Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koko52

    veterán

    válasz BerserkGuts #171 üzenetére

    Végig olvastad a cikket? Szerintem nem, olvasd el az összegzést!

    Csak egy szösszenet: Az AMD szempontjából a baj az, hogy az NVIDIA ajánlata ebben a pillanatban jobbnak tűnik

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz BerserkGuts #171 üzenetére

    Még egy tetszett plecsnit se kapott (indokoltan). Olvasni is kellene, nem csak írni.

    #184 Dragon3000
    Kizártnak tartom, hogy 1-2 hónap alatt 20-25e-t csökkenjen, ami a reális ára lenne ennek a kártyának.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz BerserkGuts #171 üzenetére

    Mindenki önmagából indul ki.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • koko52

    veterán

    válasz BerserkGuts #196 üzenetére

    Én igen :D , idei olvasásom Moly-on:

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz BerserkGuts #260 üzenetére

    Így van.60 ért 1650 super van.Ennek az 5500 xt-nek a nyitóára sem szabadott volna hogy ennyi legyen :( Ha még 65 lett volna a 4 gb-os és 70 a 8 gb-os azt mondom jóvan.De így aki megveszi :C

    És akkor jön az 5600 ami kb 100 körűl kell hogy legyen az 5700 alatt, teljesen értelmetlen lesz ez a kártya. :U

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • Dragon3000

    veterán

    válasz BerserkGuts #260 üzenetére

    Az 5500xt 8GB 80e körül mozog, ettől függetlenül nem éri meg az árát. Amúgy melyik boltban van 110e-ért 5700 normális hűtéssel? Mert ahogy néztem 130e felett mozognak magyar boltokban.

    (#258) tomic
    Sok vga esetében lehet találkozni a túlmelegedéssel, mert eleve gagyi a gyári hűtés rajta, így nem nevezném üzemi hőmérsékletnek, ha így lennének tervezve, akkor elég lenne mindig a ref hűtés, de tudjuk, hogy hangos és szar minden esetben.

    [ Szerkesztve ]

  • Hellwhatever

    aktív tag

    válasz BerserkGuts #366 üzenetére

    Erőviszonyokat figyelembe véve ha a 2080Ti-t nem üti agyon akkor az 5500XT-t se fogja.

    [ Szerkesztve ]

  • killbull

    aktív tag

    válasz BerserkGuts #372 üzenetére

    4Gb os kifogy a memóriából és nekiáll cachelni, rendszer memória lassabb és droppol.
    8 GB os meg nem fogy ki 1080P be és nem kell neki cachelni, ezért nem droppol.

    Van neten elég videó teszt láthatod. Én technikai részről nem kockáztatok, meg nekem kell streamhez meg videózáshoz, AMD vel stream és videózás konkrétan full emberkinzás ha OBS t használsz.

    Vond le a következtetést, és dönts, szerintem egyértelmű hogy nem AMD! :)

  • Chaser

    titán

    válasz BerserkGuts #443 üzenetére

    ahogy látom 1660 topikban is van "halk" fétis ( : és design fétis is, rég elmúlt már az a világ, mikor egy vga-n csak azt kellett nézni milyen a chip rajta
    átmeneti b450 lapom 20e ft volt újan, ha tudásban nem, de designban jobbat akarok, akkor 30e ft, valamivel több tudással 35-40e ft, mindkettő b450 chipes lap, de nyilván ha 100-ból egy emberkét érdekelne, ilyeneket nem gyártanának, nem véletlen vannak már külön kategóriák szinte minden gyártónál fapadostól fullextrásig' - megint más kérdés, sokszor fapadossal kevesebb a nyűg mint fullextrással' -

    -Skylake-
    a halk és néma közt is van különbség, halk szubjektív, ha van egy félpasszív/passzív tápod, cpu-n egy hangtalan hűtőd, nincs hdd-d, akkor a vga lesz a leghangosabb a gépben...és nem csak nekem van ilyen felállással gépem, messzire sem kell menni, mo-n belül maradva is egyre terjed ez az "úri hobbi", pcx-et mint boltot nem szeretem, de videókat jókat csinálnak, meg lehet nézni esetenként pc házból 50e ft-osat vesz a user, vagy milyen kategóriás cpu hűtőkre, tápokra és vga-ra adnak pénzt, design gépek épülnek, néha csak színre, néha rgb-re alapozva, néha mindkettőre
    rgb rész nem érdekel, én desingra és hangtalanságra költök, mindenki másképp hülye ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BerserkGuts #454 üzenetére

    húha, ha felvágni akarok veszek 2080-at, elbírná a pénztárca - mondjuk az elveim nem - de amikkel én játszom nem fognak jobban menni sajnos, én pedig igen kevés játékkal játszom, mert nekem a felhozatal 98%-a kalap sz@rt sem ér :) vagy eladhatnám és vehetnék nagyobbat, pffffff, de az nem 1660 v 1660s, ahova ez kevés az is az lesz
    ha porszívó hangot akarok hallani, akkor bekapcsolom a porszívót, nem pedig a pc-t, nálam a klíma is olyan halk h átlagos hallású emberke 2-3 méterről már nem mondja meg ha be van kapcsolva, most vettem légtisztítót, az is, és egyiket sem "felvágásból", hanem mert szükségem van rájuk, valószínűleg te nem ismered a zajártalom foglamát, örülj neki
    ami ennél a vga-nál eddig szubjektív volt a zafír név, tizenéve és most is meggyőzött, az elég objektíven látszott tesztekből h nagyon halk, backplate pedig adalék - 1660-ból sem vennék backplate nélkülit... -
    1-2 év múlva mi lesz? lehet a sokdik pc-m vagy már ennyire sem érdekel, itt a tavasz nem gépb_zulok, engem pont nem érdekel mi lesz 1-2 év múlva, a mostani bazárt eladom, _ha lesz_ játék ami érdekel év végén összerakok újat, forzával pedig one x-en is elvagyok, amit most minden akció nélkül olcsóbban vettem mint akármelyik akcióban v kuponozással volt ( : 580-am pedig nem volt, csak 570 és 590
    sztem közöld a gyártókkal, h a "gaming" részlegeiket szüntessék meg, mert csak fps létezik, a te elméleted alapján a különböző komponenseket gyártó cégek 40-50%-át holnaptól be lehetne zárni
    amit igen kis résznek gyárthatnak azok a 2-300e ft-os kommersz chipes alaplapok pl, de képzedd', még kis hazánkban is lehet ilyet IS kapni

    martonx
    én is a hallásomnak hiszek, és nem kell hozzá órákat hallgatnom valamit h tudjam hangos/halk, de nyilván vásárlás előtt valahonnan tájékozódni kell, vásárlás után kiderül bejött-e
    van amikor hangyaf@sznyi különbségek vannak szériák közt, de van amikor érdemi, a sokat emlgetett ventus-armor-gaming triónál a ventus minden téren pocsék, akinek _csak_ az fps számít de lehető legkevesebbet akarja költeni, annak találták ki, akinek már számít a design és hallkabbat akar annak az armort, akinek tuning és számít és akar rgb-t jobb designt, annak pedig a gaming x
    valamikor anno még fosch barna vagy zöld színű alaplapok voltak csak p1-es időkben, idővel lettek színesebbek, de már s939 idejében volt piros alaplapom és piros ramom ( : nálam a fekte-piros design üt, már akkor is legtöbbször úgy használtam a gépem, h csak kinn voltak pőrén az asztalon a komponensek, mára ez a "design gép" külön üzletággá nőtte ki magát, a konzolok vannak előtérben, pc-s réteg játék terén redukálódott, annak nagy része viszont különböző szempontok alapján választ "túl az fps-en", minden csapból a gamer egér, billzet, ház, alaplap, vga, stb folyik
    egészen biztos vagyok benne, h a kereslet ezekre már sokkal nagyobb mint 5-10 éve volt, gyártók tudják pontosan, de egy kis réteg emberkéért nem lenne ekkora választék, csak valakinek nincs rá igénye, de attól még megérthetné hogy másnak van
    érdekes mód a 1660 topikban sem azt látom, h vegyétek a ventust merazajó', armor és gaming átb@szás, mert nincs több fps ((( : - ami egyébként nem igaz, mert több fps is lehet, mivel a ventus tényleg nagyon belépő és határeset a hűtése, zafír 5500 xt pulse kb armor-gaming közötti szint, láttam tesztekben nem mindenhol megy 2000-en a gpu, nálam első pöccre ment, és defaulton is maxra boostol mindig, esetemben a backplatenek is lehet benne szerepe, mivel frontról vga hasát/alját küldi egy kaze flex "open air" házban, szóval ártani biztos nem árt a backplate, nem kifejezetten csak design szerepe van, de nálam az volt a fontos(abb)
    tehát lehet itt fikázni a különböző szempontokat, nálam az alap dili vált mára kézzlfoghatóvá ami lassan 20 éve kezdődött, annyi különbség van, h nem nagyítóval kell keresni ha nem fosch barna alaplapot akarok, kevés kivételtől eltekintve már csak elvétve van, most már az a ritkaság ((( : egy mai beugró ház tizenéve még kuriózumnak számított, ha full feketét akart valaki kívül-belül lehetett fejet vakarni, most ez akár 10e ft alatt van, ugyanakkor van házikó 50-100-150e ft-ért is és megveszik, sok esetben pedig ezek már hátésben elhanyagolható különbséget jelentenek egy értelmes 15-20-25e ft-os házhoz képest, de tudnak mondjuk csilli-villi rgb-t mutatni és 12 dolgot amitől az fps nem lesz több, de a designra rárepülnek, mert valakinek az a fontos, a gyártók ezt ma már felfogják...szerencsére

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • -Skylake-

    addikt

    válasz BerserkGuts #480 üzenetére

    Szerintem semmi gond azzal, ha valaki hangtalan kártyát akar és ezért többet fizet. Én konkrétan nem is ebbe kötöttem bele , csak a backplatbe. A sok pénz kevés ész meg nem ez. Vannak prioritások ezt fogadd el, nem mindenkinek elég egy ház amiben lakik a hw , vagy egy füles amiből szól a zene , vagy egy asztal amin megáll a tányér. Nem mindenkinek elég a konzumer , nem mindenki élvez el +3 fpstől. Előbb vennék meg egy (random) 2060S-t + egy ncase m1-et , minthogy vennék egy 2080at ugyan ennyi pénzből. Nem mindenki vágyik mindenből az elérhető minimumra. A BO topikokra emlékeztetsz , ott megy ez megállás nélkül. Emberek nem tudják megérteni, hogy a specifikációkon túl is van élet.

    Egyébként nem az a generáció a gond, aki több pénzt fizet valamiért hanem az amelyik ezt nem látja át. Mert velem max annyi történhet, hogy több pénzt költök el mint mások, mások viszont a termékek értékét tüntetik el a rendszerből , mert leszarják ha egy TV kerete fából van , kézzel készült , azt valaki megálmodta , megtervezte , kiválogatták a fát kizárólag azért, hogy te rá tudj nézni és azt tudd mondani , hogy szép. A konzumerizmus minden egyediséget kiöl mindenből és akkor marad majd az fps , ami egy szempont , de nem az egyetlen , meg marad a TV képátlója ami egy szempont , de nem az egyetlen.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Kansas

    addikt

    válasz BerserkGuts #480 üzenetére

    Nem veszed már észre hogy te folyton GPU-ról beszélsz, ő meg VGA-ról?

    A backplate/félpasszív/csöndes/stb. paraméterek mint döntési pont tipikusan egy konkrét GPU-val készült VGA-k csoportján értelmezhetőek, tehát pl. MSI Mech vs Sapphire Pulse, nem RX5500 vs GTX1660, kivéve ha valamelyik elengedhetetlen és teljesen hiányzik az adott GPU teljes VGA-palettájáról, de olyan általában kevés van, a VGA gyártók tipikusan minden GPU felhasználásával le szokták fedni a teljes feature-tartományt.
    Na most ha egy adott GPU köré épülő VGA-król van szó, akkor a teljesítmény eleve adott, nem sűrűn van 5%-nál nagyobb különbség az egyes kiszerelések között.
    Ha az egyik ilyen feature hiánya neki deal-breaker, akkor vagy vesz egy másik gyártótól egy azonos GPU-ra épülő kártyát, amely esetben nem bukik teljesítményt, vagy vesz másik GPU-ra épülő VGA-t, amikor is külön elbírálás következik, immár a teljesítménnyel is a kalapban.

    Ha a te érvelésed követjük, akkor pl. RX5700/XT-ből mindenki vegyen stock kártyát, mert a teljesítmény ott is megvan, és azt adják a legolcsóbban... valahogy a többség mégis kivárta a custom-öket, mert számít neki az ilyen "quality of life"(by GamersNexus) feature is, mint zajszint meg hőmérséklet, esetleg még a kinézet is az üvegoldalú házába.

    Vedd csak nyugodtan a fapados verziókat, nincs azzal semmi baj, de ne hülyézd már le azt aki értéket lát az egyéb paraméterekben is, és azt anyagilag is alátámasztja(ti. drágább kiszerelést vesz).
    Egyébként nem szarja le a teljesítményt, csak épp úgy lehet vele ahogy én is: ha a szükséges teljesítmény megvan, akkor többet számít az összeszerelési minőség mint még 2-3-5-10% teljesítmény, a fapados verzió ára fölött rendelkezésre álló pénzmennyiség elköltésekor. Nyilván ha a teljesítmény kevés, akkor eleve nem versenyeznek az adott GPU-val szerelt kártyák.

    @(#481)-Skylake-:
    LinusTechTips tesztelte az alap és a fancy backplate-et és nincs hűtési előnye, csak design illetve esetleg(ha szilárdan rögzítve van a PCI-hátlaphoz), akkor merevítés.
    Cserébe, ahogy a GamersNexus XFX THICC 5700XT tesztjéből is látszik, kárt lehet vele okozni, ha lefojtják vele a PCB szellőzését.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BerserkGuts #483 üzenetére

    Igen, a videokártyát kompletten veszik az emberek, csak amire rá próbáltam világítani az az, hogy az RX5500XT, a GTX1660 meg az RX5700 azok nem videokártyák, azok GPU-k.

    Ami videokártya, az pl. a Powercolor Red Dragon, az ASUS Strix, a Sapphire Nitro+ meg a MSI GamingX, adott esetben akár ugyanazzal a GPU-val, de van köztük pl. 5700XT esetén úgy 15e Ft, viszont az legnagyobb részt nem a márkanévre megy el, hanem egy jobb, halkabb hűtésre, dual BIOS-ra, amik objektíve értéket képviselnek akkor is, ha a drágábbik kártya csak 1-2%-kal gyorsabb.

    Az RDR2 egy játék, ami akkor releváns, ha ezzel, vagy ennek az engine-jét használó játékkal(pl az 5 éves GTA V) tolod. De pl ez alapján nem éri meg ajánlani a RX5700 helyett az RX5700XT-t, mert 2 fps a különbség +40e Ft-ért cserébe... sőt, az RX5700 ugyanannyit megy, mint a 2070S, ami még az XT-nél is drágább... no ennyit arról, hogy RDR alapján veszünk-e VGA-t... igen, de csak akkor, ha más játékkal nem akarunk játszani.
    Nyersen fogalmazva: már most se indikatív a kártyák relatíve ereje kapcsán, lóf*szt se jelez előre a következő játékokról, ráadásul egy halom szar az egész engine amit használ.

    "Na annak ajánlotok egy szuper jó hűtésű backplate félpaasszíív 8GB 5500xt-t 100.000ft-ért a sokkal jobb 5700 helyett 110.000ft-ért ez itt a baj."
    1. nem, épp 5500XT-t nem ajánlok, szar áron van, majd 3-4 hónap múlva, ha beáll az ár 70e környékére(vagy mire kikopnak az RX580-590 készletek)
    2. nem tudom, honnan veszed az áraidat, de ahol én szoktam vásárolni(ipon, aqua, alza) ott a normális 5700-ak 135-140e Ft környékén vannak, az 5500XT pedig úgy 80e körül, backplate-estől, félpasszívan(pl. Sapphire Pulse 5500XT Aqua-nál konkrétan 70e), 120e alatt még a ref. 5700-ak se nagyon vannak, az haverok közt is 50e különbség, nem 10e, és a ref 5700/5700XT hűtő egy nyamvadt hajszárító hangját produkálja terhelés alatt.

    Akinek konkrétan 110e Ft-ja van, az megszívta, mert az még nem elég se az RX5700-akra se az RTX 2060-akra, a pont ennyibe kerülő 1660Ti-k meg nem érik meg az árukat a 90-95e körül már nem fapados kiszerelésben is kapható 1660Super-ek mellett.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • sb

    veterán

    válasz BerserkGuts #479 üzenetére

    Ész nélkül.. lehet, hogy többet láttam meg tudok róla mint te. :U
    írtam érveket példákat (gagyikat is a kedvedért), te csak személyeskedsz.

    Akkor csak úgy, mint egy óvodásnak, mert eleve innen indulsz ki, 1 biten gondolkodva:
    Szerinted csak a sebesség számít egy hw-nél? Vagy a másik példa: egy autónál?
    Mesélj plz!!! Hozd a példákat!

    Miért nem mindenki fűtés nélküli 400LE-s autóval jár és miért nincs 6000rpm-es ventivel 500W-os háromkilós vga? Az lenne igazán erős.
    Vagy egy kicsit gyengébb minőségű raszterizálás, butítás itt-ott, szarabb képminőség, de sokkal több fps. Láttunk ilyet is a vga történelemben. Nem sikersztoriként emlékszem rá. Érdekes módon akkor is azt fikázták és a jobb képminőségű de lassabb!!!!44!!!!!!!!! kártyákat vitték az emberek idióta majmok haza. Fura.

    Oktass mester! :R
    Plz. Semmit nem tudok arról a hihetetlen bonyolult tudományról, hogy hogy lehet 2fps-sel gyorsabb kártyát venni ami igazán számít.

Új hozzászólás Aktív témák