Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csab2

    veterán

    válasz Stefun #480 üzenetére

    Most is S40 telóm van, de szívesen elcserélem egy szifonra :)

    Látom, te nem akarod megérteni, hogy mire gondolok. Leírom mégegyszer, most megpróbálok pontosabban fogalmazni.

    Először is ha figyeltél volna, rájöttél volna, hogy nekem nem csak a gyorsaság számít.
    ("a telefon azt teszi (gyorsan) amit én akarok"
    Itt a hangsúly azon van, hogy azt teszi, amit én akarok és nem mellesleg gyorsan is.)

    Nézd, én nem sok érintős telefont nyomkodtam. Sőt, az igazat megvallva iPhone-t sem. Csak iPod Touch volt a kezemben (az viszont többször is). Azonban a Touch és a szifon ebből a szempontból teljesen egyforma. Minden telefonnál (sőt bármilyen eszköznél) elsődleges fontosságú, hogy a készülék azt csinálja amit a felhasználó akar. Gondolom az teljesen egyértelmű, hogy használhatatlan lenne az a telefon, amin a 3-as gombot megnyomva az nem 3-ast írna ki a kijelzőre, hanem véletlenszerűen bármilyen más karaktert. Életszerűbb példa: a tesztekben is szokták írni, hogy baromira rossz, ha a billentyűk nyomáspontja nem jó és ezért nem kapsz visszajelzést a telefon reakciójáról. Vagy ha kicsik a billentyűk és gyakran előfordul, hogy a rossz gombot nyomod meg. Vagy egyszerre lenyomsz 2-3 gombot, és szinte csak a véletlen dönti el, hogy a telefon melyik utasítást fogja végrehajtani.

    Na most ez a probléma még fokozottabban jelenik meg az érintőképernyős telefonoknál, hiszen ott nincsenek is fizikailag gombok, ezért még kevésbé kapsz visszajelzést a telefontól. Én fél napig nyomkodtam egy tapimobilt (a típusát most direkt nem írom ide, egyrészt mert már megemlítettem egy másik hsz-ben, másrészt meg nem akarom, hogy fikázásnak tűnjön a hsz-em), és nagyon idegesítő volt, hogy rengetegszer nem csinálta azt amit én akartam. Vagy nem azt csinálta amit én szerettem volna. Pl. csak gördíteni akartam valamit a teló meg belépett egy menübe vagy elindított valamit. Volt, hogy csak másodszori vagy harmadszori tapizásra csinált egyáltalán valamit.

    Ehhez képest a Touch egy más világ! Persze volt, hogy tévesztett, de elenyésző arányban. Tehát gyakorlatilag nem téveszt, elsőre azt teszi amit akarsz. Az egész nagyon gördülékenyen működik, élvezet használni. Fontos a gyorsaság is, de nem csak az számít. Az a legfontosabb, hogy nem téveszt. Nagyon finoman érzékeli a mozdulatokat. (Persze e mellett látványos a grafika, a menü, de ezt már a többi gyártó is tudja, ez nem nagy szám.)

    Én legelsősorban ezt értem felhasználó élmény alatt! Vagyis, hogy élvezet használni, nyomkodni. Az összes többi (pl. háttérkép beállítás, today screen, csengőhang állítás, témák, stb.) nekem másodlagos. Nem azt mondom, hogy nem fontosak, de nem elsődlegesek a felhasználói élmény szempontjából. (Hiszen egy hagyományos billentyűzetes teló is hiába baromira testre szabható, hiába van állati látványos nenüje, ha 10 esetből mondjuk 4-szer nem azt teszi, amit akarok és azt is lassan.)
    Nos, ebben az általam értelmezett felhasználói élményben jelenleg még verhetetlen a szifon. Szerintem mondjuk elképesztő, hogy 2 éve egyik gyártó sem ért a nyomába, ezt nem is értem.
    Azon lehet vitatkozni, hogy milyen hibái vannak a szifonnak. Vannak. Ez a teló sem tökéletes, mint ahogy egyik sem. De a fentebb leírt dologban etalon. Szerintem ezt egyetlen tesztben sem vitatták egyébként. Aki ezt nem fogadja el, az vagy vak, vagy hülye. Persze ettől még nem kell szeretni.

    Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Új hozzászólás Aktív témák