Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz Oliverda #14 üzenetére

    Azé szemöldök odab*sz ;] A lényeget levágtam, ja ez olyan Inteles cikk, üsse kavics:

    Ilyenem sem lesz egyhamar :U

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #38 üzenetére

    Ahogy mar leirtam, a sok-sok lab gyartasa dragabb, alaplap es CPU vonalon is. Egyszeruen nem eri meg LGA1366-ot pakolni a mainstream gepekbe.

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #34 üzenetére

    Nem allitottam, hogy az LGA775 az elejetol a vegeig homogen volt, de maga az a teny, hogy a foglalat fizikailag nem valtozott, magaval hozta a lehetoseget annak, hogy pl. alaplapot tudjon cserelni egy Prescott P4 tulaj ugy, hogy a proci a legujabb LGA775-os lapban is mukodjon. A masik iranyban, foleg a Pentium 4 --> Pentium D es a Pentium D --> Core 2 Duo valtasnal ez mar nem volt igaz.

    De ennyi erovel az AMD is kavarta a szalamit rendesen, hiszen ott meg a Socket 939 utan szabadultak el a dolgok, lasd AM2, AM2+, AM2+ 140W, AM3, es me'g ki tudja, hol lesz vege ennek :)

    A JEDEC sosem fogja szabvanyositani a DDR3-2000-et, mint ahogy a DDR2-1066-ot sem szabvanyositotta. Egyszeruen vegig lehet kovetni a szabvanyt: DDR1-400, DDR2-800, DDR3-1600 a max. szabvanyos teljesitmeny lepcsok. DDR4-nel mar lehet, hogy maskepp lesz, de az me'g erosen a jovo zeneje.

    Megjegyzem, a 3 csatornas memoriavezerlo kapcsan hiaba kerdojelezitek meg a letjogosultsagat; anno az FSB400-ra is sokan mondtak, hogy mi a fenenek ekkora ugras, ugyse hasznalja ki a P4... Aztan milyen hamar szuk keresztmetszet lett az is, es jott az FSB533, FSB800, FSB1066, FSB1333, FSB1600.

    Persze ha kesz tenykent lehetne venni, hogy pl. 2010-ben megkezdodik az atallas a DDR4-re, es az kezdo orajelen is gyorsabb lesz joval, mint a DDR3-1333, akkor kevesbe lenne lenyeges a memoriacsatornak szamanak novelese.

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #44 üzenetére

    Foglalat-tema: szepen mutat, ahogy leirod, bar van benne "gyarto-fuggo" meg "szerintem" kitetel is, ami kicsit furan nez ki egy socket-tema kapcsan :) Akarhogy is, ez tul van komplikalva, es nincs rendesen elmagyarazva (az AMD reszerol). Ennel sokkal atlathatobb es kovethetobb az, amit az Intel csinal(t). Nem vagyok egyebkent Intel-fan, csak mar kicsit bosszant, amit az AMD kavar ujabban.

    JEDEC: ugyanilyen optimistak voltak sokan anno a DDR1-450/500/550 es a DDR2-1000/1066/1200 kapcsan is. Aztan azokat se szabvanyositotta a JEDEC. A szabvanyositashoz ugyanis eloiras az, hogy egy adott DDR generacion belul a meghatarozott feszultseget minden teljesitmeny lepcso tartani tudja. Es ahogy a DDR1 2.5 V-jat nem tudta tartani a DDR1-450/500/550, ugy a DDR2 1.8 V-jat sem tudtak stabilan elerni 1000/1066/1200-as lepcson. Ugyanigy a DDR3-nal sem fog mukodni a 2000-es lepcso 1.5 V-on.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #48 üzenetére

    DDR3-2000: nem mondtam, hogy technikailag nem megoldhato 1.5 V-on a DDR3-2000, de hiaba is oldanak/oldjak meg, ha a JEDEC eleve nem akarja szabvanyositani :) De majd idovel eldol, hogy nekem volt jobb a megerzesem, vagy Neked :)) Ezen nem fogunk osszeveszni :)

    Az AMD socket temaban pedig egy pillanatig sem akartam flame-et generalni, csak epp nem tartom fairnek azt, hogy az LGA1156/1366 miatt sokan pruszkolnek, mikozben az AMD ugyanugy -- a technikai gatak atszakitasa miatt -- eljatszotta es eljatssza ugyanezt. De majd visszaterunk a pruszkolesre meg az LGA1156/1366 ocsarolasara, amikor az AMD is bevezeti az AM3 utani 2 kulon foglalatat -- elobb-utobb nekik is lesz 3 csatornas memoriavezerlos procijuk, es akkor mar nem lesz eleg a 940 lab. Es ok sem fogjak a mainstreambe lehozni a sok-sok labas foglalatot. Vagy ha megis megteszik, akkor ugyanugy alig lesz hasznuk az eladott procikon, mint most :(

    Reszemrol a tema lezarva, ha az AMD procik nagy baratai es hasznaloi teljesen atlatnak mindent, es egyaltalan nem zavarja oket a socket-kavalkad, akkor talan az AMD-nek me'g van eselye. Mar csak kompetitiv CPU-kat kellene gyartaniuk :D Jajj bocs, ez megint flame-szagu, pedig csak poennak szantam :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #52 üzenetére

    "A sok-sok lábas foglalat alatt konkrétan melyik Intel-re gondoltál?"

    Ugy ertettem, hogy ha az AMD-nek lesz a Core i7-tel kompetitiv termeke, az nyilvanvaloan szinten 3 csatornas memoriavezerlos K1x derivacio lesz, es ahhoz mar a 940 lab keves lesz, hiszen cirka 200 lab kell a plusz egy memoriacsatornahoz. De nem tartom valoszinunek, hogy a megnovelt labszamu, uj foglalatukat homogen modon bevezetnek a "kiralykategoriaban" es a mainstreamben egyarant, ahogy ezt tettek anno a Socket 939 eseteben -- bar ott is csak utolag jott el ez a lepes, gondolom amikor a sok-sok labat mar kevesbe volt draga legyartani, ill. az alaplapgyartok is olcsobban tudtak eloallitani 939-es foglalatos termekeiket.

    "mert szvsz amit az LGA-1160 tud azt már tudja az AM3 is"

    Tevedes! Az AM3 nem tamogatja az integralt PCI Express vezerlot es az integralt videovezerlot sem!

    "Az Phenom II dobozában már lapul egy kis figyelmeztető írás ami felhívja a kompatibilitásra a figyelmet"

    Nekem valahogy nem tunt fel a Phenom II-m kicsomagolasa kozben, hogy van ilyen benne :) Igaz, nem szoktam a CPU-k dobozaban turkalni, dobom egybol oket a kukaba :D De tovabbra is tartom magam ahhoz, hogy az Intel-fele megoldas (Pentium D kovetelmenyek, Conroe kovetelmenyek) atlathatobb es kovethetobb volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #74 üzenetére

    "A PCI Express vezérlő CPU-ba való integrálása szerintem egy kihagyható lépés"

    Az Intel megis erolteti a dolgot, nyilvan nem veletlenul :) Ha Neked nem is hianyzik, de az integraltsag novelese okan szukseges lepes egy bizonyos szegmensben -- ami nem az enthusiast/extreme desktop kategoria termeszetesen.

    "viszont véleményem szerint ez az egy chipes chipset is hordoz magában buktatót, mint ahogy ez már az nV esetében is kiderült"

    Az egy kicsit mas teszta :) Az nVIDIA egyszeruen tul sok mindent pakol(t) egyetlen chipbe (pl. dual gigabit LAN MAC, orajelgenerator), raadasul nem is a legmodernebb gyartastechnologian gyartotta a chipeket sokszor. Nem veletlen, hogy az Intel eddig nem eroltette annyira az 1-chipes megoldast. Nem azert, mert nem tudta volna technikailag megoldani, hanem pl. mert egyszerubb a 2-chipes chipseteket huteni.

    Az Intel-fele 1-chipes megoldas (Ibex Peak, P5x/H5x) azonban integraltsagi fokat tekintve rendkivul egyszeru lesz, valojaban alig lesz bonyolultabb, mint egy jelenlegi ICH10 deli hid.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #94 üzenetére

    Az altalam legutoljara latott utiterv szerint 2011-re irtak a 32 nanos tomegtermelest. Ha mar 2010-ben megcsinaljak, az piros pont, de ahhoz kell a megfelelo csillagallas (sic) is :)

    "Gondolom az nem újdonság hogy az AMD kb. tized (ha nem kisebb) akkora költségvetéssel, alkalmazotti létszámmal és technikai hátérrel rendelkezik mint riválisa. Így azért talán nem olyan könnyű tikk-takkolni, és két évente új architektúrát kidobni. Szerintem ezt sokan nem veszik figyelemben és nincsenek is tisztában ezzel. Azt is megértem hogy ez sokakat abszolút nem is érdekel."

    Engem mint vegfelhasznalot abszolut nem erdekel a gyartastechnologia meg a penzugyi hatter sem. En egy kompetitiv termeket akarok az AMD-tol is kapni. Ha a K7 es K8 idejen meg tudtak csinalni, hogy ugyanennyivel kisebb cegkent is lenyomjak az Intelt, akkor most miert nem megy nekik?

    "Új architektúra (Bulldozer) pedig 2010 végén lesz legkorábban, és az idei év végén lesz sample belőle."

    2010 vegere siman lesz Westmere magos, 32 nanos i7 is, jo esellyel 6 maggal, 12 vagy 16 mega L3 cache-sel, hardveres AES gyorsitassal es DDR3-1600 memoriavezerlovel. Ha a frissen bevezetett 32 nanos gyartassal az AMD produkalni tud egy ehhez merten kompetitiv termeket, akkor nagy tapsot fog kapni tolem. De en szemely szerint ketlem, hogy ez ossze fog nekik jonni :( Egyedul azt latom valoszinunek, hogy a Bulldozer be fogja tudni fogni a 45 nanos Nehalem csaladot mindenestul. De az 2010-ben mar keves lesz.

    "Csíkszélességben pedig legkorábban 2011-2012ben érhetnek össze az Intel-el, amikor is New York mellett elkészül a Fab4x amit már kifejezetten a 22nm-hez építenek"

    SZVSZ sosem fogjak mar utolerni az Intelt :( Ahhoz minimum az kellene, hogy kapjanak egy 8-10 milliardos hitelt/tokeinjekciot. Azzal talan ki tudnanak hagyni egy komplett csikszelesseg lepcsot. Amig azonban lepesrol lepesre mennek, addig csak pont egy lepesre kovetik az Intelt, de nem erik utol sosem.

    "Ha jól sejtem mostmár mindkét gyártó 45nm-en (is) gyárt, tehát nem teljesen értem hogy a "korszerűtlen gyártástechnológia" alatt mire gondoltál."

    Arra gondoltam, hogy az Intel mar szinte minden CPU-t 45 nanon gyart, mig az AMD most kezdte el a 45 nanos gyartast, es egyelore csak 2 fele processzort gyartanak 45 nanon (Phenom II X4 920 es 940, ha jol tudom). Raadasul az Intel az olcsobban eloallithato processzorait joval dragabban is tudja adni. Pl. i7 965 = $1015, i7 940 = $567, Phenom II X4 940 = $227 -- Pricewatch-rol szemezgettem.

    "Tehát a 65nm-rel ellentétben ezt most jól eltalálták."

    Csak mire a 45 nano az AMD-nel "leszivarog" az alsobb szintekre, plane a mobil platformokba, addigra az Intel mar 32 nanon fog tomegtermelni :(

    "Azért elég sokáig álltak a csúcson a 4870X2-vel egészen mostanáig."

    A mult kevesbe relevans mint a jelen :) De egyebkent ne erts felre, videokartyabol en is inkabb Radeont vennek, mint GeForce-ot -- bar en nem jatszok, tehat a preferenciam nem sokat szamit :)

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #103 üzenetére

    "Ritkán nézegetsz AMD roadmap-eket."

    Nem veletlenul :) Ugyis valtozik havonta, na meg a csuszasok miatt eleve nem ugy lesz ugysem :( Es igen, lehet visszavagni, az Intel is csusztatja a dolgokat. De o legalabb direkt, a valsag miatt, es nem benazasbol.

    "Éppen ezért szükséges az arab tőke."

    Igy igaz, csak sajnos ketlem, hogy az arab penz tul sokaig omlene az AMD-be. Plane a mostani gazdasagi kornyezetben.

    "Az említett FAB4x létrehozásához az AMD $1.2 milliárdos támogatást kap New York államtól. Ez a teljes beruházásnak ($4.6 milliárd) valamivel több mint az egy negyede. Ehhez még hozzájön az arabok pénze is."

    1.2 milliard turo egy 32 nm alatti technologiaju beruhazashoz -- lasd Intel es a 32 nano (7 milliard dollar, ha jol emlexem). Ha az arabok kiegeszitik, akkor ugy mar oke.

    "Ha elkészül időben akkor nem látom akadályát annak hogy ezzel gyártástechnológiában behozzák az Intel-t. Erősen gyúrnak a 22nm-re, szerintem ők is tudják hogy ezzel akkor lehet esélyük utolérni az Intel-t."

    Az AMD mar jo nehanyszor benazta el az atallast. Miert pont most sikerulne nekik flottul, amikor a 32 nanoval is igy le vannak maradva, es sok fejlesztest (amit az Intel mar bevezetett) csak most kezdenek adoptalni?

    "Hétfő óta már öt új taggal bővült a kínálat"

    Sajnos lefele, es nem felfele :) De egyebkent tok jo, csak me'g mindig az eladott procik tulnyomo tobbsege 65 nanos. Ha csak a mobil szegmenst nezzuk (ami az eladasok cca. 50%-a az Intelnel), ott minden AMD proci 65 nanos jelenleg.

    "Kétlem hogy a Nehalem lapkát olcsóbb lenne előállítani mint a Deneb-et. A Deneb pár négyzetmilliméterrel még kisebb is."

    Mivel az Intelnek mar bejaratott 45 nanos technologiaja van, szinte biztos, hogy kisebb selejtarannyal dolgozik, mint az AMD a Deneb eseteben. Ergo az i7 eloallitasa mindenkepp olcsobb. De ha azt feltetelezzuk, hogy kb. azonos aron allitja elo a 2 gyarto a csucsprocesszorait, akkor is az Intel minden eladott 965-ert 4x annyit kassziroz, mint az AMD a 940-ert :(

    "A FAB36 45nm-re való átállítása nyáron lesz teljesen kész. Tehát kb. akkortól lesz rá megfelelő kapacitásuk hogy minden szegmensbe 45nm-es procikat tudjanak szállítani. Jelen állás szerint nyár végére a desktop és a mainstream notebook kategóriába szánt processzorok már mind 45nm-en fognak készülni."

    Na varj, ahhoz me'g az is kell, hogy jol sikeruljon a Griffin utodja :) A Deneb tomegtermelesre erett, ez nyilvanvalo, es gondolom a 3 magos verziok -- plane ha lebutitott 4 magos peldanyok jonnek elso korben -- termelese sem problema, legfeljebb a kapacitas a gond jelenleg. De hogy a 2 magos Griffint mennyire konnyeden sikerul 45 nanora levinni, az me'g a jovo zeneje. Mint ahogy az Intelnek sem hittem el elsore, hogy az Arrandale/Clarkdale olyan konnyen osszejott nekik, ugy az AMD-nek sem hiszem el elso igeretre, hogy tartani tudjak a kijelolt datumokat. Tul sok csuszas volt mar az utobbi 5-6 evben az AMD reszerol (tudom, tudom, az Intel is csuszott nehanyszor).

    "Az Intel pedig 2009 Q4 és 2010 Q1 között/környékén kezd majd 32nm-en tömegtermelni."

    Pont mire az AMD atall 45 nanora minden vonalon :) Hiszen a nyar vege mar erosen Q3'09.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #125 üzenetére

    Olaj: nyilvan van penz, amit el lehet kolteni barmire. Kerdes, hogy a penzt most el akarjak-e kolteni, vagy inkabb a gazdasagi klima kedvezotlen volta arra sarkallja oket, hogy a "parna alatt" gyujtsek inkabb a penzt ahelyett, hogy kockazatos(nak latszo) informatikai vallalkozasok jovojet egyengessek inkabb. A kisemberek szintjen en azt latom, hogy me'g a milliokat kereso emberek is inkabb kivarnak a mostani szituban, es nem koltik el az esetleges megtakaritasukat. Miert lenne ez maskepp egy sejknel? Persze nem ertek a temahoz (ezt most tok komolyan irom, semmi szarkazmus), nem vagyok sem bankar, sem befektetesi tanacsado, ugyhogy vedd hangosan gondolkozasnak ezt a bekezdest inkabb :)

    "Hát azért a beruházás egy negyed része nem hiszem hogy rosszul jön nekik ilyen financiális helyzet mellett, de ha még túró is, ajándék lónak most nagyon megfelel"

    Turo, de szep ajandek, ez teny.

    "Ez így van, viszont én azt gondolom hogy némileg több X4 940 talál gazdára mostanság mint i7 965."

    Ebben egyetertunk, azonban a kasszirozott tiszta haszon ketlem, hogy az AMD-nel lenne nagyobb. Es az AMD-nek most mindennel jobban kellene a profit, hogy a befektetok nyugodtabban vigyek hozzajuk a sok milliard $-t.

    "A Puma platform utódja a Tigris néven fog futni. A procija az asztali 45nm-es X2 (Regor) mobilra átültetett mása lesz Caspian kódnéven (2x1MB L2, L3 nélkül és ~80 mm² magméret). A Deneb-ek fogyasztása elég kellemesre sikeredett, tehát ha nem baltázzák el nagyon akkor végre lehet hogy lesz egy igazán kis fogyasztású AMD mobil CPU. Az AMD féle CPU+GPU(APU) az majd csak 32nm-en fog érkezni mint ahogy az Intel esetében is. Azt viszont nem tudom hogy ez is csak amolyan egy nyákon CPU+GPU lesz vagy már valami kicsit komolyabb."

    No offense, de ez megint mind roadmap. Ha igy lesz, tok jo lesz. De semmi garancia arra, hogy a Regor/Caspian tomegtermelese zokkenomentesen fog beindulni a tervezett idopontban :(

    Az AMD-fele Fusiont egyebkent en szemely szerint a multbol (K8, K10) kiindulva innovativ megoldasnak varom, azaz egy lapkan lesz minden szerintem. Az Intel is megtehetne ugyanezt (kerdes, hogy mikor), de inkabb a biztosra jatszanak.

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #131 üzenetére

    "Inkább nézd meg hogy a válság közepette milyen Forma1-es pályát rittyentettek maguknak Abu-Dzabiban"

    SZVSZ a Forma1 (vagy barmilyen show, amiben csajok meg gyors autok vannak :D) kevesbe kockazatos vallalkozas, mint egy masszivan veszteseges masodvonalbeli processzorgyartoba donteni par milliard $-t :) Na meg ha jol sejtem, egy komplett autoversenypalya me'g mindig sokkal olcsobb, mint pl. egy processzorgyar tokkal-vonoval :)

    "Az új Athlon szériát (X3 éx X4) ápilisra ígérik. Ha azzal is kész lesznek időre akkor remélhetőleg már az új kétmagossal sem lesz gond. Majd kiderül...."

    Mar kaptunk EVEREST riportot Athlon X3-rol, tehat feltetelezhetoen nem allnak vele rosszul, es tarthato lesz az aprilis. Egyebkent azert vagyok kicsit szkeptikus a mobil procikkal kapcsolatban, mert mig a desktop prociknal nem gond, ha a gyartastechnologia sajatossagai/problemai miatt kicsit tobbet disszipal a CPU, addig egy mobil procinal nagyon szigoru keretek vannak (25W, 35W), amihez alacsony feszultsegen is stabil mukodes kell. Egy epp csak bevezetett gyartastechnologianal nem feltetlenul egyszeru tehat mobil procit is gyartani.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #138 üzenetére

    40 milliard?!?!?! Nem mintha nem hinnem el Neked, de kuldj mar egy linket erre az infora priviben, mert ez az osszeg egeszen elkepesztoen magas, akarmilyen versenypalyarol is legyen szo... Gugliztam egy sort, de nem talaltam osszeget a palyara...

    Szerk.: ha a versenypalya teruleten a sivatagot oazissa valtoztatjak, meg epitenek a palya melle egy par ezer fos hotelt, wellness kozpontot, kaszinot, meg huznak a palyaig egy zsir uj autopalyat, akkor mar jobban ertem a 40 milliardot......

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Oliverda #232 üzenetére

    A legutolsó publikusban 2011 eleje a Bulldozer megjelenési ideje. Minden nyilvános roadmap a lehető legoptimistább előrejelzés alapján készül. A belső infók szerint még szépen halad a fejlesztés, de ki tudja mi lesz. Azt közölték velem, hogy legrosszabb esetben 2011 év vége a dolog. Ez ugye a legjobb eset + 10 hónap. Az infók alapján a legnagyobb kihívás az új SSE5 utasításkészlet.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • gV

    őstag

    válasz Oliverda #239 üzenetére

    az AVX-ről ezt érdemes tudni [link]

    SSE5 is 128b-es félreértések elkerülése végett

    (a wikis linkeden is ott van az AVX)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #269 üzenetére

    Ha arra gondolsz, hogy mennyivel jobb a 256 bit szeles regiszterek hasznalata a 128 bitesnel, akkor egyszeru a valasz: pont 2x a difi, sajnos a gyakorlatban is :) 256 bites regiszterekben 2x annyi egyszeres vagy ketszeres lebegopontos ertek fer el, mint a 128 bitesekben, ergo ha a proci ateresztokepessege megengedi, akkor 2x tobb adaton tud egyszerre dolgozni, mint ha 128 bites regiszterekkel (lasd SSE n+1. generacio) operalna csak.

    [ Szerkesztve ]

  • gV

    őstag

    válasz Oliverda #269 üzenetére

    nem azért lesz megváltás/ v nem mert 256b lesz hanem amit avval magával hoz

    de lehetőleg most ne egy 500x400-as marketing slide-ot linkelj
    ha gondolod átkonvertálhatom 1920*1536-ra

    Fiery: sajnos hivatalos bios sincs amivel mennének a 45nm-es Intelek

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #283 üzenetére

    No offense, de az AVX tenyleg sokkal jobb lesz, mint az SSE5. Nagyjabol akkora a szakadek a 128 bites SSE5 es a 256 bites AVX kozott, mint ha a mostani szoftverekben kikapcsolnad az osszes SSE tamogatast. Vagyis (ha kikapcsolnad az SSE tamogatast) akkor a 128 bites SSE regiszterek helyett a 64 -- pontosabban 80 -- bites lebegopontos regisztereket lennenek kenytelenek hasznalni, bar a parhuzam kicsit santit bizonyos szempontbol.

