Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz BBéci #300 üzenetére

    Az ellentmondások itt vannak:
    a., Hogy lehet ugyanannyi vagy alig nagyobb az érték egy nagyon gyors panelen, mint egy régi, lassú panelen?
    b., Mitől lesz 2x annyi 100Hz-es (csak interpoláció, BFI nélkül) módban, ha egyszer a panel válaszideje ugyanannyi, sőt ilyenkor 2x történik váltás 1x helyett? (Ami miatt csökkennie kellene az értéknek...)

    Továbbá, mint Dabadab linkén kiderült:
    1. Ez egy erősen szubjektív "mérés". Jelentős eltérések lehetnek két ember értékelése között.
    2. Az a 300 néha 500.
    3. Érdekes módon itt szinte semmivel sem látták jobbnak a "javított" módot.
    3. Teljesen hiányos, hogy csak egy fajta "javított" módot tesztelnek. Sokszor azt sem írják le pontosan, melyiket. Holott totálisan más a mozgás-interpoláció és a BFI hatása.

    "Az a baj, hogy kevered a válaszidőt a képfrissítési frekvenciával."

    Dehogy keverem. (Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy egy autoszerelő keveri az indítómotort a karburátorral. :D )

    "Az alap 50 Hz-ből interpolációval (processzor által kiszámolt és beillesztett köztes képkockákkal) lesz 100 vagy 200, majd azt növelik tovább háttérfény villogtatással, amit nevezhetsz BFI-nek, én nem használom azt a kifejezést."

    Kösz, de ezt már 10 évvel ezelőtt is tudtam. Le is írtam már itt és máshol jópárszor. Éppen ezért választottam szét az itteni hozzászólásaimban is mozgás-interpolációra és BFI-re (ami egy megfelelő körökben jól ismert fogalom).

    Megjegyzem, a BFI-t (a mozgás-interpolációhoz hasonlóan) durva mellékhatásokat okozó buta trükknek tituláltad, holott minden mozis vetítő alkalmazza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák