Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bucsek

    tag

    Sziasztok,

    lenne egy problémám, és remélem Ti tudtok segíteni.

    A felállás eddig az volt, hogy van 1 pc (mindenes), amire feltelepítettem a plex media servert. Szépen hozzá adtam mindent ami kellett (sorozat, film stb.). Tableten néztem a filmeket este (TV tilos, nehogy felkeljenek a gyerekek :D ).

    Nagyjából nem állítottam be semmit a saját routeren csak engedélyeztem a DLNA-t. Működött is minden tökrejól.

    Most kaptunk a Digitől egy új modemet, ami router is (vagy csak az?), mert optikai kábelre cserélték a cuccot.

    És innentől megállt a tudományom. Nem működik semmisem sehogyan sem.
    Bekapcsoltam ezt a DLNA-t a routeren is, sok opció amúgy sincs sajnos ezen a routeren, de nem akaródzik elindulni.

    A tableten vagy VLC-n vagy AVplayer-en néztem eddig a dolgokat. VLC-n simán a hálózat menüpontnál már föl is dobta a Fájlkiszolgálóknál a Plex media server-t és ott tudtam böngészni éppen melyik filmen akarok elaludni, AVplayeren pedig a Wifi transfer/ UPNP/DLNA menünél jött be a Plex. Most semmi :(

    Nagyon nem tudom mit lehetne állítani, egyáltalán hol kéne állítani, Plex web appjában is engedélyezve van a DLNA de semmi.

    Port forwardolni kellene? Nem tudom, hogy dinamikus ip-m van-e vagy nem.

    VLC-n létezik olyan a fájlkiszolgálónál, hogy csatlakozás, ott van is PLEX menüpont, de az accountom nevén és jelszaván, talán még a porton kívül mást nem tudok (32400?) igazából a kiszolgálót kellene kitöltenem, de nem tudom mit írjak be, ha csak beírtam pl. hogy Plex, mert kell neki valami név, akkor se akart csatlakozni.

    A iosnél létezik olyan app, hogy plex. Tegnap nagyjából fel tudtam éleszteni, viszont nagyon tré az app. lassan tölti be a filmeket, űbergagyi... Sose szerettem.

    Remélem érthető voltam és tudtok néhány hasznos infóval hozzászólni :)

    jajj majdnem elfelejtettem: a router típusa: Fiberhome HG6544C

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

Új hozzászólás Aktív témák