Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C0R0

    csendes tag

    válasz Chaser #11 üzenetére

    (Bocsi nem válasznak szántam, csak véletlenül erre nyomtam :D )

    Hülye vagyok vagy nem mi a következő fél évben szeretnénk lakást venni (na persze kihasználva a csoda támogatásokat).
    Szerintem még sokáig nem fog ez a lufi(?) kipukkadni.

    (1) Az előzőekben a többiek már emlegették a befektetőket, és valóban, szerintem is ők hajtják fel a piacot, 40% csak azért vesz lakást, hogy utána kiadja / később eladja haszonnal (MNB lakáspiaci jelentés 10. old). Ha jön is egy válság mi lesz az ő reakciójuk? Ha engem kérdezel, akkor nem fogja eladni az ingatlant nyomott áron. Ha hitelre vette akkor sem fog bedőlni, mert ki tudja adni - legfeljebb kevesebbért - és vígan finanszírozza tovább a fix kamatozású lakáshitelt.

    (2)Budapest népességét szerintem még egy ideig ne féltsük. Jelenleg mindenki BP-ben látja a saját jövőjét, legyen szakmunkás vagy diplomás.
    - Vidékről származom, a volt osztálytársaim mind külföldön vagy BP-n.
    - Aki külföldön volt és hazajött az feljött BP-re.
    - Az előző albi tulajdonosom azért rakott ki minket mert inkább felköltöztek Békéscsabáról, hogy lássák az unokákat, akiket sosem vittek le a szülők vidékre.
    - Nem nagyon látom, hogy a szülőfalumat (ami egyébként nagyon kulturált és karbantartott) elárasztaná a budapesti nyugdíjas tömeg. Miért is menne, Pesten minden infrastruktúra megvan ahhoz, hogy öreg korában is minőségi életet élhessen.

    (3) Ez alapján nekem nem tűnnek annyira túlárazottnak a lakáspiaci árak, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a vidék halott. (LINK )

    És még lehetne sorolni a tényezőket, de a lényeg, hogy (szerintem) egyik sem hat olyan erősen lefelé, hogy itt nagy árcsökkenés legyen az elkövetkező években, maximum stagnálni fog. Szóval a 10 milliós újpesti panelt el kell felejteni :(

    [ Szerkesztve ]

  • envagyok

    veterán

    válasz Chaser #11 üzenetére

    Itt Győrben nem jellemző a külföldiek befektetése.
    De több tízezer lakást felhúztak.
    Egy népességfogyó országban a kiadásra alapozó befektetés elég megalapozatlannak tűnik.
    Nem lesz kinek kiadni.
    Ráadásul ha fordul a dolog (pukkan a buborék) pont a befektetők fognak legelőször menekülni,hogy még jól kiszálljanak, és ezzel fogják iszonyatosan generálni az áresést. Más helyeken már gondok vannak, törököknél komplett eladatlan lakóparkok várják sorsuk jobbra fordulás, Kínában városrészek.
    Tiszta holland tulipán feeling. Itt egyedül a csok tartja életben még a keresletet. Aki befektetni akart, már rég megtette.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • nullpoint

    senior tag

    válasz Chaser #11 üzenetére

    "...tudom a mesterek es alapanyagok arat..."

    Ja, iparos minimum havi egy milla netto tisztán, minimális munkával. :B :DD :DD :DD

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

  • cskamacska

    addikt

    válasz Chaser #11 üzenetére

    Mondjuk az nem direkte fejlődés, hogy a túltolt építőipar generálja a kihasználatlan/megfizethetetlen ingatlanokat, és ezzel felnyomja a kapcsolódó szakmák bérköltségét az egekbe. :N

    Lesz egy szép No Deal Brexit, német ipar kicsit összébb húzza magát (remélhetőleg eddig megy, és nem lesz instant válság belőle :O ), számolatlan EU pénz nem megy majd értelmetlen mega építkezési projektekbe (meg igazából sehova máshova se, mert nem lesz, se lófürdetőre és stadionra, se 6 új pesti kórházra :o ), aztán hirtelen lesz olcsó(bb) lakás, lesz olcsó villanyszerelő, de a fejlődés az nem tudom meg-e látszik utána is. :U :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák