Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz b. #488 üzenetére

    Tudni kell, hogy a plazma nem képes analóg módon szabályozni a szubpixelei intenzitását (mint az LCD). Két állapota van: világít vagy sem. (Az egész képernyőre vonatkozóan lehet csak szabályozni, amit dinamikus szabályzásra használnak, ami kicsit hasonlít az LCD-k dinamikus háttérvilágítás szabályzására, ami a látványt illeti.)

    A színárnyalatok megjelenítéséhez szükséges fokozatokat a két állapot időarányának változtatásával érik el. Ez egy PWM-szerű megoldás. És mivel TFT réteg sincs, ami egyenként és függetlenül tudná vezérelni a szubpixeleket, csak úgy tudják ezt megvalósítani, hogy gyors egymásutánban speciális képeket jelenítenek meg, amiken a szubpixelek a szükséges időarányban vannak ki vagy be állapotban. Ez a Sub-Field Driving. Egy forrás képkockából általában 10db ilyen speciális képet generálnak. Ezek egymáshoz képest fele ideig jelennek meg, így jön ki a 10 bit/komponens.

    A 600 MHz-es plazmáknál a teljes frame-idő alatt jelennek meg egymás után ezek a képek, azaz időben elnyúlik 1-1 forrás-kép megjelenítése. Ez nem tesz kimondottan jót a mozgásnak. (Picit hasonlít a dolog a DLP-s projektorok forgó színkereke által keltett jelenséghez.) Lehet, hogy összességében jobb, mint egy 50Hz-es, normál LCD-s mozgásmegjelenítés, de engem speciel zavar.

    (100/120 Hz-es [fps-es] módban már csak 5/6 bit jut egy komponensre, a többit ditherezéssel pótolják. Ezért ezt nem is nagyon erőltetik. 3D-ben is ugyenez a helyzet.)

    A magasabb frekin üzemelő, újabb plazmákon már szűkebb időintervallumra van összesűrítve ezeknek a sub-fieldeknek a megjelenítése (és 100/120 Hz-es mozgás-interpoláció és 3D esetén is tartani lehet a 10 bit/komponenst), az nyilván jobb (ilyet még nem láttam).

    (#489) Neszójábe: Mi bajod van? Igenis, a normál LCD-s mozgásmegjelenítés és a BFI-zett változat más ligában játszik.

    Ajánlom figyelmedbe pl. ezt az írást a miértekről.

    (#490) panpeter92: Nem tudom, mit értesz megfelelő távolság alatt. Én bőven látom olyan távolságból, amit még nem érzek túl távolinak, hogy értelme is legyen a nagy képernyőnek.

Új hozzászólás Aktív témák