Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    válasz Tomcat #108 üzenetére

    Twine ötletét kellene megfontolnod,ha ilyesmikre vagy kíváncsi.

    Én szvsz úgy gondolom,h. a mostani ssd-k-ben található tárhely egy része (vmennyi %) hibajavító és egyéb funkciókra van leválasztva és "nem látható" a felhasználó számára. Ám valaki javítson ki,ha rosszul tudom.

    Viszont az is tény,h. ezekben az ssd-kben nincs mozgó alkatrész...

    És Smart értékekből is talán ki lehet olvasni ezt-azt...

    Egyébként az ssd-knél a véges írhatóság szokott téma lenni, nem pedig az olvashatóság...
    (talán Intel doksikban ez elég részletesnek tűnik, több minden is le van írva)

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz Male #158 üzenetére

    "A HDD hibák jelentős része az elektronika halála... ez éppúgy megeshet egy SSD-vel is."

    Én úgy vettem észre,h. a mozgó alkatrészek (a mechanikus részek) épp azok, amik könnyebben mennek tönkre.

    Igaz az alaplapi ramok egy teljesen más családba tartoznak, mégis ha arról kérdezne valaki, én még "sok használattól" nem láttam tönkremenni ram modulokat, csak ha már gyárilag hibásak voltak, valaki túlfeszelte, "labdázott" velük vagy ilyesmi... (az 5-7 éves pendrive-om is működik még, pedig már többször is le volt dobva és szét is esett 1-2szer)

    Egyébként épp ilyesmik miatt írtam egy másik topikban,h. én épp amiatt választottam Intel ssd-t, mert ebben a gyártóban jobban megbízom jelenleg, mint a többiben. (a hsz végén kb.)

    Van egy régebbi 160as Samsung hdd-m, 1 db bad sectorral. Vagy 4szer biztosan küldtem rá low level formatot a saját progijával, mégis amikor végigfut a felület-ellenőrzés, a bad sector nem kerül áthelyezésre...

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz ricsi99 #171 üzenetére

    gyors az ssd de ha több dolgot kell egyszerre csinálnia megáll mint a szög mint egy mezei hdd.nél...

    Ezt kíváncsi lennék honnan szedted :F Ha a 64-es ssd-t megfeküdt ezektől, akkor valszeg valamelyik régebbi fajta lehetett...

    Másik topikban linkelték be pont ezt.

    Amióta ssd-m van, azóta nem veszem észre ezt a "szöges megakadást"...
    Nagyon hasonló nálam is most a helyzet,mint ami a videón is van.
    Előtte állandóan darált és töltött, sokszor másodpercekig is, amikor 3-4 programot indítottam el, pedig a rendszer egy F1-es Samsung-on volt...

    Most ssd-n, majdnem amilyen tempóban kattintok, úgy jönnek be a programok...

    én mint buta lúzzer meg eltengődök hagyományos raid-en 1/2 annyibol számomra gyorsabb/nagyobb rendszeren ,s mivel a NASA adatait is szoktam tárolni a gépemen ezért adatbiztonság szempotjábol (mert tuti megdöglik) néha kiirok mindent egy 100ft-s dvd lemezre is...
    merth hát ugye 1 wincsi nem hal meg csak ha 2 vagy több van belöle..ugyhogy tárolja mindeni nyugodtan sdd-n a cuccait

    Ami a 100ft-os dvd lemezt illeti, nem 1 db-ot láttam már ilyenekből, amit írás után is alig lehetett olvasni :DDD
    A raid0 és a több wincsit pedig azért hozzák fel sokan, mivel 2 v. több hdd nagyobb eséllyel megy tönkre egyszerre, mint 1 darab, és mivel a raid0 nem tartalmaz adat helyreállításhoz szükséges részeket (aki ezt pontosabban tudja, majd úgyis kijavít) így ha 4 hdd-t használsz 1 tömbhöz, akkor 4szer nagyobb is lehet az esélye annak,h.a tömböd tönkremehet. Egyesek itt vagy a másik topikban írták, h. már láttak hibás sata kábelt v. meglazult csatlakozót, amitől az egész raid tömb borult...

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz antikomcsi #192 üzenetére

    A 4 lemez és Raid0-t azért írtam, mivel többen is ezt írták korábban,h. "az már röhögve leveri az ssd-ket és 4szer annyi a hely"...Ezért nem számoltam Raid5-tel, ám abban nem vagyok biztos,h. a Raid5 is annyival gyorsabb lenne. (Raid5-öt senki sem emlegette ssd-k ellen)

    A valószínűséggel lehet pontatlan voltam (úgyis olvassák mások is ezt a topikot, majd ők pontosítanak) viszont 1 hdd vs 4 hdd esetén utóbbi helyzetben 4 hdd állapotára kell figyelni, nem 1 db-ra.

    Amit számoltál, lehet egy minimális különbségnek hat de én egyrészt 4 hdd-t hasonlítottam össze, másrészt lehet pont az a minimális különbségen múlik,h. pont zh/vizsga készülés/állásinterjú/munka/egyéb halaszthatatlan teendőt nem tudsz majd épp a gépeden elintézni, mert a raid0 tömb csütörtököt mondott...

    A kábeleket pedig azért említettem, mert nem én voltam az egyetlen aki ilyesmiket tapasztalt, és nem kell maguktól kicsúszniuk a kábeleknek(talán a másik topikban írták többen is a sata kábeles "élményeiket") , elég ha az ember takarítja a házát a portól és csak egy picit hozzáér az egyik kábelhez, már abból gond lehet. (és ezt lehet már csak bekapcsolás után veszi észre az illető)

    És igen láttam már magától tönkremenő kábelt is. (félre is van téve a fiókomban, látszólag semmi baja mégsem ismer fel semmi meghajtót sem az alaplap vele, először azt hittem a hdd ment tönkre, mert egyszer csak a bios detektálásnál sokat vacakolt, egyszer pedig nem detektálta többet, hiába igazítottam meg többször is a kábelt. Akkor jött az ötlet,h. próbáljak ki egy új kábelt is, azzal megszűnt a hiba egy csapásra. Igaz ezt a sata kábelt már egy használt alaplaphoz kaptam, lehet a gazdája előzőleg már elbarmolta de akkor semmi sem magyarázza azt,h. 0,5-1-2 évig a kábel hibátlan volt nálam és egyszer csak elkezdett vacakolni mindenféle piszkálás nélkül, azóta pedig nem is működik).

    Amikor pedig másik alaplapra költöztem, szintén boot után vettem észre,h. az egyik kábellel gond van (minden kábelt precízen megnéztem előtte,h. a helyén legyen és mm-re pontosan is volt), amikor már megjelent az asztal és a start menü. Gondolom egy Raid0 tömb ilyenkor már régen "visít", holott nem a hdd-nek volt baja. Egy szimpla hdd esetén max addig nem jelenik meg a hdd az eszközkezelő alatt, amíg nem igazítom meg a kábelt, ám az adatok sértetlenek maradnak...

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    #200 Male: Lehetséges ám amiket én tapasztaltam ismeretségi körömben, ha a hdd elkezd bad sectorokat jelezni, gombamód szaporodni, az az elektronika hibája?
    És nálam a bad sector amit nem lehet low level formattal leszedni, az melyik kategória lenne?

    Amúgy ezt pont elfelejtettem linkelni a hsz-emből...

    Lehet,h. félreérthetően fogalmaztam, viszont nekem az a tapasztalatom és több helyen is ezt írják,h. a mozgó alaktrészeket tartalmazó számítástechnikai cuccok könnyebben hibásodnak meg, mint amik nem tartalmaznak mozgó alkatrészeket. Hiába keresnek többen is elektronikát hdd-hez. (ami nem a mozgó rész hibájára utalna)

    A lényeg: hiába egy új technológia, én az ssd-kben jobban bízom... (ez persze nem jelenti azt,h. nem használok backup-ot de ssd-ről ritkábban mentem backupra az adatokat, a hdd-kről sokkal gyakrabban)

    #199 antikomcsi: A 4hdd-t azért hoztam fel a Raid0 módban, mert volt pár illető, aki így hasonlította össze 1 db ssd ellen a teljesítményét. (Raid5-öt egyikük sem írt)

    A kábelhibáknál én is user error-ra gyanakodtam addig, amíg egy vadi új sata kábellel meg nem szűntek a gondok. (hiába igazgattam a hibás kábeleket össze-vissza) Az egyik hibás kábel, amit írtam előző hsz-emben egy "sima piros" kábel volt, előtte volt egy másik kábel is, amit vadi új alaplaphoz adtak, narancssárgás színű fém csatos - tehát elvileg modernebb, vadi új kábel, ezzel pedig fájl olvasási hibákat jelzett első összeszereléstől kezdve a gép (ezt is megigazgattam kikapcsolt állapotban párszor, mégsem javult a helyzet), egy új hagyományos kábellel azonnal megszűntek a gondok egy csapásra.

    Ha ilyen esetek után nekiálltam volna Raid0 tömböt újrarakni/építeni - ami gondolom nem 2 perc, és a végén kiderül,h. csak hibás volt a kábel, a tömbnek semmi baja, akkor ki lettem volna akadva.

    A lényeg: én a Raid0-t kerülöm, a "kábeles" dolog csak az egyik. (zaj, fizikai méret :2 hdd-nek 2szer nagyobb zaja lehet, 2szer annyi helyet foglal stb-stb-stb.) Számomra ilyen esetben az adatbiztonság sokkal fontosabb...

    Egyébként t72killer 197es joed 202es vagy Tomcat 207es hozzászólásait is idelinkelhetném...

    Én úgy vagyok vele,h. "egyszerűségben a nagyszerűség", nagyon max ssd-ket használnék Raid0 módban, hdd-t semmiképpen sem. És nekem is a kíváncsiságom győzött az ssd-ket illetően és nem bántam meg a dolgot. (hiába kaptam volna többszörös méretű tárhelyet azon az áron)

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák