Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Tamás88 #712 üzenetére

    Én a prefetchtől (de korábban a superfetchtől is már) azt várnám, vártam volna el, hogy nem egy szessönön belül indít gyorsabban újra egy programot.Ez sem rossz, bár ezt ugyan úgy tudja a Linux is. Meg gondolom bármelyik OS egy jó ideje. Én azt várnám el, hogy ha újraindítom a gépet, akkor a következő alkalommal a már egyszer indított program villámgyorsan nyíljon meg. Ha már ennyire hájpolva van ez a prefetch. De nem, vagy csak részben. Csináltam pár tesztet:

    Gimp 2.8

    Win 8.1

    1. boot
    1. indítás 45s(!!!)
    2. indítás 9,6s
    3. indítás 7,6s
    4. indítás 9,6s

    2. boot
    1. indítás 39s(!!!)
    A többi hasonló az első sorozathoz.

    Ubuntu 12.04
    1. boot
    1. indítás 11,5s(!!!)
    2. indítás 8,2s
    3. indítás 8s
    4. indítás 8,3s

    2. boot
    1. indítás 12s(!!!)
    A többi hasonló az első sorozathoz.

    LibreOffice Writer 4.0.4

    Win 8.1

    1. boot
    1. indítás 40s(!!!)
    2. indítás 6s
    A többi hasonló az második indításhoz.

    2. boot
    1. indítás 30s(!!!)
    A többi hasonló az első sorozathoz.

    3. boot
    1. indítás 23s

    Ubuntu 12.04
    1. boot
    1. indítás 7,7s(!!!)
    2. indítás 2,5s

    2. boot
    1. indítás 7,8s(!!!)
    A többi hasonló az első sorozathoz.

    Szóval a "kívánságom", hogy közvetlenül reboot után is gyorsabb legyen, mintha megvalósulna.
    Ezzel együtt is sem sebességben, sem a prefetch használatában a fenti két programnál semmi előnyt nem láttam.
    Nyilván ezeket tudom tesztelni. MSO-t majd akkor, ha lesz Linuxra. Bár kétséges a dolog, mert erős a gyanú, hogy az MS direkt úgy csinálja meg a hátteret, hogy az egyik fő bevételi forrásnak, az MSO-nak ne legyen sem sebességben, sem funkcionalitásban, sem kompatibilitásban valódi alternatívája egyetlen versenytárs terméke sem. Bár a Gimp eltérő sebességét még ez sem magyarázza.

    Natív Win7-en futó LO 4.0.4.2 elsőre 20s, másodikra és a többire 3,5s.
    Erre a Win7-re telepített VBoxban futó Ubuntu12.04.2-n a LO elsőre 8s, többire 2,5s.

    (#718) joysefke
    "a memóriakezelés (minden komoly oprendszeren) egy nagyon bonyolult dolog és nem lehet eggyetlen számmal (indulás után az oprendszer mennyit használ belőle a rendszerkomponensek tárolására) jellemezni a jóságát."
    Nyilván.
    Amúgy VBoxban futnak.

Új hozzászólás Aktív témák