Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saen

    veterán

    válasz Peter13 #21 üzenetére

    Továbbra is azt mondom, hogy kalibrálni kell a TN-t. Ha ez megvan, nincs vele gond, az enyémet is visszaküldtem volna ha nincs kalibrálva, mert anélkül szörnyű volt. Túl világos volt, kifojott a szemem, még akkoris ha minimumon volt a brightness. Legtöbb esetben szerintem csak arról van szó, hogy a TN panelek gyárilag nem igazán vannak jól beállítva.
    Nekem is nagyon érzékeny szemem van, céges laptop TN panel, Excelre és levelezésre szerintem tökéletes. Otthoni gépen két monitort használok egyszerre, egy TN (kalibrálva) meg egy VA (régi Eizo), egyikkel sincs az égvilágon semmi gond. Egész nap nézem őket, nem vagyok fáradtabb, mint a régi IPS-nél.
    Persze nem akarlak meggyőzni semmiről, nekem teljesen mindegy, hogy ki mit használ, viszont a net tele van fals információkkal ezzel kapcsolatban és nagyon sokan feleslegesen túl sok pénzt költenek el. Természetesen egy nagyon jó IPS monitort használni öröm, ezt senki se vitatja, de ha valaki akció játékokkal játszik ahol kell a 144hz, ott azért árban iszonyat különbség van egy 24"-es monitor + megfelelő videokártya árában, illetve ha ugyanezt 27"+-on kell produkálni.

  • nemlehet

    őstag

    válasz Peter13 #21 üzenetére

    Nekem van IPS-es laptopom, de az asztalim TN-es, a munkahelyen meg egymás mellett van 2 monitor amiből az egyik IPS a másik TN. Valóban szebb az IPS, de azon meg nincs fekete, vagy legalábbis sokkal rosszabb mint a TN-en. Laptopban én is csak IPS-t vennék, de a betekintési szög miatt, mert az valóban ég és föld.

    Amúgy részemről átlagjátékosnak fölöslegesnek tartom a 120-144 Hz-es monitort. E-pénisz, placebo és mindenféle egyéb vallás kellemes kombinációja az istenítés ami jelenleg megy. Kb mint a gamer tampon...

    Amúgy ha fáj a szemed egy LCD monitortól legyen az akármilyen, akkor az szarul van beállítva, a kollégáknál látom, hogy a kontraszt és fényerő az egekben, szar szögben áll és alacsonyan is van.

    Amúgy meg nem mondom, hogy nem jobb az IPS de közel sem annyira mint azt itt sokan állítják. Egyszerűen idegesít ez a gyerekes hiszti ami folyton megy minden TN paneles monitor topicjában.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák