Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz access_denied #153 üzenetére

    Nagyon szép gondolatok, csak a filozófia mögé kéne valami szakmai dolog is.
    Ha elveszel egy nőt ott elsősorban érzelmi alapon kell dönteni és nem azt fogod méregetni milyenek a paraméterei. Ha veszel egy eszközt akkor a saját igényeid alapján a megfelelő paraméterekkel rendelkező eszközt kell megvenni a kitűzött árkategóriában. Persze tökéletes eszköz nem lesz, így minden tekintetben kell egyfajta rugalmasság.

    Ha valakinek a felbontás nagy fontosságú paraméter, akkor sem ignorálhatja a többit. Mégpedig hogy a nézési távolságra vajon kell-e ilyen felbontás, vajon a nézési távolságomon milyen hátrányokkal járhat a betekintési szög, mennyi az input lag ha játékra kell, mekkora a képfrissítési frekvencia, milyen a háttérfény szabályzás (mennyire zavar a pwm), milyen a kontraszt, milyen a színhűség, ha tv akkor milyen a mozgókép megjelenítés terén, stb. Nem látom hogy valakit is érdekelnének ezek a dolgok, csak addig sikerül látni hogy 4k meg "olcsó".

    Mindent leírtam miért szar ez a monitor szerintem, és azt is miért nem érdemes félmilla alatt 4k-t venni tv-nek. Azon el lehet vitázni hogy valakinek az egyedi igényei miatt mégis megfelel egy olcsóbb 4k tv, csak annak pontosan tisztában kell lennie minden tényezővel. És akkor már legfeljebb egyedi igényekről vitatkozunk.
    Azzal nem lehet mit kezdeni hogy nekem jó a 300 ezres 4k tv mert csak. Végülis jó a képe a 100k-s régi tv után, tehát biztos hogy a lehető legjobb vételt csináltam. Ilyen szemlélettel felesleges szakmai fórumot is látogatni, mindenki boldogabb a tudatlanságban hogy ha szart is vett azt hiszi hogy az jó. És akkor nem lesznek majd személyeskedésbe torkolló érzelmi alapú viták sem végre, hanem normálisan lehet technikai oldalról diskurálni.

    Piftuka: Teljesen irreleváns a meglátásod, ugyanis te eleve SD-HD-ről beszélsz én meg fullHD-ről. Másrészről pedig szolgáltatófüggő is , de általában az SD csatornáknak jóval nagyobb a tömörítésük is, inkább egy 72 centis CRT-re valók mintsem 42"-os fullHD megjelenítőre. Javaslom hogy keress egy azonos tömörítésű 720p-s és egy 1080p-s anyagot, mond meg az asszonynak hogy amíg nem figyelsz indítsa el egymás után őket, mérget veszek rá hogy nem tudod majd megmondani a különbséget.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák