Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz updog #8 üzenetére

    En nem szoktam ilyeneket nezni/olvasni, nezem az arakat, tudom a mesterek es alapanyagok arat, es mivel itt elek latom h tombol az epitoipar, meg csillio' turista van - pesti falu -, balatoni fejlodest nem ismerem

    envagyok
    Mondod te ezt
    Sokan mar tobb eve lufiznak, szep nagy lufi ez ( :
    En azt mondon, jonneknis vissza emberek, amelyik elelmes az akar jobban keres mint kint
    Kulfoldi befektetot nem erdekli a mi nepesseg fogyasubk, meg a tiuristakat sem
    Par ev mulva terjunk erre vissza:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz updog #74 üzenetére

    Szívást? Mi szívás van vele? Csomó nyugdíjas űzi ezt a sportot, nem látom az arcukon a szívást, inkább a jókedvet. :K
    A költségek meg nem vészesek, legalábbis amik fenntartásról szólnak. Az adókhoz természetesen nem értek, de ha annyira szar lenne az adózás, akkor mások egyáltalán nem csinálnák.
    Nekem az én egyszerű és szerény igényeimnek tuti üzlet. Itt ugyebár azért kinek mi a tuti, az egy teljesen szubjektív történet.
    Nem milliomos akarok lenni, sőt még csak az sem lényeg, hogy jobban éljek, mint pl arányaiban most, itt.
    Tehát nem a "telhetetlen" nyereségvágy, a harácsolás a cél, hanem egy élhető világ, egy szép helyen a családommal. Ilyen megközelítésből már simán járható az út. Nekem ez a tuti. :K
    És balatoni foglalásnál ne a booking legyen a mérvadó. :N Ez már egy hiba, ha az után számolsz. :K

    [ Szerkesztve ]

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • envagyok

    veterán

    válasz updog #77 üzenetére

    Jelenleg Badacsony környékén szobát franciaággyal étkezés nélkül nagyon maximum 10k-ért lehet kiadni naponta. Afelett nem jön a nép, vagy kaját/konyhát akar.
    Kb 10 hét a szezon, 80% kihasználtságnál 8 hét, azaz 560000Ft/szoba/év.
    De ebből elvileg lejön adóra/airbnb, stb oldalak jutalékára minimum 30%, azaz 5 szobára évi 2milla kb.
    Ja és dolgozni kell vele.
    Plusz még az állandó javítgatások, újítgatások, stb.
    Plusz benne van, ha jön vmi algás pánik, vagy bármi, akkor eltűnnek a vendégek.
    Vagy jön egy rossz idős szezon...
    Azt nem mondom, hogy rossz dolog, de nem szabad túl sokat belelátni, mert akkor csalódhat az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz updog #77 üzenetére

    Egyéni vélemény, ha úgy képzeled el amit írtál (7 szobás ingatlanban gondolkodom, amiből kettő a családé [...], a másik 5 mehet franciaágyakkal kiadásba), az okozhat hosszú távon kényelmetlenséget/konfliktust.

    Ezt aláírom, de ma már abból is konfliktust csinálnak az emberek, hogy felszállnak a buszra, metróra stb. Szóval ebből csak azt akartam kihozni egy bármilyen más melóhely is rengeteg konfliktust/kellemetlenséget okoz (ami akár másodperceken belül beeszi magát a család "zárt" rendszerébe is).
    Ahová mi járunk, ott semmit nem cseréltek az utóbbi időben, és ezt szó szerint kell érteni. Én az amortizációt minimálisnak látom.
    Miből áll egy egyszerű apartman? Egy darab szekrény, 2 éjjeli, egy franciágy, egy tv állvány valami kis tv-vel + fürdő tusolóval, mosdóval wc-vel, oszt kész. Nem igazán tudom mi amortizálódhat. Csak nem verik szét minden évben a wc kagylót :D Max a műanyag székek, meg az asztal.
    Nem beszélve róla, hogy ezt takarítani és karbantartani lóf@sz mutatvány.
    Ha 2 misi kijön 4 hó alatt tisztán (ilyen kis melóval) és még mindig van 8 hó egyéb foglalkozásra (bevételi lehetőségre), akkor hol a baj? Mondom ezt úgy, hogy igen, nem gyűlölködve és nyögve csinálom a ezt a melót. Szeretek emberekkel dolgozni, foglalkozni, ismerkedni, dumálni velük. stb.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák