Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aginor #1 üzenetére

    Igen, és mellette meg oda, hogy a korábbi rajongóik csalódjanak :( Ez kb egy A6500, amire Fuji üvegek mennek.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aginor #33 üzenetére

    Nálam az két selling point a Fuji rendszerben: a váz ergonómiája (retro nézet, mindennek külön gomb és tárcsa), és a film szimulációk. Illetve plusz pont még, hogy gyakorlatilag csak MILC APS-C rendszerre tervezett üvegeik vannak, nem ilyen régi SLR-ről meg FF-ről áttervezett dolgok.
    Emellett viszont (engem személyesen) teljesen hidegen hagy az IBIS (sőt inkább kicsit hátrány, ha mozog az érzékelő), a WR jó, de nem kritikus (a nem WR vázaik is egészen jól elvannak nedves időben, de a WR sem bír ki egy vödör vízbe mártást), a nagy markolat meg inkább taszít, mert növeli a méretet és súlyt (és amúgy is lehet kapni extra markolatot mindegyik vázhoz).

    Az ár meg hát ilyen, gyakorlatilag APS-C fronton nincs konkurenciájuk, így ők határozzák meg az árakat.

  • arn

    félisten

    válasz aginor #33 üzenetére

    lehet nem fan, csak fotozni szeretne :D

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aginor #36 üzenetére

    Bár a Fuji megoldását nem ismerem annyira, de a helyzet az, hogy egy csomó problémát behoz az IBIS. Érdemes megnézni ezt a videót, most félretéve hogy a csávó stílusa mennyire jön be, de elég sok jó dolgot mond.
    Persze, kikapcsolhatod az IBIS-t, de attól még az érékelőd ugyanúgy lebegni fog, csak a mechanika nem a kézremegésre fog kompenzálni, hanem próbálja egyhelyben tartani a cuccot, mintha rögzített lenne. Illetve szenzor takarításnál könnyebb véletlen úgy hozzányúlni, hogy sérülést okozz benne. A mechanikáján használt kenőanyaggal is lehetnek gondok... Szóval amíg nem muszáj, én inkább olyat választok, amiben nincs.

    Amúgy meg 150mm-en (még ha ekvivalens is) nincs már olyan objektív, amiben nincs OIS. Persze a kettőt együtt használva még jobban ki tudod tartani biztosan, vagy ha régi manuált használsz. De összességében elég jól el lehet szerintem lenni nélküle :K Mondjuk én amiket fotózok, ott 1/100 alá nem nagyon szoktam menni sebességben, mert ott már stabilizálás ide vagy oda, bemozdul a téma.

    Igen, a Nikon baja pont ugyanaz, mint a Sony APS-C vonalnak, hogy nem nagyon van rá üveg, és az azonos bajonett miatt kb azt várják, hogy majd a FF üvegeket használja az ember. Ami működik persze, de jóval drágább tud lenni, nagyobbak és nehezebbek is tudnak lenni, ráadásul a lefedés nem ugyanaz a crop miatt (főleg nagylátónál gond).

  • arn

    félisten

    válasz aginor #36 üzenetére

    en szeretem a fuji rendszeret, de a fotozas az elsodleges, es veszek masikat, ha az megfelelobb :) nem tudok azonosulni a "fansaggal".

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • válasz aginor #33 üzenetére

    Elsősorban a kezelhetőség és a méret miatt választottam az X100-at (tudom az kompakt, de nézelődtem már cserélhetős obis gépek körül is, annak idején volt egy Nikon D80-am és imádtam, szóval lehet egyszer még visszatérek és akkor a Fujit választanám, igaz anyagilag fájdalmas, mondjuk melyik nem az, csak talán van kevésbé fájdalmas lehetőség)

    Amúgy amiért továbbra is a Fujit tartom izgalmasnak az, hogy ...
    -Nem túl nagy, de nem is egy agyon miniatürizált rendszer (FF és m4/3 között egy pont jó méretű szenzor)
    -Ergonómia (retro kinézet, mindennek külön gomb és tárcsa)
    -Film szimulációk
    -Szerintem a piacon a legjobb fotógépből kieső JPEG képek
    -Baromi jó üvegek

    Nem mondom, hogy az IBIS nem hiányzik néha, de nem hiszem, hogy egyhamar bekerül a 100-asba. Amúgy meg 35mm, nem is nagyon kell. Az 5. széria meg még bőven elvan 6400-as ISO-n is. Én is néha felmegyek addig ha nagyon nincs más (3. generációs), de nem szívesen teszem. Ha cserélhetősöm lenne és ahhoz vennék telét akkor meg valami OIS-t választanék és ennyi.

    Tegnap kezembe akadt egy Canon 5D, eléggé el voltam tévedve rajta :D úgy éreztem magam mintha egy űrhajót kellene irányítani, ehhez képest az én Fujim kezelhetőségre egy automata váltós autónak tűnt. Meg egy batár nagy állat.

    re: nozs23
    Pl? Mondjuk én nem tudtam hogy így oldják meg az IBIS-t azt hittem lebeg, pl mágnessel tartják egy bizonyos magasságban. Ha úgy van ahogy mondja akkor a büdös életben nem kell nekem se IBIS.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aginor #45 üzenetére

    Köszi, ez érdekes videó :R
    Viszont annyi továbbra is igaznak tűnik ebből is, hogy nincs "nulla" vagy "fix" állása, hanem folyamatosan mozog az érzékelő ilyen felállásban. Gondolom ha kikapcsolt állapotba állítod az IBIS-t a vázon, akkor nem a giroszkóp alapján fogja húzni a mágnes az egészet, hanem egy kalibrált középpontra. Viszont ennél még továbbra is ott lehet a probléma, hogy ha ez elmászik (pl kosz kerül oda, vagy sérül a felfüggesztés), akkor nem fog normális képet adni a váz.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aginor #47 üzenetére

    Hát, ahogy kinéz az Oly már nem nagyon csinál semmit :U

    Ha megnézed a videóban azokat a kis kerámia golyókat, amin az egész gördül, akkor ha oda kerül be valami, az elég negatív hatással lehet a működésre (kb ahogy egy régebbi egérnél a golyó, amikor bekoszolódik). Gondolom a zár is ilyesmik miatt mehet tönkre/kezd szorulni.
    Volt fent amúgy olyan videó is, hogy Sony A7-3 érzékelője beakadt egy végállásban valamiért, szóval ez azért csak hibaforrás. Ha valaki nem használja, akkor nem feltétlen érdemes erőltetni.

    Igazából a turistáskodáshoz lehet leginkább jó szerintem az IBIS, csomó egyéb helyzetben nem feltétlen kritikus, vagy egyenesen haszontalan. Mondjuk eseményt fotózva (vagy mindent, ahol mozgás van) amúgy is érdemes rövid záridőre törekedni (max 1/100, de inkább gyorsabb), különben a téma mozdul be. Tájképnél általában állványozik az ember, termékfotónál szintén gondolom az van. Makrónál is állványt meg körvakut láttam legtöbb helyen (más kérdés, hogy te személy szerint például nem szereted használni). És így tovább. Múltkor egyszer végig gondoltam az összes olyan helyzetet, ahol fotózni szoktam, és kb az jött ki, hogy sokra nem mennék azzal sem, ha lenne IBIS-em, akkor meg inkább ne legyen, és kevesebb hibaforrás.

  • válasz aginor #44 üzenetére

    Nem meggyőzn i akartam senkit. Fel lett téve a kérdés, hogy egy Fuji fan miért veszi/venné ezt a rendszert. Erre jött az én válaszom.
    Ennek ellenére, szerintem a m4/3 egy fantasztikus rendszer, a Sony-é is baromi jó. A CaNikon meg még új a MILC-en arra várjunk még egy-két évet hogy véleményt tudjak alkotni.
    Amúgy meg szerintem Ebben szerintem nincs igazság. Szubjektivitásban nincs igazság. Valakinek ez jön be valakinek az. Nekem a kis Oly-k is baromira tetszenek. Majdnem az lett. Ez a kettő nálam a befutó az Oly és a Fuji.

    re: 49 nozs23
    Ez marhaság. Minél kevesebb tétel van egy rendszerben annál kevesebb a lehetőség a meghibásodásra. Valakinek nem kell IBIS mert nem használja, ha anélküli rendszert vesz akkor kisebb valószínűséggel fog meghibásodni a gép. Autóból is ék egyszerűeket kell venni. Minél kevesebb benne az okos basz, anál kevesebb a meghibásodási pont.
    Pl most veszek fülest és nagy boltok polcain csak bluetoothos szarok vannak, nekem nem kell, mert a mostani fülesem is 18éves, egy bluetooth-os akksis fos nem fogja 18 évig bírni. Tehát az egyszerűségre törekszem, nem kell komplikált szarság. Ezek mellett nem lehet azt mondani hogy nem a felé megy a világ. Mert pont hogy igen, de tud észszerű lenni ha valaki mégis az árral szemben úszik. ;)

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák