Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • audi100td

    nagyúr

    válasz hallador #137 üzenetére

    8560p volt nálam egy ideig, de nem voltam tőle elájulva. A legjobban a hűtése zavart, jóval hangosabb mint pl. egy T520-as vagy T510-es ThinkPad. A pöcökegere csak 2 gombot kapott, így a scroll funkció felejtős, sajnos enélkül abszolút használhatatlan. A gumiból készült tapi gomboktól korábban is frászt kaptam, nem működik elég határozottan, úgy látszik fél évtized alatt sem jöttek még erre rá. Az alját borító lemez bár egy mozdulattal eltávolítható, de ugyanebből az okból kifolyólag hajlamos rezonálni. A szigetes billentyűzet sem győzött meg, még hetekkel később is gyakran melléütöttem, igaz a szigetesek között jónak mondható, de a korábbi EliteBook-ok billzete sokkal jobb volt, nem beszélve a T520-ig használt Thinkpad billentyűzetekről. A kipattintható pilács valami vicc, próbálták azt is lemásolni a TP-ről, de nem igen sikerült. A zsanér 1,5 év használat után kilazult, talán egyedi eset, nem tudom, viszont a support jó, a helyszíni garancia keretében cserélték újra, a hűtővel együtt. Maga tapi is elég jó, de a trackpoint-ot szoktam meg, teljesen más elv alapján működik a kettő, egy tapival olyan pontosan soha nem lehet navigálni mint a pöcökkel.

    A lényeg, hogy aki huzamosabb ideig használt Thinkpad-et még a "régi" korszakból, annak sem az Elitebook, sem a Latitude nem lesz alternatíva, ahogy sajnos már az új Thinkpad-ek sem. Ha kevés lesz a T520-as hardvere, majd gondolom jobb híján úgy is valami újabb TP lesz helyette, mellette meg marad a bosszankodás...

    De már leírták előttem százan, szóval mindegy...

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz hallador #154 üzenetére

    " a hangja valóban magasabb az átlagnál, cserébe hűt is. "
    Ezzel csak az a gond, hogy a TP tulajok megszokták, hogy a gépük csendes és hűvös is egyszerre, valahogy ezt nem sikerül összehozni a konkurenciának, talán az újakkal már lenovo-nak sem, de a T510 és a T520 is abszolút rendben volt ilyen téren.

    Egyébként nem tudom feltűnt-e, de én T520-ig bezárólag írtam és hasonlítottam vele össze az azonos HP generációt. Volt T60-am is (illetve T20-tól kezdve kb. az összes T szériás TP, meg még jó néhány X), de egy T520-ashoz képest semmi, utóbbi szinte minden téren jobb nála, beleértve az anyaghasználatot és az összeszerelési minőséget is. Nem beszélve a billentyűzetről amit akkor, illetve egy generációval előtte fejlesztettek tökélyre. Aztán szépen elindultak a lejtőn lefelé...

    Integra: X200 hosszabb távra szerintem már felejtős, lassan eljár az idő a c2d felett is. Igaz jelenleg én is egy T500-at használok nagy megelégedéssel, a WSXGA+ LG panel TN-hez képest kifejezetten kellemes. :) A T520 nekem nagyon bejött, FHD panellel közel IPS/AFFS szintet képvisel és nagyon egyben van. Ha nem lettek volna anyagi gondjaim most is azt használnám.

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz hallador #163 üzenetére

    Nem T61-hez hasonlítottam a T60-at hanem T520-ashoz, ha nem próbáltad nem tudhatod miről beszélek, arról meg így felesleges vitatkozni. T61/T400 valóban kicsit gyengébb minőségérzetre mint a 14"-es T60. A 15"-ös 4:3-as T60 viszont szintén nem nagy eresztés ezen a téren, hiába az IPS panel ha szeret a hűtés mellett eltörni az al-mg keret. Amelyiken meg nem tört el, ott is szemmel láthatóan elég labilisnak tűnt az a pont a gépen.

    "Nekem annyira egyik TP sem jön mióta a Lenovo megvette. Nem a Lenovo miatt, hanem amiatt, mert közel nincs ott már sem a support, sem a dokumentáció, sem a minőség, sem semmi. "
    Már megint magad ellene beszélsz :D , ugyanis a T60 már teljes mértékben lenovo feljesztés volt, ahogy az X60 is, mindkettő köröket vert az azt megelőző még az IBM által fejlesztett, de már a lenovo által gyárott T43-ra és X41-re.

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Integra #165 üzenetére

    Ilyennel nem találkoztam, sem T520-nál, sem a nálam járt 3db T510-nál aminek gyakorlatilag ugyanez a háza. Ami feltűnt, hogy a zsanérokat sem eszi, mint a T61/T400/T520 és összességében érzésre az egyik legmasszívabb T szériás gép.

    Lehet kifogtatok egy selejtet vagy gyengébb példányt, nem tudom. Garancia, szerviz?

  • audi100td

    nagyúr

    válasz hallador #167 üzenetére

    Te utaltál rá, hogy nem használtad, legalábbis ez jön le a mondandódból, de mindegy is, én sem ezen akartam lovagolni, csak megjegyeztem, hogy így nem biztos, hogy van értelme összehasonlítani.

    Tisztában vagyok vele, hogy tökmindegy, hogy ki gyártott az IBM-nek, nem is erről szólt amit írtam. A lényeg, hogy már a T43 is a lenovo felvásárlás után jelent meg és nem volt egy nagy eresztés, ami nem is csoda hiszen az addigra már koros, még az IBM által fejlesztett T40-T41-T42 alapjaira épített még mindig. A T60 tudtommal már saját fejlesztés volt és egyértelműen sokat fejlődött az elődhöz képest. A T61 volt amiben jobb volt (pl. a hűtése, teljes rollcage), volt amiben rosszabb (kilazuló zsanérok, minőség érzet) mint a T60-as.

    "Én igen. T420-asoknál a Zsanérok lögyögtek. "

    T410-nél én is, de a lenovo-nál jó ideje teljesen elkülönül a 14-es és 15-ös széria. Ami feltűnt, hogy T410 óta a 14-es vonalon valóban erős minőségbeli visszaesés tapasztalható, viszont a T510/T520 kifejezetten jóra sikerült, legalábbis ezt tapasztaltam több darab használata után, zsanér is mindegyiknél beton-stabil volt nulla holtjátékkal. Viszont a HP 8560p-nek szintén lötyögött a zsanérja, igaz csak ehhez az egy darabhoz volt eddig szerencsém.

    (#166) *T61/T400/T500, elírtam...

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Integra #172 üzenetére

    Szerintem X220 IPS (gyenge felbontás) vagy T520 FHD, a többi felejtős az újabbak közül.

    rudi: Én is X41-ről váltottam X61-re és nekem gyakorlatilag minden téren pozitív csalódás volt az utód. Az X41-nél gyakori probléma volt, hogy szeretett vetemedni a háza, ezért egyik talpa a levegőben állt, a billzet alátámasztása is jobb volt X60/X61-nél. De az X200/X201 jobb mind a kettőnél. :B

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz hallador #216 üzenetére

    "Amúgy nem akarok beléd kötni, de komolyan Te csak arról tudod eldönteni, hogy milyen gép, amit használtál? Már nem azért de én kb 1x éve supportálok, Level 1 - 3 között, mikor hol és azért a kutyát nem érdekli használtad-e vagy sem. Elég ha nálad van 1 - 1.5 évesen 1 - 2 hetet és tudod-ismered a gépet, ez megint ilyen mac-es baromság, hogy használtad? És mi van ha nem? Egy gépről nem tudom Rudi hogy a f.... dönti el, hogy jó vagy nem, ha 2 - 3 hétig van nála, akkor ő sem ért hozzá?"

    Én úgy értettem, hogy nem használtad, hogy nem volt még a kezedben, nem tudom mit vagy ezen ennyire fennakadva. A fent leírtakkal egyetértek, pár nap alatt is ki lehet ismerni egy gépet, ha tudja az ember mire figyeljen.

    "De ugye azért azzal tisztában vagy, hogy a 15"-os gépek általában azért jobbak, mert a hűtésük jobb, nagyobb a gép maga. Az egyenesen szégyen a Lenovo-ra, hogy a T410/420/430 jobban melegszik"

    Ez részben igaz, de akkor mi a van a T400-al, vagy T61-el? (max a T61p, de meg is lehet nézni milyen grafika van benne és mellé lehet tenni bár melyik konkurenst, el fognak vérezni). Azok sem melegednek jobban, különösen a T400, de az X200-at is idehozhatnám, össze lehet hasonlítani egy 2530p-vel. Igenis nagyon sok múlik magán a hűtésen és a légcsatorna kialakításán. Ebben jó ideig az IBM, majd a Lenovo volt a legjobb. Ma már nem feltétlen, 14"-on T410-nél kezdődött a széria szétverése, volt is panasz a hűtésére, én sem írtam ezzel kapcsolatban mást.

    "Ugye azért tisztában vagy azzal is, hogy még a T43-t, és a T60 egy jó részét is pontosan ugyanatok a cégek gyártották akik az IBM féle notebookokat? KB T61/T400 -tól volt más saját gyártás. Meg is látszik..."

    Az IBM már évekkel a PC részleg eladása előtt a lenovo-val gyártatott, majd fokozatosan átvette az egészet a lenovo. Nincs is ezzel semmi gond (illetve most már sajnos van), csak arra szerettem volna kitérni, hogy eleinte még a lenovo is fejlesztett jó irányba, úgy a Core 2 Duo korszak végéig, illetve a 15"-os vonalon T520-ig bezárólag, 12"-on talán az X201 volt az utolsó igazán jó gép.
    Nagy valószínűséggel az is közrejátszott a brand szétverésében, hogy ex-Acer CEO-kat vettek fel a részleg korábbi vezetői helyére, meg is lett az eredménye. Az Acer ugyebár soha nem gyártott komolyabb üzleti gépeket, a consumer szériái is eléggé alja gépek voltak, így nem is lehetett számítani semmi jóra.

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz brumi1024 #224 üzenetére

    Nem akarom senki kedvét elrontani, de még az is nagyon sok érte. Nem rossz gép amúgy, családban is van, de egy alsó-középkategóriás üzleti noti, azért egy T vagy W szériás TP mellé nem raknám oda. Azokkal az E6xxx meg a Precision versenyzik.

  • audi100td

    nagyúr

    válasz hallador #229 üzenetére

    Nem értem mire föl ez a hiszti, de legyen igazad, én már meguntam, úgy is mindig leírod ugyanazokat a hülyeségeket. Pl. T61-ben hol volt alulfeszelt proci? Vagy vegyél elő egy X200-at és rakd mellé a csúcsszuper HP 2530p-t, meglátod melyik halkabb és hűvösebb, a platform ugyanaz mind a kettőben.

    És még én nem olvasok. :D

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz brumi1024 #228 üzenetére

    Az Edge nem is az E5xxx ellenfele, hanem a ThinkPad L szériáé, ami szvsz semmivel sem rosszabb, mint az azonos Dell.

    A Vostro versenyzik az Edge-el, ha van még olyan a Dell-nél.

  • audi100td

    nagyúr

    válasz hallador #234 üzenetére

    Ismét ellentmondasz magadnak, gratulálok. 2005-ben vásárolta fel az IBM PC részlegét a lenovo és ahogy az előttem hozzászoló R51-esén, az én X40-esemen is már ott volt az alján a manufactured by lenovo vagy hasonló matrica és az is korábbi gép.

  • audi100td

    nagyúr

    válasz stifi #272 üzenetére

    "nem a karbantartást választom hanem a kész megoldást, mert dolgozni akarok nem karbantartani"

    Csak az a gond, hogy ezek az új TP-k már csak korlátozottan alkalmasak munkára. Amit a mostani T/X széria kínál kb hozza az Edge vagy L is szarabb kijelzővel, kevesebb garival, viszont fele/harmad ennyi pénzért. Pl. milyen innovációk történtek az ergonómia terén? Minden ilyen tényezőt kiirtottak belőle, akkor meg milyen munkaeszközről beszélünk? Nem azt sajnálom, hogy változtattak, hanem hogy negatív-"fejlesztés" folyik. A részvényeseken kívül ez mégis kinek kedvez? Ma már tényleg csak arról szól az ipar, hogy egy szűk, kapzsi, élősködő réteget kiszolgáljon anyagilag? Úgy tűnik igen, de mindegy, ez a kártyavár előbb-utóbb úgy is össze fog dőlni, mivel minden emberi normalitással/tradícióval szembe megy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák