Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz anulu #54 üzenetére

    Melyik átlagjúzer is fogja feltenni a powershell-t, avagy ha egy fórumra megy problémájára megoldást keresve, milyen eséllyel kap powershell-es megoldást? Nagyjából semmi esély nincs erre. Szemben a Linux parancssor megoldásaival, használatával, merthogy ezminden Linuxon azonnal ott van, rengeteg Linux júzer használja, nem azért mert kell, hanem mert sok minden könnyen, gyorsan oldható meg belőle, és még egyszer: nem kell keresni, letölteni. Ott van minden Linuxban!

    " ja, hogy az első időben nettó semmit nem fogsz tudni csinálni a gépeden, olyan szinten más szemléletet kíván, arról el szoktak feledkezni a "megmondó emberek"."
    Ez vagy azt mutatja, hogy Linuxnak még közelében sem jártál, vagy hazudsz. Mert nem igaz.

    (#84) Waikiki
    Nem tudom, a Mint átvette-e, meg azt sem, mennyi verzió óta működik így, de az Ubuntuban a kernel meg egy-két egyéb cucc frissítésén kívül admin jelszó nélkül lehet mindent frissíteni.

    (#90) raziel01
    "kompatibilitás sokkal rosszabb"
    Mármint a Windowszal való kompatibilitásra gondoltál? Hogy a Windowsra lopott programok nem mennek szaraLinuxon?

    (#92) morgyi
    Használj Windows! Ennyi.

    (#111) orion1025
    "átláthatatlan menürendszer"
    Mihez képest? A Windows még mindig nem tud difót témacsoportokba telepíteni programokat, míg ezt a Linux felületek évtizede tudják. Hogy van gyorskeresés a Winen? Kit érdekel? A Linuxon is van.
    "Nem érzem kezdőknek jó választásnak egyik kiadást sem, mert aki egy winfoson nem ismeri ki magát, az ezen sem fogja."
    Pedig de. Sőt, sokkal jobban.

    "Számomra pont olyan mint egy OSX, nehogy nyomokban hasonlítson a jól megszokott winre, mert mutatni kell valami újat."
    Ne zavarjon a tény, hogy a Mac előbb volt, mint a Windows. A cég is, a termék is.

    (#120) HuMarc
    Egyrészt károkozáshoz nem kell admin joggal települnie, másrészt ha júzerjoggal települhet valami, jogosultságszint emeléssel mégis szerezhet admin jogokat.

    (#180) Dany007
    "A linux pedig egy más világ, mint amit az átlag ember megszokott."
    Vegyük úgy, hogy van egy ismerősöd, aki most kezd gépet használni. Ő még semmihez nem szokott hozzá, de ha tőled kérdezi, mit ajánlasz neki? Ugye nem azt, amit te megszoktál? Vagy mégis?

    (#189) morgyi
    "miért nem működhet úgy egy disztró hogy minden alkalmazás, driver stb képes egy varázslóval települni."
    1. Ha a gyártótól szerencsésen kapsz drivert, azok között van, amelyik így települ. Ha nem, akkor reklamálj a gyártónál.
    2. Ami disztrón belüli, az meg úgy települ, mint bármi más program a rendszerre: valamelyik gui vagy cli csomagkezelővel.
    Ha Windowsos megoldásokat akarsz, használj Windows!

    (#199) Athlon64+
    "A kérdés nem az volt, hogy tudsz-e olyan programot, amit lehet futtatni parancssorból (Terminal-ból), és nincs Windows-ra."
    Nem ez volt.
    "ha azt kellene használni, szerintem az emberek fele felmondana."
    München.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #32839680 #409 üzenetére

    "csak nálam valamiért nem bírta letölteni a csomagokat, 3x újratelepítettem"
    Érdemes megkérdezni.
    Tudod, az kizárólag a Windows sajátja, hogy ha valami nem megy, akkor újratelepíted, és akkor megy. Vagy reméled, hogy megy.

    "Ezt aláírom ez winen horror, de már megtanultam leszarni, ha 1,5-2 év után érzem h jelentősen lassult újrarakom. Amúgy sem árt."
    Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket.
    Csak úgy érdekességképp 2005 óta (8 éve!!!) félévente upgrade-eli az Ubuntu-verziókat. Újratelepítés nélkül. Gépcserével is színesítve. Úgyhogy ezt a jó szokást is írhatjuk Windows-világ alapszokásának.

    (#437) fsb1000
    Win+frissítések+összes használandó program keresése, letöltése, telepítése. Nyilván nem 8-10, de egy átlag Linux telepítés alap sw-környezetével megegyező szintű telepítésnek sokszorosa.

    Arról nem is beszélve, hogy csóka telefonál, hogy neki ez meg az kellene, telepítsem fel már neki. Linuxon ezt úgy meg tudod tenni messziről, hogy észre sem veszi, mert addig is használja a gépet, míg te másik júzerrel messziről telepíted, és csak rátelózol, hogy már használhatja is. Windowson meg vagy odamész (mondjuk ez akármilyen távolságból is kényelmetlen, adott esetben megvalósíthatatlan), vagy távoli asztalt használva addig parkolópályára teszed az ismerőst.

    Csak apróság a fenti Ubuntus 2005-2013-as frissíréshetz: a teljes rendszer frissítéséhez 1,3GB-ot kellett letölteni, és telepíteni. Ez az egész egy 5Mb-es neten lógva megtörtént 3 órán belül. Egyéb kérdés?

    (#458) spammer
    Backup. Ha újraraksz, vagy a régi helyett. De ha újat, akkor minden programot nullából telepítesz.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz anulu #483 üzenetére

    Erre gondoltál?
    "Mielőtt engedélyezi valakinek, hogy csatlakozzon a számítógépéhez, zárjon be minden megnyitott alkalmazást vagy fájlt, amelyet nem szeretne megmutatni a segítőnek. Figyelje, hogy mit csinál a segítője. Ha bármikor kényelmetlenül érintené, amit a másik személy lát vagy tesz a számítógépén, koppintson vagy kattintson a Megosztás megszüntetése parancsra, vagy nyomja meg az Esc billentyűt a munkamenet befejezéséhez."
    Tehát a segítő a te munkamenetedbe lép be. Mindent lát, amit csinálsz. Ha ezt nem akarod, addig nem használod a géped. Vagy rosszul értelmeztem? Nem lehetetlen volt, hanem kényelmetlen.

    "lehet, hogy hamarabb linuxoztam, minthogy te gép előtt ültél. nem biztos, lehet. (90-es évek közepe.)"
    Erre azért ne tedd fel az életed. ;)

    De ezek szerint te elolvasod a hsz-ek első és utolsó sorát. Ami közte van, az nem számít. Itt speciel az, hogy a ps és a hazugság két külön kérdéskör volt. Inkább fuss neki még egyszer.

    "ha egy fórumra megy problémájára megoldást keresve, milyen eséllyel kap powershell-es megoldást?" Még ha ott is van a gépén, 1000 problémára adott mondjuk 10000 válaszból mennyi lesz ps-es? 0,02%? És ugyan ez az arány hogy néz ki Linuxon a konzollal kapcsolatban? Mondjuk 50%?

    "ha nem barmolja szét valaki a gépét, hanem használja, akkor nem kell reinstall."
    Az átlagjúzer nem szétbarmolja, hanem használja a gépét, él a lehetőségekkel. Telepít, telepít, néha töröl, stb. Hogy a rendszere belassul, tönkre megy, az nem az ő hibája, hanem a rendszer készítőjéé, hogy úgy csinálta meg az átlagjúzernek szánt rendszerét, hogy az átlaghasználattól tönkre megy. Ne a szak-IT-s magas lováról nézd a világot. Mert más helyzetben ti vagytok ugyan ilyen kis hozzánemértő senkiháziak, akik az adott dologhoz nem értenek, és a terület szakemberei megalapozottan nézik őket le.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Penge_4 #522 üzenetére

    -Miben tud többet a KMPlayer, mint a VLC? Eltekintve attól, hogy régebben az ffmpeg-et használták pofátlanul, most meg a VLC fícsörlistáját másolták át a saját oldalukra karakterről karakterre. :DDD

    VLC vs KMPlayer

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #32839680 #571 üzenetére

    A Canon pl. a linuxos hómjúzerekkel kifejezetten köcsög módon bánik, de az irodai és egyéb professzionális dolgokban tudja, mi éri meg neki.

    Szóval csak az hiányzik, hogy elhatározzák: ezt is csinálják. És pikk-pakk. Mert nem hiszem, hogy pár tízmillió lehetséges vevő nem éri meg a driver megírását. És nem hinném, hogy minden cuccukhoz az utolsó bitig külön-külön kellene megírni a drivert.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Syl #592 üzenetére

    Még rosszabb. De akkor miben lenne előny, ha Wint használnék? :DDD
    Nekem CanoScan 8400F van. XP vígan elmegy VBoxban, pár havonta használom. Sajna, előbb lett a szkenner, mint a Linux.

    (#595) bzoley
    "bár kezdőként így is kisebb kihívás volt beállítani a boot sorrendet."
    Elég jól dokumentált, lépésről lépésre beírod (vagy bemásolod), és lőn.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #674 üzenetére

    "Esetleg közbeszólt a verzió kiadási kényszer naptár?"
    Ne hinném. 2 éve az alapértelmezett felület.

    (#686) &rew
    Persze, de az egy külön kategóriában van, az a prefetch, még mondjuk 3-4-5GB. Amit Syl ír, az a rendszer tényleges memóriafoglalása.

    (#689) joysefke
    "What exactly do the colors in htop status bars mean?
    CPU:

    Blue = Low priority threads
    Green = Normal priority threads
    Red = Kernel threads

    Memory:

    Green = Used memory
    Blue = Buffers
    Yellow/Orange = Cache"

    Nálam most:

    "és emiatt alacsonyabbnak tűnik a memóriahasználata"
    Mivel használsz Linuxot, így ez a hozzászólásod trollkodásnak tekinthető. Először tisztázni kell a memóriahasználatot. De nem a prefetch nem használata miatt kevesebb.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    Memória használat:

    Win 8.1 fresh start:

    Win 8.1 néhány programmal

    Unity Ubuntu

    Lxde Ubuntu

    1. Látszik, hogy a prefetch nélkül is bazinagy a Win memóriahasználata. És kb. annyi prefetch, amennyi a memóriahasználat (ugyan itt ez nem látszik, de programok indítása nélkül kb. annyi lesz a cache, mint a használt). Pedig lehetne több is. Akkor most mégsem olyan tökéletes a memóriakezelés?
    2. Friss indulás után 568MB-ot látsz, és persze még semmi prefetch. Aztán elkezdi töltögetni.
    3. A bazinagynak kikiáltott Unity <400MB-ot használ. És ott van mellette ugyanannyi cache.

    Amúgy maga az MS is az "in use" kifejezést használja a használt memóriára. Mert ebbe ő sem számolja bele a cache/prefetch funkciót.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Syl #700 üzenetére

    Dehogynem. :DDD Összehasonlításhoz megfelel.

    (#697) Tamás88
    De, figyelembe vettem. De itt lényegtelen, nem erről volt szó.
    Sőt, ha genyó akarnék lenni, akkor azt is írhatnám, hogy ez a "szerintem ez fontos lesz, legalábbis én jobban tudom nálad, mi kell majd neked, és ezt a halmot ezért most kiírom a lemezre, de majd ha már üres lesz a memória, újra visszaírom, hátha tényleg kell majd" metódus okozza talán a felesleges lapozást, lemeztekerést. Mert Redmondban nyilván jobban tudják, mi kell majd nekem. Ha a prefetch tanulóképes, az jó. De vajon olyan opció miért nincs, hogy én határozhassam meg egyes programok prefetch-prioritását? Hogy mi kerüljön be, és mi nem kerüljön ki, vagy csak utoljára. De ez nyilván naiv elképzelés.

    (#698) PuMbA
    Nyilván alkalmazkodik a rendszer adottságaihoz. Neked a ram-od kevesebb. Bár nekem volt ilyen (Win8 valamelyik előzetes)

    (#702) Degeczi
    Természetesen mindkettő 64 bites. Bár VBox-os.

    (#703) bzoley
    Ha nem merül fel, hogy "némely linux nem hajlandó prefetchelni és emiatt alacsonyabbnak tűnik a memóriahasználata mint egy Win7-nek (vagy Linuxnak, ha támogatja) amelyik jól betárazott a memóriába, az nem az optimalizáció meg a jó működés, hanem a funkciószegénység mérőfoka", akkor nem hozom ezeket a képeket. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Syl #707 üzenetére

    Pont annyit, mint a 8. És pont 1,5x annyit, mint a Unity. Az LXDE-t már ne is említsük.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Tamás88 #712 üzenetére

    Én a prefetchtől (de korábban a superfetchtől is már) azt várnám, vártam volna el, hogy nem egy szessönön belül indít gyorsabban újra egy programot.Ez sem rossz, bár ezt ugyan úgy tudja a Linux is. Meg gondolom bármelyik OS egy jó ideje. Én azt várnám el, hogy ha újraindítom a gépet, akkor a következő alkalommal a már egyszer indított program villámgyorsan nyíljon meg. Ha már ennyire hájpolva van ez a prefetch. De nem, vagy csak részben. Csináltam pár tesztet:

    Gimp 2.8

    Win 8.1

    1. boot
    1. indítás 45s(!!!)
    2. indítás 9,6s
    3. indítás 7,6s
    4. indítás 9,6s

    2. boot
    1. indítás 39s(!!!)
    A többi hasonló az első sorozathoz.

    Ubuntu 12.04
    1. boot
    1. indítás 11,5s(!!!)
    2. indítás 8,2s
    3. indítás 8s
    4. indítás 8,3s

    2. boot
    1. indítás 12s(!!!)
    A többi hasonló az első sorozathoz.

    LibreOffice Writer 4.0.4

    Win 8.1

    1. boot
    1. indítás 40s(!!!)
    2. indítás 6s
    A többi hasonló az második indításhoz.

    2. boot
    1. indítás 30s(!!!)
    A többi hasonló az első sorozathoz.

    3. boot
    1. indítás 23s

    Ubuntu 12.04
    1. boot
    1. indítás 7,7s(!!!)
    2. indítás 2,5s

    2. boot
    1. indítás 7,8s(!!!)
    A többi hasonló az első sorozathoz.

    Szóval a "kívánságom", hogy közvetlenül reboot után is gyorsabb legyen, mintha megvalósulna.
    Ezzel együtt is sem sebességben, sem a prefetch használatában a fenti két programnál semmi előnyt nem láttam.
    Nyilván ezeket tudom tesztelni. MSO-t majd akkor, ha lesz Linuxra. Bár kétséges a dolog, mert erős a gyanú, hogy az MS direkt úgy csinálja meg a hátteret, hogy az egyik fő bevételi forrásnak, az MSO-nak ne legyen sem sebességben, sem funkcionalitásban, sem kompatibilitásban valódi alternatívája egyetlen versenytárs terméke sem. Bár a Gimp eltérő sebességét még ez sem magyarázza.

