Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nozs23

    addikt

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Ilyen hozzallassal eleg sokmindent ki lehetne hagyni gepekbol, mondjuk kukazzuk az elektronikus keresot, mert azert egy kijelzo megis nagyobb hibaforras, mint egy optikai? Arra kell torekedni, hogy minel jobb legyen a technologia. Itthoni es kulfoldi forumokat olvasgatva sem sem jelentik tomegesen az ibisbol adodo meghibasodasokat.
    Tekintve, hogy -nagyon helyesen- minden gyarto nyit a videos funkciok fele az ibis megkerulhetetlen lesz. De a fotosok nagyresze is orommel fogadja. Az osszes korabbi Fuji-s tesztnel is azon ment a hiszti, hogy miert nincs stabilizalas. Arra pedig nem erdemes alapozni, hogy a te felhasznalasodhoz felesleges. Masnak nem az. Vannak olyan szituaciok, amikor jol jon, hogy le lehet menni a zaridovel. Emelett is van benne fotos potencial: sensor shiftes high res mode (Panasonic pl.). Akar olyan lassu zarido elerese kezbol, hogy az emberek csak motion blur, de a kornyezet eles (mft-s ibis-el ez siman hozhato).

  • aginor

    addikt

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Az még nem lefutott meccs, meglátjuk mi sül ki belőle. :U

    Ha te csak olyan helyzetekben fényképezel, amikor van elég fény, akkor neked valóban csak egy felesleges hibaforrás, az emberek maradék 98%-ánek azért néha lehet, hogy jól jön. De ha vegyünk ki mindent a gépből, ami hibaforrás lehet, akkor marad a lyukkamera, abban nem tud semmi elromlani. :P ;)
    Komolyra fordítva, azért mert te nem igényelsz egy funkciót, attól még általánosságban nem baj, ha benne van, hátha egyszer neked is jól jön majd.
    A múltkor pl. egy keresztelőt fényképeztem és törekedtem a minimum 40-ed 60-ad záridőre, mert azzal már elég jól el lehet boldogulni, de be volt kapcsolva a képstab, mert ugyan a témát nem fogja meg, de folyamatos mászkálás közben az ember nem tud annyira figyelni a tartására és nyugalmat adott, hogy legalább a saját szerencsétlenkedésemet megfogja. :B
    Én pont szeretem, hogy mobilis vagyok a rendszerrel, nem kell mindenhova állványt cühölnöm (lőttem már naplementét is kézből :B ), de kinek a pap, kinek a papné. Viszont a makróra visszatérve én szeretem, ha természetes fények vannak a képen, így vakut ritkán használok, viszont állványozni nem szeretek, és sokszor nincs rá idő/lehetőség, mert a lepke pl. nem várja meg.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • arn

    félisten

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Utazasnal, belteren, statikus temanal, fixekkel - beepitett allvany. Nekem azota hianyzik, amiota m5tel nyaraltunk mallorcan - az xt1re akkor valtottam, amikor megjelent.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák