Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Ez meg mi a fene? A kép közepén arra a világos kékes foltokra gondolok... azok mik? Mert itt arról volt szó, hogy milyen homogén..

  • Dany007

    veterán

    válasz BaLee #25 üzenetére

    Pedig van benne igazság.
    Ennyi pénzért ekkora méretben már elférhetett volna az a 4K. Jó, az még millió fölött kapható meg minden... De akkoris. Ennyi pénzért nem vennék fHD megjelenítőt az biztos.

    Az megint egy jó kérdés hogy mit néz rajta. Nyilván 1-2 promó videón kívül kb semmit. :D De tény, hogy nem is vennék még 4K tévét ha lenne rá akkor se.
    A HD adások pedig csak itthon vannak ilyen gyenge, szerény számban. Külföldön azért jobb a helyzet. Másrészt meg egy ilyen tévén vétek lenne Barátok köztet nézni! :D

  • Dany007

    veterán

    válasz Ijk #76 üzenetére

    Ugyanez volt a 1080p-nél is anno. :) Idővel szépen elkezdenek csordogálni a 4K-s anyagok és kész.
    Nyilván még ráér, persze. És nem is mondtam h ne lenne képminőségbajnok bár azért jó lenne személyesen is látni. De simán elhiszem egy plazmáról.

    Amúgy 4k-t az új konzolok fogják tudni kezelni. De persze még csak a kapujában állunk a dolognak. Az egésznek számomra az a jelentősége, hogy nagyobb méretű TV-t is közelről tudok majd nézni. Jelenleg a 42colos 1080p-s tévét maximum 2 méterről lehet nézni, közelebb már látszik az az 52dpi. Ami nem is gond, mert 2,2-2,5m-ről nézem. De ez a méret pici. Nagyon pici. Későbbiekben szeretnék minimum 30-40 centivel nagyobb tévét. Viszont a nézőtávolságot nem szeretném növelni! Véletlenül se. Mivel ugyanazon távolság mellett csak 40 centivel nagyobb tévével növekszik a látótérkitöltésem. És ez a cél. Nyilván egy projector és vászon lenne a legideálisabb. De abból meg a nagyon jó már nagyon nagyon drága lenne.
    No a lényeg, hogy 4K-val még egy 60 colos TV esetében is lenne 72dpi-s a kép. Ami most ugye a 42 colossal csak 52. Szóval nem kéne hátrébb mennem, sőt és részletgazdagabb képet kapnék.
    Persze ehhez tartalom is kell... Szerintem 5-10 éven belül általános lesz a 4K. És én kb így is tervezem. :)

    És igen, következőnek plazmát tervezek. Katasztrofális a fekete szín LCD-n. Mintha valami gagyi TN-es monitor lenne... :U Csak mivel én non-stop PC-n keresztül használom a gépet, ezért félek a beégéstől. Remélem 5-7 év múlva ezen mégtöbbet tudnak javítani. Örülnék ha esetleg addigra oled is elérhető árban lenne.

    Ami amúgy a műholdakat meg az ilyesmit illeti szerintem aki ilyen tv-t vesz 800 ezer 1 millió forintért, az nem azért veszi, hogy a Barátok köztet nézze. Szerintem. Plusz a következő 5-7 évben ezek is drasztikusan változni fognak. Azt nem tagadja senki, hogy ma még tök fölösleges a 4K. De valahol el kell kezdeni.
    Amúgy az AMD eyefinity-s vgak már évek óta lazán adják a 4k-nál jóval nagyobb felbontást is.

  • Dany007

    veterán

    válasz DM-Fan #80 üzenetére

    "Az 50"-os méret esetében a teljes felbontás érzékeléséhez 2 méterre vagy közelebb kell ülni. "

    Akkor ez lehet egyéni is. Pedig átlagos szemem van... De nekem 2 méternél közelebbről már zavaró és látom a kis pixeleket mozgókép esetén is jóminőségű 1080p-s tartalom esetén is. Pedig csak 42 col-t nézem, most is éppen arról írok. Nem véletlenül raktam 220 és 250cm közé a kanapét.
    Aztán felőlem mondhat akármit a diagramm én is láttam már párat, de ha egyszer itt van előttem és látom amit látok? :) (jó, mondjuk grafikai területen dolgozom, lehet az én szemem már alapból rá van állva a pixelekre nem tudom, de tény hogy látom amit látok)

    szerk.: persze abban egyetértek, hogy aki 4-5 méterről tévézik annak tökmindegy...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz KTTech #84 üzenetére

    Lencsés vagyok és mínuszos... asszem most -4,5. Állóképen egyébként durvábban kijön amit mondtam. Szerintem mezei átlagember aki nem ilyen szemmel nézi a filmet az v.színű nem veszi észre. Én biztosan. (persze csak 2 méternél közelebbről)

  • Dany007

    veterán

    válasz KTTech #88 üzenetére

    Akkor félreérthető voltam. Konkrétan a pixeleket állókép esetében látom 2m-nél közelebbről (vagy inkább a pixelrácsot). De nem akartam pixelesedést írni, mert azért a 1080p nem látszik pixelesnek 2 méternél közelebbről sem.
    Inkább úgy fogalmaznék, hogy "lehetne szebb / élesebb" érzés fog el. De csak élőszereplős film esetében. Animációs filmnél / mesénél már nem látni így.
    Szóval úgy mondanám, hogy állóképen a legkönnyebb kiszúrni ha "túl közel" hajolok (2 méternél közelebb). Aztán jön a filmes mozgókép, végül az animáció, de ahhoz már tényleg jóval 2 méternél közelebb kell mennem...
    Egyébként ha nagyon közel hajolok a TV-hez akkor látom a szubpixeleket is mindenféle nagyító nélkül... biztos az én hibám, nem tudom.

    Nálam egyébként a nappali elrendezése nagyrészben a tévéhez lett tervezve. Szemmagasság, nézőtávolság, betekintési szögek stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz Ijk #139 üzenetére

    "Az 42X20-asomnak 0,05 cd/m2-es feketéje volt mint ennek a philips lcd-nek,"

    Na de nem mindegy, hogy milyen helyzetben van olyan feketéje az LCD-nek!
    Az én LG LCD-m-nek is van olyan feketéje, hogy full sötétben nem tudod megállapítani hogy be van-e kapcsolva a tévé vagy nincs!
    Na de ezt a "helyi sötétítésnek" (local dimming?) nevezett parasztvakítással éri el! :D Vagyis, hogy a led háttérvilágítást képes gyakorlatilag nullára levenni ha fekete van a képernyőn. A poén ott jön be a dologba, hogy ha megjelenik valami "szín" a képernyőn, mondjuk középen akkor muszáj visszakapcsolnia picit a háttérfényt, innentől kezdve meg b...hatom a feketémet mert világít minden más...
    Magyarul ha kiteszek egy RGB-0.0.0-s képet fullscreenbe akkor szép fekete minden... De amint felvillan bármi a képernyő közepén, mondjuk egy rakétakilövés akármi... az egész képernyő bevilágosodik, mert ugye edge ledes... Tehát kb semmit nem ér az egész. És ez még a Full led háttérvilágítású esetében sem közelíti meg egy plazma vagy oled szintjét.

    Mert ugye ha jól tudom a plazmák (de az Oledek biztosan) képesek pixelenként szabályozni a fényerősséget. Innentől kezdve pedig képesek azt megjeleníteni, hogy csak ott világít a képernyő ahol kell, ahol fekete szín van ott meg nem... Ezért ilyen téren a büdös életbe nem fogja utolérni a led háttérvilágítású LCD a plazmát. Maximum ha megcsinálják úgy, hogy a háttérvilágításért pixelenként külön-külön önálló ledek felejenek...

    Na ezért akartam én plazmát... csak féltem a beégéstől mint mindenki más. Leginkább azért, mert csak PC-n használom.. netezésre, filmezésre stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz #32839680 #142 üzenetére

    "full led háttér világítású cumók képesek kapcsolgatni a háttérvilágítást a sötét részeken,"

    Az edge lednél is csak a full lednél hatékonyabb ugye. De még így is messze van egy plazmától. Ugye ott is fel van osztva a panel mittomén 100 valahány szekcióra és azokat tudja csak lekapcsolni... Tehát még így is messze van a pixelenkéntitől...

    Lehet hülyeség de én a palzmáról is úgy tudtam, hogy képes pixelenként fényerőt szabályozni. Na, de majd jön Dezz és kijavít.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Ijk #144 üzenetére

    Oh tudom milyen, nekem is van... :D Nagy csalódás volt sajnos. Persze, a pixelenkénti hagyományos led csak vicc. 2 milla fölötti ledet belezsúfolni... nem kis pénz lenne.

    "Igen a plazma be tud égni, nem lehet monitornak használni egyáltalán."

    Egyébként már erre is mondtak nekem ellenpéldát. Én nem mertem meglépni.

    "Ennek ellenére nagyon jól esne ha monitorban megkapnám a plazmám mély feketéjét, kontrasztját, mozgásmegjelenítését."

    Megkaphatod csak úgy hívják CRT monitor! :D Nekem egy régi 17 colos LG-m tudott ilyet. Mármint feketét. Kontraszt 100, Brightness 0-nál totál nulla volt a fekete... mintha be se lenne kapcsolva a monitor. Ez este, sötétben volt durva. Filmeknél... Mikor pl egy rakétát lőttek fel a képernyő közepén, az az ágyból nézve sötétben úgy nézett ki, mintha ott az asztalról lőtték volna fel és a nagy semmi közepén repülne... Brutális élmény volt. Ez most LCD-n úgy néz ki, hogy világít körülötte az egész képernyő, mintegy milyen sötét van.

    (aztán az újabb Samu CRT-mben már volt olyan, hogy MagicBright... na az elcseszett mindent... ugyanúgy világított az egész kijelző, mint lcd-n.)

    @erdoke: Na ez a lényeg, hogy rendes fényerő mellett is megmarad az a nulla közeli feketfényerő.
    Akkor ezek szerint az OLED lesz az amire én gondolok. Ott már tényleg lehetséges a pixelenkénti szabályzás.

  • Dany007

    veterán

    válasz agressiv #149 üzenetére

    Olvass tovább :P utólag lett javítva, mert szóltam. :)

    Amúgy ez már tényleg mocskosul homogén.
    Ha megfigyelitek a 4 sarkánál lehet látni egy pici sötétedést a színben, de minimális... mindjárt lemérem PS-ben.

    No, brutális. Bár nem tudom ez mennyire függ a fényképezőtől...
    De a közepe végig 0,255,255... Míg a 4 sarkán is mindössze 0,250,255... Ez jóformán semmi. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tntmax #154 üzenetére

    Az a gond, hogy azzal se mész sokra. Mielőtt TV-t vettem én is voltam pár boltban MM-ban meg hasonlók. De ugye ott kezdődik, hogy shop mód. Háttérfény maximumon meg minden szarság. Közben 15 ezer watt világít az üzletben olyan környezetet teremtve amit otthon az életbe nem fogsz tapasztalni.

    A dolog úgy lenne működőképes szvsz ha egymás mellé rakatnád a kérdéses tévéket, majd te egyénileg elkezdenéd testre szabni a képi beállításokat amelyeket ugyanazon jó minőségű anyaggal tesztelsz és futtatsz egyszerre az összes tévén. És ami a legfontosabb, hogy mindezt teljes sötétségben!
    Na, akkor fogod látni az igazi különbséget. Csak nem hinném, hogy erre bármelyik MM-ban lehetőséget nyújtanának! :D

    @(#160) agressiv:

    A LED azért jó kompromisszum speciel nekem, mert kevesebbet fogyaszt, mint a régi 28 colos LCD monitorom. Miközben a kijelzőfelülete pont duplája. Fehér egyébként van rajta szépen, csak brutális fényerő kell hozzá... Illetve már vannak erre is javítótechnikák...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Z0mbi #203 üzenetére

    Hmmm csak nem projector párti vagy? :)
    Engem érdekelne mennyiből lehetne összehozni egy jó 3D-s projectort + jó vásznat hozzá mondjuk úgy 2,5-3 métereset... Már ha van konkrét tapasztalatod. Csak kíváncsiságból kérdezem, mert a projectorok is brutál drágák és egy jó vászon is az mellé. Ráadásul a véges üzemidő miatt az tényleg csak filmezésre jó.
    Ezért megkockáztatom lehet nem egy kategória a kettő. (tv vagy projector)

  • Dany007

    veterán

    válasz Z0mbi #209 üzenetére

    Oh nekem mindegy hol élsz. :) csak kíváncsi voltam. Az a 2k chf még elfogadható szvsz. Persze a vászon már megdobja rendesen. :D

    A 3D rész engem érdekelne. iMax azért elég nagy benyomást tett rám és a sima 3D tévé egyáltalán nem azt a 3D élményt adja vissza, mint az iMax. Egy akkora vászonnal, amibe kitölti a teljes látóteremet már lehet valami hasonlót érnék el.
    Na mindegy. A halkabb venti meg nem szempont. Hiszen mozizásról van szó, nyilván nem alaphangerőn van a házimozi rendszer... V.színű semmit nem hallanék belőle. Ha meg olyan hangos, hogy túlharsog egy párszáz wattos 5.1-es rendszert akkor tényleg gáz. :)
    Digitális jel esetén a HDMI kábelnek minőségének (egy bizonyos szint fölött) vajmi kevés értelme van... Kell venni egy normál minőséget a legújabb szabvánnyal ellátva és kész. Semmi értelme 15-20 ezer forintos vackokat venni csak mert abban több az arany... :U

    Amúgy én 15 ezer forintért festettem ki az egész lakást +2x6 ezer forint volt a színes festék. ~ 50nm alapterületet... Úgyhogy egy pár nm-nyi felületet a vászon helyén kemény 2-3 ezer forintból kifestek, lazán. Na persze csak ha sima fehérre kell.. : )
    De én inkább a vásznat preferálnám. A motoros része se érdekel, mert megcsinálnám én a sima kézi feltekercselőset is motorosra. :) Az nem gond.

    Jaja, filmnézésről volt szó. Csak azért mondtam, hogy nem mindegy... Utazásról is lehet beszél miközben szó van bicikliről meg repülőről... De mégsem ugyanaz a kategória a kettő. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz agressiv #234 üzenetére

    Nekem is valami hasonló jutott eszembe olvasgatva a hsz-eket, dehát ebből tanul az ember! :D

  • Dany007

    veterán

    válasz KTTech #244 üzenetére

    "A képkocka maga 2x kap fényt. a többi a BFI "

    De ha felcseréled a betűket, akkor viszont FBI! Hoppá! :DDD

    @a2d2:

    Szerintem is fölösleges a beépített lejátszókon rugózni. Aki 700k-t kitud adni egy Tv-re az simán kitud adni még 10-20 ezer forintot egy médialejátszóra. És akkor abba dugod a pendrive-ot azt kész. Azt meg csak egyszer kell összekötni HDMI-vel.
    De ha már 700k-s tévét vennék, akkor vennék hozzá egy komolyabb HTPC-t is, hogy aztán tényleg totál minden elérhető legyen amit csak akarok mindenféle kompromisszum nélkül.

  • Dany007

    veterán

    válasz Chrys_ #250 üzenetére

    Eszembe nem jutott soha a TV lejátszóját használni. Nem tudom, valahogy elsőre is gagyinak tűnt minden ilyen megoldás.
    A lényeg a méret meg a képminőség. :) A körítés meg engem már nem érdekel.

  • Dany007

    veterán

    válasz Chrys_ #252 üzenetére

    Oh de mit fizettetnek ki? :)
    Hiszen te mondtad hogy igazán belerakhatnák azt a 10k-s hardvert és máris lenne értelmes lejátszónk... De ezek szerint még azt se rakják bele... Tehát minimális az amit kifizettetnek.
    Mondjuk a szoftver is megérne egy misét... De ezt már tényleg nem tartom lényegesnek.

    Igazából mehetne a vita a TV-s hangszórókról is. Hiszen azok se érnek szart se. Az én 220k-s LG tévém hangszórói annyit se tudnak, mint egy 5k-s Tesco-s PC hangszóró! :D De ezen se érdemes rugózni, mert még a jóval drágább tévékben sincs olyan hangteljesítmény és minőség amit egy gagyi 20k-s házomozi rendszer ne tudna überelni... Meg amúgyis mindenki egyből ráköti a sajátjára... Szal érted. :)

Új hozzászólás Aktív témák