Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ShiTmano #13 üzenetére

    Elméletben teljesítményben "elvi szinten" azonosnak kellene lenni HA nincs különbség implementációban és megoldásokban.
    Gyakorlatban leginkább szerintem a driver felépítés különbsége miatt lehet különbség (ha lesz).

    Ha csak nincs valami "extra" képesség az AMD féle megoldásban a "szabványos PCIE" megoldáshoz képest (pl. kisebb időzítésű és/vagy gyorsabb protokoll a PCIE sajátja helyett, és elvileg ilyen elvileg nincs, csak "brandesítéttek" a PCIE úgy 10 éve létező megoldását SAM -nek)
    Persze a drivert csiszolni és ezen parancs "bekötését a struktúrába" nagyon nem 5 perc vagy pár hónap, elégge mélyen benyúló funkció ez (és a stabilitásra figyelni kell, a memóriaműveletek "nem játékok", komoly adatvesztés is lehet a vége).

    így elsődlegesen a driver minőség okozhat különbségeket (ha van, DE nem néztem utána az "elérhető" alkalmazások teljesítménye milyen a 2 gyártó kártyái esetén... már ha már van összehasonlítás).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Emilió

    junior tag

    válasz ShiTmano #13 üzenetére

    "Szokásos ferdítésed NV, Intel irányban."
    Nem nvidia és amd összehasonlítást tettem a sebességgel kapcsolatban, hanem azt írtam hogy az nv a támogatott játékaiban legalább van gyorsulás, míg az amd esetében bár mindent támogat, több esetben nincs vagy lassulás mérhető. ;)

    Ha ferdítés, akkor viszont rád igaz amivel engem gyanúsítasz, mert azt elfelejted megemlíteni hogy ezek a remek plusz fps adatok fhd-n jelentkeznek. 6800 XT és fullhd. :C :C

    És az átlag 17 játékból nincs valós különbség 9 játéknál FHD-ban, és 11 játéknál 4K-n. A te teszted szerint. Kicsit más ugye, mint kiemelni a nem releváns jól mutató adatokat? ;]

    [ Szerkesztve ]

    A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

  • Emilió

    junior tag

    válasz ShiTmano #24 üzenetére

    Természetesen? :DDD Nem hagyod magad kizökkenteni ugye? Azután természetesen, hogy szóvá tettem. De ha természetesen, és felette nincs sok hatása nv-nél sem, ezt milyen tesztek alapján mondod? ;]

    Pingüino:
    Bocsánat ezek szerint tényleg pongyolán fogalmaztam az első hsz-ben. Azt akartam mondani, hogy az nv legalább olyan címeket támogat, amiben van gyorsulás, szemben az amd általános támogatásával, ami bár tök jó, de minek olyan játékra amiben nem segít? ;)

    Ha ezt tisztáztuk, akkor még arra kérnélek meg, hogy a jövőben kerüld a minősítésem, mit értek és mit nem. Annak fényében, hogy ha érdekedben áll akkor egy olyan embert, akit több tízezren követnek, és amd processzorokhoz ír sokak által használt tuning szoftvert, te hipp-hopp inkompetensnek nyilvánítod - szerintem neked nem kell engem minősítened. Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

  • Emilió

    junior tag

    válasz ShiTmano #27 üzenetére

    Nem nézem az amd-t 4K-ban, az NV-t meg átlagban. Te mondtad, hogy hogy fullhd felett nincs hatása az nv-nél sem. Még teszt sincs kint. Na ez az igazán égő.

    Pingüino: Elengedtem. Vicces hogy elvakultságról beszélsz velem kapcsolatban, te, aki azt állította hogy az intel a bevételét a részlegek eladásából szerzi. :D És kár ferdítened, pontosan azt tetted Yuri-val kapcsolatban, amit mondtam. Mindezt azért, hogy ne legyen súlya a szavának.

    [ Szerkesztve ]

    A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

Új hozzászólás Aktív témák