    Raadasul az SSE5 csak max. 3-operandusos utasitasokat tamogat, mig az AVX 3- es 4-operandusosakat is. Bizonyos alkalmazasi teruleteken ez is oriasi kulonbseg, bar mar olyan pletykat is hallottam, hogy elso korben az AVX megsem fog 4-operandusos utasitasokat tamogatni..

    Olvasd el az AVX doksijat, es meglatod :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #287 üzenetére

    Sajnos a 3DNow! is elbukott az SSE-vel szemben, hiaba volt az SSE1 implementalasa enyhen szolva is kerdeses minosegu (Pentium III).

    De egyebkent minden hatranyat leszamitva hosszutavon az AVX az eloremutatobb es nagyobb teljesitmenyt igero utasitaskeszlet kiegeszites. Az Intel piaci erejet mogeteve teljesen remenytelen az SSE5 helyzete az AVX-szel szemben :( Az AMD autoja mar nem egy csinos zsakutcaba fordult be :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #290 üzenetére

    A 3DNow!-t is a vilag nagyobbik fele tamogatta (AMD+VIA) az Intellel szemben, aztan megsem a 3DNow! gyozott :(

    Az AMD a 3DNow!-t es az SSE5-ot is azert talalta ki, mert egyszerubb volt implementalni a meglevo architekturakba. Ami az o szempontjukbol aka'r lustasagnak is nevezheto, de az ido vegul azt igazolta, hogy nagyobb ugrasokban erdemes haladni (lasd Intel). Persze ott van a nem elhanyagolhato "torok" tema is, amit emlitesz :DDD

    Ha az AMD-t megkerdezned, nyilvan kritikusan nyilatkozna az AVX-rol, mert a Bulldozerbe mar nem tudjak belerakni a tamogatast a 256 bites regiszterek miatt :) Ergo megint az Intel kerul lepeselonybe, az Intel raveszi a fejlesztoket az AVX tamogatasara, az SSE5 tamogatast emiatt nem igazan fogjak a fejlesztok eroltetni, a Bulldozert koveto generacioba az AMD berakja az AVX-et is, es szepen a tortenelem ismetli onmagat...

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #292 üzenetére

    Abban nem vagyok jo, de a fentebb leirt "jovokep" a mult (AMD szamara) keseru tapasztalatai alapjan SZVSZ nagyon jo esellyel pontosan igy fog bekovetkezni :( Es ez nem AMD-fikazas, errol most nem ok tehetnek. Alapvetoen nem rossz az SSE5, csak lesz nala jobb is parhuzamosan, ami mogott sajnos pont az Intel all. Az Intel pedig az itaniumos hatalmas buktat leszamitva lenyegeben barmit megtehet, es meg is tesz...

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #296 üzenetére

    Mivel az SSE5-ot az AMD fel evvel elobb publikalta, mint az Intel az AVX-et, igy velhetoen az AMD elobb kezdte el fejleszteni az SSE5-ot, nyilvan me'g akkor, amikor semmilyen informacioja nem volt az AVX-rol. Abban sem vagyok biztos, hogy az SSE5 publikalasakor az AMD mar tudott az AVX 256 bites voltarol. Ha meg mar valamit publikalsz, onnan mar furcsa lenne visszatancolni, es siman azt mondani "bocs, az AVX jobb, hagyjuk inkabb az SSE5-ot a fenebe". Raadasul az AMD-nek egyszerubb dolga is van az SSE5 implementalasaval, ergo a Bulldozerbe azt bele tudjak pakolni -- mig az AVX tul keson jott es tul bonyolult az implementalasa, ergo a Bulldozerbe mar ugysem ferne bele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák