Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Ulkesh #97 üzenetére

    Bocs, de nem erről beszéltem. Csavarokról - tudod, amikor az ótvar noti felhasználója nekilát, hogy a lemerült akksit kicserélje a két kezével, esetleg egy kínai műanyag csavarhúzóval.

    Ha megnyugtat a tudat, elég sok ThinkPadet szedtem már szét roppant apró darabokra. Itt nem is az elrendezést emeltem ki (ami tényleg klassz az Air esetén - bár ne haragudj, de a kvázi semmit elég könnyű elhelyezni egy vékony házban), hanem az összeszerelést. Az is mérnöki munka ám!
    Több cikk is foglalkozott azzal, hogy az Air esetén rengeteg melót fektethettek a ház, a belső elosztásának megtervezésébe, de az összeszerelésre nem maradt energia, az valami katasztrofális.

    Csupán ezért mertem bátorkodni kijelenteni, hogy az Apple cuccokat a mérnki tervezés csúcsaként emlegetni nem igaz, erős túlzás. Nem azok. Mérnökileg meg vannak annyira tervezve, hogy az Átlag User lehidaljon és elélvezzen tőle, de a szervizes az összes k. anyját elsorolja a tervezőjének.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz Ulkesh #97 üzenetére

    Félreértés ne essék, mert félreértesz.

    Arról van szó, hogy egy 1996-os ThinkPadet, ha szétszedsz, kb. ugyanezt a képet látod. (Nem, nem az Acert...) A vastagságot az jelenti, hogy a fránya PCMCIA-aljzatot is rá kell bűvészkedni, annak pedig fix vastagsága van.
    Ha tíz évvel ezelőtt ugyanígy nézett ki egy normálisnak mondható notebook belseje, akkor hol itt az áttörő innováció, a high-tech csúcsa? Az ünnepelni való tökéletesség?
    Az pedig, hogy minden perifériától megfosztva egy 3mm vastag alaplapot bele tudnak tenni egy 7 mm vastag aluházba, az tényleg roppant zseniális mérnöki húzás... Csak ugyanezt már tíz éve is tudták.
    És ehhez nem kellett ezernyi csavar, sőt, a perifáriák nagy részét egy mozdulattal, vagy 1-2 csavarral oldhatóvá is tudták tenni.

    Akkor hol itt a mérnöki teljesítmény?

    Sipi

    U.i.: bevallom, nekiestem egy itt leledző 560Z típusú subnotebook szétszedésének (Pentium 2 300MHz), de Kovács elvtárs és az ő palackozott jókedve meggátolt a finommotorikus mozgásokban, ezért abbahagytam. Ha tudok fotót csinálni, ígérem, megteszem, addig is becsszó, hogy egy 486-os régi masina is kb. így néz ki szétszedve, ennyire alaposan tervezve, nem nagyobb darabokból.)

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • evone

    őstag

    válasz Ulkesh #97 üzenetére

    airbol egyvan, acerbol tobb, szerinted minden acer gep igy nez ki belulrol?

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Új hozzászólás Aktív témák