Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • engusz

    veterán

    válasz SystemRoot #41 üzenetére

    "Szvsz fél/egy év az brutálisan sok idő. Aki venni akar egy notit az nem úgy akar venni hogy majd egyszer ha ideális lesz a piaci kínálat."

    Természetesen. Aki most akar ilyen gépet venni, az ne várjon. De aki szeret jó döntéseket hozni, s ráér később befektetnie, annak érdemes várni. Sarkított példa: a tavaly év végi gépfejlesztőknek azt javasoltam, hogy várják meg a Wolfdale-eket, mert picivel több pénzért, de jobbak lesznek, mint az akkor piacon lévő C2D-k. A legtöbb nem hallgatott rám, vásároltak össze-vissza. Február-márciusban szentségeltek, mert fizethettek rá a Wolfdale-ekre. Pedig - saját bevallásuk szerint - kivárhatták volna azt a 2-3 hónapot.

    "Ellenben én úgy halottam hogy a nano nemsokára jön, és német oldalakon olyan eredményeket láttam hogy odaveri az atom-ot. Sőt mi több állítólag nvidia chipkészlet is kerülhet majd a hp-cuccába, netán nvidia vga rendszerrel. Na az fincsi lenne."

    Ezek roppant jó hírek. Esetleg Tegra-val szerelt HP netbook? Ilyenről nincs információ. Nekem is a HP tetszik a legjobban (a Wind után), de a gyenge VIA processzor miatt hátrébb sorolódott.

    "De szvsz ez a kategória nem teljesen jó koncepcióra épül, a gyenge teljesítményével, amikor már minden átlag felhasználó vistát szeretne használni, flashes weblapok millióit nyitogatni miközbe zenét hallgat és filmet néz."

    Ebben van valami. Viszont saját példámat alapul véve, azé' van létjogosultságuk ezeknek a gépeknek. Sokszor szívesebben ülnék be a fotelbe, ölemben egy ilyen kis csendes géppel, és csetelnék, méleznék, mintsem, hogy a nagy monstrum előtt görnyedjek. TV-zés közben, a teraszon sütkérezve, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

  • Bibby

    addikt

    válasz SystemRoot #43 üzenetére

    Egyszerű: nem neked való. Én például még soha nem használtam kétmagos gépet, le sem írom inkább most milyen konfigról írok.
    Másrészt meg nem kellene egyáltalán asztali géphez mérni. Egy böngészőt futtatsz, meg közben megy az msn és szól a zene. Szerinted ebben észrevennéd a lassúságát? Erősen kétlem. 10 alkalmazást nem egy netbookkal kell kezelni.

    [ Szerkesztve ]

    Ελευθερια η θανατος

  • DarkByte

    addikt

    válasz SystemRoot #36 üzenetére

    ez a wind és társai, sztem erős kompromisszumot képeznek teljesítménybe.
    Az én véleményem pedig az hogy ez a vas már bőven elég minden átlagos dologra, ami nem játék. Ha nagyjából azt a teljesítményt hozza mint az én mostani asztali gépem amelyet négy éve használok, akkor az bőven okés lesz. Igazából nem is nagyon cserélném az asztali gépemet, ha nem akarnák mostanság megint játszani is kicsit. Az Atom Klub -ban akosf által leírt hozzászólások alapján ha nem számításigényes dolgokra használjuk, akkor nagyon jó opció. (Megjegyzem persze hogy az ott lévő benchmark teszt alapján fele olyan erősnek látszik mint a mostani asztalim) Nálam számításigényes feladatnak a renderel-és és a HD videó lejátszás számít ha a játékot nem nézzük. Na most ha a 720p-t elvitte zokszó nélkül akkor nehogy már a teljesítménye ne legyen elég több tíz weblaphoz, főleg 1GB RAM-al :F A Flash videókról már nem is beszélve. Egyébként is mivel van benne Hyper Threading - akárcsak a mostani gépemben - biztos hogy a weblap nézés nem nagy ügy neki. A HT ilyen szempontból elég sokat jelent, tesóm is megjegyezte már hogy nálam minden gördülékenyebben megy mint az Ő Athlon 64 3000-esén.

    Jól mutatja ezt hogy a lassan kihaló XP kerül rájuk. No persze nem azért mert az XP jobb lenne mint a Vista, hanem mert kevésbé leterhelőek.
    A jelenlegi gépemen is Vista-t használok, és a környezetemből nem egy olyan véleményt hallottam hogy szerintük kellő memória mennyiséggel (1GB vagy felette) egyáltalán nem olyan feltűnően lassú mint ahogyan azt sokan állítják. Én úgy vélem hogy csak a rendszer betöltési ideje nőtt meg, egyébként nem érzek teljesítmény csökkenést - szubjektív de nekem jobban be is jön mint az XP. Ennek ellenére egy ilyen kisgépre én is XP-t tennék, márcsak eleve a lassabb noti vinyók miatt, a vinyók egyébként is a leggyengébb láncszemei a mai gépeknek, rájuk kell várni a legtöbbet. Egyébként a Wind honlapján az MSI írja hogy a vason elmegy a Vista is, és szerintem az 1GB RAM-al elviselhető sebességű is lenne (legalább is biztosan jobban mint a HP netbook-ok). Mint a tesztből is kitűnik inkább egy régi Pentium M-hez kell viszonyítani.

    Lehet bennem van a baj, de én most úgy látom hogy ha notiban szeretném ugyanazt a teljesítmény kapni mint egy közép-felső kategóriás asztali gép esetében, akkor sok százezret kell otthagynom a pénztárnál, és akkor még mindig lesz nem kevés olyan asztali gép ami nála erősebb lesz alig az ár feléért. Játszani pedig max. félévig lehet velük kompromisszumokkal. Biztos van akinek van erre pénze, de a többség már eleve nem tud egy ilyen notit megfizetni, másrészt felesleges pénzkidobásnak is látom pont a gyors elévülése miatt (bővíteni sem nagyon lehet). Inkább legyen egy alap noti, ez a kis Wind pedig nem hiszem hogy sokkal marad el a mostani belépő szintű notiktól. Mellette pedig egy asztali gép (akik pedig nem nagyon játszanak, azoknak az sem kell, avagy konzol, mivel most úgy is eléggé divat kijelenteni hogy a konzol jobb mint PC játékra :U)

  • Bibby

    addikt

    válasz SystemRoot #51 üzenetére

    Használt - ÚJ
    Ráadásul ebayről nem fogsz magyar billentyűzettel rendelni. Például. Üzemidőről ne is beszéljünk a használt akkuk miatt... Másrészt meg tényleg nem érted hogy van akinek nem kell az erősebb gép?
    Ajánlom a teszt egyik mondatát: Különösen jó ezt látni azok után, hogy a processzorgyártók évekig próbáltak fölöslegesen erős hardvereket ránkerőszakolni.

    Amúgy meg vadkörte pont azt írta hogy nem venne használtan.

    Az előbb írtad hogy az xp sem jó, mert befejezik a fejlesztést rá - nos ez még két évig nem igaz.

    Ελευθερια η θανατος

  • DarkByte

    addikt

    válasz SystemRoot #49 üzenetére

    Hát most mondhatnám hogy a mobil processzorok az asztali procikhoz képest ugyanúgy lassabbak valamennyivel. De nem teszem, mert világos hogy a Te mondandódban is van ráció, viszont én továbbra sem érzem vállalhatatlannak az Atom-ot. Én egy 800Mhz -es Celeron laptopot is használok néha (jövőre lesz 10 éves) és tudom hogy a leglassabb elem benne a kevés RAM és a vinyó, mert ha már be vannak töltve a dolgok, elviselhető sebességgel lehet netezni (a nagyobb Flash videókkal van csak gond), doksikat olvasni, szöveget szerkeszteni. Ez az Atom proci pedig azt biztosan leradírozza az Intel processzor térképéről is :D, 1GB RAM pedig XP mellett szerintem bőven elegendő hogy ne legyen swap-polás a dolog vége. Szóval ez a noti szerintem arra, amire kitalálták igenis használható, talán még azon túl is.
    Tiszteletben tartom a Te véleményedet is természetesen, de nekem ez a véleményem, legalább is most. Aztán majd elém jut a gép élőben is és lehet mást fogok mondani. :)

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz SystemRoot #55 üzenetére

    Neked csak a hardware-komponensek teljesítménye a fontos, másnak meg a garancia, magyar billentyűzet, magyar XP, lehető legkompaktabb kivitel és súly, valamint az ár (árnyalja a képet, hogy valakinek külsőre is jobban bejön pl. egy rózsaszín Wind mint egy tégla IBM gép). Ennyi.
    Te utóbbiak esetében vagy kész kompromisszumra, ők meg a teljesítmény terén.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz SystemRoot #41 üzenetére

    (overkill = fölösleges, túlzás, pazarlás. te itt szerintem pont fordítva értetted, mert hogy túl lassú)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • rudi

    nagyúr

    válasz SystemRoot #34 üzenetére

    Szerintem az MS van annyira profitorientált, hogy igazít majd valami jó kis alacsony igényű oprendszert a minigépekhez. Ami a HP-t illeti, fogadni mernék rá, hogy úgy döntöttek a C7 mellett, hogy látták a vele lábkompatibilis C8-at is, ami elvileg izmosabb mint az Atom. Egyébként nekötelező ilyen kisgépet venned, sokatn megteszik majd helyetted :) Én pl. biztosan nem szeretnék a mostani 12-esemnél nagyobba, nehezebbe, de asszem kisebbet sem, ugyanis második gépnek használom egy izmos asztali mellett.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz SystemRoot #68 üzenetére

    Mindig olyan jókat derülök a hasonló hozzászólásokon :) Csak idén 10 millás nagyságrendben készülnek mininotikat piacra dobni a teljes x86 CPU-biznisz pedig 2-300 millás. Mi a fenéért gondolod, hogy az MS letojná ezt a piacot? Szerinted náluk nem számítanak már jó ideje az Atomra, szerinted ők nem látják hogy egy éve az Eee PC-ről beszél mindenki? Szerinted nem tehetik meg, hogy az XP életciklusát nemes egyszerűséggel meghosszabbítják?

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz SystemRoot #60 üzenetére

    Ne haragudj, igazán nem akartalak megbántani, csak úgy látom, hogy nem vagy képes beleképzelni magadat más helyébe, ezért próbáltam a lehető legjobban leegyszerűsíteni a dolgokat.
    Arra próbáltam rávilágítani, hogy mindenki a lehető legkevesebb kompromisszumra törekszik, csakhogy ez egyénenként (vagyis inkább fogyasztói csoportonként) változó.
    Engedd meg, hogy személyes példákkal illusztráljam a dolgot. A párom nemrégen vett notebookot. Az ő esetében fel sem merült az angol billentyűzet és oprendszer, mert hát nem egy hardcore user, szeret a saját nyelvén kommunikálni a rendszerrel. Használt holmit nem szeretett volna, mert hát ennyi pénzt ritkán költ az ember, inkább legyen hivatalos (kibővített) garancia és ráadásul sokkal egyszerűbb a boltba bemenni és megvenni mint hónapokig aprókat böngészni. Ráadásul neki a gemstone dizájn tetszett az Acertől... Őt nem hatotta volna meg, ha azt mondom neki, csapjunk még hozzá egy huszast és legyen duplamagos rendszer, meg inkább ne Acer legyen, hanem jókis Toshiba. Csak netezni meg Wordozni kellett neki a gép.
    Az IBM-et csak példaképp említettem, nekem speciel tetszik a konzervatív, masszív küllem.

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz SystemRoot #80 üzenetére

    Igen, ismerem az itteni módit.
    Én is hasonló mentalitású vagyok, így jutottam el a Windhez. Kezdtem azzal, hogy nem lenne rossz egy olcsóbbfajta noti, szakdoli-íráshoz meg egyetemi netezéshez. Aztán aprókat böngészve rájöttem, hogy 80-100k-ért akár sokkal kisebb (1-1.5 kilóval könnyebb és feleakkora) gépeket kaphatok. Igaz, hogy teljesítményben is kisebbek a subnotik, mint a hasonló árú nagyobbak, de a fenti feladatokra bőven megfelelő az ő teljesítményük is. Ekkor jelentették be az eeePC-t. A review-k lelomboztak, mert jobbra számítottam. De az MSI pont azokat a pontokat dolgozta meg, amik az eee-től eltávolítottak engem (túl pici kijelző, 1024-nél kisebb felbontás, kicsi háttértár). Úgyhogy úgy érzem számomra ő lesz az igazi.

  • rudi

    nagyúr

    válasz SystemRoot #72 üzenetére

    A számok eladott példányokat jelentenek. Az évek óta fejlődő x86 processzoros piacon tavaly 2-300 millió darab CPU-t adtak el, csak idén az év közepén belendülő mini eladásokból 10 milliós nagyságrendű darabszám jöhet ki. Ezekhez a gépekhez el kell adni egy-egy operációs rendszert és az nagyon nem jönne jól az MS-nek, ha mindenki egyszercsak Linuxozni kezdene. Hogy minek fogják hívni és miből fejlődik ki (minden bizonnyal a Vista utódjából) az a kisgépes windows az teljesen mellékes, a lényeg hogy minden bizonnyal lesz ilyen oprendszer.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák