Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz gyiku #8 üzenetére

    "mibaj a jobb kisujj, gyurusujjal backspacevel? "
    Szerintem is semmi baj a helyével, pont jól van ott, ahol van. Éppen azért való oda, mert csak ritkán van rá szükség. Azonkívül alig 1 centivel van távolabb, mint az ó, ú betűk :)
    Szerintem sokkal kényelmetlenebb a bal shiftet lenyoni egy magyar/német billentyűzeten, mint backspacelni. Annakidején, amikor US amerikai billentyűzetet használtam, akkor a SHIFT nálam ott volt kikopva, ahol most a magyaron a Shift és az Í közötti hely van. Legalább 5 éve magyart használok, de még mindíg szokatlan a kicsi shift.

    u.i.: Most figyeltem magam gépelés közben. Főként a jobb kezemmel kezelem a space-t, de 3-4 alkalommal befigyelt a balkezes is, amelyik közelebb van, vagy ahogy sikerüt. Marhára örültem volna neki, ha törölt volna :))

    Úgy látszik, a MS-nél már csak törölni kell mindent, új dologra nincs szükség. Ezért száműzték az Insert gombot több billentyűzetükről (megjegyzem a logitech is), és rakta helyette dupla magas DEL-t, most még a backspace-t is kiemelt helyre teszik.

    Bezzeg annyi eszük nincs, hogy a numerikus blokkon legyen az enter mellett tab is (elvétve láttam 1-2 billentyűzetet).

  • vlevi

    nagyúr

    válasz imibogyo #62 üzenetére

    "meg mindig az IBMtol orokolt Ctrl/Shift+Insertet hasznalom.
    Emiatt nem johetnek szoba nalam az atvarialt Ins+Dellel rendelkezo billzetek"

    Ezt én akartam írni :D

    Amúgy nem csak megszokás kérdése. Felhasználás is. Programozok, és ilyenkor óhatatlanül előfordul, hogy bizonyos kódrészleteket másolgasson az ember. Ha másért nem, akkor azért, mert majdnem ugyanaz kell, csak át kell írni, vagy csak mezőneveket másolgatok, vagy egy-egy tárolt eljárást kirakok valami ideiglenes fileba, szerkesztéshez. Mindegy. A lényeg, hogy ilyenkor pedig a ctrl+shift+kurzorgombokat használom. És amikor kijelölök vagy 10 sort, akkor balkéz a ctrl, vagy shift gombok, jobbkéz a kurzoron. Onnan sokkal kényelmesebb a Ctrl+Ins, vagy a Shift+Del, Shift+Ins gombra átváltani, mint a Ctrl+C, X, V gombokra.
    Az elforgatott hatosblokk, vagy amin nincs insert gomb, innentől kezdve csak kínlódás.

Új hozzászólás Aktív témák