolható tényező számomra, hatszázezret sajnálnék egy megfelelően kicsi és könnyű gépért, százezret meg nem.

    Remélem világos, hogy mivel van problémám és mivel nincs, szerintem elég alapvető dolgok.

    üdv

    [ Szerkesztve ]

    Aki nem kíváncsi, az minek él?

  • lenox

    veterán

    válasz #64791808 #45 üzenetére

    Nem tudom, nekem gyanus ez a Celeron M 1.7 GHz 40 masodperc, 1.6-os p4 dualcore 3 masodperc, szerintem itt nem a processor volt a ludas... Nekem van itthon 1.83-as Pentium M-es gepem, munkahelyen meg hp 8600 (is) 8 core-ral, de ugyanigy indul el rajtuk az IE.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák