Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wasquez

    senior tag

    Én szeretném azt leírni, nem tudom, hogy mások így vannak e ezzel, de én például nem szeretem az e-mail-es beléptetést.

    Az okok:

    Van egy felhasználónevem, amit hozzápárosítottam a jelszavamhoz, rövid és gyors belépést biztosított.
    Most egy jó hosszú mail címet kell begépelnem, ez főleg a mobilon okoz gondot, főleg amikor a buszon próbálom meg megtenni, sosem sikerül elsőre.
    Se a telefonomba, se a munkahelyemen nem jegyeztetem meg a jelszavaimat, aki nem így teszi, az felelőtlen ebből a szempontból.
    Elég belegondolni abba, hogy ha elhagyja az ember a mobilját, akkor milyen hozzáféréseket ad, ki tudja hány helyre?!

    Reggel amikor fáradtan próbálok meg belépni, akkor rendszeresen a 5-6 éves beidegződés miatt nem sikerül elsőre!

    Amit itt visszaolvastam, az abból nekem az derült ki, hogy azokat az embereket szeretnétek távoltartani, akik csak adhoc jelleggel írnának ide?!

    Sokszor olvasgatok olyan témákat máshol, ahol kérdeznek valamit a fórumon, amire senki nem tud válaszolni, én viszont tudnék, de regisztrálni kell, majd elkezd az ember azon küzdeni, hogy a huszonhetedik felhasználónév is foglalt, majd a nem megfelelő jelszó!
    Tartalmazzon kis betűt, nagy betűt, számot, speciális karaktert, görög karaktereket, goauld karaktereket, nem lehet hosszabb 8 karakternél, de ne legyen rövidebb 7 karakternél, vagy a jelszó nem tartalmazhat nagybetűt, !?+%/= stb!
    Ha ezeken átverekedte magát az ember, akkor jön az, hogy friss regisztrációval 24 óráig nem szólhat hozzá!
    És ilyenkor van az, hogy miért nem b meg a k a, aki ilyeneket kitalál?!

    Ezt most nem ide értem, mert itt azért nem erről van szó, ezt az egyik olyan oldal, ahol még elég szabadelvű a gondolkodásmód!

    De én nem értem a filozófiát, hogy miért kell a fórumokon a törvényi kötelezettségeken kívül, és azért az erkölcsi normák durva túllépésén kívül bármit is szabályozni?

    Kedvenceim azok a regisztrációk, ahol még mobiltelefonszámot is kérnek!
    Szerintem a felhasználók 98%-a még a név mezőbe is kamu nevet ad meg, akkor mi értelme van, úgy sem tudja senki lenyomozni?

    Szóval a kérdésem csak az lenne, hogy mitől lesz jobb az e-mail belépéstől az oldal?

    Üdv

    PC

  • Wasquez

    senior tag

    válasz Kalandor #254 üzenetére

    - mobilról könnyebb belépni (a nevükben speciális karaktert regisztráltaknak).

    Ezt elmagyaráznád, mert nem tudom, hogy ez mi, meg hol kellett volna a speciális karaktert regisztrálni?

    A magyarázatot értem, de minek akarná valaki a felhasználói nevemet használni?
    Ha fizikailag nem egy helyen vagyunk, akkor nem valószínű, hogy el tudja lopni a jelszavamat, ha meg igen, akkor a mailt is meg tudja szerezni, mert olyan ügyes, aki meg hozzáfér a gépemhez, az a mailcímet is meg tudja nézni, ha a böngészőben el van mentve.

    Egy banknál megérteném, de ez egy informatikai oldal, mit lehet itt ellopni?

    PC

Új hozzászólás Aktív témák