Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csandi

    őstag

    válasz #48613632 #12 üzenetére

    Igen, főleg fps gamingnél. Kisebb erő kell, hogy elinditsd és kisebb, hogy megállitsd. Gyorsabban is lehet vele flickelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Csandi

    őstag

    válasz #48613632 #33 üzenetére

    Pedig rengeteget számít, már 10 gramm is nagyon érződik. A pontatlan aim az max attól van, hogy nem találtad meg a neked megfelelő sensitivity-t még, (nekem pl egy 180 fokos fordulat egy fps játékban 29cm az egérpadon), illetve, hogy nem játszol annyit és olyan komolyan. Hidd el, hogy sokat számít, nem véletlen csinálják ezeket, nekem is volt már sok egerem, sok méretben és súlyban, ugyhogy nem a levegőbe beszélek

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #48613632 #33 üzenetére

    Számít, nem keveset, leginkább a gyakorlatban! Egyáltalán nincs túllihegve (inkább alábecsülve van a fontossága, de mostanában szerencsére kezd fordulni ez a trend; az utóbbi 2 évben több ultrakönnyű cucc jött ki, mint előtte ~10 évig). Meg nyilván az sem véletlenül van, hogy ha megnézed a prókat, nem nagyon fogsz találni féltéglákat a kezeik alatt, általában 105-110 grammnál meg van húzva az a felső határ, de inkább a 90-100 az általános.

    Ahogy korábban írták, a könnyebb egeret sokkal könnyebb precízen rántani, és a mozdulathoz is kevesebb erő szükségeltetik, a rágcsálónak kisebb a tehetetlensége, és jobban is csúszik. Volt olyan pehelysúlyú patkányom, amin über glide volt, és egy pici pöccintésre keresztülszánkázott az Allsop Raindrop XL-en. Az ám az aimbot.

    Ne aggódj, egy 200 grammos vasbeton tömbbel én se tudnék normálisan puffogtatni, maximum rinocéroszt taglózni, de azt legalább hatékonyan. Nyilván a ~10 másodperc után jelentkező éles nyilallás sem segítene...

    Hosszútávú, aktív használat mellett (értsd kb. naponta több óra) az izületeknek (elsősorban a csuklónak) is sokkal jobb, ha nem 150 grammot cibálsz állandóan, hanem mondjuk csak 80-at. Természetesebbnek hat, a perifériát inkább a teste meghosszabbításának érzi az ember, mintsem egy eszköznek a kezében.

    Az 53 grammos CoolerMaster MM710-nél néha konkrétan elfelejtettem, hogy egeret fogok, csak mozdult a kezem és mozdult a kurzor. El is gondolkodtam rajta, hogy a játszós géphez használt 70 grammos Aurorákat lecserélem egy ilyenre (kizárólag a tömeg miatt).

    Az én esetem amúgy egy véglet: szó szerint fizikai fájdalmat okoz perceken belül, ha ~80 gramm felett akarok mondjuk FPS-t játszani. 70 grammal vagy alatta meg órákig elvagyok vígan.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #48613632 #61 üzenetére

    Miért lenne placebo low skillen? Maximum vannak olyanok, akik nem veszik észre a különbséget.

    Ez kb. az a régi (és alapjaiban hibás) argument, hogy ha kocajátékos vagy, nem is olyan lényeges a zsír szenzor, mert úgyis olyan fakezű vagy, hogy nem az fog számítani.

    Az, hogy a lehető legjobb/feladatra legoptimálisabb hardvert használod, csak segíthet, megszüntet egy fejlődést/performanszot potenciálisan gátló faktort, akár tudatában vagy ennek, akár nem – ártani biztos nem fog. Jó perifériákkal könnyebb megmászni a saját ranglétrádat is.

    Például élmény volt látni LAN-on, hogy egy régi, KEGYETLENÜL fakezű, überlowskill cimborám (kb. akkor van bekapcsolva a gépe, mikor helyi hálózunk, amúgy leszarja, számítástechnikához sem ért uszkve semmit; már kb. ott kiég a biztosíték, hogy mozogni és lőni egyszerre is lehet) életében először használ valóban korrekt egeret + egérpadot, és elsőre 3x annyi score-t csinál CoD: WaW zombi co-opban, mint amilyeneket amúgy szokott (mely arányt utána meg is tartott, és a nap végére eljutottunk oda, hogy lehet, hogy venne valami egeret...ő...).

    Nyilván nem lett több skillje egy meccs alatt, és ugyanúgy fájdalmas volt nézni :DDD , de az egyértelmű volt, hogy a bármiféle tudatosságot nélkülöző, relatív viszonylatban nagymértékű fejlődés pusztán a hardvernek köszönhető. Persze vannak olyan dolgok, amikhez több idő kell, de ezt egy jó és kirívó példának tartom.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #48613632 #68 üzenetére

    Önmagában semmilyen hardver nem ad skillt. Leegyszerűsítve könnyebb lesz kihoznod magadból a legjobbat.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Csandi

    őstag

    válasz #48613632 #81 üzenetére

    Adidas runner azért más kérdés, ott egészségügyi okai is vannak, hogy miért jobb mint egy tisza. Olyan talptechnológiák vannak, amik kímélik a térdet, stb. De ahogy Synth is irta, könyebben tudod kihozni magadból a jót vele, illetve magasabbra teszi a határt, hogy meddig tudsz fejlődni. Attól, hogy nem pro valaki, még elég sokan vannak akik tryhardolják az fps játékokban a rankedet, (akár csak mert ezt szeretik, akár mert prok szeretnének lenni(bár ahhoz jóval több kell mint a ranked)) és oda is bizony azért kell.
    Én idén 4 hónapig egy nemzetközi EU csapatnál játszottam apexet leszerződve a vb miatt, ismerem az eu pro fps community nagy részét (apex meg cs, meg mostmár valorantban főleg), és ott nincsenek ilyen kérdések, ha valakinek egér kell, akkor ajánlanak neki aztán pedig örül neki, hogy jé ez tényleg mennyivel jobb mint a régi.
    Mondjuk azt megjegyezném, hogy a legnépszerűbb egér az egyérteleműen a G Pro Wireless, ami nem ultrakönnyű, inkább ilyen közepes, de azt szereti mindenki. Én egy Viper Ultimatet használok, de vannak sokan akik az Ultralight 2-re esküsznek, a maga 47 grammjával. Nekem is volt már számtalan egerem, és az, hogy nem számít a súlya (meg még sok más tényezője) az egérnek, csak "placebo" vagy "már eleve pronak kell lenni hozzá" szimplán hülyeség.
    De a legegyszerűbb módja, hogy ha érdekel vegyél egyet, és hasonlitsd össze. Cooler Master MM710 olcsó és nagyon könnyű (és nagyon jó is), azt kipróbálod és minden kiderül :)

    [ Szerkesztve ]

  • Csandi

    őstag

    válasz #48613632 #87 üzenetére

    Irtam, hogy nem csak a méret számit. Egérre meg jobb minél kevesebb dolgot bindelni fps-ben, hogy ne interferáljon a megnyomásuk az aimbe.

  • Csandi

    őstag

    válasz #48613632 #91 üzenetére

    Nálam a holster weapon van thumb gombnál, minden más billen. a T-Z-C-X gombokkal nyomom a különféle heal itemeket, Q az ability, V az ulti, többi alapbeállitás.

    Akkor interferál, ha olyan dolgot akarsz nyomni ami közben lőnél is, de igaz ezek közben nem, de ettől függetlenül megszokás kérdése, hogy egérrel nyomja e valaki vagy billel, viszont ha egy egéren ennyi gomb van akkor az tuti nehéz, és akkor vissza is kanyarodtunk az eredeti kérdéshez :D

  • Csandi

    őstag

    válasz #48613632 #93 üzenetére

    Nekem a 80 a max, az a is a g pro wireless. Már egy deathadder is rohadt nehéz sztem(pedig vagy 1 évig nyomtam azzal) a maga 95-100 grammjával. Ultrakönnyűek közül probaltam az mm710-et, a a model o- -t, és az ultralight 2-t, azok tényleg egy más világ, de leghoszabb a ideig a a g pro wirelessemet használtam, bár annál a fő indok az az volt, hogy wireless. Aztán jött a viper ultimate, vettem egyet, hogy kipróbáljam, 1 hétre rá már adtam is el a gpw-t. Nekem jobban bejön a formája, hogy szinte ugyanaz csak laposabb. Fingertip grip-ben fogom az egeret.

    Nekem szerencsére nem nagyok az ujjaim, és lenéznem sem kell, van annyi órám bill meg játékok előtt is, hogy menjen reflexből :D

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #48613632 #93 üzenetére

    135?

    Nagyon. Ilyen tömeggel tüzépen is lehetne árulni. : >

    Szerintem most a testesebb egerek közül a Basilisk V2 és az új DeathAdder a nyerő. Vannak méretek, mégsincs elszállva az érték a mérlegen.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #48613632 #97 üzenetére

    Azért hagyj neki némi időt. Féltéglák után a tollpárnára váltás eleinte szinte biztos, hogy overshootot fog produkálni, mert ugyanakkora elmozdításhoz kevesebb erőt kell kifejteni.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák