Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nozs23

    addikt

    válasz benedekco #40 üzenetére

    Jol helyen vagy. Valamilyen magneses modon "lebegegtetik" de gyartonkent eltero, amirol altalaban tudsz olvasni az adott gyarto oldalan. Ez meg valami zsírrol magyaráz, ami melegben majd rafolyik a szenzorra. Te jo eg. Az is baromsag, hogy gyors zaridonel eletlenek lesznek a fotok, ugy nagyjabol az egesz mondokaja kuka.

  • aginor

    addikt

    válasz benedekco #40 üzenetére

    Nem vitatkozni akarok veled, tök relevánsak az érveid, csak én egy kicsit árnyaltabban és itt-ott máshogyan látom a dolgot, de ez tök jó, mert nem szeretném, ha minden, és mindenki ugyanolyan lenne. ;)

    -„Nem túl nagy, de nem is egy agyon miniatürizált rendszer” – ez mondjuk viszonylag objektív és igen, ez szerintem is így van, különösen a lencsék esetén tud érvényesülni a kisebb szenzorméret (mondjuk ez az m43-ra még fokozottabban igaz tud lenni, csak nem az 1.2-es fixeket kell nézni).

    -„Ergonómia” – ez elég szubjektív, és nekem pont ez az egyik bajom a Fujival, mert számomra nem jó fogásúak azok a vázak, amikhez szerencsém volt (jellemzően markolat nélküli modellek), de ettől még el tudom fogadni, ha valaki másként gondolja, és neki is legalább annyira igaza lesz a kérdésben, mint nekem.

    - „Film szimulációk” – elfogadom, ha valakinek ez fontos, nekem az ilyen szűrők irrelevánsak

    - „Szerintem a piacon a legjobb fotógépből kieső JPEG képek” – azért az Olympus sem rossz, és a Nikont is dicsérik mostanában, így ez is talán inkább ízlés kérdése lehet, de mivel nem fotózom jpg-ben, így nem tudok érdemben hozzászólni a kérdéshez

    - „Baromi jó üvegek” – ez érv a rendszer mellett, de szerintem nem kizárólagos, mert jó üvegeket más is gyárt. Vagy úgy is mondhatnám, hogy más rendszerre is érhetőek el baromi jó üvegek. Nekem m43 rendszerem van, így leginkább arról tudok nyilatkozni, de az is tele van príma lencsékkel abszolút és relatív értelemben egyaránt.


    Engem is kérdeztek már meg, hogy melyik a legjobb rendszer. Nekem az az általános véleményem, hogy jelenleg lényegében csak jó rendszerek vannak a piacon, és ezekből az a legjobb, ami az igényeidet és a pénztárcádat is figyelembe véve a legjobban megfelel számodra. Bármelyik rendszert veszed a kezedbe, azzal remek fotókat lehet készíteni, a kérdés csak az, hogy melyik „esik a legjobban a kezedre”.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák