Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    válasz Fiery #20 üzenetére

    Me'g nagyobb szemfenyvesztes a Pineview, azaz az Atom procik kovetkezo generacioja. Az meg nem lesz mas, mint egy mostani Atom (Diamondville) mag + egy i945GSE eszaki hid CPU-tokba tuszkolasa, szinten MCM megoldassal. Raadasul a deli hidat a hangzatos Tigerpoint neven tartjak nyilvan, pedig az csak egy jo oreg ICH7 lesz :)

    ha ezeket mindet 45nm-es gyártással pakolják bele, akkor az már elég jó lesz a kisebb fogyasztás miatt

  • tlac

    nagyúr

    válasz Fiery #23 üzenetére

    lehetséges
    ott 1 generációval van elmaradva

    ha a gpu 130nm-ről 65-re csökken és azt rendesen megcsinálják, szerintem az már érezhető lesz a fogyasztáson

  • válasz Fiery #20 üzenetére

    Nekem ilyenkor mindíg az jut eszembe (mármint akkor mikor az atom mellé odadobnak egy gpu-t is), hogy azokkal hogy fog együtt működni az nvidia féle északi híd... lehet sehogy és az nv csak a mostani atomokat lesz képes elhajtani vele?

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #20 üzenetére

    Csak tudnám, hogy ez miért jó az Intelnek...? :F Tekintve, hogy (elvileg legalábbis) az MCM drága mulatság.

    szerk: most olvasom a #27-est. (Ezt a tabot kicsit lassan frissítettem.)

    [ Szerkesztve ]

  • BRinyo

    aktív tag

    válasz Fiery #30 üzenetére

    Tudnál most írni olyan alkalmazást, ami indokolttá teszi a dual ddr3-1600-nál komolyabb memóriavezérlőt? Pl ahol van 10-15% előny a 3csatornással a 2höz képest...
    Mondjuk egy 8magos 3GHz-es procinak kevés lenne a 25,6GB/s átviteli képesség?
    (kb ilyen prociknál látom értelmét majd a nem dual-os memóriavezérlőknek...)

    A foglalatváltási mizériát meg úgy értem, hogy kib... jó volt, amikor 2004 végén vettem egy i875PBZ intel lapot - 3év garival. Majd 2006 elején, mikor meghibásodott, cserébe kaptam egy lga775ös p4 lapot, amibe meg nem tehettem be a 478as procit. Vagy pl megvettem az asus felsőkategóriás lapom, Pentium D-vel. Majd év végén, mikor megvettem az E6600 procim, cserélhettem a lapom az eggyel butább 945ös lapra. Ugye milyen kedves?
    Most inkább veszek phenom2-t, mert olcsó még a ddr2-1066 memória is (4x2GB kb 30e) és tudom, hogy 2év múlva úgyis más lesz a felállás a piacon, akkor kukázhatok mindent.
    Mivel kb édesmindegy, hogy 70ezerért veszek procit a mostani lapomba vagy veszek 70ezerért egy 920as phenom 2-t zsír újan, lappal. Sőt, így még jobban is jár(hat)ok, ha ezt a táblázatot nézem.

  • D.Orion

    veterán

    válasz Fiery #30 üzenetére

    5) Megjegyzem, 2004-ben jott ki az LGA775 foglalat. Ha a Core i7-et nem szamitjuk -- ami az Intelnel az eladasok 1, azaz egy szazalekat teszik ki jelenleg, tehat erosen retegtermek --, akkor a 2009 vegen (vagy inkabb 2010-ben) megjeleno LGA1156 foglalatig az LGA775 siman lehuz 5-6 evet. Ez azert nem rossz ido, plane ha melletesszuk az AMD-fele Socket 754 eletciklusat, ami kb. 3 ev volt

    Nem szeretnék veled kötözködni, mert sokkal jobban értesz ezekhez mind én, de azért valamit mégis megemlítenék:

    Igaz, hogy az LGA775 már 5 éves tokozás, de a legelső LGA775 alaplapba nem mennek a C2D procik... 945 volt az első olyan chip ami már C2D ready(és 925 ami ddr2). Szóval nem mondanám, hogy egy 2004-ben vett 775ös lappal el lehetett lenni a mai napig, mert 915ig nem mennek a c2d-k, ha jól emlékszem az is DDR1 volt, igaz volt már PCI-E

    Lehet, hogy ezt azt elnéztem chip-ben, de a lényeg az igaz. Az első 775 lapokban nem mennek a C2D procik.

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #30 üzenetére

    Bár már előttem leírták, de a 775 életútja azért hordozott magával 1-2 buktatót. Azt hiszem hogy a legelső 975-ös chipkészletekkel szerelt lapok sem vitték még a Core 2 procikat. Valami VRM mizéria volt ott is ha jól emlékszek. Az Intel 975-ös lapjához még valami forrasztgatós modot is kitaláltak amivel végül működött a dolog. A 478 esetében is eljátszották szinte ugyanezt amikor bejött a Prescott. Szvsz ez még bosszantóbb tud lenni mintha a foglalat (is) változott volna.

    Nem hiszem hogy feltétlenül nagy szüksége lenne az AMD-nek desktop-on a 3 vagy több csatornás memóriavezérlőre (szervereknél annál inkább de az már más tészta). Ahogy elnéztem a teszteket a marketing értéke jóval nagyobb a tri-channel-nek mint az alkalmazásokban felmutatott előnye. Én jelenleg inkább esélyesebbnek tartom desktop-on a DDR3-2000 jövőbeni támogatását az AMD részéről, mint a kettőnél több csatotornás mem. vezérlőt. Már csak az a kérdés hogy a JEDEC szabványosítani fogja-e ezt a következő architektúrájukig.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • lenox

    veterán

    válasz Fiery #30 üzenetére

    Amugy ezt az egeszet meg lehetett volna oldani egy uj foglalattal, olcso alaplapokon esetleg nem lett volna bekotve minden lab, es kevesebb memvezerlo dolgozott volna, de mehetett volna benne i7 es i5 is, mint ahogy a dragabb alaplapban is mehetett volna i5, csak nem hasznalta volna az osszes labat. Szerintem csak a penzlehuzas miatt nem igy csinaltak. Na jo, nem, van meg technikai oka is, de fontos szempont volt a penzlehuzas is.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #30 üzenetére

    Az AMD következő generációja, a Bulldozer is AM3 tokozású lesz.
    Lehetséges, hogy bejön majd mellé egy 3 csatornás memóriakezelést támogató platform is a csúcsszegmensbe, de az nem fogja leváltani az AM3-at, hanem úgy élnek majd egymás mellett, mint majd Intelnél az 1160 és 1366. (Lényegében az 1160 az AM3 megfelelője lesz Intelnél.)

    #40: Az AM2/AM2+/AM3 csak annak tűnik "elszabadult kavarásnak", aki nem nagyon van otthon AMD-ben... Ajánlanám figyelmedbe pl. Oliverda írását a témában, ill. ott a 2. képet!

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #39 üzenetére

    Nyilván valamennyivel drágább de kétlem hogy sokkal. Én filléres dolognak gondolnám azt a plusz durván 200 érintkezőt és a valamivel nagyobb nyákot.

    AM2, AM2+ ugyebár kompatibilis egymással. AM2+ --> AM2 viszonylatban alaplap (pontosabban inkább gyártó) függő, AM2 ---> AM2+ az pedig szerintem minden gond nélkül megy bármilyen lappal a és CPU-val. Az AM3 --> AM2(+) viszonylatban ismét működik a dolog, fordítva nyilvánvaló okokból nem. Az úgynevezett "AM2+ 140W" pedig nem egy fogalat szabvány (bár gondolom ezzel is tisztában vagy). Egy pár spórolósabb modellnél magasról tettek az AM2+ specifikációkra (110A Core/20A NB) és silány minőségű gyenge PWM-et pakoltak fel bizonyos lapokra. Ezután kijött a 9950BE 140W (ami mind a mai napig az egyetlen 140W-os CPU és már szerintem nem is gyártják csak a 125W-os verziót), és bejött ez a 140W CPU support marketing szöveg ami elég "vicces" szlogen szerintem. Mondjuk arra talán jó hogy az ember sejtheti hogy legalább a gyári AM2+ specifikációknak megfelel az alaplap PWM része.

    "A JEDEC sosem fogja szabvanyositani a DDR3-2000-et"

    Erre én azért nem mernék fogadni, de majd kiderül. Mindenesetre ha addig lesznek olyan modulok amelyek képekes lesznek hozni a 2000MHz-et 1.5V mellett (és most úgy fest hogy lesznek) akkor lehet hogy (inkább) meglépik a DDR2-1066 támogatás mintájára.

    Inkább a jelenlegi desktop-on való létjogusultságát kérdőjeleztem meg a 3 csatornás mem. vezérlőnek.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #45 üzenetére

    Én egyátalán nem látom ködösnek az AMD-s tokozás+foglalat témát. Éppen azért módosítottak a nevén, hogy egyértelműbbé tegyék a dolgokat. Pl. az azonos nevű foglalat+tokozás biztos, hogy működik együtt. Hogy emellett egyik-másik kompatibilis egymással valamelyik v. mindkét irányban, az sem túl bonyolult. Oliverda 4 sorban leírta az egészet...

    Magad is írtad, hogy az elektronikai változtatások szükségszerűek voltak. Megtehették volna azt is, amit az Intel, hogy a név azonos marad, de kompatibilitás nuku... Neked ez a rokonszenvesebb?

    Arról nem az AMD tehet, hogy egyes alaplapgyártók egyes lapjai nem követték az előírásokat, így pl. néhány AM2 lap új BIOS-szal sem tudta volna fogadni az AM2+ procikat. A 140W-os dolog meg egy, azaz 1db procit érintett, azt sem sokáig.

    Most azt akarod mondani, nem érted a különbséget az AM3 és az (AM2 v. AM2+ létére) AM3-Ready között? Vagy csak moderátor létedre flémet generász a semmiből? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #46 üzenetére

    Szerintem(:D)ez még mindig júzer baráta(bb) hozzáállás mintha a Phenom és most a Phenom II esetében is teljesen új foglalatot terveztek volna. Az más kérdés hogy nyilván nem a júzer barát hozzáállásuk volt a fő oka annak hogy ezt így csinálták. Azzal pedig nem sokat tudtak kezdeni hogy bizonyos sima AM2 alaplapokat nem lehetett kompatibilissá varázsolni az esetleges spórolós tervezés vagy a les**rom szintű BIOS support miatt (erre gondoltam a gyártó-függő alatt). Az AM2+ lapok közül pedig szinte az összes megkapta már a Phenom II (AM2+/AM3)support-ot.
    Itt középtájon megtalálod a listát és a linkeket ha érdekel.

    Egy szónak is száz a vége, az én meglátásom szerint még mindig többen vannak azok akik jó ötletnek tartják és profitálnak az AMD jelenlegi foglalat "politikájából". Szíved joga hogy ez neked ne tetszen, és ebből én még nem következtetek semmiféle elfogultságra.

    A DDR3-2000 kapcsán: [link] (és szvsz ez még csak a kezdet volt)

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #46 üzenetére

    "Ennel sokkal atlathatobb es kovethetobb az, amit az Intel csinal(t)."

    Vedd észre, hogy az Intelnél nem volt IMC alapú memóriatípus supportváltás és split power planes bevezetés, továbbá olyan, jelentős rendszerbusz frekinövelés, ami nem gátolja meg az újabb, magasabb busz-frekit is (/Intelnél kizárólag) támogató procik működését régebbi lapokban, amik csak alacsonyabb frekit támogatnak.

    "Nem vagyok egyebkent Intel-fan, csak mar kicsit bosszant, amit az AMD kavar ujabban."

    Hát ez hihetetlen. Mi van ezen annyira túlkomplikálva, és mit kell még jobban magyarázni?

    Hadd ne kérjenek már elnézést, hogy fejlesztenek -- ráadásul a kompatibilitás lehető legjobb megtartásával.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Fiery #20 üzenetére

    "mi a francert tartott ennyi ideig (5 ev!) lekoppintani a VIA-tol a hardveres AES titkositast?"

    Talan ennyi ideig tartott VIA-val megbeszelni, hogy akkor ezt most titokban egy kis penzmagert cserebe kifejlesztjuk magunknak.

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #51 üzenetére

    Szerintem csak azon múlik hogy valamelyik gyártó ki tudja-e majd lobbizni a szabványosítását. Hétről-hétre jönnek a hírek arról hogy éppen melyik gyártó előzi meg a másikat a DDR3-as SRAM chipek csíkszélességének versenyében, tehát technikai akadálya biztosan nem lesz. Majd bő 1 év múlva visszatérünk rá. ;)

    "Es ok sem fogjak a mainstreambe lehozni a sok-sok labas foglalatot."

    A sok-sok lábas foglalat alatt konkrétan melyik Intel-re gondoltál? Mert ha az LGA-1366-ra akkor az nem mainstream, a jövendőbeli Intel mainstream kategória (LGA-1160) pedig ugyebár csak 2 csatornás lesz, és hasonló kategóriához nem kellene külön új foglalat az AMD részéről, mert szvsz amit az LGA-1160 tud azt már tudja az AM3 is. Azzal tisztában vagyok hogy az új Intel-eknek jóval bonyolultabb a tápellátásuk (mondjuk ez már egy ideje így van) mint az AMD processzorainak, ezért egy hasonló megoldáshoz alapból több érintkezőre van szükségük.

    Még egy apróság az előző hozzászólásomhoz. Az Phenom II dobozában már lapul egy kis figyelmeztető írás ami felhívja a kompatibilitásra a figyelmet, illetve egy web címet is tartalmaz amelyen az alaplapunkról lehet infokat megtudni ezzel kapcsolatban.

    A flame-s részt pedig azt hiszem Dezz-nek szántad eredetileg nem pedig nekem. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #51 üzenetére

    Az AMD is megkapta a magáét a 754+939, majd a hirtelen bejövő AM2 miatt. (Még ha az utóbbi elkerülhetetlen is volt az IMC miatt.)

    De az AM2/AM2+/AM3 kapcsán szídni őket, foglalat-kavalkádat emlegetni, és ezzel szemben a 775-öt dícsérgetni (ami a kisebb változások ellenére, egyes dolgok tekintetében üzleti érdekből nem volt kompatibilis magával), hát ez enyhén szólva nem pártatlanságra vall. :(

    (#53): "Tevedes! Az AM3 nem tamogatja az integralt PCI Express vezerlot es az integralt videovezerlot sem!"

    Nincs is rá szükség. Mint ahogy ezek 1366-on sincsenek, hiszen ott van a QPI busz, AM3-on meg a HT3.0 (amiről mintázta az Intel a QPI-t). Szóval attól nem kell "félned", hogy csak ezért majd leselejtezésre kerül az AM3.

    Csak max. bejön majd mellé egy többlábas platform, ha nagyon muszáj, de ez nem fogja különösebben érinteni az átlagfelhasználókat, még évekig.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #53 üzenetére

    Tevedes! Az AM3 nem tamogatja az integralt PCI Express vezerlot es az integralt videovezerlot sem!

    És ez miért fontos nekem, mint felhasználónak? Megment az alaplapvásárlástól? :) Teljesen mindegy végfelhasználói szempontból az, hogy a PCI Express vezérlő, vagy az integrált grafchip hol van.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #55 üzenetére

    Ha pozitív tulajdonságokat emelsz ki (a negatívakat szőnyeg alá söpörve), és emiatt jobb megoldásnak mondassz valamit, akkor dícsérsz, nem?

    Szerintem a számtechben nem éppen az a legfontosabb szempont, hogy az igazi technikai analfabéta usereknek mi az átláthatóbb... (Azok úgyis másokra bízzák a konfig-összeállítást, szerelést.) Másoknak meg nem "átláthatatlan".

    szerk: Az #54-eshez egy kiegészítés: "Nincs is rá szükség." -> Mármint desktopon. Ha most megkérdezed, mi lesz a Fusionnal: 1. Desktopon elsősorban GPGPU alkalmazásokra szolgál, tehát nincs szükség a kép átvitelére szolgáló külön buszra (mint Intelnél asszem a DMI). De ha mégis, valószínű a p2p rendszerű HT-vel is megoldható lenne. 2. Mobil vonalon ugyanakkor annál inkább IGP célzatú a dolog. Ott lehet, hogy emiatt új foglalat jön be, főleg ha mégsem oldható meg a HT busszal a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • tlac

    nagyúr

    válasz Fiery #40 üzenetére

    de maga az a teny, hogy a foglalat fizikailag nem valtozott, magaval hozta a lehetoseget annak, hogy pl. alaplapot tudjon cserelni egy Prescott P4 tulaj ugy, hogy a proci a legujabb LGA775-os lapban is mukodjon

    ez is csak részben igaz
    a p35-ben már nem mennek az 533 qfsb-s procik

    inkább a nem gyári, drágább hűtőknél volt előny, hogy nem változott a foglalat

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #61 üzenetére

    Ja ... értem mire gondolsz. Ebből a szempontból aláírom amit írtál.

    A komolyabb felhasználásra az Intel IGP alkalmatlan. Pedig technológiában nem rossz, csak hát a driver. :( Minőségileg sokkal jobb, amit az NV és az AMD hasonló áron kínál.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #66 üzenetére

    Az Intelnél is volt elég sok hibás hardver, azokat is emberek tervezik, csak a cég eltusolta az ügyeket.
    Az pedig, hogy a PC-s VGA piac (nem tom pontosan hány) de sok %-át az Intel uralja az azt jelenti, hogy a döntéshozóknak fingjuk sincs a hardverekhez. :( De ok aláírom, hogy a cégnek talán az a legkevésbé fontos, hogy az munkára szánt gépek IGP-je nagy tudású legyen, de a végfelhasználók? Ne tud meg hány gépet hoztak vissza anno a számtekboltba (amikor még ott dolgoztam) ... Mindre ugyanaz a panasz ... ez az IGP egy vicc. Mi meg bólogattunk, hogy tudjuk tényleg egy vicc, de most mit csináljunk? ;]

    Irodába jó lesz ez a Clarkdale megoldás, de otthonra azért minimum két generációval igényesebb kell. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • válasz Fiery #68 üzenetére

    nem lenne jobb ha az otthonokba rögtön a 780-as északi híddal megáldott lapokat vennék a népek és nem kéne akülön vga-val bajlódni...

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #62 üzenetére

    Én tényeket írtam, nem szubjektív véleményt.
    Ezek vannak a mérleg két serpenyőjében:
    1. Hasznos és egyben elkerülhetetlen új fícsöröket a kompatibilitást a lehető legnagyobb mértékben megtartva bevezetni, és mindezt jól beazonosíthatóvá tenni nevekkel.
    2. Azonos néven futtatni valamit, de közben számos olyan (esetenként pusztán üzleti szempontokat szolgáló) változtatást bevezetni, ami hol az alaplap, hogy a proci cseréjére is rákényszeríti a felhasználót.

    Nem kérdés, én hova voksolok (érzelmektől függetlenül, józan megfontolásból), és hát a te voksodat is ismerjük. A motivációja kicsit ködös, de nincs ezzel gond; csak légyszi ne nevezd az AMD fejlesztéseit bosszantó kavarásnak, mert erősen igazságtalan.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #72 üzenetére

    A DDR3 esetében az Intel is csak 1066-ot támogat hivatalosan. Az AMD is a doksik alapján. Az AMD esetében rakhatsz bele nagyobb RAM-ot ... nem hivatalosan. Az Intelnél viszont a Core i7-ek az Extreme Edition kivételével szorzózárasak tehát mindegyik proci csak 8-as memóriaszorzót támogat ami 1066 MHz-re jön ki a memóriában. Persze elfogadják az 1600-as memóriát is, de 1066 MHz-en fog működni. Az LGA1160-as procik is ilyenek lesznek. Ezek alapján gyakorlatilag az 1333, vagy 1600-as memóriát hivatalosan csak a DDR3-as Core 2 alaplapok támogatják.
    Nem véletlen kérte meg az Intel a memóriagyártókat, hogy 1066-os háromcsatornás modulokat csináljanak, mert a többlet órajel le lesz nyisszantva.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #53 üzenetére

    Én esetleg azt tartom elképzelhetőnek amit már előttem itt(?) írt valaki, hogy az AM3 megmarad mainstream-ben és a "királykategóriaba" csinálnak egy új foglalatot kettőnél több csatornás mem. vezérléssel (már ha erre egyáltalán szükség lesz). Persze csak akkor ha lesz hozzá arra érdemes FX(?) CPU. Gondolom az FX nevet nem véletlenül tartogatják jobb időkre.

    "Tevedes! Az AM3 nem tamogatja az integralt PCI Express vezerlot es az integralt videovezerlot sem!"

    Ez igaz, bár ezek esetleges hiánya a rendszer számítási teljesítményét nem befolyásolják. A PCI Express vezérlő CPU-ba való integrálása szerintem egy kihagyható lépés. Az világos hogy ezzel az Intel olcsóbb chipkészleteket tud majd biztosítani az LGA-1160 platformhoz, viszont véleményem szerint ez az egy chipes chipset is hordoz magában buktatót, mint ahogy ez már az nV esetében is kiderült.

    Az integrált VGA nyilván nem fog működni az AM3 foglalatokban. Arra magam is kíváncsi vagyok hogy az AMD milyen megoldást fog alkalmazni ezen a téren.

    "A kiszivárgott információk szerint a P55-nek és a P57-nek lesz egy H55 és egy H57 jelzésű változata is, ami nagyon fontos különbséget eredményez majd. Az adatok alapján ugyanis a „P” jelzésű lapkakészletek nem tartalmazzák majd az FDI (Flexible Display Interface) technológiát. Ez az interfész teszi lehetővé a Clarkdale processzor GMCH vezérlőjében található integrált grafikus mag működését."

    Reméljük nem hasonló megoldást fognak ők is alkalmazni. Már ha ez így lesz.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #75 üzenetére

    Az Intelnél aszonták, hogy a 8-szoros szorzót az 1,65 V-os korlát miatt alkalmazták. Na most a memóriagyártók nem nagyon akaróznak a Tri-Channel kitek kivételével olyan memóriákat prezentálni, ami 1333 MHz mellett 1,65 V fesz alatt van. Szvsz ez egy hatalmas probléma, mert rengeted olyan DDR3 memó van forgalomban ami 1,65 V+ feszültséget használ. Ebből következtetve nem teljesen világos, hogy az LGA1160 1333 MHz-et fog használni. Mondjuk a gyakorlatban ez lényegtelen ...

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #72 üzenetére

    Az AM2+ platform legfontosabb újdonsága nem a HT3.0 (ez csak marketing szempontból az), hanem:
    - Split/Dual Power Planes: a magok és az integrált NB eltérő feszültségen járatása. Szükséges is volt, és hasznos is (jobb fogyasztási mutatók)
    - A magok és az integrált NB eltérő órajelen járatása.
    - Serial VIDs, ami a több feszültségszint által finomabb szabályzást tesz lehetővé.
    (A proci egyéb belső változásait nem említem.)

    Az AM3 (melynek legnagyobb, de nem egyedüli újdonsága a DDR3) szerntem is kicsit korai, amíg ennyivel drágábbak a DDR3 modulok. Azonban, ez itt opcionális, miközben i7-nél kötelező. Magyarán, az AM3 tokos procidat "átláthatatlanul" használhatod az AM2+, esetleg AM2 lapodban is, DDR2 memória társaságában, amíg nem változik a helyzet.

    Nem nevezném "ordas hiba"-nak azt, hogy csatornánként 1db modul használható csak a jelenlegi steppingnél 1333 MHz (effektív) órajelen, tekintve, hogy ez számos esetben (vagy talán mindig) a DDR-rel és DDR2-vel is így volt, AMD-nél és Intelnél is... Lehet, hogy meglepődsz, ha megnézed az alaplapod user manualját... :P

    És úgy tűnik, arról sem hallottál, hogy a Core2 procikban is volt egy a Phenoméhoz eléggé hasonló TLB-s bug, amit aztán szép csendben kijavítottak. Sem itt, sem ott nem számított igazából semmit. A Phenomos hűhót leszámítva.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #79 üzenetére

    Nem mondtam, hogy az Intel a ludas ...
    A szabvány úgymond leszarásának gazdasági okai vannak. Vér Pista nem fogja 2000 MHz alá adni. Nem is tudom, hogy ezen nevessek vagy sírjak. :U

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #85 üzenetére

    Pedig gyakorlatilag jelentéktelen volt. Labor körülmények között hat hónapig tartott előhozni, és ott szándékosan erre játszottak. A TLB-patch is kikapcsolható az AMD tuning alkalmazásán keresztül, mert csak a presztízs miatt lett javítva. Előhozni nem lehet.

    Az Intel féle TLB hírverés pedig hülyeség volt, mert már a proci megjelenés előtt javították a BIOS-okban. Nyilván az sosem derül ki, hogy teljesítményben ez mennyi mínuszt jelentet, ha jelentet egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #82 üzenetére

    "Ezek hol ficsorok? Mi hasznom szarmazik ezekbol egy atlag desktop gep eseteben?"

    1. Alacsonyabb villanyszámla.
    2. Magasabb órajeles Phenomok használata.
    3. És valószínű ezzel áll összegüggésben az DDR2-1066 modulok támogatása is (a memóriavezérlő magasabb IO-feszültség támogatása).

    Mellesleg, ha ezek neked mind semmi, akkor felsorolnád azokat a sorsfordító fontosságú Intel fejlesztéseket, amik ezt a rengeteg különféle Intel chipsetet indokolták (az FSB kicsinkénti emelésén kívül, ami by design cserekényszerítő tényező volt): [link] A periféria-interfészek fejlődése sem indokol ennyit. Egy biztos: jó üzlet volt.

    "Megint szemelyes megjegyzes: nekem az AMD-fele energiatakarekos funkciokbol csak annyi emlekem van, hogy az Athlon 64-es rendszerem mindig stabilabb volt, ha a CnQ-t kikapcsoltam"

    Előfordult ilyen, de ritkán/rövid ideig, és a hivatalos driver lecserélése, pl. az RMCCU-ra megoldotta. Nálam is ez váltogat egy A64-en 2500 és 1200 MHz között, minden probléma nélkül majdnem 4 éve. (Előtte egy ideig a hiv. driver ment, azzal sem volt gond, csak ez a program jobban konfigurálható.)

    "Az i7 eleve extreme desktop kategoria"

    És, szerinted az i3 és i5 fogja támogatni a DDR2-t? Szerintem kizárt.

    "Ha az AMD is csinalna egy ilyen kategoriat, es abban a kategoriaban versenykepes tudna lenni az i7-tel, es emiatt kulon foglalatot kellene bevezetnie az AMD-nek, hidd el, senki sem panaszkodna."

    Elképzelhető. Megjegyzem, külön foglalat nélkül is versenyképes lehetne vele, ha a magok jobban teljesítenének.

    "Oh, igen, az Athlon 64-es gepem is halal instabil volt, ha 2 db modult akartam hasznalni"

    Feketén-fehéren benne volt a 754/939-es lapok manualjában, hogy (csatornánként) max. 1db double-sided, vagy 2db single-sided modult lehetett 400 MHz-en járatni. Látom, a DDR2 bevezetése óta nem szokás már az ilyesmi (ez minden bizonnyal az alacsonyabb feszültséggel függ össze, ami egyben kisebb elektromos terhelést jelent a memóriavezérlőnek), de korábban AMD oldalon teljesen megszokott volt. Valószínű az IMC-vel függött össze a dolog (bár úgy emlékszem, az SDR RAM-nál is megvolt, még az IMC előtt).

    "Plane mivel Intel platformon semmifele ehhez hasonlo korlatozas nincs (ha tudsz ilyenrol, linket kerek)."

    Intelnél ilyen esetben vagy eleve csak annyi ram-slotot tettek az alaplapra (pl. sokszor csak kettőt), hogy ne mutatkozzon meg a dolog a felhasználók számára, vagy ha a több slot volt a preferált, nem volt támogatott a 400 MHz. Chipsetes (szakmai) cikkekben olvastam róla még évekkel ezelőtt. Sajnos nem találom, pedig kerestem egy sort.

    "A kovetkezo alaplapom manualja pedig annyit emlit, hogy XMP-s es DDR3-1600 modulokbol csak csatornankent 1-et hasznalhatok. Ez meg nem hivatalos limit vagy bug, hiszen a proci maga sem tamogat DDR3-1600-at hivatalosan."

    Aham, szóval azért tartozik egész más elbírálás alá, mint "ordas hiba", mert az 1600-as amúgy sem hivatalos. ;)

    (#84): Ez a jelenlegi stepping hibája, és valószínű nem várnak csak ezért mégegy steppinget (negyed év?). Szerintem csak arra várnak, hogy bekerüljön a downgrade >1 modul/csat. esetére a BIOS-okba. Nem túl örvendetes dolog, de nem is dől össze tőle a világ. (El lehetne filózni, hogy gyakorlati szempontból ez-e a nagyobb probléma, vagy az i7 max. 1.65V támogatása.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #72 üzenetére

    "plane mivel 1000-rol csak 1800 MHz-re nott a tempo"

    Ja, ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy az Everest CPUID paneljén milyen szám szerepel az "FSB Speed" rublikában pl. egy i7 720 esetén?

    (A #72-es aljára nem reagáltam korábban, így most röviden: érthető, hogy X2-ről Core2-re váltottál, ezzel nincs szerintem itt senkinek [különösebb ;] ] problémája. De azért nem kell szegény AMD-t a "sárba tiporni". :) Valószínű az MSI-s dologról sem tehetett. :D Apropó, a BIOS-os dolog itt nem hitkérdés. Tény, hogy nem minden AM2 laphoz készült AM2+, ill. AM3 support [ez néha elektronikailag sem volt lehetséges, az alaplapgyártó hibájából], de az is tény, hogy jópárhoz igen, és az AM2+ lapok többségéhez is AM3 support, mivel az AMD el is várta ezt.)

    [ Szerkesztve ]

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Fiery #90 üzenetére

    Intel marketing müködik látom. "Pánikkeltés a processzorpiacon, avagy hogyan lesz a bolhából elefánt."
    De látom az amd-vel szigorú vagy nem is kicsit.
    [link]

    Amúgy meg az intelt nem az i7 kategóriájában kell megverni. Az ati sem a felső kategóriába verte meg az nv-t. Elég szük az a réteg.
    A középkategória és az alsó az ami sok pénzthoz, főleg itt a válság idején.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • gV

    őstag

    válasz Fiery #92 üzenetére

    De mas reszrol meg mar kaptunk EVEREST riportot 32 nanos mukodo Intel procirol (Arrandale), fullos AES gyorsitassal meg amit akarsz.

    beépített AES benchben ez mit jelent, a Via C7 eredményét meglehet szorozni 4-el? (két mag és a ~2x nagyobb órajel miatt)

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #76 üzenetére

    Nem feltétlenül erre gondoltam a buktató alatt, bár lehet hogy nem ez lett volna a legmegfelelőbb kifejezés. Meglátásom szerint a két chipes megoldásnak annyi előnye mindenképpen van hogy flexibilesebb. Az esetleges új déli hidakat könnyű a már meglévő északi hidakkal kombinálni vagy éppen fordítva. Így viszonylag egyszerűen létre lehet hozni új, és/vagy többféle konfigurációt. A már lassan másfél éves 790FX mellé is egyszerűen bepakolták az SB750-et, és az Intel is csinált pár hasonlót már ha jól sejtem.

    "Ha az Intel mar most tud mukodo 32 nanos procit gyartani (jo masfel-ket evvel az AMD tervezett atallasa elott!), akkor az AMD-tol is elvarhato lenne, hogy legalabb a terveiben legyen egy nyomoronc uj architektura, amivel befoghato lenne az i7."

    Inkább másfél, vagy talán még annyi sem ha minden klappol. [link], [link]

    Gondolom az nem újdonság hogy az AMD kb. tized (ha nem kisebb) akkora költségvetéssel, alkalmazotti létszámmal és technikai hátérrel rendelkezik mint riválisa. Így azért talán nem olyan könnyű tikk-takkolni, és két évente új architektúrát kidobni. Szerintem ezt sokan nem veszik figyelemben és nincsenek is tisztában ezzel. Azt is megértem hogy ez sokakat abszolút nem is érdekel.

    Új architektúra (Bulldozer) pedig 2010 végén lesz legkorábban, és az idei év végén lesz sample belőle.

    Csíkszélességben pedig legkorábban 2011-2012ben érhetnek össze az Intel-el, amikor is New York mellett elkészül a Fab4x amit már kifejezetten a 22nm-hez építenek. [link]

    "CPU-piacon viszont a korszerutlen gyartastechnologiabol adodo magasabb eloallitasi koltseg"

    Ha jól sejtem mostmár mindkét gyártó 45nm-en (is) gyárt, tehát nem teljesen értem hogy a "korszerűtlen gyártástechnológia" alatt mire gondoltál. Bár annyira nem vagyok kompetens a támában, de elég sok helyen azt olvastam hogy meglehetősen jól sikerült a 45nm-es SOI, és a selejtarány is kedvező. Tehát a 65nm-rel ellentétben ezt most jól eltalálták.

    "mig a VGA-piacon a csucs alatt eggyel mar az AMD all nyeresre"

    Azért elég sokáig álltak a csúcson a 4870X2-vel egészen mostanáig.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Fiery #92 üzenetére

    Egy dolgot tudok. P4! A mesterségesen sz.rrá butitott cerkák. A sokat zabáló prescottok. Ráadásul fütöttek is cserébe pedig 3,5-n is gyenge volt a teljesitmény mégtöbb fütéssel, mégtöbb fogyasztással. Akkor én ebbe beleszaladtam. Hiszen senki nem mondta (vagy csak kevés helyen) hogy vegyél athlont. Az intel marketing eladta ezt is. Persze a boltosok is azt favorizálták hiszen nem is ismertek mást. Akkor eszméltem mikor az über cerkát rommá verte a 462-s sempi. Csak akkor már késő volt. De én akkor levontam egy konkluziót. Ha lehet nem veszek intelt. Inkább amd még ha kicsit drágább is és lassabb is.
    Most lehet rajtam nevetni. Tuning meg annyira mérvadó amennyire alap (és +0,05-n) megy. Így továbbra is amd marad. Annó az fx szériánál végeztem az nv-vel is. Rá kell jönni ugyanis, hogy a nagy cégek a sz.rt is eladják aranyként drágán. Hiszen megvan a pénz a piac törvényes és törvénytelen befojásolására.
    Tehát amd/ati amig vannak. Utánna veszek konzolt.

    Amd - Radeon - Ryzen

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #89 üzenetére

    A magasabb órajel nem plusz képesség? Vicces.
    Mindezt adott esetben alacsonyabb fogyasztással nem előny? Vicces.
    Több Cx fokozat nem plusz képesség? Vicces.
    Azért ne használjuk a Phenomok bővített C'n'Q-ját, mert a te egy szem A64-ed nem volt teljesen stabil C'n'Q-val? Nagyon vicces. :U

    "Lassuk:"

    Aha, gondolom, ezeket, és még pár dolgot mind szépen egyenként vezették be, minnél több váltásra kényszerítve azokat, akiknek mindig, vagy akár csak majdnem mindig a legtöbbet tudó kell... Az Intel persze az erőfölénye által tudja megtenni, hogy kicsinként csepegtet. AMD-nél az ilyen dolgok "csoportosan" kerülnek be a rendszerbe.

    "Miert hasznaljak szoftveres orajel szabalyzast? Ja, hogy csak azert, mert a hardveres bugos?"

    Ez teljes tévedés. A gyári driver is szoftverből csinálja a szabályozást. Ami itt hardveres, az a választható P-States (VID's + FID's). A driver (akár gyári, akár 3rd party) ezeket állíthatja. Csak a gyári driver kicsit butácskább, és az egyik korai verziója valamit rosszul csinált.

    "Nem hiszem, hogy barki szamara anyagi csod lenne a DDR2 es DDR3 kozotti cca. 4 ezer Ft-os difi"

    Márkásabb ramoknál jóval nagyobb a különbség.

    "De mire megjon az i3 es i5, mar sanszos, hogy egy arban lesz a DDR2 es DDR3.

    Állítólag a válság miatt kitólódik a dolog 2010-re.

    "Az a baj tudod"

    Nem igazán a felvetésre válaszoltál. ;) A Bulldozer, ha elég jól sikerül, 3 csatornás memóriavezérlő nélkül is lenyomhatja az i7-et.

    "Ebben en nem latok semmilyen altalad emlitett kitetelt."

    Basszus, nézd már meg a 2-11-es lapon a "Recommended Memory Combination List"-et! Ez minden 754-es manualban benne van, és a 939-esekben is van hasonló, csak két csatornára. (Ott kevésbé probléma, mert csatornánként csak 2 slot van, nem 3.) Két VIA chipsetes, SDR ramos Athlon (XP) lapomnál is hasonló korlátozás volt. Szerintem ezek elektronikai korlátok, amik alól az Intel sem tudott kibújni.

    "Melyik mainstream/enthusiast full ATX alaplapon volt 2 db slot?"

    A linkelt listában található alaplapok közül az SDR-eseknél és DDR-eseknél vagy ez van, vagy ha 3-4 slot, akkor max. 333 támogatás. Legalábbis párnál, amit néztem. Most hadd ne nézzem végig az összeset.

    "Az 1.65V es minden egyeb tema tuning."

    Akárminek is címkézed, gyakorlati hátrányt jelent: a magasabb órajeleket 1.5V-on, vagy max. 1.65V-on tudó DDR3 memóriák jóval drágábbak, mint a "simák". Így vagy (még)mélyebben nyúl az ember a zsebébe, vagy beéri DDR3-1066-tal.

    szerk: off

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #90 üzenetére

    "Ha a 920-ra gondoltal, ott gondolom 2400 MHz szerepel, de nem FSB Speed, hanem QPI Speed neven. De ez miert kerdes? Miert erdekes?"

    Csak azért kérdezem, mert az i7 QPI busza esetén sokan az effektív (DDR-es) frekvenciát emlegetik, HT busz esetén meg továbbra is az nominalt (vagy hogy nevezzem) [pl. fLeSs], holott utóbbi is DDR-es rendszerű (és mindkettő 16 vonalat használ / link).

    "Kevesen valasztanak ugy procit, hogy "milyen csodalatos architektura, ez kell nekem"."

    De annál többen úgy, hogy értelmes áron elég jó teljesítmény... Ha az i7 1%-os részesedését (az Intel eladásain belül!) nézzük, majd' fél évvel a piacra dobás után, az szinte bukás... Nem ezzel kell versenyeznie a Phenom II-nek, te is tudod, ugye? A C2Q-val már nagyon is versenyképes! Ha ezt nem látod be, nagyon kék a szemüveged! ;)

    "csak az en MSI K8T Master1-emhez nem"

    Valld be, ez a legnagyobb szívfájdalmad! :P

    "Ehhez kepest az Intel feketen-feheren megmondta, hogy Pentium D-hez uj alaplap kell, a Conroe-hoz uj alaplap kell. Ez egyenes beszed, egyertelmu utmutatas. Tetszik-nemtetszik, ez van."

    Hát, így lesz a piaci erőfölényből fakadó arroganciából mindent elsöprő előnyös tulajdonság, gratulálok! :(

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #97 üzenetére

    Ritkán nézegetsz AMD roadmap-eket. :)

    "Ha a K7 es K8 idejen meg tudtak csinalni, hogy ugyanennyivel kisebb cegkent is lenyomjak az Intelt, akkor most miert nem megy nekik?"

    Ahogy én látom erősebb lett a konkurencia az AMD viszont kifutott az erőforrásokból. Jelenlegi erőforrásaikból sosem lennének képesek ismét "kompetitív terméket" gyártani. Éppen ezért szükséges az arab tőke.

    "SZVSZ sosem fogjak mar utolerni az Intelt :( Ahhoz minimum az kellene, hogy kapjanak egy 8-10 milliardos hitelt/tokeinjekciot."

    Az említett FAB4x létrehozásához az AMD $1.2 milliárdos támogatást kap New York államtól. Ez a teljes beruházásnak ($4.6 milliárd) valamivel több mint az egy negyede. Ehhez még hozzájön az arabok pénze is. [link]

    Ha elkészül időben akkor nem látom akadályát annak hogy ezzel gyártástechnológiában behozzák az Intel-t. Erősen gyúrnak a 22nm-re, szerintem ők is tudják hogy ezzel akkor lehet esélyük utolérni az Intel-t. [link]

    "Arra gondoltam, hogy az Intel mar szinte minden CPU-t 45 nanon gyart, mig az AMD most kezdte el a 45 nanos gyartast, es egyelore csak 2 fele processzort gyartanak 45 nanon (Phenom II X4 920 es 940, ha jol tudom)."

    Hétfő óta már öt új taggal bővült a kínálat: [link]

    "Raadasul az Intel az olcsobban eloallithato processzorait joval dragabban is tudja adni. Pl. i7 965 = $1015, i7 940 = $567, Phenom II X4 940 = $227 -- Pricewatch-rol szemezgettem."

    Kétlem hogy a Nehalem lapkát olcsóbb lenne előállítani mint a Deneb-et. A Deneb pár négyzetmilliméterrel még kisebb is. A kisebb Yorkfield-ek ellen pedig majd a Propus jön ami mindössze 126 mm²-es magmérettel fog rendelkezni. (Egy Wolfdale-3M 82 mm².)

    "Csak mire a 45 nano az AMD-nel "leszivarog" az alsobb szintekre, plane a mobil platformokba, addigra az Intel mar 32 nanon fog tomegtermelni"

    A FAB36 45nm-re való átállítása nyáron lesz teljesen kész. Tehát kb. akkortól lesz rá megfelelő kapacitásuk hogy minden szegmensbe 45nm-es procikat tudjanak szállítani. Jelen állás szerint nyár végére a desktop és a mainstream notebook kategóriába szánt processzorok már mind 45nm-en fognak készülni. Az Intel pedig 2009 Q4 és 2010 Q1 között/környékén kezd majd 32nm-en tömegtermelni.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #100 üzenetére

    "A magasabb orajel alacsonyabb fogyasztason nem feature (azaz szolgaltatas), hanem egy hasznos fejlesztes."

    LOL, akkor tehát végre magad is elismered, hogy az AM2+ hasznos fejlesztéseket hozott... ;) Huh, de nehezen mondtad ki! :U

    "Ki kenyszeritette oket? Az Intel ugyan nem."

    De azért nagyon is jól jött neki üzletileg, nem igaz!? Ezért esze ágában sem volt változtatni az "1000 rókabőr" stratégián.

    "Ha gyorsabb proci kell, egy darabig mindig lehetett feljebb lepni alaplapcsere nelkul is."

    Az "egy darabig" a kulcsszó... Meg aztán nem csak gyorsabb proci kellhet valakinek, hanem az éppen aktuális egyéb újdonság.

    (Ehhez képest az AM2->AM2+->AM3 szükséges újdonságokat hozott, a kompatibilitás lehető legjobb megtartásával. És akkor a velük járó új chipsetek "ömlesztett" újdonságairól nem is beszéltem.)

    "a Pentium D mennyivel gyorsabb, mint a P4 (azonos orajelen 50-100% aka'r)"

    LOL, még a többszálas alkalmazások többségében is éppen csak megvolt az 50%, gondolom a szűkös FSB miatt. (Amit aztán az Intel nagy kegyesen kicsinként emelgetett.) Csak a 3D rendererek voltak ilyen 80-90% körül.

    "Hat azert van benne hardveres resz is boven, meg ACPI meg Windows ezmegaz."

    Természetesen. (Lásd pl. amit az AM2+ Serial VIDs-jéről írtam...)

    "Persze lenyegesen tobb a szoftveres cucc benne, mint a C1E-ben.

    Lehet, de konkrétan nem tudhatjuk.

    "Aki markas cuccot vesz, az eleve dragabban veszi, tehat kevesbe arerzekeny. De aki meg markas cuccokat vesz, van penze, az inkabb az i7 fele fog huzni ugyis."

    Nem csak az vesz márkásabb cuccot, akinek számolatlanul van pénze. Mindezek hozzájárulnek ahhoz az 1%-hoz...

    "Es mikor adnak el eleget belole? Ha megjon az i3 es i5"

    Nem egyik napról a másikra...

    "Csak mire a Bulldozerbol kezzelfoghato termek lesz, addigra [...]"

    Szal te már előre eldöntötted, hogy a Bulldozer csak gyengébb lehet. Ez már az elfogultság csúcsa. :U

    "Azzal szemben pedig egy 45 nanos Bulldozernek"

    A Bulldozer 32nm-es lesz. Éppen azért jön csak 2010-ben, mert kimondottan 32nm-es fejlesztés. Kicsit mintha alulinformált lennél AMD-ben (a munkád ellenére), de azért szídod, mint a bokrot (nyilvánvalóan főleg amiatt az MSI-s ügy miatt). No comment.

    "Szamomra mast jelent a recommended es a required."

    Ilyen esetekben minden gyártó a "recommended" kifejezést használja. :U

    "De egyebkent a recommended listaban is ott szerepel a 2 db double sided modul DDR400-on. Tehat mit nem latok jol?"

    A Recommended Memory Module Listet... (Ilyen Intelnél is van!) :U

    "Te meg akarmit is mondasz, ez mind tuning tema"

    Ne haragudj, de ez meg már gyerekes. Tök mindegy, minek címkézzük, gyakorlati hátrány, akár tuningolsz, akár nem... 1%...

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Fiery #105 üzenetére

    Ezt még meddig kívánjátok folytatni?!

    Moderátor létedre legalább te mutathatnál példát! :U

    Több mint a fél topik arról szól, hogy te Intel párti vagy, dezz meg AMD párti, ennek mi az értelme?! Flém az egész...

    Nem tűnt fel, hogy ez a helyzet nem fog változni, akárhogy is próbáljátok meggyőzni az igazatokról a másikat?!

    Mind a 2 cég termékeinek meg vannak az előnyei/hátrányai, ettől még nem jó vagy rossz egyik sem.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #105 üzenetére

    A 45 nm-es az már nem Grifin lesz, hanem Caspain. Az AMD notebook tervei megváltoztak az év végén. A multimédiára állnak rá. A mainstream notik Erős grafkarival jönnek (M93 és M97) kb. HD4670 és HD 4830 teljesítmény ... és a legolcsóbb 15 hüvelykes Calpella rendszerek ellen lesznek bevetve ... kb. 17 hüvelykes kijelzővel HDMI-vel és Display porttal. Belső integrált graffal a magas üzemidőért. A fő termékvonal az Ultrahordozható noti lesz a Congo és a Yukon platformmal. A normal notebook és a nettop között lesznek ... 14 hüvelykes kijelzővel 4-5 órás üzemidővel, vékony és könnyű kialakítással ... szokás szerint HDMI és Display port felszereltséggel erős 3D-s és multimédiás képességekkel. Az áruk az a nettop-ok környékén lesz.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Fiery #110 üzenetére

    Azért mert odaírod, hogy szvsz, nem változtat az egészen semmit, csak megnyugtatja a lelkedet. :)


    "Es ahogy lathatod, vegig offtopicban ment."

    Igen látom, de a 110 hsz-ből kb. 80 erről szól... látom nem zavartatod magad, de mind1, nem akarok még én is beállni a sorba. :)

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #105 üzenetére

    Na jó, még ezekre:

    "De o legalabb direkt, a valsag miatt, es nem benazasbol."

    Aha, mint pl. a Nehalem alapú 2-utas Xeonokat a koherens QPI busz problémái miatt? :U És állítólag az 1160 platform sem csak a válság miatt késik.

    "Miert pont most sikerulne nekik flottul, amikor a 32 nanoval is igy le vannak maradva"

    Mert az IBM-mel, és egy sor másik céggel együtt fejlesztik. Nem tudom, tudsz-e róla, hogy majd' fél éve mutatták be az első 22nm-es sramot? Itt az Intel van lemaradva már.

    "es sok fejlesztest (amit az Intel mar bevezetett) csak most kezdenek adoptalni?"

    Mint pl. az IMC-t és a HT/QPI-t, mi? :U

    Ember, te teljesen be vagy zsongva az Intelre... :))

    (#109) audi100td: " Több mint a fél topik arról szól, hogy te Intel párti vagy, dezz meg AMD párti, ennek mi az értelme?! Flém az egész..."

    Hát az (mint ahogy már magam is jeleztem), de miért is kell engem így kiemelni? Mellesleg azt is jeleztem, hogy én tényeket írok, nem szubjektív véleményeket és előítéleteket, és személyes sérelmem sincs egyik gyártó felől sem.

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Fiery #115 üzenetére

    Látod, még most is az AMD-nél vagy leragadva, pedig nem is pártoltam egyik gyártót sem. :)

    Ettól függetlenül szerintem jó úton halad jelenleg az AMD... a legtöbb embert hidegen hagyja csúcskategória, mert nem tudja megfizetni, sem kihasználni, sokkal fontosabb a jó ár/érték mutató és abban a Phenom II elég jó helyen áll.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #113 üzenetére

    Pontosan ezért lesz kiterjesztve a See For Yourself marketing ( ez már most is működik az AMD oldalain belül ). Ennek a lényege, hogy konkrét összehasonlításokat lehet nézni a hasonló árú Intel gépekkel. A kiterjesztés lényege, hogy a videók felkerülnek a legtöbb megosztóoldalra. A szlogen is változik az Ultrahordozható réteghez. Valami ilyesmi lesz szabad magyar fordításba, hogy "nekünk nincs takargatni valónk". :D

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • tlac

    nagyúr

    válasz Fiery #108 üzenetére

    Konkretan tudjuk, hogy az EIST-tel ellentetben a(z Intel-fele) C1E-nek nincs koze az oprencerhez, nincs koze az ACPI-hoz, nem kell hozza driver, stb. Tehat full hardveres megoldas.

    vmi program szerintem kell hozzá, nem hiszem, hogy dos alatt is vissza venné a órajelet, feszültséget
    bár a program, lehet csak annyit csinál, hogy aktiválja ezt

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Fiery #110 üzenetére

    "Moderator letemre pedig igyexem korrigalni masok targyi tevedeseit. Amibol fentebb van boven"' Ird azt hogy szerinted tévedés. Valamint azt, hogy kifejted a véleményed.
    Mert az én vélemányem az, hogy mint oly sokszor dezznek van igaza. De ez csak vélemény nem bizonyitott tény. Mint az, hogy a viz súlya +4 fokon 1 kg. ;)

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #105 üzenetére

    Hát nem tudom, ez november óta még nem változott tudtommal. Bár biztos fog. Hogy előre megfontolt szándékkal vagy "bénázásból" az majd kiderül.

    "Igy igaz, csak sajnos ketlem, hogy az arab penz tul sokaig omlene az AMD-be. Plane a mostani gazdasagi kornyezetben."

    Most emlegessem fel az egykori Família KFT. egyik közkedvelt mondtatát? "Hajnalka , te ezt nem tudhatod!" :D Meg én sem, meg még sokan mások sem tudhatják hogy mennyit, mikor és meddig invesztálnak bele. Azért attól hogy most éppen nem pörög annyira az olaj (sem) még nem hiszem hogy az sejkek éheznének. :D Szvsz van ott azért már akkora tartalék hogy ettől még nem esnek kétségbe. Mondjuk erre inkább ne kanyarodjunk most el mert akkor még vagy egy évig taglalhatnánk a témát. :D

    "1.2 milliard turo egy 32 nm alatti technologiaju beruhazashoz"

    Hát azért a beruházás egy negyed része nem hiszem hogy rosszul jön nekik ilyen financiális helyzet mellett, de ha még túró is, ajándék lónak most nagyon megfelel.

    "Az AMD mar jo nehanyszor benazta el az atallast. Miert pont most sikerulne nekik flottul, amikor a 32 nanoval is igy le vannak maradva, es sok fejlesztest (amit az Intel mar bevezetett) csak most kezdenek adoptalni?"

    Miért ne? :D Mondjuk ha másért nem akkor legalább a nagy számok törvénye alapján. :D

    HKMG nélkül is elég jól sikerült nekik a 45nm (a 65 már kevésbé de az megint más sztori), és mint láthattad egy korábban linkelt slide-on a HKMG-t is csak az alacsony fogyasztású prociknál szeretnék majd használni. A "perfromance" szegmensbe marad a SOI (32nm-en még legalábbis biztosan).

    "Mivel az Intelnek mar bejaratott 45 nanos technologiaja van, szinte biztos, hogy kisebb selejtarannyal dolgozik, mint az AMD a Deneb eseteben. Ergo az i7 eloallitasa mindenkepp olcsobb."

    Ezzel kapcsolatban szerintem egyikünk sem tud pontos adatokkal szolgálni (ha tévednék akkor kíváncsian várom a számokat). Én azt gondolom hogy nem kerül többe egy Deneb lapka előállítási mint egy Nehalem-é. Korábban azt olvastam (hogy ez menyire igaz azt nem tudom) hogy meglehetősen jó a selejtarány 45nm-en (jobb mint 65nm-en volt). Egy kis olvasnivaló ami a témához kapcsolódik: [link].

    "De ha azt feltetelezzuk, hogy kb. azonos aron allitja elo a 2 gyarto a csucsprocesszorait, akkor is az Intel minden eladott 965-ert 4x annyit kassziroz, mint az AMD a 940-ert"

    Ez így van, viszont én azt gondolom hogy némileg több X4 940 talál gazdára mostanság mint i7 965.

    "Na varj, ahhoz me'g az is kell, hogy jol sikeruljon a Griffin utodja :) A Deneb tomegtermelesre erett, ez nyilvanvalo, es gondolom a 3 magos verziok -- plane ha lebutitott 4 magos peldanyok jonnek elso korben -- termelese sem problema, legfeljebb a kapacitas a gond jelenleg. De hogy a 2 magos Griffint mennyire konnyeden sikerul 45 nanora levinni, az me'g a jovo zeneje."

    A Puma platform utódja a Tigris néven fog futni. A procija az asztali 45nm-es X2 (Regor) mobilra átültetett mása lesz Caspian kódnéven (2x1MB L2, L3 nélkül és ~80 mm² magméret). A Deneb-ek fogyasztása elég kellemesre sikeredett, tehát ha nem baltázzák el nagyon akkor végre lehet hogy lesz egy igazán kis fogyasztású AMD mobil CPU. Az AMD féle CPU+GPU(APU) az majd csak 32nm-en fog érkezni mint ahogy az Intel esetében is. Azt viszont nem tudom hogy ez is csak amolyan egy nyákon CPU+GPU lesz vagy már valami kicsit komolyabb.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #124 üzenetére

    Hogy pontosak legyünk, egy, azaz 1db esetben nem kaptad meg a megfelelő linket, mert egyelőre hiába kerestem, több év távlatából. De ami késik, nem múlik, ugyanis a sugalmazásoddal ellentétben nem a fantáziám szüleménye. Szeretettel várom az állítólagos tárgyi tévedéseim listáját. Addig is, végignézve a topikot, azt gondolom, hogy te vagy az, aki itt sokszor a levegőbe beszél, általánosít, és több ponton is tévedett. De én nem állok neki sorolni.

  • tlac

    nagyúr

    válasz Fiery #121 üzenetére

    linux alatt egy powenowd démont kell indítani az e8400-amhoz

    egy bizonyos kis terhelésnél még az alacsonyabb órajelen és feszültségen megy a proci, tehát akkor szerintem nem a hlt aktiválódik
    (amúgy még egyszer sem sikerült pontosan megértenem, hogy mit csinált a c1e, eist vagy mik ezek)

    egyébként a desktop core2-nél csak pár watt-ot jelent az, hogy visszaveszi magát a proci ahhoz üresjárathoz képest, mikor a c1e és az eist ki van kapcsolva a biosban

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák