Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz saen #22 üzenetére

    Szerintem szinte az összes monitort kalibrálni kell, mert nagyon kevés az olyan, ahol ilyennel gyárilag foglalkoznak (azoknál mindnél el is kérik érte a felárat). Tök mindegy, hogy az TN, IPS, vagy VA.

    De egyébként nekem otthon még mindig egy Belinea CRT van, míg itt a melóhelyen régi (TN paneles) moncsik. Nem vagyok egy festőművész (sőt, még színtévesztő is vagyok), de így is hatalmas különbség van köztük. És különösebben nem érdekel a színhűség, de ez olyan jelentős különbség, ami megvan szín és szín között (jobban összefolynak a közeli színárnyalatok TN-nél), hogy ez már nálam kizáró ok. Persze másnál más a prioritás, de nálam ezért nem volt (és nem is lesz) TN-es moncsi. Ha leváltom a jó öreg Belineát (van még egy 'tartalék' Samsung 765MB CRT is - biztos, ami biztos :) ), akkor az csak egy normálisan kalibrált IPS lesz (ott is -jelenlegi állapotok alapján- vélhetően valami Dell-es U vagy P szériás).

    Ja, és a frekik bűvöletéről: a CRT-n a 75Hz vagy az alatti frissítés érződik a szememen (ezért megy az 100Hz-en), de a TN-es moncsiknál a 60Hz-en sem jelentkezik semmi különösebb gond (simán elvagyok vele egész nap). Vagyis ilyen indokkal én biztosan nem fogok felszállni a 100+Hz-es TFT moncsik vásárlóinak táborába (fps-eknél meg úgysem vagyok multis játékos, egyéni kampánynál meg nincs szükségem a nagy frissítési értékre; így az az indok sem lesz nálam mérvadó).

Új hozzászólás Aktív témák