Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #39 üzenetére

    Nyilván valamennyivel drágább de kétlem hogy sokkal. Én filléres dolognak gondolnám azt a plusz durván 200 érintkezőt és a valamivel nagyobb nyákot.

    AM2, AM2+ ugyebár kompatibilis egymással. AM2+ --> AM2 viszonylatban alaplap (pontosabban inkább gyártó) függő, AM2 ---> AM2+ az pedig szerintem minden gond nélkül megy bármilyen lappal a és CPU-val. Az AM3 --> AM2(+) viszonylatban ismét működik a dolog, fordítva nyilvánvaló okokból nem. Az úgynevezett "AM2+ 140W" pedig nem egy fogalat szabvány (bár gondolom ezzel is tisztában vagy). Egy pár spórolósabb modellnél magasról tettek az AM2+ specifikációkra (110A Core/20A NB) és silány minőségű gyenge PWM-et pakoltak fel bizonyos lapokra. Ezután kijött a 9950BE 140W (ami mind a mai napig az egyetlen 140W-os CPU és már szerintem nem is gyártják csak a 125W-os verziót), és bejött ez a 140W CPU support marketing szöveg ami elég "vicces" szlogen szerintem. Mondjuk arra talán jó hogy az ember sejtheti hogy legalább a gyári AM2+ specifikációknak megfelel az alaplap PWM része.

    "A JEDEC sosem fogja szabvanyositani a DDR3-2000-et"

    Erre én azért nem mernék fogadni, de majd kiderül. Mindenesetre ha addig lesznek olyan modulok amelyek képekes lesznek hozni a 2000MHz-et 1.5V mellett (és most úgy fest hogy lesznek) akkor lehet hogy (inkább) meglépik a DDR2-1066 támogatás mintájára.

    Inkább a jelenlegi desktop-on való létjogusultságát kérdőjeleztem meg a 3 csatornás mem. vezérlőnek.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák