Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    Már az előző cikknél szerettem volna mondani:

    Köszönet a szerzőnek a glow belevételéért a tesztekbe. :R

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Möhe #39 üzenetére

    Scart EU-ban kötelező ha jól tudom.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz BBéci #55 üzenetére

    Nem ezért kellene a flac első sorban, de ha a zenéid jó része ilyen formában van, akkor kapásból bukod azt, hogy a TV elvégzi a flac-> pcm konverziót és a régi AVR-eden így tudsz zenét hallgatni, ha olyanod van.

    Nekem ez pl. hiányozik a Sony-tól, de csak emiatt nem fogom átkonvertálni a zenék 99%-át (a maradék meg 1% meg dts...)

    moli.hu: Azt a tesztet összefoglalom neked egy mondatban: 140.000Ft-ért képminőséget nem veszel LCD-ből, vedd meg a legnagyobbat, amit éppen akcióban szórnak a MM/Metro/Auchan/Tesco/stb. áruházban. Vagy vegyél egy plazmát, ami kicsit talán többet fogyaszt és figyelj arra, hogy ne 0-24-ben menjen rajta ugyanaz.

    Opsz. ez két mondat lett. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz nismoka #132 üzenetére

    Ok, csak most éppen nincs fölös millióm, hogy a TA-E9000ES/TA-N9000ES/TA-VA777ES triót ki tudjam váltani legalább megközelítőleg hasonló hangú új rendszerrel. És akkor a szépségükről még nem is beszéltem. ;)

    HTPC van (jriver, hangtalan, kalibrált, boldogság), ezt médialejátszó nem váltja ki. Másik meg, hogy media playerből meg normálisat még nem láttam, mindnek van valami hiányossága. Pl. a tegnap üzembe helyezett WD stream library-t nem tud csinálni, ha (egyébként teljesen logikusan) a megosztásaid a lejátszók számára csak olvashatóak. Még jó, hogy a library volt a fő oka, amiért ezt vettem...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #156 üzenetére

    Sajnos kell is az az 1.9. Hétvégén volt szerencsém tesztelni jó alaposan és nyugiban, hát légypiszok a difi még ott is 55"-on 4K anyagnál is ha be van állítva mindkét TV normálisan. Csak azért nem mondom, hogy lufi lesz, mert hát az FHD-éért is meg voltak/vannak őrülve 42"-on és alatt is. :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #158 üzenetére

    Red one demo anyag + recode FHD-ra, mivel legutolsó madvr sem remekelt real-time 4K downscaling-ban. Szemem még mindig kettes. ;) LCD részemről továbbra is veszett fejsze, hadd ne mondjam, milyen csodásan ragyognak a sarkai a sötétben két méterről nézve az x9-nek is. Kb. három méterről már nincs glow, csak akkor meg minek a 4K. :F

    Kb. a két méteren belül mondom azt 55"-nál, hogy ha nagyon unalmas a nézett anyag és elkezdtem pixeleket számolni akkor láttam különbséget. Állónál látszik egyértelműen a difi messzebbről is, mozgónál csak nagyon odafigyelve már ebből a távból is. A jelen lévő nem Sony megszállottak szerint egyébként a W9-nek volt szebb a képe, mivel annál nem vonták el a figyelmet a ronda oldalsó hangszórók. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #170 üzenetére

    Sajnos gyári 4K-FHD anyag nem volt, azzal főztünk amink volt. :)

    Impusle-tól ne várj sokat jelen formájában (60Hz), nekünk is oltári nagy csalódás volt. Egyrészt valami számomra megfoghatatlan oknál fogva a Sony még itt sem normalizálta az Impulse/Clear/Clear Plus alatt az automatikus fényerőállítást a többi módhoz, azaz továbbra is jóval sötétebb a kép automatikus fényerőállítás mellett (nem lenne gond, ha nem vagy 8 gombnyomás után lehetne állítani oda és vissza ezt). Impulse alatt viszont alapból is elég sötét a kép. Fel lehet venni a brightness-t és így eltárolni valamelyik sémánál, de a felvett brightness látszik sajnos erősen a feketéknél.

    Ennél nagyobb gond, hogy villog a képernyő, mintha egy régi CRT-t nézne az ember. Játékok alatt nem annyira zavaró, de pl. sportműsornál - ahol mondjuk totálképet mutatnak - a viszonylag kis blur feletti örömöt elrontja, hogy villog a kép. 120Hz-re megcsinálják jó lesz, így inkább csak sok USA tinédzser fog vörös szemmel iskolában menni. :)

    Egyébként nálam maradt továbbra is a favorit a "smooth" mode, így legalább nem akadozva mozog a labda a levegőben a focimeccsek alatt, igaz néha olyan csíkot húz a labda, mint anno A pálya ördögei-ben. :)

    Más TV-nél nem tudom mi a helyzet, nálam 5-s brightness kéne kalibrálás szerint, glow miatt 3-ason van, de kb. 0-n lenne tűrhető, csak ott meg már "beborulnak" elég erősen a színek.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #173 üzenetére

    Rosszul írtam, csak a b-s kezdésre emlékeztem, természetesen ahogy Wrack is írja, a Backlight van 3-ason, de glow 3 méterről csak kb. egy 50x50cm-es négyzetből nézve tűrhető szintű.:B

    Sportműsoroknál miért nem jó az 1x mozgás-interpoláció + backlight strobing/scanning? Az 100 Hz-en villog.

    Mert a 8 éves belépő Pana plazma után egy évvel még mindig látom, hogy diavetítést nézek félmillióért. :O (Ok, lehet mondani, minek vettem, de egyrészt baromi jó áron jutottam hozzá, másrészt az elején nem tűnt fel.)

    Filmre pedig True Cinema mód, ami elvileg 3x villantja fel a képkockákat, ahogy a moziban szokás.

    True Cinema nálam nem választható, gondolom automatikusan csinálná, mert leírás szerint tudja. Ellenben nem tudom mikor, bármit állítok smooth-on kívül, diavetítés van.

    Wrack: Kösz a javítást, azt állítom, csak a "b" betűs kezdés rémlett, meg a 0-10-es skála.

    krx21: Az elején sokat gondolkoztam mi legyen (standard v. clear v. smooth), de egyrészt ahol kijön a szappanopera hatás, azt utána standard-on is visszanézve ugyanúgy látja már az ember, szóval nem oszt-nem-szoroz nekem. Másrészt, ha pl. megnézel egy lassú svenkeléses részt (pl. Cowboys vs. Aliens eleje), akkor standard és clear esetén nagyon látszik, hogy kevés az fps. Smooth már ok. Focimeccs vagy hoki esetén is látod, hogy "ugrál" a labda az első két mód esetén. Smooth esetén meg csíkot húz, de legalább folyamatosnak néz ki.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #180 üzenetére

    Smoothon kívül bármire rakom látszik hogy diavetítés van, akadozik a mozgás, svenknél ugrál, stb. az 55EX720-on, hiába a frame helyes lejátszás. Kértem kölcsön egy BR lejátszót, hátha az nV 23.971Hz-t nem szereti a TV, de nem, ez ennyit tud. Olyan ez, mint a beégett pixel. Ha egyszer megláttad, már mindig azt látod. Két hétig, még nem vettem észre nem volt ilyen gondom. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Ispy #196 üzenetére

    Üdv a klubban. :DDD

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #200 üzenetére

    Ha egy 100eFt-os plazma tudja, akkor azért had legyen már elvárható egy félmilliós LCD-től is, hogy ne diavetítést nézzen az ember. Ősrégi filléres Pana plazmán nincs diavetítés 24p estén sem, pedig ez még 96Hz-es módot sem tud. Frame-t tud ismételni egyszer (100Hz double scan, így talán 48Hz-en mehet talán a 24p), meg van a 400Hz-nél is rosszabb sub-field drive-je. (400Hz-et az eggyel feljebb pozícionált típusoknál már írják, ennél még nem.) Na mindegy, kidühöngtem magam. :((

    Sony Motionflow XR-ek estén nem közli, hogy hogyan variálnak a backlight scanning-gel és az interpolációval. Amit netes túrásból kisakkoztam:
    - clear: scanning + frame insertion
    - clear plus: scanning + interpolation
    - normal: frame insertion
    - smooth: interpolation

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #205 üzenetére

    Jriver (madvr renderer-rel) a lejátszó, nV kártyán 23.971fps-sel játsza le a 24p-s filmeket. Szóval ez ok. True cinema nem választható (nincs ilyen opció a menu-ben), de a TV is jelzi, hogy 24p a bemenet. Pana esetén folyamatos, itt látni valamennyire a szaggatást. De ez is olyan, hogy amíg ugye nem veszi észre az ember, addig nem gond. :o

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #208 üzenetére

    Némi (sok :D ) google használat megadta a választ: van egyszer a 24p True Cinema (ezt tudja a TV-m, ez annyit tesz, hogy 24p anyagot frekvencia helyesen le tud játszani, akkor lesz aktív automatikusan ha 24p jelet kap és motionflow ki van kapcsolva cinemotion-nel együtt) és van Motionflow xr esetén is True Cinama mód, ami leírás szerint szintén ugyanezt teszi lehetővé (villogtatást nem írja, de ez lenne a logikus, mert különben nincs értelme az off állásnak). Amit találtam még, hogy 120Hz-es paneleknél 5:5 pulldown-t jelent a 24p True Cinema, a 100/200Hz-esekre viszont nem találtam semmit, hogy hogyan oldják meg pontosan. Sony marketingszöveget találtam, hogy 24Hz-et "ugyanígy a mozifilmnek megfelelően jeleníti meg a kijelző.

    A 24p lejátszás stimmel, TV is jelzi, nem az 5 ezred különbség kavar be, az egyébként is nV "standard" és ha így lenne, elég sokan reklamálnának. :) A kérdésedre válaszolva a kép teljesen egyenletesen szaggat, ha nem smooth-ot használok, ahogy 24p forrásnak illik. Ezért nem szabad elolvasni ezt és megnézni a benne említett példákat. Utána már 5 centis kijelzőn 100 méterről ki fogja szúrni az ember a 24p miatti rángatózást. :)

    Találtam mérést a keresgélés közben a 100Hz-es panelre motionflow xr 200-zal (ez van ugye nálam), a clear, clear plus tudja a teljes 1080 soros mozgásfelbontást (mégis szaggatottnak látom erősen), standard és smooth 500 sort tud (motionflow xr 800-nál már 900 körül mérték ezt is, ez van a W905 sorozatnál). Off állásban a 100Hz-es panelnél 300 sort tud feloldani a panel függetlenül attól, hogy hány Hz-es.

    Amit még találtam, hogy standard és smooth is interpolál, csak a deblur erőssége a difi köztük, szóval hülyeség amit előbb írtam .

    Amire még egyébként tudok gondolni az a plazma sub field drive-ja miatti "villogtatás" és talán ez szűnteti meg a szaggatást. :F

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #212 üzenetére

    Nem írtam elég egyértelműen. Nálam nem választható a true cinema motionflow opció, csak az újabb/nagyobb típusoknál. Nálam csak a "24p true cinema" van.

    Egyébként valamennyire off, de találtam egy phd dolgozatot, ahol le van írva a sub field drive működése és meglepő módon nem úgy működik, hogy egyenlő 10 subframe-re osztja mondjuk a 600Hz-es subfield drive a 60Hz-es film képkockáit, hanem egyre hosszabb ideig jeleníti meg az egyes subframe-ket. Lehet ez is közrejátszik. :F

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák