Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daniel909

    addikt

    válasz -myself- #43 üzenetére

    ipad

    YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

  • dani3l

    őstag

    válasz -myself- #43 üzenetére

    En is epp ott allok, en sok gondolkodas, nezelödes meg olvasgatas utan arra jutottam, hogy iPad lesz. Mar evek ota szerettem volna egyet, most vegre raszantam magam. Nekem mindenkepp csak a ~10" kategoria jöhet szoba, Galaxy Note-okat dicserik meg, ha igeny van a stylusra, akkor az mindenkeppen jobb valasztas, nekem szerencsere nincsen, plusz szerintem kifejezetten ocsmanyul nez ki, persze ez szubjektiv..
    Nexus 9-et vartam, mar csak kivancsisagbol, de kicsit csalodtam sajnos, mondhatni csak a kötelezöt hozta.. Azt remeltem, ha mar HTC, valami One-szerü külsövel jön, de sajnos nem.. Raadasul az akksi sem valami combos benne. Arrol nem beszelve, hogy iPad arban jön es 32 gigas a legnagyobb (ami persze szinten nem bövithetö, ugye.. :U ).
    Plusz jonehany ev androidos telefonozas utan arra jutottam, hogy nekem nem kell tablet droiddal - egyelöre.

    *Szubjektiv velemenyt olvashattak.*

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz -myself- #43 üzenetére

    En iPad-et vennek a helyedben.

    Miert?
    Anno az Apple mutatta be azt az eszkozt, amit az atlagembereknek, tartalom fogyasztasara keszitett. Ok valoban tisztaban vannak a termek letjogosultsaganak a "miert"-jevel, az osszes tobbi ceg pedig csak utanuk jott.

    (AKI SAMSUNG FAN AZ NE OLVASSA A FOLYTATAST) -nem vitat kezdemenyezek, nem trollkodas, flameles, csak tanacsot adnek.

    A Samsung tableteknel az a gond (nemcsak a tableteknel), hogy millionyi eszkozuk van, ha valoban szeretnel egy samsung tabletet akkor orakba tellhet vegignezned az osszes tabletjuket. Egyszeruen tul sok meretben, neven, HW-rel szerelt, raadasul ugyanugy kinezo termekpalettajuk van.

    Az Apple-nel ellenben tudod, hogy mekkora kijelzot keresel, csak kivalasztod a ketto aktualis modell kozul ami neked kell, es megveszed.
    Valamiert az Apple jobb osszhangot biztosit a termekei kapcsan, mint a Samsung, amit fentebb mar javasoltak paran. Egyszeruen latszik, hogy az Apple tudja mit csinal, nem arasztja el mindenfele eszkozzel a piacot ami raadasul nem is egyseges! Nincs osszhang, egyseg a keszulekei kozott, igy pont a vasarlok donteseit nehezitik meg a tucatnyi tablettukkel. Szamomra hatalmas kaosz az eges kinalatuk...

    Mik az elonyok egy iPad-nel?
    -Megbizhatosag: en 2010 ota nyomom az iPad-em, ez mar a masodik tipus, de meg sosem ment egyik sem tonkre.
    -Gyorsasag: lehet, hogy nincs benne 64 mag, 256GB ram, de speedtesztekben az Apple hardware-ei gyorsabbnak bizonyulnak a konkurens termekeknel.
    -Akksi: A 10 ora az valoban 10 ora. Megannyi itteni tesztben lehetett olvasni mar, hogy a gyarto altal igert uzemido kamu.
    -Applikaciok: iPad-re valoban tabletre optimalizalt programok vannak, nem felnagyitott rosszul kihasznalt alkalmazasokat talalsz. Egyszeruen iPad-re veszik a fejlesztok a faradtsagot, hogy jobba tegyek a felhasznaloi elmenyt.
    -OS-HW kapcsolat: mivel az OS-t a HW ugyanattol a cegtol szarmazik, igy minimalisra tudjak szoritani a HW-SW inkompatibilitasbol szarmazo hibakat. Persze iPad sem tokeletes, vannak hibak, de sokkal kevesebb, mint androidon
    -Update: az Apple egybol elerhetovel teszi a frissiteseket barhol elj, barmilyen eszkozod legyen. Amit megveszel, arra tuti lesz frissites. Ez sajnos androidnal egyaltalan nincs biztositva. Ez akkor cinkes, ha biztonsagi frissitesre lenne szukseged. Mivel a gyarto lehet, hogy nem is tervezi ezeknek a hibaknak a javitasat.
    Ez nalam a lesz.rom a vasarlokat mentalitas.
    -Kijelzo: fantasztikusan szep a retina kijelzo, persze samsungnak van nagyobb felbontasu kijelzoje tabletre (kerdes, hogy valoban szukseg van-e 4K-s felbontasra 8-10 colon?), cserebe a szinek valosaghuek. A fu nem neonzold, a katicabogar nem rikito narancs, es a nagyobb felbontas jobban is eszi az akksit.
    -Design: az Apple tudja, milyen a szep termek. A termekpalettaja design szempontjabol is egyseges. Ugyanazokat az anyagokat hasznalja (aluminium) az ossze termekenel (iMac, MBP, iPhone, iPad, stb)
    Persze a szepseg realit szo, de az Apple nem nagyon ad ki csunya eszkozt.
    -Az Almas ceget kovetik altalaban a tobbiek, igy volt ez az iPhone, iPod, iPad-nel is.
    -Az iOS termek az OSX-zel teljes okoszisztemat ad. Ilyet meg a Windows sem kepes adni!

    Remelem segitettem valamennyire. Ha kerdesed van iPad-del kapcsolatba, nyugodtan irj akar privatot is.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz -myself- #43 üzenetére

    Nexus 10 ;]

    Már olcsón meg lehet kapni, és még mindig felsőkategóriás a tudása. :)
    Szebb a kijelzője, nagyobb a felbontása mint az iPad-nek.
    Filmezésre sokkal jobb a kijelző képaránya, netezésnél fordított a helyzet.
    Előre néző stereo hang, tényleg 9-10 órás aksi.
    Mindennel kompatibilis, USB OTG, Stock Android (mivel hát mégis csak egy Nexus)

    (#50) Touch-ko

    Azt valahogy mindig elfelejted közölni hogy neked a talpad alatt is Apple logó van.. De a átlag magyar embernek nincs kiépítve az Apple burok az életében. Tehát a legtöbb ember számára ez az Apple ökoszisztéma csak egy mese aminek az előnyeit nem, annál inkább a hátrányai érzi egészen addig amég csak 1-2 eszköze van.

    A felsorolásodra nem reagálok. Remek marketingmaszlag az iPad mellett és minden más ellen amiben az igazság, csak nyomokban fedezhető fel. Pont úgy mint mikor a nyalóka csomagolására ráírják, hogy nyomokban mogyorót tartalmazhat.

    Az iPad egyszerűen csak egy jó tab, jó árban. De már rég nem az egyetlen használható és ajánlható.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • xenom0rph

    őstag

    válasz -myself- #58 üzenetére

    Abba az új ökoszisztémába 5 perc alatt beleszoksz kb .

    halahala

Új hozzászólás Aktív témák