Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Z0mbi #203 üzenetére

    Hmmm csak nem projector párti vagy? :)
    Engem érdekelne mennyiből lehetne összehozni egy jó 3D-s projectort + jó vásznat hozzá mondjuk úgy 2,5-3 métereset... Már ha van konkrét tapasztalatod. Csak kíváncsiságból kérdezem, mert a projectorok is brutál drágák és egy jó vászon is az mellé. Ráadásul a véges üzemidő miatt az tényleg csak filmezésre jó.
    Ezért megkockáztatom lehet nem egy kategória a kettő. (tv vagy projector)

  • Ispy

    veterán

    válasz Z0mbi #203 üzenetére

    Vicces vagy, egy jó vászon árából kijön egy 50''-os plazma, de persze szívesen néznénk mi is 200''-on filmet...LOL

    (Alma-Körte megvan?)

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • KTTech

    veterán

    válasz Z0mbi #203 üzenetére

    Nem, én majdnem 430"-ra vetítettem elég sokat - remélem nem számoltam el a 4x10m-es vászon átmérőjét inchben - 7 éven keresztül vezettem egy 200 férőhelyes mozit és voltam mozigépész benne, 2 db 35mm-es gép mellett, 1,6KW-os Xenonnal)... a méret tényleg jó, de az objektívek betegségei igen szépen kijöttek, pedig többe került egy rectimascope előtét obi (darabja, 2 db kell a 2 géphez), mint a tárgyban szereplő TV, de szinte az összes digitális vetítő ugyanazzal a problémával küzd, mint az LCD TV-k (mivel ugyanaz a technológia), a 1DLP-knél ott a szivárvány (én nagyon látom), a 3DLP az már igen jó, de sajnos az ára duplája-triplája ennek a készüléknek.

    Nem találtam egyelőre jobb kompromisszumot a plazmánál eddig, amit meg is engedhetnék magamnak...

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • Dany007

    veterán

    válasz Z0mbi #209 üzenetére

    Oh nekem mindegy hol élsz. :) csak kíváncsi voltam. Az a 2k chf még elfogadható szvsz. Persze a vászon már megdobja rendesen. :D

    A 3D rész engem érdekelne. iMax azért elég nagy benyomást tett rám és a sima 3D tévé egyáltalán nem azt a 3D élményt adja vissza, mint az iMax. Egy akkora vászonnal, amibe kitölti a teljes látóteremet már lehet valami hasonlót érnék el.
    Na mindegy. A halkabb venti meg nem szempont. Hiszen mozizásról van szó, nyilván nem alaphangerőn van a házimozi rendszer... V.színű semmit nem hallanék belőle. Ha meg olyan hangos, hogy túlharsog egy párszáz wattos 5.1-es rendszert akkor tényleg gáz. :)
    Digitális jel esetén a HDMI kábelnek minőségének (egy bizonyos szint fölött) vajmi kevés értelme van... Kell venni egy normál minőséget a legújabb szabvánnyal ellátva és kész. Semmi értelme 15-20 ezer forintos vackokat venni csak mert abban több az arany... :U

    Amúgy én 15 ezer forintért festettem ki az egész lakást +2x6 ezer forint volt a színes festék. ~ 50nm alapterületet... Úgyhogy egy pár nm-nyi felületet a vászon helyén kemény 2-3 ezer forintból kifestek, lazán. Na persze csak ha sima fehérre kell.. : )
    De én inkább a vásznat preferálnám. A motoros része se érdekel, mert megcsinálnám én a sima kézi feltekercselőset is motorosra. :) Az nem gond.

    Jaja, filmnézésről volt szó. Csak azért mondtam, hogy nem mindegy... Utazásról is lehet beszél miközben szó van bicikliről meg repülőről... De mégsem ugyanaz a kategória a kettő. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Z0mbi #203 üzenetére

    Nagyon jó a projektor ha van legalább egy millád. Egy ST60 árából nagyjából egy iskolai prezentáció vetítésre alkalmas projektor jön ki, a VT60 árából már azért lehet kezdeni valamit, de képminőségben messze el fog maradni a plazmától.
    Aztán vagy csinálsz neki egy külön szobát, vagy motoros vásznat veszel és gombnyomásra sötétítesz. De mindenképp külön ceremónia ha le akarsz ülni filmezni, ami alapvetően nem baj, csak azért egy tv-t még mindig egyszerűbb bekapcsolni.
    Aztán meg számolgatod az izzó 2k órás élettartamát, főleg ha tv helyett használod.

    Szóval nagyon jó dolog a projektor, de felesleges idekeverni, mert egész más összegekről, kiépítésről, felhasználásról van szó.

    "De hogy teljesitmeny-tudas/ar ban ver mindent. nem veletlen van az hogy ennyi van belole a boltokban."
    Milyen teljesítményben? Fogyasztásban? Képminőségben? Utóbbiban aligha ver mindent.
    Tudásban? Van benne smart funkció, haszontalan alkalmazásokkal? Közben egyetlen gyártó a mai napig képtelen volt használható médialejátszót építeni a készülékébe.
    Árban? Még mindig vicc mennyivel drágábbak a plazmával azonos méretben a jobb képminőségű példányok.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák