Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    Pár észrevétel akkor az én részemről is:

    Minek teszteltek full-ra tekert grafikával úgy, hogy fullHD-ban a tesztek többségében 30fps-sel fut a kártya???
    Ez totál irreális, mindenki le fogja venni a grafikát, hogy legalább 60fps-e legyen (kényesebbek 60fps-es minimum-ot várnának el akkor már!), és akkor ahhoz képest jobb lett volna látni, hogy egy erősebb kártya 90+ fps-t tud. Emiatt, hogy 30fps környéki szinte az összes teszt, itt sír mindenki, hogyan jött ki a +35%. Hát úgy, hogy 1-2-fps már 3-6%-ot jelent...
    Ennyi erővel felrakhattátok volna 4k-ra full grafikával, hadd szóljon... Realitással kb. ennyire volt a teszt szintben. Ez a kártya fullHD + medium-high beállítások közötti, olykor élsimítás mentes játékfuttatásra alkalmas úgy, hogy ne legyen képregény. Erre letesztelitek képregényüzemmódban, ahogy soha senki nem fogja használni, ergo feleslegesen túlterhelitek a kártyát, holott lehet, hogy kisebb terheléssel még jobb eredményeket is produkált volna.

    Ha az ára lemegy 50ezer Ft alá, de inkább 45körülre, akkor jó vétel lesz pár hét múlva, ezt már ugye sokan is írták, DE szerintem ez ma már annyira gyenge szint, hogy vagy megelégednék egy RX460-assal (mint legjobb vételű olcsó kártya 35től, és bőven elég neki a 2gb ram), vagy inkább szednék még össze pénzt, és vagy 4gb-os RX470est vennék (de nem sima vackot, mert hangos és forró!), vagy 3GB-os 1060-ast (ebből viszont jó a sima is). Ez az RX460 - RX 470/1060 közti rész pont olyan, hogy szerintem nem ad elég előrelépést, és felesleges ennyiért kártyát venni. Egyetlen esetben látom értelmét a 35-65ezer Ft-os sávon belüli költésnek: használtpiac.
    Ha valaki 1440p-ben játszana, akkor 4GB-os RX470, vagy 3,5-4GB-os GTX 970 (főleg használtan) a jó vétel, az 1060asból 6GB-os kell, az meg már túl drága ezekhez képest (az a +15% teljesítmény meg szintén nem nagy előrelépés). A 970es teszteken mindig jót kacagok (alapórajel mindig), mert kb. mindegyik gyári tuningos (+10% legalább), és még utólagos tuninggal hozzák egy 1060as szintjét, erre minden tesztben alapértékekkel szerepeltetik. Ennek is közel 0 realitása van, de ez igaz a gtx 960asokra is. Én még anno ilyet vettem 68ért 2015 februárban, és ez +20%-ot rá tud dobni egy sima 960asra, de gyárilag is megvan a +10%.

    Egy kérdés maradt csak, hogy vajon a sima 1050-es jobb vétel lesz-e, mint az RX460-as.

    Nekem egyébként nagy csalódás egyelőre az össze új-vga-generáció, mert szinte azonos ár mellett kapunk szinte azonos teljesítményt, csak 1 kategóriával lejjebbi fogyasztás mellett. Értem én, hogy ez előrelépés, és azért vmekkora árcsökkenés is történt, de inkább hagyták volna a fogyasztást ott ahol volt, és a teljesítményt növelték volna azonos ár mellett, na akkor most futna mindenki a boltokba, de így... Így nem feltétlen érdemes váltani, csak majd a következő vga-generációra, vagy persze egy jó használt-ajánlatra.

  • BeZol

    őstag

    Aki csak fullHD-ban tolja, az okosan megoldja egy 3gb-os 1060-assal. (igen, néha lehet lejjebb kell venni a textúrákat, na bumm, és akkor nem lesz a minimum-fps érték annyira alacsony)
    Tehát mivel a többség még mindig fullHD kijelzőt hajt, ennél erősebb kártya nem is kell, és határozottan ez adja a legtöbb teljesítményt.
    Az RX470-es lehet, hogy szintén jó árban van és ugye 4GB-os is, de inkább vennék 1060ast, vagy használt 970est (esetleg azt a manlis olcsó 970est újonnan).

    Legolcsóbb nem gyári gagyi hűtéses RX 470-es gigabyte g1 gaming 65ezer.
    Szintén gigabyte, csak windforce 3 oc 3gb-os 1060-as 68ezer.
    Manli 4GB-os GTX 970 65ezer.

    A diagramm magáért beszél:

    Az RX470-es a mostani árával nem jó vétel. Lehet ugyan, hogy egyes játékokban hozza a 970es szintjét, de van, ahol 20%-ot ver rá a 970es... Az 1060-as 7,5%-kal erősebb a 970esnél, ez a fenti árak alapján rendben is van.

    Az RX470-es pedig nem csoda h árcsökkentést kap majd, mert alap hűtővel eleve nem ajánlott vétel, a spéci hűtésűbbek eleve drágábbak, teljesítmény alapján pedig a 65ezres 970eshez vagy a 68ezres 1060ashoz képest 58ezer Ft-ba kéne kerülnie. Az árcsökkentéssel pontosan ide fogják belőni.

    Lehet, hogy xy játékban jól teljesít a 470es is, de mikor pl. egy bf4 alatt ilyet látok

    Akkor én inkább vennék egy nvidia kártyát, ami mindig tutira fixen hozza azt amit kell, nem olyan, hogy ó, most ehhez a játékhoz épp nem jó a kártyám... vicc.

    A tuningpotenciál is kisebb az amd kártyákban, csak 10% körül alakul, míg nvidia kártyákkal 15%-okról beszélhetünk, ezt is érdemes lehet számításba venni.

    Az 1050Ti-re visszatérve: a 970-esből és az 1060asből arányosítva pontosan 48ezer Ft-on kéne majd mennie a kártyának, és akkor rendben vagyunk, ha ennél olcsóbb, akkor meg végképp, BÁR ez a 48ezer Ft egy gyári tuningos msi gaming x-es verzióra vonatkozik, ami már kb. 5%-kal eleve húzva van!

Új hozzászólás Aktív témák