Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mawyx

    senior tag

    válasz tildy #4 üzenetére

    Akkor oda kell menni :) . Az is lehet, hogy ott kapsz munkát.Te ebből nem csinálsz problémát. Nekem meg az is gond, ha a szomszéd városba át kell ugranom, olyan kínnal tudok lenni... Ott éljetek, ahol a legjobb érzés, biztos ott is találni viszonylag normális albit.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Ivan15

    senior tag

    válasz tildy #11 üzenetére

    akkor gyorsan találj vmit, igy csak 1 hónapod van rá, mert 1 hónapot tartaléknak bele kell kalkulálni az első fizuig! Kaja, bérleti dij, bérlet stb

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #11 üzenetére

    A subway vagy valami?
    Nem hiszem el hogy nem lehet két hónap alatt melót találni, akár kétkezit is... : ( Ne keseríts el ennyire =/
    A múltkori interjú? Ahol a magyarok is voltak?
    Próbálj meg mindenféle fórumon körülnézni, hogy a többiek hol találtak melót... Akár zöldségcsomagolást is, csak ne kelljen hazajönnötök ammiatt h nincs lóvé... A ződségcsomagolással legalább időt nyernétek ha mást nem is.

    Van valami faszi... Munkalondonban vagy milyen címen van... Régen ő sok embert vitt ki meg adott melót is.

    Jah, megvan Varga Zoltán. [link]

    Tudom h übergáz a weblap, és nem túl bizalomgerjesztő, de anno 2004-ben én beszéltem vele, meg csomó emberrel is, akik rajta keresztül szereztek melót és szállást. Akkor minden rendben volt vele, tartotta a szavát elintézett mindent stb...
    Akkoriban volt zöldségcsomagolás, és éjszakai takarítás v.mi szállodában.
    Több ember kimenetelét is végigkövettem akkor a fórumon, az eltervezéstől, az első kinti fizetésekig... Szal elvileg megbízható... de csak akkor keresd fel, ha már nincs más lehetőség.... Mert ugyan bizalomgerjesztőnek tűnik a dolog, meg másoknál működött is, nekem mégis fura ez így. De hátha nektek is bejönne!

  • Mawyx

    senior tag

    válasz tildy #14 üzenetére

    Keresztanyám itthon nem talál munkát, boltos papírja van meg üzletvezető vagy mi a kín, egész Szegedet elárasztotta az önéletrajzával, de semmi, egy zöldségboltban a xart is kihajtották belőle, majd ahogy letelt az 1hónap próbaidő mennie kellett, bejelentésről ne is álmodjon, bnőmet 3éve nem jelentik be, de nem tud mit csinálni, nincs más. Keresztanyám most más városban keresgél, szórja az önéletrajzokat, de semmi, pékség, penny, cba, próbál mindent, de nem hívják. Eddig vállakozóként kocsmát vitt, de nem ment jól a buli, előtte saját földön mezőgazdaságban dolgozott, de gyűlt az adósság, mára már elég nagy az adósság, hogy vigyázzon magára, nincs semmi bevétele, így munkát keresni is nehéz, mert a buszjegy nagyon drága, most váltak/válnak el, a pasi nem fizeti ki, de a házból kidobta, visszaköltözött az anyjához, de azok meg isznak és a megőrülés határán áll, csontsovány sé ráncos a pár éve még csinos, fitt, fiatalos nagyszerű csodálatraméltó nő, ott volt a szép hatalmas családi ház meg minden, most meg semmi. Döbbenet mennyire nincs semmi :(

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #14 üzenetére

    Hát ez hihetetlen mennyire nehéz :S Legalábbis innen nagyon úgy tűnik...
    Azért ennek a Varga Zolinak a számát jegyezd meg. Elvileg ő egy héten belül talál mindenkinek munkát...

    De amúgy lehet hogy nálad is az lesz, mint nekem az itthoni álláskereséssel... Beadod ide-oda meg amoda is... Aztán semmi semmi semmi... Majd eltelik 1-2 hónap és óránként fognak hívogatni a melók miatt... velem ez már kétszer esett meg :)

    Amúgymeg, ha ennyi mindenből (amit megtesztek érte) nem lesz melótok, akkor bizony nemérdemes kimenni :S de ezt meg nem tudnám elhinni... Na kezd zavaros lenni.. Majd folyt köv. , mert most nálunk utsó munkanap van. Nemsokára koccintás , aztán meg céges piálás lesz :D

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #17 üzenetére

    De én ezt akkorse értem =/ Akinek diplomája van az is ugyan olyan jó arra a melóra akinek csak érettségije van... =/
    Azzal az emberrel meg nemtom mivan =/ 2004-ben beszéltem vele utoljára... Csak gondoltam hátha... Ez is egy esély.
    Szerintem nem rontottátok el azzal h szakmait kerestetek. Nem gond az.
    Az bátor dolog volt, hogy előzetes meló nélkül mentetek ki, de azt én se hittem volna, hogy ennyire nem megy...
    Lehet le kéne butítani az önéletrajzot... Mert ha mondjuk beadod egy konyhára a 2 diplomás, php fejlesztős önéletrajzodat akkor szerintem csak lesnek hogy vajon mit is akarsz te ott :)
    Még mindig van időtök bőven... Szal csak nyugi. Karácsony környékén szerintem már senki se foglalkozik ilyennel, de az év eleje az kapósabb lehet!

  • Ivan15

    senior tag

    válasz tildy #20 üzenetére

    egy fontos tanács, aztán vagy megfogadjátok vagy nem :) -
    német tapasztalat, nem tudom mi van Londonban de, OTTANI BEJELENTETT LAKCIM nagyon fontos, mert ha nincs NEM TUDSZ:
    -bankszámlát nyitni ha majd dolgozol a fizukhoz. Minden ismétlem minden munkaadó ha legális, bakszámlára utal. Ha kézbe adják, szinte 100%, feketén dolgozol, nekem a hetente adott fizu ha hallom már gyanus.
    -be kell téged rögtön jelentene a munkaadódnak a TB (fizetett betegállomány) és nyugdijkasszához .
    -adószámot igényelni, majd év végén adóbevallást késziteni, adókedvezményeket igénybevenni, akár 1 hónapos munkáról is ott kell majd adóbevallani
    -gépjárműfelelőségbiztositást kötni, autót/robogót stb ott bejelenteni, rendszámot kapni
    -bármit hitelre vásárolni
    -orvoshoz menni, orvosi ellátást ott, az ottani TB-ben kapni
    -hivatalosan bármit elintézni (pl. internetet beköttetni akármi)
    Tehát, OTTANI LAKCIM LAKCIM LAKCIM
    a belinkelt faszival, aki munkát ad ott valszeg pont ez a gond: feketézel. Laksz vhol, ahova nem vagy bejelentve, és kézbe kapod (tehát feketén) a fizut.
    -ha vámhivatal/rendőrség ezt észreveszi bazi nagy a birság, kirakhatnak az országból is, megbüntetnek, nem lesz tiszta az erkölcsi bizonyitványod
    -ha vmi baleset történik, télen miért ne, a mentő kiszállást te fizeted, az orvosi kezelést is ,marha drága mindkettő, ha megtörténik
    -SEMMIT sem tudsz igénybe venni a normális hivatali hivatalos ügyintézés keretein belül
    -folyamatosan retteghetsz, hogy mikor buksz le az adó(k) be nem fizetése miatt, mikor igazoltat egy rendőr az utcán, mikor veszik észre hogy feketézel, és a mukaadód is retteg, mert ha te lebuksz, akkor ő is birságot fizet, ezért ha vmi történik veled rögtön letagad téged, hogy nem is ismer
    Hát kinek kell ez?

    A bejelentett lakcim az alfa és az omega külföldön, most van egy kis időtök januárig, tehát
    -lakcim bejelentése, és bankszla nyitás

  • Ivan15

    senior tag

    válasz tildy #23 üzenetére

    örülök, hogy ti legalább gondolkoztok, és nem úgy bele a vakvilágba csináljátok mint sokan mások :C
    -állást biztos találtok majd, ha nem is szilveszterig, januártól majd jobban beindul minden! Sokan vannak ilyenkor már szabadságon

  • Ivan15

    senior tag

    válasz tildy #23 üzenetére

    Milyen papirt adtak az iránylondonosok?Van bejelentett lakcímünk. Iránylondonosokon keresztül jöttünk, adtak róla papírt is! a lakcimet Mo-rol nem lehet bejelenteni, nektek kell SZEMÉLYESEN az adott önkormányzati hivatalban OTT helyben, és csak az ottani hivatal igazolása érvényes mint lakcimigazolás. Csak igy személyesen kerülhettek bele az ottani nyilvántartásba, amit az ottani apeh és rendőrség is lát de gondolom ebből sem lesz gond :)
    -ja ha egy mód van rá török munkaadónak vendéglátásban ne dolgozz. Dolgozz vendéglátásban, de töröknek ne

    [ Szerkesztve ]

  • #53246592

    törölt tag

    válasz tildy #23 üzenetére

    Nem tudom Angliaban hogy megy, de itt kimondottan elönynek szamit ha az ember aktiv es erdeklödik a cegnel ahova jelentkezett. Szoval ha nem hivnak az igert idöpontban vissza, akkor lehet erdemes rajuk csörögni. En meg egy ismerösöm legalabbis igy kaptunk munkat nemregiben. Oktoberben volt egy het amikor 3-4-szer felhivtam a fickot hogy akkor most mi van? :)

Új hozzászólás Aktív témák