Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz copass #32 üzenetére

    ha igazán halk mechanikusat akarsz, akkor nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni.

    Meg lehet ezt egyáltalán 60-70k alatt úszni?

    Nekem sehogy sem sikerül:

    Hozzávalók:
    - GMMK ISO barebone (black friday akcióban 56$ volt szállítva ~70$ helyett, itthon az akkori 26k-ról felment 32k-ra?)
    - Gateron Silent Brown (~50$), megy a kukába, mert nem tetszik a puhasága+nyöszörgése, meg erősebb taktilitásra vágyom
    - Outemu Sky Silent (70$), ezt is erősen moddolni kell, hogy ne nyikorogjon+nyöszörögjön
    - custom rugók (13$?)
    - SA 9009 kupakszett (75$), szép, de túl magas, jobb lenne helyette egy alacsonyabb (mondjuk Cherry profilos) kupakszett (de az megint 30k, ha a nemszeretem kínai brigádét rendelném)
    - kenőanyag+ecset

    Alapvető bajom a GMMK túl merev és visszhangzó acél házával van, bottom-outnál nagyon csörög az egész billentyűzet.
    Szét kéne szedni, és valami hangtompító anyagot tömni a PCB és a billzetház tetejét képező plate közé, meg a stabilizátorokat is alaposan kezelésbe venni, mert szokás szerint nagyon hangosak.

    Gateron Silent Brown kapcsolónak gyenge a hangtompítása, ráadásul furcsán nyekken, ha izomból tövig ütöm.
    Taktilitása ugyan jobb, mint az MX Browné, de még mindig kevésnek érzem, ráadásul én ízlésemnek túl puha a rugója. (MX Browné, vagy az annál kicsivel keményebbek jobban tetszenek.)
    Outemu Silent sokkal jobban elnyeli a bottom-outot, de elég nyikorgós a rugója, másrészt kenés után a kapcsolóház+stem környékéről is suhogó hangot hallok, szóval azt is meg kell kenni, hogy csendben tudjon siklani.

    Pár kapcsolót már kicseréltem, 4 kurzor alatt gyári rugós, agyonkent Outemu Sky Silent van, de ezek néha még mindig nyikorognak, ha offcenter ütöm a felhőkarcolókat.
    Ins/Del hatos alatti 6 Outemu kapcsolóban már kicseréltem a rugókat a méregdrága customra, így valamelyest puhább lett, lágyabb a hangja, valamint kevésbé nyikorog, mint a gyári rugósok.

    Többi kupak alatt egyelőre még a kenetlen Gateron Silent Brownok rejtőznek, de falra mászok a kopácsoló hangjától, mivel a puhasága miatt nem tudok rajta bottom-out nélkül gépelni, az meg nagyot csattan+ház felerősíti. :(

    Persze az egész billzet lebontása, plate alatti rés hangszigetelése, stabilizátorok csendesítése, 100 új kapcsolóról PCB mount extra lábak levágása, merev polikarbonát tető lefeszegetése, rugó ki, ecsettel ház belseje, stem, új rugó alaposan összeken, majd visszalegó, az bő egy napos móka, és nincs türelmem nekiállni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák