Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • durkonorbi

    tag

    válasz Bibby #22 üzenetére

    Igazad lehet, valószínűleg azért nem nyomják annyira a 10"-osat, mert nagyon lecsökkenne azok száma, akik képesek sokkal többet kiadni egy jó kis subnotiért ... pedig nekik nem a teljesítmény a fontos, hanem a kis méret és a hordozhatóság ... hát igen ... ennek is eljött az ideje! :) Bár egy szűk réteg - vááalalti felő osztály - biztos ezután is a subnoti mellett marad - mert megteheti, és presztísz dolog is... de végre az átlagember sem kell második táskát cipeljen egy notihoz ... :)

    HD-t illetően igencsak igaza van az előttem szólónak! :C :C :C

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Bibby #18 üzenetére

    Az MSI termék oldalán ilyen is szerepel:
    • Convenient Magnifying Capability
    Ha jól emlékszem ezt sem említették a tesztben, kíváncsi lennék mit is takar ez valójában. :F Szoftveres vagy hardveres megoldást. Bár gyorsan hozzáteszem a teszt egésze szempontjából ez egy eléggé minimális hiányosság. :B

    [ Szerkesztve ]

  • vadkörte

    addikt

    válasz Bibby #46 üzenetére

    Én pl. egy 700MHz-es ceruzáról, amiben 128MB SD-RAM kattog. Otthon meg egy 2,4GHz-es P4-est nyúzok. Abban 3 évig csak 512MB RAM és 80GB HDD volt. Nemrég kapott +1GB RAM-ot, fél éve meg 200GB HDD-t.
    Mellesleg azon még nagy állományméretű fotókat is szerkesztek.
    Mint írtam általános irodai célokra, Internetre kellene egy noti, ami kicsi, könnyű és viszonylag olcsó. Nem vagyok finnyás, hisz a mostani is használt volt. De olyan hibái jöttek elő a használat során, ami miatt inkább nem veszek használt számítógépet.
    Kocsiból fényképezőgépből elmegy a használt is (kocsim is fényképezőm is az) de a számítógép az más tészta...

    Üdv. V. Körte

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Bibby #52 üzenetére

    Ja, azt tényleg benéztem hogy azt írta nem venne használt gépet...:DDD

    Pár reakció: angol bill sztem nem akkora érvágás, ugyanúgy tudsz rajta magyarul is írni. Egyedüli idegesítő dolog hogy a hosszú í, az néha Alt+i, de a többi az ok. Ráadásul az angol az univerzális szabvány.

    Aztán: te félreértesz, én nem a lehasznált, gagyi használt notikra gondolok. Azoknál tényleg jellemző hogy az akksi az rögtön mehet a kukkába(najo inkább ne, legyünk green). De egy fél/egy éves márkás notinál ez nem így van.

    "Másrészt meg tényleg nem érted hogy van akinek nem kell az erősebb gép?"

    Mi az hogy erős gép? Mint írtam latitude d620-on én éreztem nagyon a difit asztalihoz képest, ÁTLAGOS használat mellett. Ez kompromisszum Lasabban reagált, amikor meg a winxp rajta már kezdett kicsit szétesni a rendetlen gazdájától, akkor meg végképp érződött hogy lassú, mert a registryben káosz volt, biztos tele volt spyware-el, meg miegyéb. De nekem nem volt se időm, se erőm, se hangulatom kitakarítani, defragmentálgatni, rendbeszedni. De ez most csak egy példa az átlagjúzer életéből ahol megintcsak előjön a teljesítmény kérdése.
    Szal így én azt vezettem le hogy a te mondatod "nem kell az erősebb gép" eqvivalens azzal hogy "kell a kompromisszum".:D
    (csak viccelek)

    Figy arról van szó hogy 120k ból vehetsz ilyet, és vehetsz használtan erősebbet, nagyobb kijelzővel. Elbutítás az hogy annyira moblitás orientáltság kell. Nézd meg hogy a vállalatoknál azok a mukik akik állandóan utaznak, azok is 12-14"al mennek, pedig volt régen is mindenféle minicucc. Egyszerűen átlag használatra kényelmetlen az ennél kisebb. És ráadásul még lasabb is.

    az az idézett mondat jól cseng, de sztem ne vedd szentírásnak. Főleg a Vista világában, meg az új kétszálra optimalizált programok dömpingjénél, nem kéne ezt mondogatni egy egymagos harmatgyenge atom procinál.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • Alukard

    senior tag

    válasz Bibby #138 üzenetére

    Ha a proci el is bírja (amihez nem fér kétség), az akksi időnek akkor is jót tesz ha nem fullon megy a proci... és valljuk be hogy a standard WMP, és az oly populáris winamp is igencsak erőforrás igényesek...
    Böngészők esetén a Firefox is inkább csak memórai igényes (abból mondjuk jut bőven)...

    Én legalábbis biztos vagyok benne, hogy a Windemnél igyekszem minél kevésbé erőforrás zabáló programokat használni...

    https://blackfyre.ninja

Új hozzászólás Aktív témák