Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Összeállítottam egy listát, ha magunknak vesszük meg a cuccokat és próbáltam kijönni a 300K-s határban /ez nem arról szól, hogy mennyivel olcsóbbat pc vonalon ugyanúgy, hanem mennyivel jobbat ugyan annyiért/ :))

    Egy boltban állítottam össze az egyszerűség kedvéért (nem reklám)

    Nem fért ki egy oldalra: kep1, kep2
    Illetve ehhez természetesen egy monitor amit 100K-ban határoznék meg, hirtelen nem találtam full hd felbontású monitort 22"-ban, de ha nem 300Kban gondolkozunk, akkor egy dell u2410 132K-ért tökéletes, és nem kell mondjam, elvileg jobb is:)

    Nézzük a fontos részleteket:

    1. CPU 4 mag (bár AMD (pártfogoltam)) sokkal jobb munkára
    2. Memóriából nem találtam 1066at így lett a majd legolcsóbb mind1 a méret a lényeg úgyis
    3. Vinyó nagyobb és halkabb
    4. Több csatlakozási lehetőség az alaplap miatt.
    5. Vidi kari valami gagyi, de lehetett volna chipsetbe int is munkához nem kell
    6. Próbáltam adni a kinézetre relatív drága coolerm ház
    7. Minőségi táp
    8. Webcam meg távirányító meg bt talán a kártyaolvasót kihagytam drágább és jobb is mit adnak mellé / a távirányító tuti /
    9. bill egér combo kimaradt +20K
    10. Oprendszert is raktam mellé legálisat

    Szum: 350K 24-es moncsival és sokkal használhatóbb munkára, ami a teljesítményét illeti.

    Videóvágásra használom a gépet, s nálam az etalon az adobe premier, ami osx alatt is elérhető az azért nincs az árban, ott is meg kell venni. Ellenben van plugin win alá, ami a vidikarit bevonja a számításba, de ez nem szempont.

    Pro az iMac részére:

    1. Valaki már írta nincs kábelrengeteg ( ezt tartom a legnagyobb előnyének )
    2. Kompakt
    3. Design / nekem tetszik, munkánál ez nem szempont /
    4. Hirtelen nem jut eszembe más biztos van (teszem hozzá, hogy összesen 20 percnél nem használtam többet eddig iMacet)

    Fontos még, hogy jönnek a kékhalállal, meg víros meg egyéb...
    Kékhalál win7en eddig nekem 1x volt és még az RC verzió...
    Vírus pedig nincs annak, aki tudja mit kattingat a neten és van tűzfala normális... a vírus parasztvakítás, aki ért a géphez annak vírusírtója sincs. /kövezzetek meg, ez a véleményem/

    Van egy Ipod Touchom elkapott az alma feeling :DD de csak azért mert nincs más alternatívája. Store miatt főleg.

    Macnak van alternatívája és szerintem jobb is, bár az OS miatt amit mint mondtam nem ismerek nem általánosítok, ezért ez szigorúan az én véleményem.

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • válasz Ijk #224 üzenetére

    Kétség kívül nagy előny, hogy tápkábelre dugom és működik.

    Abba a hibába estem, hogy aki munkára veszi az ért is hozzá (nem irodai munkára), ez nem így van. Ellenben az életbe nem bővíted a gépet (tudom irodait nem is kell, azt cserélik), és rugdosni sem kell, ha az íróasztalodban el lehet rejteni:)!

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Új hozzászólás Aktív témák