    Natív Win7-en futó LO 4.0.4.2 elsőre 20s, másodikra és a többire 3,5s.
    Erre a Win7-re telepített VBoxban futó Ubuntu12.04.2-n a LO elsőre 8s, többire 2,5s.

    (#718) joysefke
    "a memóriakezelés (minden komoly oprendszeren) egy nagyon bonyolult dolog és nem lehet eggyetlen számmal (indulás után az oprendszer mennyit használ belőle a rendszerkomponensek tárolására) jellemezni a jóságát."
    Nyilván.
    Amúgy VBoxban futnak.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz ddekany #723 üzenetére

    "a Linux tud-e hibrid sleep-et"
    Tud.
    Évek óta.
    Bár a kernelbe csak a 3.6-tól került.

    "a Win-es változata valamiért lassan indul..."
    Erről írtam: "az MS direkt úgy csinálja meg a hátteret, hogy az egyik fő bevételi forrásnak, az MSO-nak ne legyen sem sebességben, sem funkcionalitásban, sem kompatibilitásban valódi alternatívája egyetlen versenytárs terméke sem."

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Syl #728 üzenetére

    Így könnyű. :DDD
    Persze, ahogy terjed az SSD, javul a sebesség.
    (BTW: Ubuntu Edge 128GB SSD-vel? :D )

    (#730) ddekany
    Nem lenne első alkalom, és az OOXML körüli kavarás (trans, strict, egyebek) is érdekes. Amikor az MS a saját maga által készített szabványnak évekig nem tud megfelelni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CaNNa3IS #762 üzenetére

    Mondjuk én ha főnök lennék, egy ilyen miatt repülne is a picsába. Mert nem hinném, hogy az alkalmazott dolga az upgrade.
    Másik, hogy én csináltam ilyeneket direkt. (Persze, csak virtuális gépen.) Utána lehetett folytatni, ahol abbamaradt. Pedig direkt a kernel frissítése közben csináltam, kíváncsi voltam, mi lesz.
    Különben meg nyilvánvalóan nem lett volna 20 óra. De ez már mindegy.

    "Elvileg a major release a 12.04.04"
    Mi az, hogy major realese? Ez egy LTS, ráadásul már 5 évig támogatott LTS, ennek köztes "SP"-i, hogy ne kelljen a köztes frissítéseket letölteni telepítéskor.

    "így nem gondolom, hogy olyan sok szakember van aki ezt élből megoldja."
    Pedig lehet szupportot venni Magyarországon is.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CaNNa3IS #784 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, hw-s kolléga hányszor kapcsolta ki a gépet, amikor a Windows kiírta egy-egy egyszerű havi foltozókedd idején, hogy "Ne kapcsolja ki a számítógépet!". Csak egy szóval tudom jellemezni: faszfej.
    A cégvezető is egy idióta. Ugyanis a rendszer kiírja, hogy "ezután a lépés után nem vonhatók vissza a változások, és ne kapcsolja ki". A cég megy még? Fizetést kaptok?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz joecontra #799 üzenetére

    Ezt én is néztem (asszony gépén egyébként is Testing megy), de ddekany a Squeeze-backportot hiányolta a Gimpből.
    Különben meg nem kell teljes képernyőről képet csinálni. A menüből indítható Képernyőkép programban az aktív ablak is kiválasztható. ;)

    (#800) ddekany
    Csomagkezelő is tudhat róla, ha checkinstall van a végén a make install helyett. Debian csomagot csinál, és azt telepíti.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Tamás88 #850 üzenetére

    Nem értem, miért lennék rossz főnök. Eleve úgy csinálnám, ahogy írtad. :D
    De kirúgni azért rúgnám, mert olyat tett, ami egyrészt nem az ő feladata, másrészt tönkretett egy rendszert, ami munka- és pénzkiesés.
    De persze ha én lennék a főnök, akkor a második mondat lépne érvénybe. ;)

    (#859) greenity
    Tudod, kell az indok a státusz fenntartásához. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák