Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz Synthwave #4 üzenetére

    Mainstream also reszet minek nevezzem?

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz Synthwave #8 üzenetére

    Felso? Akkor a trx40 az micsoda? Az mainstream sose volt mas, mi kozepkategoria, attol hogy dragan adjak nem lesz mashogy pozicionalva, mert vannak meg dragabbak. Csak teljesen el vannak szallva a hwarak.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • fanti

    addikt

    válasz Synthwave #20 üzenetére

    Ja..., és még a 4000-esek is mennek majd benne mivel az AMD az AM4-en nem változtat...na persze! Azon nem is, de pl. egy B550-es lapba miért nem mennek akkor az Zen és a Zen+ procik???

    Jaaaaa......lehet kenegetni, hogy háááát igeeeen, az UEFI-be nem fér el annyi mikrokód.....na persze már! Direkt kibaszásból van ez így!

    És igen, az AMD nagyon is profitéhes lett az elmúlt egy évben, mantrázhatod tovább őket de attól még ez így van!

    Csak egy másik gondolat.

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • ballazol

    senior tag

    válasz Synthwave #17 üzenetére

    :K

    "A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz Synthwave #17 üzenetére

    ahogy látom a továbbiakból, nem akarják megérteni :D engedd el az ilyenekkel való vitát, más meg 100k-ért vesz alaplapot, közben aldis instant kávét iszik, harmadik 20k-s alaplap mellett 100k-s kávéfőzővel ;] :))hifitopic az egész világ

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • fanti

    addikt

    válasz Synthwave #95 üzenetére

    Szívesen! Gondoltam hogy nem gondoltad volna...

    Nem vagyok enyhe képzavarban, akkor lennék talán, ha nem írom le a Vsync On meglétét, de leírtam, jól tudom, hogy mire szolgál és azt is jól tudom, hogy miért használom.

    Csak elég sok sületlenséget olvasok pont itt a PH-n a vélt CPU limitekről.
    Sokan sok marhaságot állítanak, kihajtja, nem hajtja, stb...és még többeknek van komolyabb frusztrációja azt illetően, hogy neki pl. 94 FPS-el megy adott játék, a fórumtársának meg 98 FPS-el...na és akkor mi van?

    RAM nem volt meg 3600MHz, és igen, tudom, hogy 1:1-es IF/RAM arány lenne az igazi, de mivel nekem 3200MHz-es kittjeim vannak (64GB), ezért nyilván nem vagyok hülye, hogy elkótyavetyéljem a memóriákat, és csak az IF/RAM sebesség optimalizálás végett vegyek 3600MHz-es kitteket.

    Nem használok semmiféle okoskodós fix órajelet, meg ilyesmit. Azért van a proci neve végén az "X", hogy XFR + PBO és hajrá.
    Van is nekem időm ilyen sületlenségekre, hogy fixáljam az órajelet, méricskéljek, állítgassam a SOC meg a core voltokat...ugyan már!
    Nekem melóra kell elsősorban a gép, azaz új proci be, CMOS clear, majd gyors beállítás a BIOS-ban, (PBO és X.M.P elsősorban) oszt had szóljon.
    Max. a Windows 10 alatt rakom újra az AMD CPU driverét, ennyi.
    Nem érek rá hetekig idétlenkedni és finomhangolni, és pláne úgy nem, hogy a legfontosabb számomra a STABILITÁS!!!

    Vegason kívül mással?
    Hát nem, azért nem mert nem érek rá tesztelgetni heteken át más progikkal, de nem is érdekelnek, mert nekem a Vegas kell, azt használom és egyáltalán nem érdekel az, hogy más programokkal miként alakulnának a sebességek ez én gépemen.
    Másnak más progikkal mi a tapasztalata? Érdekel, de csak elolvasás szintjén, mert én én vagyok és ami nekem kell az legyen gyors, amit meg nem használok annak a futási sebessége meg totál hidegen hagy.

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • fanti

    addikt

    válasz Synthwave #102 üzenetére

    "Kicsit játszani sem akarsz BIOS-szal...mit lehet erre írni?"
    "Egy kis mókolással"

    Ez itt a baj látod...
    Én nem mókolok, 49 éves vagyok, 15 évesen kezdtem...párszáz hardvert kipróbáltam már alaposan, régebben jó móka volt a "mókolgatás", de közben felnőttem, szerintem neked sem ártana.
    Ugyanis így a pénzemért elvárom azt, hogy pikk-pakk menjen minden úgy ahogy én azt elvárom, elvégre azért adtam ki a pénzt és vettem azt amit.

    "RAM órajeled sincs meg"
    Művelődés végett ajánlom ezen friss írás olvasgatását.
    InfinityFabric/RAM fétiseseknek kötelező!

    "Az AMD feszek durván túl vannak lőve (VGA-knál is). Egy kis mókolással kevesebb fogyasztás és hőtermelés mellett nagyobb teljesítményt lehet kihozni."

    Képzeld, erről is tudok.
    Csak elég szar, amikor napokat küzd az ember a legkisebb fesz keresgélésével (csináltam én is hidd el, épp eleget anno) és tesztelésével, majd amikor "atomstabil" beállításokat kapott boldogan és elégedetten dől hátra...és jön egy új játék, aminél puffff...akkorát kressel a rendszer, hogy öröm nézni. És megy az "újabb atomstabil" beállítás keresgélése, próbálgatása, aztán az is meglesz jó pár nap után, majd jön az új AMD driver, és akkorát fagy vele az "atomstabil" beállítás, hogy szegény user lefossa a bokáját is mérgében.

    Tudom jól, ez ment az RX 5700-as topikban, de a 3000 Ryzen topikban is, meg a 2000-esnél is.
    De az RX 470-480-570-580-590 esetében szintén ment az észosztás, tudom mert nekem is volt anno RX 480-asom, de 580-as és 590-es is, és mindenki a szent grált kereste, azaz a legkisebb stabil feszt, aztán ez kb. 100 userből 4-5 nek sikerült tényleg stabilra, a többiek csak fake stabil beállításokat eszközöltek, aztán meg visszatettek mindent alapra, legalább úgy tényleg atomstabil lett...meg melegedett is persze.
    Mindenki baszott okos ezekben a "visszavesszük a feszt" topikokban, aztán meg sokszor olyan hülyeséget hord össze, hogy aki azt követi....hát hallod, vak vezet világtalant....

    "hogy a gonosz AMD újgenerációs processzorát egy generációval régebbi alaplapban hajtod"

    Már bocs hogy ilyen luxust megengedek magamnak...de a fenének van kedve és pénze alaplapot is cserélni pl. X470-ről X570-re csak az új proci miatt, HA EGYSZER AZ AMD HIVATALOS KÖZLEMÉNYÉBEN KEZESKEDIK ARRÓL, HOGY TELJESEN TÖKÉLETESEN FOG MENNI MONDJUK EGY 3700X EGY X470-ES LAPBAN.
    Vagy akkor meg hoppáááá csak....hazudtak???
    Diplomatikusabban : valótlant állítottak???
    :)) :)) :))

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • fanti

    addikt

    válasz Synthwave #105 üzenetére

    24 óra Prime95 blend teszt, és a bootpendrájvos MemTest86 ugyancsak egész napra....na annó én is azt használtam etalonnak, aztán a Sony Vegas egy szarrá effektelt film renderelésénél kiugrott...majd megint...majd megint...

    Egy topiktársam javaslatára -szkeptikusan ugyan- de kipróbáltam a y-cruncher-t...csak úgy okádta a hibát!!!
    Miután azalatt sikerült stabilizálnom, a Vegas is renderelte le hiba nélkül a filmet, amin addig kiugorgatott!

    Én eddig azt találtam a legjobbnak!
    Próbáld ki!

    -elindítod
    -0
    -1
    -7, 8 vagy 9 a memóriád nagysága függvényében (nálam a RAM 64GB, ezért a 9-es volt a nyerő)

    Ha rendben lefut, és nincs piros szöveg, akkor stabil a memória.

    Ekkora terhelést még semmivel sem tudtam eddig csinálni, agyonveri a memóriát, IMC-t...procit.

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Synthwave #138 üzenetére

    Sajnos nem fedi le a kényszer betegség definíciója, mert ahhoz, értelmetlen dolgokat kellene cselekedni, és ezek elmaradása erős pánikrohamot kellene hogy okozzon.
    Maradjunk annyiban, hogy igyekszem megtisztelni magam azzal, hogy legalább saját magammal szemben nem viselkedek igénytelenül, ha már módom és alkalmam van rá.. : D

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Synthwave #144 üzenetére

    Persze, de nekem meg az a feladatom, hogy tudjam, mivel meddig lehet és meddig érdemes elmenni. Még az Avatárom is erről árulkodik. : D

Új hozzászólás Aktív témák