Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #30 üzenetére

    Bár már előttem leírták, de a 775 életútja azért hordozott magával 1-2 buktatót. Azt hiszem hogy a legelső 975-ös chipkészletekkel szerelt lapok sem vitték még a Core 2 procikat. Valami VRM mizéria volt ott is ha jól emlékszek. Az Intel 975-ös lapjához még valami forrasztgatós modot is kitaláltak amivel végül működött a dolog. A 478 esetében is eljátszották szinte ugyanezt amikor bejött a Prescott. Szvsz ez még bosszantóbb tud lenni mintha a foglalat (is) változott volna.

    Nem hiszem hogy feltétlenül nagy szüksége lenne az AMD-nek desktop-on a 3 vagy több csatornás memóriavezérlőre (szervereknél annál inkább de az már más tészta). Ahogy elnéztem a teszteket a marketing értéke jóval nagyobb a tri-channel-nek mint az alkalmazásokban felmutatott előnye. Én jelenleg inkább esélyesebbnek tartom desktop-on a DDR3-2000 jövőbeni támogatását az AMD részéről, mint a kettőnél több csatotornás mem. vezérlőt. Már csak az a kérdés hogy a JEDEC szabványosítani fogja-e ezt a következő architektúrájukig.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák