Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomic

    addikt

    válasz <Lacy85> #247 üzenetére

    2-3 évig garis. Az alatt történhet bàrmi nem gond. Utàna úgy is csere van jobb esetben. Felőlem 120 fokos is lehet (ne) soha nem foglalkoztatott igazàn.

  • tomic

    addikt

    válasz <Lacy85> #254 üzenetére

    Ha egy gyártó kiad egy terméket amit ugye letesztelt és tudja,hogy az a kártya használat közben elérheti a pl 90 fokot is akkor miért zavarnának engem a számok? Ha itt nem veszi vissza a teljesítményét mert ez neki az üzemi hőfoka akkor a franc foglalkozik vele.
    Nem extrem helyzetekről beszélek ne értsd félre.

    Dragon3000 Üzemi hőmérsékletről beszélek nem extrémről.Nyilván nem fogom egy zárt dobozba tenni,hogy csak azért is elérje a 120 fokot.

  • BerserkGuts

    őstag

    válasz <Lacy85> #257 üzenetére

    Ezekhez minek is kell? :F

    Probléma nem itt kezdődik hanem mindig az új címekkel = valódian új programozás amikor probálgatják az új dolgokat a fejlesztők lásd pl: 2019 RDR2

    12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #230 üzenetére

    3-4 hétig, szép volt jó volt, elég volt, akkora fogyasztással majd 5700 lesz ha lesz, illetve az is kevesebbet eszik

    tomic
    nekem teljesen minegy ki vált és ki nem:) nem az én gépemben fűt az 590 ;]
    ha semmi mást nem nézel, csak szigorúan a villanyszámlát, és _bolti_ új árat veszel alapul, 590 nitro és 5500 xt pulse között van 1x e ft különbség, ennyivel drágább az új radeon
    de mivel a fogyasztás jelentősen redukálódott, hiába szerényebb hűtésű a pulse, hallkabban/hűvösebben megoldja a dolgát, itt már nitrot én is csak a világító zafír felirat miatt vennék ( : egyébként 1ft felárat nem érne
    szóval az a felár villanyszámlán úgyis visszajön, de ha valaki sokat játszik, többen játszanak, 590 drágább is lesz idővel, emiatt használtról is érdemes váltani
    az meg "apró" adalék, h nem fűt feleslegesen, sokkal kisebb táp is elég mellé, nagyon halk, nálam ezek az adalékok számítottak elsődlegesen
    és még mindig piaci áron kb 15e ft-os bundle jár az 5500 xt kártyák mellé, ha mázli van az még lefaragható, ezzel nem kalkuláltam, de persze nem esne rosszul ( : 590-ek mellé semmi, alzáról elfogytak, bundle ott volt
    ha neked kraft kell ott az 5700/2060s aztán hajrá, 5700 még árban nem is annyira vészes, világmegváltást az 5600-tól sem várnék, sztem 1660s alatt/mellett lesz, csak nyilván drágábban mint az 5500-ök

    EclipseGT
    elketyegnek, hőfok lehet 70+ fok, azzal nincs gond
    nálam a nitro nem tudott 1545-re boostolni defaulton, egyszerűen annyira melegedett már a brutális hűtés mellett is, 2db 12-es venti van a gépben, a standard elhelyezést megtükrözve egy hátsó befújó, ami tökéletesen lehűti a vrm-et és cpu bordát, elöl középen egy kifújó, ami kitessékeli a kártya által bennrekedt meleget, és ezek 450rpm körül járnak, ha fentebb vettem volna biztos hatékonyabb, csak megint ott vagyok, h teljesen feleslegesen egy zabálós vga miatt borítom a szájlentpécé' projektet

    szerk:
    Pécsi gyerek
    szezont a fazonnal
    linkeld már be azt a 60e ft-os 1650-et
    utána linkelj be olyan 1650-et, ami:
    tud félpasszív módot
    van rajta fém packlate
    kuva' halk
    utóbbihoz segítek, msi gaming x 1650s tudja ezeket, 75e ft körül ( :
    és az 5500 xt mellé még mindig ott a bundle, ami nem 2ft

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Dragon3000

    veterán

    válasz <Lacy85> #288 üzenetére

    Én ebbe szeretnék át költözni, újat sikerült 3e-ért találnom csak még lusta voltam át rakni a gépet :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • enginev3.0

    félisten

    válasz <Lacy85> #226 üzenetére

    Esetleg ez már életrevalóbb, bár ennyit nem adok személyszerint kártyáért

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #301 üzenetére

    a hang szubjektív egyrészt, nekem átlagostól tól jó a hallásom
    fogyasztás már egy objektív dolog, mivel az elmúlt 1,5 hónapban elég sokat méregettem, azt biztosan tudom, hogy 580 uv-val többet fog enni mint 1060 alapon
    580 nem volt nálam, de a 12nm-es 590 igen, 580 órajeleken még az is többet eszik mint az 1060/1660
    a polarisnak 1250-nél van "vége", onnantól a fogyasztás már elég meredeken nő, evvan'
    és fogyasztást mérni nem gpuz-vel kell, mint azt sokan gondolják..tévesen ( :
    egy jó konnektoros rms mérő már oké, ha nem is tisztán a vga-t méri, de azt nem nehéz kimatekozni, ha egyik vga-val 300w volt a gép, másikkal 200, ugyanazzal a test sw-rel mérve mi okozza a különbséget
    1400-es kb 580 órajelen az 590 uv-val 220w környékén volt, teljes gép konnektorból, és mivel 12nm, jobban alulfeszelhető mint az "eredeti" 14 nm-es 580, valahol 1v alatt tudta ezt, 570-em 0,95v-on ment 1250-et
    az 5500xt defaulton 175w ugyanannál a mérésnél
    sokszor ment passzívan nálam is az 570, 590 is, egész addig könnyű, míg nem gpu igényes játék van, gpuz amire nagyon jó, logol, vissza lehet nézni milyen órajeleket ment milyen feszeken
    tegnap rage 2-t néztem, nagyon sok résznél "alig kér" gpu-t, meg is lepődtem, de ott a forza 4, fps lock nélkül ultrán végig fullon tekeri a vga-t, aki szerint halk a vga-ja azzal toljon fél órát ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • martonx

    veterán

    válasz <Lacy85> #301 üzenetére

    Jogos. Én idén nyáron kezdtem ismét VGA-t keresni, a kiöregedett (pontosabban a kártyával semmi gond nincs, csak a monitor lett UHD, amihez az rx460 már kevés volt) rx460 utódjának. Azaz csak ehhez képest tudok nyilatkozni. Amikor nyáron kártyát kerestem, AMD fanság ide vagy oda, bevallom a hangos 460 és a borzalmasan hangos 570 után megnézve az 580, 590 fogyasztását, kétszáz akárhány watt vs 120 wattos 1660-okat (miközben az 1660-ak erősebbek is) nagyon-nagyon nyomósan olcsóbbnak kellett volna lenniük (mondjuk fél ár?), de nem voltak sokkal olcsóbbak. Így már csak meg kellett várnom az 1660S-t, és első nap be is zsákoltam a legolcsóbbat.
    Vicces látni, hogy azóta pár ezer Ft-tal feljebb ment az áruk az 1660S-eknek.
    Ha most kellene VGA-t vennem, jóval nagyobb gondban lennék, mert az 5500 XT nem rossz ajánlat, sajnos ezzel az árral nem is valami jó. Azért majd amikor az RX570-nek keresek utódot jövőre, ismét szét fogok nézni a VGA piacon, és mérlegelni az akkori viszonyoknak megfelelően, ha most kellene hirtelen döntenem jó eséllyel 1650S lenne belőle (valamivel olcsóbb, valamivel erősebb, valamivel kevesebbet fogyaszt ergo halkabb is, mint az 5500 XT).

    Én kérek elnézést!

  • b.

    félisten

    válasz <Lacy85> #312 üzenetére

    hagyjuk a csoda driver várást és az AMD marketinget légyszives köszi...
    nem, nem kb ugyanazt ... ez nálad ilyen hogy a kb az = ugyanaz? fogyasztásnál is a 115 watt out of the box és a 140 watt UV ugyan az?

    Mit nem tud az 5700 Xt a 2070 S hez képest:
    - Hardveres RT
    - 10 % sebesség előny
    - Kulturált viselkedés OC hatására...

    mit tud :
    10 % árelőny.

    grafikonokhoz nem kell német nyelvtudás. láthatod mi a különbség a két architektúra között OC és UV hatására. Példaértékű a Turing mindkét esetben. aztán nézd meg a navit OC hatására...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #311 üzenetére

    "Kétszáz akárhány watt? 150-160-nál többet nem eszik az 580 még alapbeállításon sem. Uv után 120 körül megáll."
    ezt mivel mérted? :) az 590 többet eszik 12nm-en 580-ra lockolva 120w-nál, nem is 1-2w-tal, nagyon nem, talán 150-60w környékén lehet úgy, és sokkal jobban alulfeszelhető a 12nm miatt
    az 570 1250-en uv-val kb megvan 120w-ból azt aláírom, csak az 580 órajele az +150-200mhz modelltől függően, és 1250 után kezd nagyon éhes lenni a polaris, az 570 itx uv-val kifejzetten halk volt az egy ventijével, amihez igen termetes hűtés társul
    590 nitro "hazai" teszt, sajnos reálisak a fogyasztási értékek

    az 570 4gb itx pulse jelenleg is bestbuy - lenne, ha lehetne még alzán kapni - 43e ft-ért, pláne 5-7e ft értékű bundle mellett, nyilván elmarad 1660-aktól, kb 3 gb-os 1060 tudású, de uv-val már nem sokkal eszik többet, és félpasszív, jó a hűtése, most is azt mondom azt simán vennék, ár/értékben újan kapható kártyák közül a legjobb - ha megint lehet majd kapni, a 8gb-os pulse bukkant fel alzán 52-3e ft körül helyette, ár/értékben az már rosszabb, 55-ért van xfx 580, az batár dög, defaulton még jobban zabál és nem halk -
    a nitro uv-val és oc-val, 1400-as gpu-n is jóval +50w-ot evett ugyanabban a gépben, amiben most az 5500 xt van, az átlag 175w-ot kér forza 4 alatt, 1080p minden ultrán, fps lock nélkül
    az 580 meg akármilyen jól uv-zható, annyira biztos nem mint a 12nm-es 590
    az 590 ahogy a charton is van, nálam 300w-ot bekajált átlag super position alatt, ahogy játék alatt is defaulton, ahogy a cikkben jól írták, amit nyert volna a gyártástechen, azt a megemelt órajellel nemhogy bukta, hanem még többet eszik defaulton mint egy 580
    adott árakért nem bántam hogy kísérletezgetek velük, sőt, jók is voltak, de nem 60-70-80e ft-okért

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Noukoum

    veterán

    válasz <Lacy85> #332 üzenetére

    Én régebben már párszor magyaráztam a dolgokat, de akkor is azzal jöttek hogy a 2070s 10%-az erősebb... Persze az már senkit nem érdekel hogy első driver, 1080p és a 30 játék közül volt 5db 2019-es tripla aaa cím. Mert nyilván csgoval kell tesztelni egy ilyen kártyát :N

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • b.

    félisten

    válasz <Lacy85> #332 üzenetére

    innen. [link]

    DE nézhetünk pár napos YT teszteket is máshonnan: [link]
    Mindenki megkeresi a saját hitvallásának megfelelő tesztet gondolom én. neked az szimpatikus nekem meg éppen ez bár ebben a COD teszt baromi furcsa...

    A Turing nem Maxwell vagy Pascal.... Minél több 2019 AAA cím van annál jobb neki. A Navit úgy készítették, hogy ami hasít Turingon az menjen rajta is gyorsan de ez vissza fele is igaz.
    5700 XT nem rossz, de nem jobb mint a 2070S , maximum olcsóbb.. Úgy gondolom nem jár rosszul semelyikkel senki.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz <Lacy85> #341 üzenetére

    akárhogy is számolom 499$ vs 400$ + 10 % teljesítménykülönbség az nem 25 % . De mindegy is. elengedem.Mint írtam ez kevés bármiféle csodához.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #341 üzenetére

    sajnos ha nem jó a kiindulási alap, akor léyegtelen h az a default és uv-s állapot közt mit mutat a gpuz
    mutatott nálam 10ghz-et is570-nél, mikor kicsit megzargattam, meg 12v-ot is gpu-ra, ennyit a sw-es mérésről

    paprobert
    kisebb navinál volt idejük drivereken is dolgozni, illetve ezért az összegért még berizikóztam, 5700 áráért véletlen sem
    abból a szempontból jobb lenne, h tényleg lehet butítani és jobb a hűtés, az 590-et is úgy használtam, de azért wattmanban nem bízom annyira, fene akarja figyelgetni éppen defaultra rakta-e az értékeket vagy sem, 5500 xt-nél nem kell figyelnem semmit, csak használni

    Dragon3000
    hát nem lesz 50-60e-s ára:) max a 4gb megy 60-65 közé, ha majd lesz nek _fapados_ 5500 xt-k, abból lehet számítani mostaninál olcsóbbakra, a régi rx-ek is csak kifutás miatt voltak olcsók, standard árak itthon elég csúnyák, ahhoz képest h jobb 1660 85e körül már van

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Raymond

    félisten

    válasz <Lacy85> #333 üzenetére

    Azzal a szoftveres meressel es osszehasonlitassal az a gond hogy az AMD-nel csak a GPU fogyasztasat latod az NV-nel pedig a komplett kartya fogyasztasat ezert pl. olyan hogy 120W es 120W nem azt jelenti hogy ugyanannyit fogyaszt a ket kartya.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #457 üzenetére

    ez van, bejött a gamer mánia, nagyon nem 0,01%-át érdekli a vevőknek a különböző "csicsa", lassan sztem azok lesznek kevesebben akinek a fapados megoldások kellenek
    de egy félpasszív üzem az elég objektív, pláne ha jól működik és nem kapcsolgat random, és azt egyik gyártó sem adja puszira, akkor sem ha egyesek szerint az nem számít
    ahogy mondod, sokszor fullos adott kategóriás kártya árán már a következő kategória belépőjét lehet venni, volt ez idén is év elején/közben - már tavaly -, 1660ti gaming, strix 100-105e-ért, beugró 2060 110-ért, és nyilván mindnek volt vevőköre, akkor nem láttam h jajdehülye' aki megveszi a fullos 1660ti-t, mert beugró 2060-at is lehet kapni az árán, ami hangos, nem tud félpasszív módot, design sincs, pláne backplate, de 2060, csak fps-t nézve nyilván jobb választás, de nem csak fps létezik a világon
    sztem ha árulnának cpu-kat különböző kategóriás hűtőkkel gyárilag, sokak max akkor fognák fel hogy egy stock fapados megoldásnak köze sincs árban egy közép/felsőkategóriás hűtéshez, ugyanaz a cpu stock hűtővel lenne 50e, akkor közepessel 60, fullossal 70, ugyanez van vga-nál is, csak hűtésen kívül másban is vannak különbségek, félpasszív mód, backplate, rgb, sztem nem olyan bonyolult ezt megérteni
    vrm mókában is igazad van, az kb top secret ( : mivel engem max minimális uv-zett all core oc érdekelt, így a vrm kb mindegy még zen 2700-nél is, de ha nem lenne mindegy akkor még rámenne az árra 15-20%
    ilyen lapom van most, mivel nem volt a kinézett msi b450m gaming megvettem, _designon kívül_ mindenben megfelel, itt az egyik gaming verziója, színen kívül nem sok különbséget látok, mikor vettem a lapot ez inkább 28-30e ft volt, kb 99% h semmivel nem tudna több oc-t vagy alcsonyabb/stabilabb feszt elérni a cpu-hoz, mint a mostani - amin fapados ellenére már van rgb csati is -, de mégis gyártják, mégis megveszik, és nem látom alaplap topikban h érdekesen néznének valakire ha 20e helyett rákölt 30-40-50-60-100e ft-ot egy sz@ros alaplapra, aminél a 100e ft-os is max oc-ban jó ha tud 20%-ot, de akkor már az összes pH@sza kivan szerencsétlennek és kell mellé 20-25e-s hűtő - ami nálam csak azért van, h bármilyen terhelésnél qssssban legyen a cpu hűtése -
    érdekes dolgok ezek ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • koko52

    veterán

    válasz <Lacy85> #462 üzenetére

    Én meg az értelmét nem értem a félpasszívank :) . Idle forog a venti kb 10-20%-on. Ha leveszed a gép oldalát és odatartod a füled akkor nem hallasz mást csak a többi összetevő hangját, a vga-ból nem hallasz semmit. Ha nyélen megy valakinél húzott venti profillal akkor meg nincs az a kártya aminek nincs szélzaja. Én nem piszkáltam a vga-t és teljes terhelés mellett 40% a fan, 56C-on. Nincs hangja. Aminek hangja van az a ház szellőztetés, táp venti (talán), AIO venti amint átfúj a hűtőn.
    A lényeg, hogy az idle forgó venti hangjánál még a lélegzet is hangosabb, lehet azt kéne lekapcsolni ;] .

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Új hozzászólás Aktív témák